Drag the corners of the box above to crop your new profile photo.
Saving your new profile picture

Pozor, výstava! Week in Self/ Týden v sobě
6. 9. 2012 - 7. 10. 2012, Dům umění, České Budějovice

Přistání na měsíc
Na hlavním náměstí Českých Budějovic vznikne na jeden měsíc minimální dům. Objekt bude na vysokých nohách, aby neomezoval každodenní život při zemi a zároveň nabízel svým obyvatelům dostatek soukromí. ...
V tomto prostoru s podlahovou plochou 6,25m2 se během měsíční výstavy vystřídají čtyři lidé Richard Loskot/umělec/, Milan Kreuzzieger/kunsthistorik/, Karolína Baranová/herečka/ a Michal Škoda/kurátor/. Každý z nich v domě zůstane jeden týden. Budou pány svého času a prostoru. K dispozici budou mít všechny nezbytnosti potřebné k pohodlnému bydlení.

Projekt navazuje na linku naší dosavadní architektonické tvorby, která startuje díky projektům malých měřítek, cílených na maximální efektivitu využití životního prostoru. Efektivita nejsou jen čísla zastavěných ploch, ale přidaná hodnota prožitků a nálad, které dům svému obyvateli nabízí.

Ani vězení, ani laboratoř
Projekt není experiment, výsledkem nemá být vědecký poznatek.
Dům má lidem nabídnout novou zkušenost z obývání minimálního prostoru, nový zážitek uvnitř města. Je zprostředkovatelem nových prožitků a vjemů jak pro své obyvatele, tak pro lidi procházející kolem. Návrh domu je uzpůsoben tak, aby obyvatelům nabídl maximální možné pohodlí v mezích daných minimálními rozměry.

Pozorovatel městské krajiny
Prostorová sterilita vytrhává obyvatele domu z běžnosti uspořádáním prostoru a věcí. Zjednodušuje přechod z běžného polobdělého vnímání světa do plné bdělosti, napomáhá uvědomění si sebe sama ve vztahu k obklopujícímu prostoru a věcem. Uzavřením do malého, ale promyšleného prostoru mohou jeho obyvatelé získat velkou svobodu. Samota umožňuje soustředění a posouvá myšlení obyvatele domu za hranice běžného vnímání.
See More
— in Ceske Budejovice, Czech Republic.