Photos
Posts
Image may contain: one or more people and outdoor
İslâmi Davet
17 hrs

Suriye Ordusu, TSK'nın Afrin'deki insani yardım konvoyunu vurmasına ateşle karşılık verdi

https://www.islamidavet.com/suriye-ordusu-tsknin-afrindeki…/

Suriye O...rdusu Afrin’de TSK birliklerinin ateşine karşılık verdiği iddia edildi.
Suriye’ye bağlı kuvvetlerin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Afrin’deki insani yardım konvoyunu vurmasına ateşle karşılık verdiğini duyurdu.
Halep’teki bir askeri kaynağa göre, Suriye hükümetine bağlı Ulusal Savunma Birlikleri (NDF), TSK’ya yanıt verdi.
Bununla birlikte kaynaklar, saldırının doğrudan bir TSK hedefini vurup vurmadığını doğrulayamadı.
TSK’nın son 72 saatte 2 kez, NDF konvoyunu hedef aldığı bildiriliyor.

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
965 Views
İslâmi Davet
18 hrs

VİDEO- Kürt Halkı Afrin Olarak "VATAN" Birliğinde Birleşerek Yabancı Güçlerin Piyonu Olan PKK-YPG Gibi Terör Örgütlerine Karşı Tek Vucud Oldular

Posts
Image may contain: one or more people, people on stage, sky, cloud and outdoor
İslâmi Davet

Al Manar: Gönüllü Halk Güçleri bombardımana rağmen Afrin'e girdi

https://www.islamidavet.com/…/al-manar-gonullu-halk-gucler…/

Al-Manar TV, Suriyeli Gönüllü Hal...k Güçleri bombardımana rağmen Afrin’e girdiğini duyurdu.
Al-Manar TV, Suriyeli Gönüllü Halk Güçleri Afrin’e girdiğini duyurdu.
Bölgedeki Al Manar muhabiri; “Halk güçleri bombalamalara rağmen Afrin’e girebildi” ifadelerini kullandı.
Erdoğan, Afrin’e Suriye hükümet güçlerinin girişiyle ilgili soruyu “O dosya şimdilik kapandı. Topçu ateşi yapılınca geri dönmek zorunda kaldılar” diyerek yanıtlamıştı.

See More
Image may contain: people standing, sky, cloud, car and outdoor
İslâmi Davet

Suriye Ordusuna Bağlı Gönüllü Halk Güçleri Afrin Şehrine Girmeye Başladı

https://www.islamidavet.com/…/suriye-ordusuna-bagli-gonull…/

Suriye Haber Kanalları Az Önce Suriye Ordusuna Bağlı Gönüllü Halk Güçleri Halep Sınırından Afrin Şehrine Doğru Yola Çıktı. (İSLAMİ DAVET)

Image may contain: ocean and text
İslâmi Davet

Lübnan Hizbullahı İşgalci İsrail Rejimini Hayat Damarlarını Kesmekle Tehdit Etti

http://www.islamidavet.com/…/lubnan-hizbullahi-isgalci-isr…/

Lübnan Hüzbullah’...ına ve Devrim Muhafızlarına yakın bir kanaldan İran’ın askeri füzeleri’nin İsrail’in önemli merkezlerinin lokasyon bilgileri ve görüntüleri paylaşıldı.
Hem görsel hem de videolu yayınlanan görüntülerde Hasan Nasrallah’ın konuşması ile son buldu. Video içindeki yazılara İsrail’in kullandığı İbranice açıklamalar konulması dikkatlerden kaçmadı.
İran’ın videoda hedef tahtasına oturttuğu yerler Kariş, Tamar ve Leviathan oldu. Bu bölgelerin İsrail için hayati öneme sahip doğalgaz sahalarının olması dikkatten kaçmadı.

See More
Image may contain: sky, cloud, night and outdoor
İslâmi Davet

İşgalci İsrail Savaş Uçakları Gazze'nin Refah Kentini Bombaladı

http://www.islamidavet.com/…/isgalci-israil-savas-ucaklari…/

İşgalci İsrail Savaş Uçakları Gazz...e’nin Refah Kentindeki Zirai Ve Yerleşim Birimlerini En Az 13 Füzeyle Vurdu. Atılan Füzelerin Boş Arazilere Düşmesi Neticesinde Herhangi Bir Can Kaybının Yaşanamadığı Bildirildi. (İSLAMİ DAVET)

See More
Image may contain: outdoor
İslâmi Davet

İran'ın yeni "Kerrar" tankı yakında kullanıma girecek

http://www.islamidavet.com/…/iranin-yeni-kerrar-tanki-yaki…/

İran Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgene...ral Kiyumers Haydari, İran yapımı yeni bir tankın yakında kullanıma gireceğini açıkladı.

Tahran’da düzenlenen “Genç Asker Festivali” esnasında gazetecilere konuşan İran Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Kiyumers Haydari, “İran yapımı eşsiz bir askeri ürün olan ‘Kerrar’ tankına ait kullanım sözleşmeleri Kara Kuvvetleri tarafından hazırlanarak seri üretiminin başlatılması için ilgili fabrikalara iletilmiştir” ifadelerinde bulundu.
İran Ordusu Kara Kuvvetleri Komutanı ilaveten söyle dedi: Bu tank, yakın bir zamanda kullanıma girecek ve hepimiz ordumuzun farklı birlikleriyle yıl boyu yapılan çeşitli askeri tatbikatta boy göstermesine tanık olacağız.

See More
Image may contain: 3 people, people sitting and indoor
İslâmi Davet

İslam İnkılabı Rehberi Hz. İmam Seyyid Ali Hamanei: Şia ve Sünni en zor anlarda birbirinin yanında yer almıştır

http://www.islamidavet.com/…/islam-inkilabi-rehb...eri-hz-ima…/

İslam İnkılabı Rehberi, İran İslam Cumhuriyetinin, düşmanların tüm askeri ve kültürel komplolarına ve yaptırımına rağmen modern cahiliye karşısında durmasının, halkın iman ve fedakarlığından kaynaklandığını bildirdi.
İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei’nin 5 Şubat 2018 tarihinde “Sistan ve Belucistan Şehitleri Kongresi”nin yetkilileriyle yaptığı görüşmedeki konuşma metni, bugün sabah saatlerinde bu toplantının düzenlendiği Zahidan kentinde yayınlandı.
İnkılap Rehberi’nin beyanatındaki bazı satırbaşları şu şekilde:
Farklı eyaletlerde şehitlerin azametli ve görkemli bir şekilde anılarak takdir edilmesinin gerekli ve yararlı bir iş olduğunu bildiren İslam İnkılabı Rehberi özellikle Sistan ve Beluçistan eyaletinin farklı kesimlerinin bir araya gelerek bu mazlum bölgenin sahip olduğu şehitlerini takdir etmesinin ise çok yerinde ve olumlu bir girişim olduğunu bildirdi.
Gacar ve Pehlevi yönetimi döneminde, önemli yeteneklerin bulunmasına rağmen Sistan ve Beluçistan halkına ilgisiz kalındığını ve bunun da bölge yeteneklerinin kendini gösterememesine sebep olduğunu belirten Ayetullah Hamanei, Sistan ve Beluçistan eyaletinin de Kürdistan ve Gülistan eyaletleri gibi Şii ve Sünni Müslümanlarının birlik, kardeşlik ve dayanışmaları yönünde bir simge durumunda olduğunu, kültürel ve sanatsal çalışmalarla bu gerçeklerin tüm topluma yansıtılması ve gösterilmesi gerektiğini bildirdi.
İslam İnkılabı Rehberi, sarsılmaz İman’ın tam tecellisinin iman, direniş, şehitler ve fedakarlık ruhunda saklı bulunduğunu hatırlatarak, İslam nizamının şehitlerin taazim ve tekrimine ihtiyacı olduğunu söyledi.

See More
Image may contain: 1 person, sitting
İslâmi Davet

Türk Medyası'nın Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei Hakkında "Öldü" Diye Yalan Haberi İslama Olan Kin Ve Nefretlerini Kustular: "Hazreti İmam Hamanei İran Halkının... 22 Behmen Yürüyüşlerine Görkemli Katılımı Tebrik Etti"

http://www.islamidavet.com/…/turk-medyasinin-hazreti-imam-…/

Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, İran halkını 11 Şubat İslam inkılabı zafer yıldönümü yürüyüşlerine gösterdiği yoğun katılımından dolayı takdir etti.
Dünya Müslümanları Ve Mustazafları İmamı Hazreti İmam Seyyid Ali Hamanei, bir mesaj yayınlayarak, İran halkını 11 Şubat yürüyüşlerine gösterdiği yoğun katılımından dolayı takdir etti.
İslam İnkılabı Rehberi’nin kaleme aldığı medajda şu ifadelere yer verildi:
“Aziz ve değerli İran halkı, bugün kararlılık ve anlayışınızla muhteşem ve büyük bir hadise yarattınız. Bugün yapılan muhteşem 11 Şubat yürüyüşleri kapsamlı muhasebecilere göre önceki yıllardan daha kalabalık ve daha coşkulu gerçekleşti. Hiç şüphesiz ki, bunlar yabancılar ve İran düşmanlarına sert bir cevap oldu. İran ve İranlılar hakkında kusurlu ve yanlış izlenimine sahip olan düşmanlar, tüm gücüyle kara propagandalar yürüterek bu seneki 11 Şubat yürüyüş törenlerini zedelemeye çalıştı. Fakat sizler pratik bir şekilde İslam İnkılabı’nın canlı ve dinamik olduğunu ortaya koydunuz. Ayrıca sloganlar atıp feryatlarla İmam Humeyni’nin (ra) ideallerine bağlılığınızı gösterdiniz. Bunlar düşmanların gözünü korkutarak geri püskürttü. Bunun yanı sıra İran halkının azimli kararlılığı düşmanların yanlış denklemlerini de bozdu. Ülkenin yetkilileri bu eşsiz olguyu takdir ederek aziz halkımıza tam sabırlı, cihadi idarecilik ve inkılapçılık ruhu ile hizmet etmeli ve İslam İnkılabı’nın ideallerini savunmalı; zira ülkenin geleceği duyarlı ve basiretli ulusumuza aittir. Biz yetkililer ise milletimizden geri kalmamaya özen göstermeliyiz.”

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
1,412 Views
İslâmi Davet

CİHAN-ŞÜMUL İSLAM İNKILABININ 39. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜNE İTHAF OLUNUR.-BU YOLA BAŞ KOYAN GELSİN-2

Urvet’ül Vuska Kelamullah’ın ve Rahmet’el lil Alemin Resulullah ...(sav)’ın ilahi müjdeleri olan BİRLEŞİK İSLAM CUMHURİYETLERİ’nin nurani zeminini oluşturan Üstad Bediüzzaman Said Nursi (ra)’nin ve o mevud binanın temelini atarak inşasını (Bi iznillahi Teala) bil fiil sağlayan İmam-ı Aziz Ruhullah el- Humeyni(ra)’nin mübarek ruhlarıyla birlikte Merci-i Ümmet ve Varis-i İmamet Ayetullah el- Uzma İmam Ali Hamanei hazretlerine kemal-i edep ve hürmetle İSLAMİ DAVET tarafından arz ve ithaf olunur.

See More
İslâmi Davet added 6 new photos.

FOTO-Hizbullahı Suriye Halkı İsrail Savaş Uçağının Düşürülmesini Lokum Dağtarak Kutladı

http://www.islamidavet.com/…/foto-hizbullahi-suriye-halki-…/

FOTO-Hizbullahı Suriye Halkı İsrail Savaş Uçağının Düşürülmesini Lokum Dağtarak Kutladı. (İSLAMİ DAVET)

Image may contain: text
İslâmi Davet

İşgalci İsrail Uçakları İkinci Kez Suriye'ye Saldırmaya Kalkıştı Ve Cevabını Alarak Kaçmaya Başladı

http://www.islamidavet.com/…/isgalci-israil-ucaklari-ikinc…/...

İşgalci İsrail Uçakları İkinci Kez Suriye Topraklarına Saldırmaya Kalkışmasına Suriye Hava Savunma Sistemleri Geçit Vermedi. Suriye Savunma Sistemleri Suriye Topraklarına Saldırmaya Kalkışan İsrail Savaş Uçaklarına Onlarca Füze Atarak İşgalci İsrail Uçaklarının Geri Çekilmesine Sebep Oldu. (İSLAMİ DAVET)

See More
Image may contain: outdoor and nature
İslâmi Davet

Allahu Ekber! Kahraman Suriye Ordusu İsrail Ordusuna Ait F-16 Savaş Uçağını Vurarak Düşürdü

http://www.islamidavet.com/…/allahu-ekber-kahraman-suriye-…/

Suriye... Ordusuna Ait Hava Savunma Sistemleri Şam Kırsalındaki Askeri Bir Hedefe Saldırı Düzenleyen İşgalci İsrail Ordusuna Ait F-16 Savaş Uçaklarından Birini Vurarak Düşürdü, 2 Savaş Uçağı da Yara Alarak Askeri Üssüne Zorla İniş Yaptı. Düşen Savaş Uçağındaki 2 Pilot’un İse Ağır Yaralandığı Bildirildi. (İSLAMİ DAVET)

See More
No automatic alt text available.
İslâmi Davet

Emperyalistler Uşakları Olan Arap Rejimlerin Eliyle Gazze Halkına Karşı Uyguladıkları "Ekonomik Ambargo"nun Son Kurbanı Yine Bir Bebek Oldu

http://www.islamida...vet.com/…/emperyalistler-usaklari-olan-…/

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, Beyt Lahya sakinlerinden Kerem Ebu Avvad isimli dört günlük bebeğin Gazze Şeridi’nde yaşanan ilaç krizinin son kurbanı olduğunu söyledi.
Filistin Sağlık Bakanlığı, Dün (8 Şubat Perşembe) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Kerem Ebu Avvad isimli bebeğin prematüre bebeklerde solunum güçlüğü sendromu gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan Calfactant isimli ilacın yokluğu nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladı.
Eş-Şifa Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi Başkanı Nasır Bülbül, ünitede yatan çocuklar için gerekli ilaçların ve özellikle Calfactant ilacının temin edilmesi çağrısında bulundu.
Bildiride ayrıca aynı hastanede ilaç yokluğu nedeniyle daha önce de prematüre doğan beş bebeğin öldüğü ifade edildi.
Bülbül, söz konusu ilacın prematüre doğduğu için solunum problemi çeken bebeklerin ciğerlerine enjekte edildiğini söyledi.
Gazze’deki BAE Kızılayı Hastanesi’nde de geçen ayın ortalarında Hadiye Ebu Hilal isimli beş günlük bebek aynı ilacın yokluğu nedeniyle hayatını kaybetmişti.

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
1,236 Views
İslâmi Davet

ÖSO tüm gücümüzle İsrail'in yanındayız

Image may contain: one or more people, people standing and outdoor
İslâmi Davet

Londra'da Al-i Suud'un Yemen'deki cinayetleri protesto edildi

http://www.islamidavet.com/…/londrada-al-i-suudun-yemendek…/

Yemen’de Suudi Arabistan’ın işlediği... cinayetler bugün Londra’da bu ülkenin büyükelçiliği önünde onlarca kişinin katılımıyla düzenlenen eylemde protesto edildi.
İRNA’nın haberine göre, Suudi Arabistan’ın Yemen’deki saldırılarının sürmesi ve bölgedeki saldırgan ve agresif politikalarını protesto etmek amacıyla bugün Suudi Arabistan’ın Londra Büyükelçiliği önünde onlarca kişinin protesto eylemi düzenlendi.
Eylemciler, Londra’nın Riyad’a silah sevkiyatını durdurmasını istediler.
İngiltere Silah Ticaretine Karşı Kampanya tarafından organize edilen ve diğer STK’ların desteğiyle düzenlenen eyleme katılan protestocular, “savaşı durdurun”, “Suudi Arabistan’a silah satmayı durdurun” yazılı pankartlar açtılar.
İngiltere’nin Suudi Arabistan için silah tedariki yapan ülkelerin başında geliyor. Sadece 2015 yılında İngiltere yaklaşık 4 milyar paund değerinde Suudi Arabistan’a silah sattı.

See More
İslâmi Davet

VİDEO- İsrail Projelerinin İhyası Uğruna IŞİD, Nusra, Ahrau Şam, Tahriri Şam Ve ÖSO'dan Sonra Büyük Şeytan Amerika Güçlerince Kurulan YPG Teröristlerinin ABD Ya...pımı Silahlarla Türk Ordusunu Hedef Almaya Devam Ediyor.

Bugünkü Vahşi Saldırıda 8 Askerimizin Şehid Olduğu İddiası Var. Türk Basını İse Neden Bu Görüntüleri Halkımızdan Saklıyorlar.?

See More