Photos
Videos
Doç. Dr. Mehmet TEZCAN - Tabya Sanatı
10
1
Prof. Dr. Osman Kemal KAYRA'nın anlatımıyla Hüseyin Nihâl ATSIZ
23
1500 Yıllık Göktürk Hükümdar Mezarı
9
Posts

Merhum Sultanzade Osman Nami Osmanoğlu'nun kızı Adile Osmanoğlu birazdan @HaberturkTV de "Babam Sultan Abdülhamid" kitabını anlatacak.

Hayırlı Bayramlar

Ders Seçimleri başladı.

http://bys.ktu.edu.tr/

e-mail kısmını numaranız@ktu.edu.tr olarak giriniz.

1. Kayıt Hakkında

a) 2013-2014 Güz Dönemi Ders Yazılımları 16/09/2013 (saat 13.00) - 20/09/2013 tarihleri arasında DERSE YAZILIM ARAYÜZÜNDEN yapılacaktır.

b) Normal öğrenim süresini okuyan gündüz öğretim öğrencileri interaktif ders kayıtlarını doğrudan yapabileceklerdir. Normal öğrenim süresini aşan gündüz öğretim öğrencileri katkı payı ödeyeceklerdir. İkinci öğretim, uzaktan öğretim öğrencileri ve yurt dışından kabul edilen öğrencilerin öğrenim ücretlerini ödemeleri gerekmektedir. Ödemeler Vakıflar Bankası'na TC. Kimlik numarası veya yabancı kimlik numarasıyla yapılacaktır. Katkı payı ve öğrenim ücretini yatırmayan öğrenciler ders kaydı yapamayacaklardır.

Pedagojik Formasyon Sertifika Programlarıyla İlgili Açıklama

Yükseköğretim Kurulu'nca geçtiğimiz yıllarda izin verilen üniversitelerimizde yürütülen pedagojik formasyon sertifika programlarına, 2013-2014 öğretim yılından itibaren öğrencilerin, alanlara göre ayrılacak kontenjanlar dahilinde, merkezi olarak ÖSYM tarafından yerleştirilmesine karar verilmiştir.

Geçmiş yıllarda öğrencilerin akademik başarı ortalamalarına göre yapılan söz konusu yerleştirmede, 2013-2014 öğretim yı...lından itibaren Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) sonuçları da kullanılacaktır. Bununla ilgili kısa bir açıklama, ÖSYM tarafından yayınlanan ALES 2013 Sonbahar Dönemi Kılavuzunda, sınavla ilgili Genel Bilgiler, Temel İlke ve Kurallar başlığı altında 1.8. maddede, "Yükseköğretim Kurulu tarafından izin verilen yükseköğretim kurumlarındaki öğretmenlik sertifika programlarına öğrenci seçme ve yerleştirme işlemlerinde de ALES sonuçları kullanılacaktır. Öğretmenlik sertifika programlarına başvuruda bulunmak isteyenlerin bu sınava girmeleri zorunludur" şeklinde yer almıştır. Bu sınavın sonuçları üç yıl geçerli olduğundan son üç yıl içinde ALES'e girmemiş olanların, programa başvurabilmek için Kasım 2013 ayında yapılacak sınava katılmaları gerekmektedir.

Pedagojik Formasyon Sertifika Programları için toplam kontenjan sayısı 20 bin olarak belirlenmiş olup başvurular ALES 2013 Sonbahar Dönemi sonuçları açıklandıktan sonra alınacaktır. Konuyla ilgili çalışmalar devam etmekte olup programa internet üzerinden online başvuru ve yerleştirme sistemi ile ilgili ayrıntılı bilgiler, programın uygulanmasıyla ilgili usul ve esaslar, önümüzdeki günlerde YÖK ve ÖSYM web sayfalarından ilan edilecektir.

Kamuoyuna duyurulur.
Yükseköğretim Kurulu

See More

Dönem içinde sürekli bozuk durumda olan bölümün asansöründe bugün inşaat malzemeleri taşınıyor.

Prof. Dr. Halil İnalcık 98 Yaşında!

Dünyanın sayılı bilim insanları arasında gösterilen, yaşayan en büyük Türk Tarihçisi, Şeyhü'l-müverrihin(Tarihçilerin Şeyhi) Prof. Dr. Halil İNALCIK hocamızın doğum gününü kutluyor, çok kıymetli hocamıza nice mutlu ve sağlıklı yıllar diliyoruz...

#TarihinArkaOdası bu akşam saat 23.15’te Habertürk’te

Bu akşam,Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatı ve hükümdarın Macaristan'a gömülmüş olan kalbi konusunda yapılan son araştırmalar ele alınacak.

Yeni ve Eski Öğrenciler İçin Bilgisayar (Temel Bilgi Teknolojileri Kullanımı) Dersi Muafiyet Sınavı Hakkında

http://enformatik.ktu.edu.tr/muafiyet/index.html

Tarih Bölümü İkinci öğretim için harç miktarı 513.50 tl olarak belirlendi. Harçlar 16-20 Eylül arası yatırılacaktır.

http://ogrweb.ktu.edu.tr/duyurular/katki_ogretim_ucreti.pdf

Tarih günümüzde yaşananların anlaşılmasında, insanlığın ortak vicdanıdır.

Doç. Dr. Necmettin ALKAN

KTÜ'de kayıtların ilk günü

No automatic alt text available.

Doç. Dr. Necmettin Alkan hocamızın web sitesi

http://www.necmettinalkan.com/

2 Eylül'de (Yarın) Kayıt işlemleri başlıyor. 6 Eylül'e(Cuma) kadar sürecektir.