Photos
Videos
AK PARTİ DİYARBAKIR İL BAŞKANI SN.AV.AYDIN ALTAÇ GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ KNN TELEVİYONU RÖPORTAJ....
10
Kuzey Irak'ta Kürtçe Yayın yapan SPEDA TV ye Cumhurbaşkanlığı seçimi hakkında Kürtçe açıklamalarda bulundu.....
9
İhlas Haber Ajansına Gündem Hakkında açıklamalarda bulunduk..
6
Posts

YENİ TÜRKİYE YOLUNDA | YENİ TÜRKİYE

Image may contain: 2 people, suit and text

“SALDIRI DEMOKRASİ’YE YAPILMIŞTIR”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç AK Parti Diyarbakır Hazro İlçe Başkanlığına Yapılan Molotoflu saldırıyı set bir şekilde kınadı. Saldırıyı, yeni bir kaos ortamı girişimi olarak değerlendiren Altaç: AK Parti Diyarbakır Hazro İlçe Başkanlığına ,yapılan bu çirkin saldırıyı kına dıklarını ve Yapılan çirkin saldırıyı Diyarbakır Halkına ve Demokrasiye yapılmış olarak Kabul ettiklerini belirtti..

Gerçekleşt...irilen saldırıyı kınadıklarını belirten Altaç, şunları söyledi: “AK Parti Hazro İlçe Başkanlığımıza yapılan bu çirkin saldırıyı kınıyoruz.Demokrasilerde şiddetin yerinin olmadığını, bu tür davranışların demokrasi anlayışı içerinde asla kabul edilemeyeceğini de hatırlatmak isteriz.İçerisinden geçtiğimiz bu hassas dönemde Diyarbakır’ın ülkemizde ki imajına ve huzur ortamına zarar verecek bu tip olayların bir daha tekrarlanmamasını temennimizdir. Bu tür olayların yaşanması bizleri ziyadesi ile rahatsız etmiştir. Yapılan bu menfur saldırılar halkımızın gerçekleri daha net görmesine neden olmuştur.bu saldırıları yapanların amacı yeniden şiddet ve kaos ortamı oluşturmaktır. Huzuru kaçırmaya çalışanlara karşı dirençli olacağız, kardeşlik mesajları vereceğiz. AK Parti ailesi olarak bu tür saldırılar karşısında dimdik durarak, asla taviz vermeyeceğiz. Güvenin ve istikrarın sağlandığı bir ortamda, böyle bir saldırının yaşanmış olması bizce manidardır. Siyasi Partiler Demokrasinin olmassa olmazıdır. Herkes ve herkesim Siyasi Partilerin düşüncelerine saygı duymalıdır. Hazro İlçe Başkanlığımıza Yapılan Bu Menfur saldırı karşısında herkesi sağduyuya davet ediyoruz temennimiz bu tür saldırıların bir daha yaşanmamasıdır. Şeklinde konuştu

See More
Posts

Altaç: Halkımız Sürece Sahip Çıkıyor

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, İl Başkan Yardımcıları Fehmi uyanık, Mahmut Kayaş, İhsan Aytekin Cengiz Yaşar ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri Bismil,Çınar, Dicle, Hani, ve Eğil ilçesinde vatandaşlarla Bir araya Geldi.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, il ve İlçe teşkilatları olarak Halkımız İle dayanışma içerisinde olduklarını İfade ederek Halkımızı ziyaret ediyoruz, onları dinliyoruz. Gö...rüş, öneri ve eleştirilerini alıyoruz, dertlerini dinliyoruz. Bu ziyaretlerde en önemli şey hemşerilerimizle bir arada olabilmek, onların halini, hatırını sorabilmektir çözüm sürecinin Halkın desteği ile başarıya ulaşacağını ve Halkımız Çözüm Sürecine Sahip çıktığını söyledi. Altaç, Hep birlikte huzur ve mutluluk içinde yaşamak için ülkemizi karıştırmaya çalışanlara, huzurumuzu bozmaya çalışanlara, itibar etmemeliyiz. Bölgede yaklaşık iki yıldır kan akmadığını, anaların ağlamadığını kaydeden Altaç, bu durumun kendilerini çok memnun ettiğini ve Türkiye ayakta durduğu için, 13 yıldır AK Parti İle etrafında ki coğrafyada hangi sıkıntı varsa ona kol kanat gelebilen, mağdura ve mazluma sahip çıkan, hiç kimsenin etnik kökenine, mezhebine, inancına, düşüncesine, siyasal anlayışına bakmadan, Allah'a şükürler olsun ki herkese kucak açabildiği ölçüde kucak açan bir tavrı ortaya koymaktadır" Bugün bu ülkenin anaları evlatlarını cezaevinde ziyaret ettiğinde kendi diliyle rahat bir şekilde konuşabilme imkânı buluyor. Alevi, Kürt, dindar kendini ifade edebiliyor. Ne pahasına olursa olsun çözüm süreci bizim vazgeçilmemizdir Artık bu bölgede kim barışı, demokrasiyi tehdit etmeye çalışırsa bedelini ağır bir şekilde Öder. O yüzden çözüm süreci bizim vazgeçilmezimizdir, sonuna kadar kardeşliğe de çözüm sürecine de sahip çıkarız” şeklinde konuştu.

See More
Image may contain: 4 people
Image may contain: 8 people
Image may contain: 7 people
Image may contain: 4 people, suit

Altaç’tan Yeni yıl mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Yeni yıl münasebeti ile bir mesaj Yayınladı.
Yazılı olarak Yayınladığı mesajında Altaç, Acı ve tatlı olayları, sevindirici gelişmeleri, mutluluk veren anıları ile bir yılı daha geride bırakıyor, umudumuzu koruyarak, huzur içinde bir yıla girmenin coşkusunu yaşıyoruz. Kuşkusuz yeni bir yıl, beklentiler ve hedefler yönünden, bireyler, toplumlar ve ülkeler için farklı anlamlar yük...lüdür. Biten yılda neler yaptığımızı, neler öğrendiğimizi gözden geçirip çevremize yararlı olup olmadığımızı zamanımızı iyi kullanıp kullanmadığımızı düşünmeliyiz. Her yeni yıl yeni atılımlar, yeni umutlar, yeni adımlar kısaca yenilikler yılıdır. Yeni yıla birlikte gelecek günlerin karanlıktan aydınlığa özgürlükçü, eşitliğe dayalı kavgasız savaşsız barış ve sağlık içinde paylaşımcı bir toplum düzenine giden yol olması hepimizin temennisidir. AK Parti Diyarbakır ailesi olarak,2015 yılında da yapacağımız tüm hizmetlerde halkımızı daha iyiye, daha doğruya götürmek, onların huzur ve güven içerisinde olmalarını sağlamak için daha fazla çalışmak zorunda olduğumuzun bilinci içerisinde olacağımızı belirtmek isterim. Bugünlerde yaşadığımız çevrede en önemli gereksinim barıştır. Barış olmadan diğer özgürlüklerin anlamı yoktur. İnanç özgürlüğü yaşadığımız topraklarda ve dünyanın her yerinde uzun mücadeleler yolu ile kazanılmış bir insan hakkıdır. 2015 yılını umut, sevgi ve barış yılı ilan edelim bu duygu ve düşüncelerle 2015 yılının başta Diyarbakır’ımıza olmak üzere, bölgemize, ülkemize ve milletimize hayırlara ve berekete vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum dedi.

See More

Altaç: Çözüm süreci ülkemizin ve bölgemizin en büyük teminatıdır

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a gelen Journalist Nina Katren Henks ve Fotoğrafiyer Filip Clause AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altacı makamında ziyaret ederek çözüm süreci ve Suriye de yaşanan olaylarla ilgili fikir alış verişinde bulundu.
AK Parti İl Başkanlığın da gerçekleşen ziyarette bir konuşma Yapan Adalet ve Kalkınma Partisi( AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Çözüm sürecin...i 2002 başlattıklarını içeride ve dışarıda çözüm sürecini engellemeye çalışan aktörler olduğunu, bu iç ve dış aktörlere rağmen çözüm sürecini nihayete erdireceklerini ve çözüm sürecini ülkenin ve bölgenin en büyük teminatı olarak gördüklerini belirtti. Altaç, çözüm süreci tüm Ortadoğu için rol model olabilecek barış,kardeşlik projesidir,bu barış ve kardeşlik projesinin mimarı AK Partidir halkımız çözüm sürecini sahipleniyor bu süreçte her kes samimi olmalıdır ülkemiz ve bölgemiz maalesef otuz yıl kaybetti biz AK Parti olarak ülkemizin ve bölgemizin bir otuz yıl daha kaybetmesine izin vermeyeceğiz,çözüm süreci bizim için olmasa olmazımızdır.Biz çözüm sürecinde insan haklarını ve demokrasiyi örnek almış bir partiyiz,Geçmişte ülkemiz ve bölgemiz çok acılar çekti.Artık bu acıları tekrar yaşamak istemiyoruz.AK Parti olarak iktidara geldiğimiz günden itibaren bu sorunun çözümü için devrim niteliğinde reformları hayata geçirdik. Bunları yaparken kesinlikle siyasi bir malzeme olarak kullanmadık. Biz bu süreçte önceliğimiz 77 milyon vatandaşın huzuru ve güvenidir kim çözüm sürecini sabote ederse vebalini ağır bir şekilde öder. Yapılacak bütün Provakatif eylemlere karşı bizim hükümet ve parti olarak kararlığımız devam edecektir, Çözüm süreci ülkemizin barış kardeşlik projesidir. Dedi.

"IŞİD VAHŞİCE KATLİAM YAPMAKTADIR"
Ortadoğu’daki olaylara da değinen Altaç, IŞİD’in son yüzyılın en vahşi uygulamalarını gerçekleştiren bir yapı olduğunu vurguladı. Altaç, "IŞİD, Irak’ta ve Suriye’de Kürtlere kardeşlerimize vahşice katliam yapmaktadır. Maalesef bu katliamları gerçekleştirirken İslami değerleri ön plana çıkarmakta bu bizim Kabul edilebileceğimiz bir durum değildir. Masum insanlara yapılan bu saldırıların aslında bir toplumu tümden ortadan kaldırmaya yöneliktir. Bunlar insanlığa karşı en ağır suçlardan birini oluşturan soykırım suçunu oluşturmaktadır. Farklı etnik ve inançlara yönelik vahşice katliamlar gerçekleştiren IŞİD nasıl göründüğünü ve tanımladığını açıkça ifade etmektedir. IŞİD uluslararası bir projedir. Biz hükümet olarak IŞİD’in bir terör örgütü olduğunu 10 Ekim 2013’te dile getirdik" diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Journalist Nina Katren Henks Diyarbakır’ın manevi atmosferinden çok etkilendiklerini, çözüm sürecini yakından takip ettiklerini bu konuda Türkiye’yi desteklediklerinin ifade ederek kendilerini kabul eden altaca teşekkür etti

See More

Altaç: Siyasi Partiler Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, AK Parti Diyarbakır Kocaköy İlçe Binasına, Yapılan ses bombalı saldırıyı sert bir şekilde kınayarak "Siyasi partilerin demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğunu ifade etti.
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Dün akşam saat 21.00 sıralarında Kimliği belirsiz kişilerce AK Parti Kocaköy ilçe binasına Yapılan ses bombalı saldırıyı kınay...arak, Bölgemizde son dönemlerde sokak Vandalları tarafından hedef gözetmeksizin önüne gelen her yere zarar verdiğini,"Siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurları olduğunu belirterek ,vatandaşların canına, malına, kamuya ait yerlere, siyasi parti binalarına ciddi anlamda saldırılarda bulunmaktadırlar. Gözü dönmüş bu Provokasyoncular dün akşam saat 21:00 sıralarında Kocaköy İlçe binamıza ses bombalarıyla saldırıda bulunmuşlar. Teşkilat mensuplarımızın parti binasında çıktıktan sonra yapılan bu saldırıda, hamd olsun ölüm ve yaralama olmadı. Sadece büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Daha önce ki dönemlerde de Teşkilat binalarımıza, seçim bürolarımıza defalarca ciddi saldırılara maruz kaldık. Teşkilat mensuplarına yönelik yapılan bu saldırılar ve baskıların amacı dava arkadaşlarımızı sokak eylemlerine çekilmek istenildiğini belirtti

En iyi bildikleri iş yakmak, yıkmak
Uluslararası dinamiklerin oluşturduğu zeminde ortaya çıkan bu Provokatörlerin yaptığı tahriklere aldanmayacaklarını ve tuzaklarına asla prim vermeyeceklerini ifade eden Altaç, En iyi bildikleri iş yakmak, yıkmak olanlara karşılık, bizlerde en iyi bildiğimiz iş olan şehrimizi ve halkımızın gönüllerini inşa etmeye devam edeceğiz. Bazı siyasi çevrelerin söylemleriyle vatandaşlarımızı sokaklara davet ederek Provokatörlere rahat bir zemin hazırlamaya çalışmaktadırlar. Buna Karşılık halkımızın sağduyusu bu kirli tezgâhı bozacaktır. Kamu düzenin zarar görmemesi, halkımızın yakaladığı bu huzurunun bozulmaması için bu siyasi çevrelerin söylemlerine dikkat etmeleri ve sağduyulu davranmalarına gerekmektedir. Yapılan onca Provakatif eylemlere rağmen Kardeşliğimize zarar verilmesine asla izin vermeyeceğiz. "Yeni ve Büyük Türkiye yolunda" bizleri kimse geri döndüremeyecektir. Şeklinde konuştu

See More
Image may contain: 2 people

Altaç: Kirli oyunlar sahnelemek istediler

Cizre'de PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H ve Hüda-Par yanlıları arasındaki çatışmalarda 3 kişinin hayatını kaybettiği olaylarla ilgili olarak, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, bir açıklama Yaptı.

Yazılı olarak Yaptığı açıklamasında, Altaç, AK Parti Hükümetleri tarafından Çözüm Sürecinde kararlı bir şekilde atılan adımları içine sindirmeyen yapılar, sürecin yeni bir başarı evresine taşındığı bu... günlerde, 6-8 Ekim Provakasyonun da olduğu gibi dün sabah saat 03.00 gibi Cizre’nin Nur Mahallesi’nde aynı kirli oyunlar sahnelenmek istediler, Gördüğümüz gibi bazı derin unsurlar Cizre'de daha önceden hazırlığı yapılmış bir planla, mahalleye güvenlik güçlerinin girmesini engelleyecek hendekler kazıldığını, telefon hatlarını kesilerek iletişim engellemeye çalışılmış ve mütedeyyin vatandaşlarımızın yaşadığı evlere saldırarak değişik siyasi grupları şiddet ortamına çekmek çabasında olduklarını gördüklerini belirtti. Altaç, Bu organizasyonda HDP Cizre Belediyesinin de aktif rol alması da ayrıca tartışılması gereken büyük bir olaydır. Belediyeye ait kültür merkezi binasında uzun namlulu silahlarla vatandaşlarımızın evlerine ateş açılması, ayrıca yakılan evlere Cizre Belediyesine ait itfaiyelerin gitmemesi insanı değerlerden uzaklaşmış bir davranış olduğunu ifade etti.

Halkımız daha iyi analiz etmektedir
Bir takım art niyetli çevrelerin, hükümetin kamu düzenini ilgilendiren güvenlik paketine karşı çıkmasının altında yatan nedenleri şuan halkın daha iyi analiz ettiğine dikkat çeken, Altaç, Bütün bu yaşanılanlardan sonra kamu güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu ve hazırlanan güvenlik paketinin yerinde bir karar olduğunu daha iyi görmekteyiz. Hükümetimiz Çözüm Sürecinde kararlı bir şekilde devam ederken bir yandan da bölgede yaşayan tüm yurttaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayacak tedbirler almaktadır. Yaşanılan bu son olayında büyük üzüntüsü yaşamaktayız. Sokakların Terörize edilmemesi için toplum olarak üzerimizde büyük bir sorumluluk bulunmaktadır. Halkımız büyük bedellerin ödendiği kardeşliğimizin teminatı olan "Çözüm Sürecine" dört elle sahip çıkmakta ve bu süreçte iç ve dış mihraklar tarafından hazırlanan Provakasyonlara alet olmayacak ve Allah'ın izniyle bu oyunları bozacaktır. Cizre'de ölen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum, Allah Ülkemizin ve Bölgemizin birliğini daim kılsın aramıza nifak tohumlarını ekenlere inşallah fırsat vermesin. İfadelerine yer verdi.

See More
Image may contain: 1 person

AK PARTİ SİLVAN 5.OLAĞAN KONGRESİ 21/12/2014

Altaç: Kongrelerimiz çözüm sürecinin en büyük dayanağıdır

AK Parti Genel merkez tarafından Aralık ayına ertelenen Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Silvan 5 olağan ilçe Kongresi yapıldı. Silvan 5 olağan İlçe Kongresine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Galip Ensarioğlu,AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç,İlçe Başkanları,il başkan yardımcıları,Belediye Meclis üyeleri,il yönetim kurulu üyeleri,Kadın... Kolları başkanları ve yönetimleri,Gençlik Kolları başkanları ve yönetimleri ve bir çok Partili Katıldı.
Silvan İlçe Kongresinin açılış Konuşmasını Yapan Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, İlçe kongrelerinin çözüm sürecinin en büyük dayanağı olduğunu ifade ederek, AK Parti hükümetlerinin 2002 bu yana üzerinde hassasiyetle durduğu sadece Kürt sorunu değil hem alevi meselesi hem de gayri Müslimlerin yaşadığı sorunlar ve İslami ve mütedeyyin kesimlerin yaşadığı sorunlar toplumsal bütün meselelerde AK Partinin bütün gücünü ve iradesini ortaya koyduğunu ve birlik ve kardeşlik duygusunun en yüksek seviyeye çıktığı,77 milyon vatandaşımızın kendisini bir ve beraber gördüğü bir tabloyu hep birlikte yaşadıklarını belirtti. Altaç, Biz çözüm sürecini bu ülkeye en büyük hizmet olarak görüyoruz son iki yılda ülkemizde şiddetin olmaması, kanın akmaması ve halkın bu süreci sahiplenmiş olması bizleri ziyadesi ile memnun ediyor biz bu sürecin nihayete ermesi için hükümet ve Parti olarak, elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz birileri çözümü istemese de ve sabote etmeye kalkışsa da biz kararlıyız, çözüm süreci olmassa olmazımızdır halkımız ile sonuçlandırmaya kararlıyız çözüm süreci AK Parti Kadrolarının başlatmış olduğu barış kardeşlik Projesidir, AK Parti bununla birlikte ülkede ve bölgede siyasal ve ekonomik istikrarı sağladığını belirterek, çözüm süreci ile 2015 genel seçimlerine daha kararlı bir şekilde gireceklerini ifade etti.

Delegelerin oy kullanması ile Silvan ilçe Başkanlığına Nimet Aksoy seçildi.

See More
Image may contain: 14 people, people standing

Ak Parti Silvan İlçe Kongresini gerçekleştirdik. Allah hayırlara vesile kılar inşallah.

A HABER EKİBİ AK PARTİ DİYARBAKIR İL BAŞKANIMIZ AYDIN ALTAÇ´I ZİYARETTE BULUNDU

Image may contain: 3 people
Image may contain: 4 people

AK PARTİ DİYARBAKIR İL BAŞKANI AYDIN ALTAÇ DİYARBAKIR´DAKİ OLAYLARI DEĞERLENDİRDİ

AK PARTİ DİYARBAKIR İL BAŞKANI DİYARBAKIRDAKİ OLAYLARI DEĞERLENDİRDİ
youtube.com

Altaç: Süreçte şiddet eylemleri olmamalı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Aydın Altaç, Diyarbakır’da son günlerde artan sokak gösterileriyle ilgili açıklama yaptı.

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, kentte son günlerde artan sokak gösterilerini eleştirirken yaşanan olumlu süreçte, şiddet eylemlerinin olmaması gerektiğini aktardı. AK Parti’nin iktidara geldiği günden bu yana köklü reformların yapıldığına dikkat çeken Altaç, "Türkiye’nin en çok kanayan ...yarası, hem ekonomik hem siyasal anlamda ülkemizi sıkıntıya sokan bu problem ciddi manada ele alındı. 12 yıllık hükümetlerimiz döneminde bu sorunun çözümü için çok ciddi gayret gösterildi. İktidara geldiğimiz günden bu yana hem ekonomi hem de siyasal alanda çok önemli adımlar atıldı. Hem Alevi meselesinde hem gayrimüslimlerin hak ve hukukları konusunda, hem mütedeyyin kesimlerin eğitim ve kamu kurumlarda görev alabilmelerine yönelik, keza yine aynı şekilde, Kürtlerin temel hak ve özgürlüklerin bir kısmı karşılandı. Eskiden vatandaş devlet için vardır, düşüncesi hakim iken, bugün devlet vatandaşı için vardır anlayışı hakim" dedi.

"6-7 EKİM OLAYLARININ ARDINDAN HÜKÜMETİMİZ KARARLI BİR ŞEKİLDE KUMU GÜVENLİĞİ VE DÜZENİNİN SAĞLAYACAĞINI DUYURDU"

Altaç, başta 6-7 Ekim olayları olmak üzere son günlerde devam eden sokak gösterilerine tepki göstererek, demokratik bir ortamda gençlerin şiddete teşvik edilmesinin kabul edilemez olduğunu söyledi. Altaç, Çözüm sürecinin başladığı tarihten bugüne kadar vatandaşlarımızın ekonomik, sosyal yaşamlarını kolaylaştıran, geleceğe dair umutları tekrar yeşerten ve yeni alanları açan mevcut durumun 6-7 Ekim olaylarında bir şekilde akamete uğratılmak istendiğini anlattı.

Bölgede son dönemde bazı hadiseler yaşandığına dikkat çeken Altaç, daha sonra şunları kaydetti:

"6-7 Ekim olaylarının ardından hükümetimiz kararlı bir şekilde kamu güvenliği ve düzeninin sağlayacağını duyurdu. Kamu güvenliğinin sağlanması için vatandaşlarımızın çok ciddi talepleri olduğunu gördük. Bu hususla ilgili hükümetin kararlı durması gerektiği yönünde, vatandaşlarımız duygularını bizle paylaştı. Eğer biz ülkenin mevcut bütünlüğü, istikrarı içinde yaşıyorsak, bu ülkede bir hükümet varsa, bu hükümetin en temel görevi vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumaktır. Süreç var diye birilerinin bunu istismar etmesi asla kabul edilemez. Bunu en iyi şekilde takdir edenler de bölge halkımızdır. Son dönemlerde yaralamalı ve ölümle sonuçlanan üzücü olayları duyuyoruz. Parti olarak halkımıza çağrımız, bugün başta Kürt meselesi olmak üzere bu ülkede konuşulamayan, tartışılamayan ve üzere örtülü hiçbir konu kalmamıştır. Bu kadar özgürlük ortamının geliştiği, demokratik standartların arttığı bir ortamda birileri kalkıp, çocukları ve gençleri şiddete teşvik ediyorsa, hep birlikte buna ’dur’ demeliyiz."

See More
Image may contain: 1 person, suit

Altaç: Milletin iradesine yönelik yapılan darbe girişimidir

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç Paralel Yapının 17 ve 25 Aralık Darbe Girişiminin yıl Dönümü münasebeti ile ilgili açıklama Yaptı.
Yazılı olarak Yaptığı açıklamasında Altaç, 17 ve 25 Aralıkta hükümete ve milletin iradesine yönelik yapılan darbe girişimi olduğunu ifade ederek, 12 yıllık AK Parti iktidarımız döneminde de 17 ve 25 Aralık 2013 tarihlerinde paralel yapının gerçek...leştirdiği operasyonlar ile hükümetimize darbe girişimi oluşmuş fakat halkımızın büyük desteği ile Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu yapıya taviz vermemiştir. Halkımız yapılan oyunların farkında olup paralelcilere, darbeci yapılara en iyi cevabı 10 Ağustos seçimlerinde vermiştir Siyasetin, milletin iradesinin hizmete yansıdığı tek yol olduğunu ve bunun dışında hiçbir yolu tanımadıklarını belirten Altaç "Biz, milletin iradesinin üzerinde hiçbir gücü tanımıyoruz, saygı göstermiyoruz, ona hiçbir zaman için de itibar etmiyoruz. Bunu her zaman her yerde de açık açık söylüyoruz, Milletin iradesi dışında hiçbir irade hakim olmayacaktır, Paralel yapının 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerini unutmayacağız ve bu yapının Türkiye’de artık kendisine yer edinemeyecek AK Parti olarak Bu aşamadan sonra, hiçbir şekilde paralel örgütün bu ülkede bir daha yuvalanabileceği, örgütlenebileceği bir ortam ve yer bırakmayacaklarını ifade etti.

Devletin esas sahibi millettir
AK Parti iktidara geldiği 2002 den bu yana devlet içerisin yapılanmış illegal yapılarla mücadele ettiğini ve bu günde paralel yapı ile mücadele edeceklerini ifade eden Altaç, bu devletin esas sahibi millettir milletim iradesine yapılan her türlü girişime asla müsaade etmeyeceğiz şunu herkes iyi bilsin ki bu ülkede artık darbeler dönemi tamamen kapanmıştır, 17 ve 25 Aralık bu ülkeye yapılan darbe girişimi olarak kayıtlara geçmiştir. Yükselen ve ilerleyen Türkiye’nin durdurulması çabasıdır. Ak Parti döneminde Türkiye Hayatın her alanında Dünya standartlarının üstünde bir ülke konumuna gelmiştir Ak Parti 77 Milyon vatandaşın göğsünü kabartacak hizmetlere imza attı, Milletimiz 2023 hedeflerinin Paralel ve illegal Yapılar tarafından çalınmasına, engellenmesine asla izin vermeyeceğini söyledi.

See More
Image may contain: 1 person, suit

AK Partiden engellilere Moral ve motivasyon gecesi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanlığınca engellilere yönelik "moral ve motivasyon " gecesi düzenledi.
Düzenlenen geceye AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, ilçe Başkanları,İl Başkan yardımcıları,Altı nokta Körler Derneği Diyarbakır Şube Başkanı,M.Akif Karakaş ve yönetim kurulu üyeleri,Bedensel Engelliler Derneği Diyarbakır şubesi Yönetim Kurulu üyeleri,Kadın kolları ve Yönetim kurulu üyeleri...,Gençlik kolları ve yönetim kurulu üyeleri ve bir çok partili katıldı.Gerçekleştirilen programda, engelliler önce yemek yedi ardından da davul zurna eşliğinde halay çekti. Engelliler eğlenceli aileleriyle eğlenceli anlar geçirdi.
Engellilere Düzenledikleri Moral ve motivasyon gecesi ile ilgili bilgiler aktaran Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, dezavantajlı bölgelerde yaşayan engellilere yönelik "moral ve motivasyon" programlarını geleneksel şekilde gerçekleştirdiklerini, bu tür programlarla engellilerin eğitimlere aktif olarak katılmalarının sağladığını ve hayata daha iyi tutunduklarını belirtti. Engelli kardeşlerimizin güzel bir gece geçirmelerini istediklerini belirten Altaç “onlar toplumumuzda en çok ilgiye ihtiyacı olan bireyler. Bizler İktidar Partisinin üyeleri olarak toplumun tüm kesimleri ile bir araya gelip dertlerine derman olmaya çalışıyoruz. Bu akşamda engelli kardeşlerimizin yanında olmak istedik. Bu tür programlarla engellilerin eğitimlere aktif olarak katılmalarının sağladığını ve hayata daha iyi tutunduğunu, Duyarlılığa dikkat çekmek için engelli bireylerle birlikte yemek yedik ve beraber eğlendik. İnşallah bundan sonra onların hayatlarının engelsiz devam etmesi için elimizden geleni yapmaya çalışacağız unutmamalıyız ki hepimiz bir engelli adayıyız.”AK Parti Hükümetleri olarak İktidara geldiğimiz günden bu yana hamdolsun engellilerimize yönelik çeşitli farklı zamanlarda önemli değişiklikler, önemli icraatlar yapıldı. Bir anlamda engellilerimiz evlerinden kamusal alana doğru çıkmaya başladıklarını ifade etti.

See More
Image may contain: 10 people
Image may contain: 6 people
Image may contain: 9 people

AHMET BEŞENK İLE HAFTANIN RÖPORTAJI 12.12.2014
KONU:PARALEL YAPI VE ÇÖZÜM SÜRECİ

KONU:PARALEL YAPI VE ÇÖZÜM SÜRECİ
youtube.com