Reviews
Česká společnost archeologická has no reviews yet.
Tell people what you think
Photos
Posts
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
Státní oblastní archiv v Litoměřicích added 3 new photos.
12 hrs

Výsledkem spolupráce Státního oblastního archivu v Litoměřicích s Výzkumným ústavem geodetickým, topografickým a kartografickým ve Zdibech je digitalizovaný sou...bor více jak 270 map a plánů, které zachycují krajinu Podkrušnohoří a Krušnohoří okresu Chomutov od 18. do 20. století.
Převážně lesní mapy z fondu velkostatku Přísečnice, plány měst Kadaně, Chomutova, Ervěnic, Přísečnice a Kralup u Chomutova a soubor tzv. raabizačních map chomutovského panství či mapy jirkovských lesů dokumentují obrovské změny, kterými prošla oblast v minulosti.
Mapy jsou již nyní přístupné na www.chartae-antiquae.cz a zveřejněny i na webových stránkách www.soalitomerice.cz v e-badatelně pod záložkou SOkA Chomutov se sídlem v Kadani. Pod záložkou SOA Litoměřice, Archivní odbor budou zveřejněny do konce dubna.
Na obrázcích jsou:
Zámek Červený Hrádek na mapě jirkovských lesů z roku 1736.
Ves Hrušovany na raabizační mapě z roku 1780.
Dnes už neexistující město Přísečnice na plánu z roku 1911

See More
Image may contain: 1 person, beard
Stavitelé katedrál
3 hrs

Nezdárný syn Karla IV. nebo velká osobnost podzimu středověku? 650 let od narození Zikmunda Lucemburského

http://www.stavitele-katedral.cz/nezdarny-syn-karla-iv-neb…/

Posts
Vlastivědné muzeum ve Slaném to Virtuální model opevnění a 3D skenování

POZOR!!!
Akce se z technických důvodů přesouvá do městského kina!

Movie TheaterSlaný, Czech Republic
566 people checked in here
No automatic alt text available.
Oddělení rukopisů a starých tisků NK ČR

Děkujeme Vám všem za přízeň!!!
První stovku je třeba oslavit, a tak Vám posíláme iluminaci jednoho z našich nejvíce ceněných rukopisů, tzv. Velislavovy bible (...NKP XXIII C 120). Tento rukopisný skvost byl vytvořen někdy kolem roku 1340 v Praze pro kanovníka Velislava, notáře Karla IV.
Thank all of you for your favor !!!
The first hundred is to be celebrated, so we send you a wonderful illumination from one of our most precious manuscripts, the so-called Velislav's Bible (NKP XXIII C 120). This manuscript jewel was created around 1340 in Prague the canon Velislav, notary of Roman Emperor and Czech King Charles IV.

See More

Pohled tváří v tvář je v hrobech výjimečný:

The look in the face is special in graves:
Translated
Žena, jejíž kostru archeologové objevili, žila ve starší době bronzové. Tedy přibližně v době mezi lety 2300 - 800 před naším letopočtem. Na Moravě jde o jedinečný nález.
ceskatelevize.cz
No automatic alt text available.
Historie světa

Lžička s miniaturou pantera. Říše římská 3.st.po Kr. Postříbřený bronz. Do výřezu ve spodní části pravděpodobně patří čepel nože.

Krásné čtení nejen na dobrou noc: "Hle, hasnoucí kamna začala sama od sebe praskat. Čekal jsem to od nich; věděl jsem, že jejich rozladění přejde samo sebou, ja...ko u hodných lidí. Ještě chvíli potrvá, než zapomenou na to, co jsem jim dnes zůstal dlužen; ale pak se rozhoří jako domácí oltář a vše bude neskonale v pořádku: já i moje kamna." (Karel Čapek, Lidové noviny, 6. 12. 1922)

See More
Řeřavé srdce domu svítící noc a den, den a noc za slídovými dvířky; klidné, žhoucí, mírně praskající srdce, jež vydechuje vlídné teplo horkou klenutou hrudí, zatímco venku se střídá první listopadový sníh s prvním prosincovým deštěm; radost domova, teplý útulek, vě...
lidovky.cz
Image may contain: one or more people and outdoor
Image may contain: one or more people, shoes and outdoor
Image may contain: one or more people and people sitting
HistoryPark added 3 new photos.

Pro veřejnost letos otevíráme porpvé o nadcházejícím víkendu, ale pro školní exkurze je brána HistoryParku otevřena už od prvního března. Tady jsou jedni z prvn...ích letošních návštěvníků, kteří se do archeologických dovedností vrhli s nadšením a zcela bez zábran i přes to, že venku byla málem vánice:)
Děkujeme za návštěvu!

See More
MAR28
Mar 28 - Jun 2Oblastní muzeum v ChomutověChomutov, Czech Republic
22 people interested

'King Aella killed their father, lined his grave with serpents...' Discover a story of revenge and #Invasion with our new festival video #JVF18 #JORVIKVikingFest http://ow.ly/KgBF30iZ3XO

https://www.jorvikvikingfestival.co.uk The year is AD 866 and the legendary three brothers, sons of Ragnar Lothbrok and leaders of the Great Viking Army, pre...
youtube.com

Image film projektu ArchaeoMontan zažil svoji premiéru při slavnostním otevření Hornického informačního centra v Krupce. Tým Petra Mikšíčka pod příznačným označ...ením Best Sequence sledoval práci našeho mezinárodního interdisciplinárního týmu zaměřeného na výzkum, dokumentaci a prezentaci pozůstatků středověkého hornictví v Krušných horách více než rok a půl. V podzemí i na povrchu, v lese i ve městě, v kanceláři, laboratoři i v archivu. Výsledek posuďte sami, avšak nezapomeňte vyrazit do terénu. Předjaří prospekci montánních reliktů nanejvýš přeje, absence vegetace zvýrazňuje stopy práce středověkých horníků, a výlet můžete zakončit právě v Hornickém informačním centru v Krupce.

See More
Dokument o montánní archeologii, 15. min.
vimeo.com
Image may contain: food
Historie světa

Bronzový nůž z Egypta doby 18. dynastie (1550–1295 př.Kr.), délka 19 cm.