Photos
Posts

Keletas įdomių faktų apie tankus. Tik vienas susijęs su APK, bet gal sudomins ir kiti.

Tuo pačiu dar kartą kviečiame paspausti "Patinka" NODUM - įvairenybių mazgas puslapyje. Ten kasdien publikuojami straipsniai apie istorinę techniką, automobilius, aviaciją ir panašias temas. Ačiū!

A few interesting facts about tanks. Only one relates to mot, but might be interested in others. At the same time, we invite you to press "like" on @[2066247263596598:274:NODUM-įvairenybių mazgas] page. I know, I'm sorry, I don't know what you're talking about. Thank you!
Translated

10 įdomių faktų apie tankus, kurių galbūt nežinojote:
- ar Leonardas da Vinčis tikrai sukūrė tanko koncepciją?
- ką reiškia tanko pavadinimas?
- kodėl pirmieji ...tankai neatitiktų dabartinio tanko apibrėžimo?
- kaip šiandien atrodo T-34 iš „Keturi tankistai ir šuo“?
Šie ir kiti įdomūs faktai - straipsnyje
http://nodum.lt/10-idomiu-faktu-apie-tankus-kuriu-galbut-n…/

See More
10 įdomių faktų apie tankus, kurių galbūt nežinojote: ar tanką sukūrė Leonardas da Vinčis, kaip dabar atrodo T-34 iš „Keturi tankistai ir šuo“ ir kas organizuoja tankų biatloną? Posted on 2018 kovo 19 by Admin Tankas yra modernių laikų karybos simbolis. Tai – stipriai šarvuota...
nodum.lt

Scammel Pioneer buvo plačiai naudojamas britų pajėgose Antrojo pasaulinio karo metais. Labiausiai buvo giriamas jo pravažumas ir universalumas - Pioneer atliko gausybę skirtingų užduočių. Į užtarnautą poilsį išėjo tik devintajame dešimtmetyje, nors gamyba buvo nutraukta dar 1945 metais. Kviečiame paskaityti ir pažiūrėti vaizdo įrašą iš Churchill tanko gelbėjimo pratybų!

Dar vienas įspūdingas Antrojo pasaulinio karo sunkvežimis - Scammell Scarab. Gabeno tankus, gelbėjo judėti negalinčią techniką, pristatinėjo krovinius, tampė ar...tilerijos pabūklus - tarnyboje išbuvo iki pat devintojo dešimtmečio. Kaip tai pavyko šiam keturiais ratais varomam šešiaračiam sunkvežimiui?
http://nodum.lt/6x4-sunkvezimis-kariuomeneje-tarnaves-penk…/

See More
6X4 sunkvežimis, kariuomenėje tarnavęs penkiasdešimt metų – Scammell Pioneer gelbėjo už save triskart sunkesnius tankus (Video) Posted on 2018 sausio 302018 sausio 30 by Admin Sunkvežimiai yra neapdainuoti karų didvyriai. Visi prisimena tankus, šarvuočius, galbūt ir savaeigius artileri...
nodum.lt
Posts

Įdomus ginklas - priešlėktuvinis minų laukas ore. Mintis buvo iškelta paties Churchillo dar prieš jam tampant ministrų pirmininku. Nors šis ginklas buvo naudojamas karo pradžioje, jis buvo visiškai nesėkmingas. Kviečiame paskaityti.

Kaip minų lauką pakabinti tiesiog ore? Britai to siekė Antrojo pasaulinio karo metais, bet ne visai sėkmingai.
http://nodum.lt/kaip-sukurti-prieslektuvini-minu-lauka-ore…/

Kaip sukurti priešlėktuvinį minų lauką ore? Britai būtent taip gynė savo laivus Antrojo pasaulinio karo pradžioje Posted on 2018 sausio 25 by Admin Laivai Antrojo pasaulinio karo metais buvo labai svarbi ginkluotės dalis. Visgi, jiems reikėjo geros priešlėktuvinės gynybos. 1939 metais W...
nodum.lt

Įdomus meniškas klipas - kaip sunaikinti priešo tanką?

Keistai meniškas instrukcinis vaizdo filmas apie tankų medžioklę Antrojo pasaulinio karo metu. Matyti, kad pastangų įdėta nemažai, kad filmas pasiektų karių protus, o ir aktorinio talento šiek tiek reikėjo. Daugiau apie tai - http://nodum.lt/pora-keistai-menisku-instrukciniu-vaizdo-i…/

Made in 1943 as part of the "Fighting Men" series, CRACK THAT TANK explains the tactics an infantryman can use to disable or destroy an enemy tank. Vulnerabi...
youtube.com

Negirdėta Antrojo pasaulinio karo legenda - M25 Dragon Wagon. Sukurtas specialiai Sherman tankams pervežti iš vienos vietos į kitą, vėliau šis šarvuotas sunkvežimis juos gelbėjo ir iš mūšių laukų. Po karo verslininkai šiuos sunkvežimius noriai pirko negabaritiniams kroviniams vežti - tarp naujųjų pirkėjų buvo net ir įmonių, kurios perkėlinėdavo pastatus. Kviečiame paskaityti ir pamėgti NODUM - įvairenybių mazgas puslapį!

Drakonu vadintas Antrojo pasaulinio karo laikų vilkikas buvo specialiai sukurtas tankams transportuoti. Bauginančios išvaizdos šarvuotas monstras buvo toks naud...ingas, kad po karo jį pirko ir logistikos įmonės, kurios šiuos vilkikus naudojo negabaritiniams kroviniams vežti. Kviečiame paskaityti apie Dragon Wagon.
http://nodum.lt/sarvuotas-antrojo-pasaulinio-karo-drakonas…/

See More
Šarvuotas Antrojo pasaulinio karo drakonas – bauginančios išvaizdos vilkikas, sukurtas vežti tankams Posted on 2018 sausio 192018 sausio 19 by Admin Tankai – labai svarbus ginklas ir didžiulis logistikos iššūkis. Šios sunkios vikšrinės mašinos yra gana lėtos ir ne visada ir ne visur...
nodum.lt

Taiką reikia vertinti, bet istoriją - prisiminti.

Peace needs to be seen, but history - remember.
Translated
Image may contain: sky and outdoor
Lietuva senose fotografijose

Kaunas Antrojo pasaulinio karo metais
Atsiuntė: Arturas Ježauskas

Juokingas klipas iš šiaip jau net labai rimtų laikų.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
1,175 Views
NODUM - įvairenybių mazgas

Antrojo pasaulinio karo laikų ekstremalus sportas. Na, gal nelabai ekstremalus - greičiau jau būtų eiti. Tag'inkit tuos, kurie neatsispirtų galimybei pabandyti....
O čia galite paskaityti apie tankų remontą Antrojo pasaulinio karo metais - http://nodum.lt/tanku-remontas-lauko-salygomis-antrajame-p…/

See More

Britų PIAT iki šiol yra laikomas vienu keisčiausių Antrojo pasaulinio karo prieštankinių ginklų. Straipsnyje išvardintos priežastys, dėl ko jo nemėgo kariai, ir pateiktas vaizdo įrašas su detalia PIAT apžvalga.

Pakankamai unikalus Antrojo pasaulinio karo ginklas - britų PIAT. Kariai jo nemėgo dėl daugelio priežasčių, bet iš arsenalo jis nesitraukė ir pasibaigus karui. ...Kodėl nemėgo? Dėl standžios spyruokės, kuri stūmė sviedinius į priekį - šis ginklas, galima sakyti, veikė kaip savotiška laidynė.
http://nodum.lt/priestankine-laidyne-antrojo-pasaulinio-ka…/

See More
Prieštankinė laidynė? Antrojo pasaulinio karo mūšiuose naudotas panašiu principu veikiantis ginklas (Video) Posted on 2017 lapkričio 28 by Admin Paplitus tankams atsirado ir daugiau kovai su jais skirtų ginklų. Buvo reikalingi ne tik savaeigiai pabūklai, bet ir lengvi, pėstininkams pritai...
nodum.lt

Kviečiame sekti NODUM - įvairenybių mazgas - ten straipsniai ir faktai apie istoriją, aviaciją, automobilius, sunkvežimius, mokslą ir šiaip įdomybes yra skelbiami kasdien.

Nors kanibalizmas tikrai nebuvo labai dažnas reiškinys Antrojo pasaulinio karo metais, tokių atvejų tikrai buvo. Jau vien ši nuotrauka ir jos istorija kelia šiurpą.

Karas į paviršių ištraukia pačius žiauriausius žmonių instinktus. Ar tiesa, kad Antrojo pasaulinio karo metais kanibalizmo atvejai buvo labai dažni?
Kviečiame u...žduoti kitus su Antruoju pasauliniu karu susijusius klausimus komentaruose, kad ir kokie keisti jie būtų.
http://nodum.lt/keisti-klausimai-apie-apk-ar-tarp-antrojo-…/

See More
Keisti klausimai apie APK – ar tarp Antrojo pasaulinio karo karių buvo paplitęs kanibalizmas? Posted on 2017 lapkričio 16 by Admin Antrasis pasaulinis karas buvo didžiausias žmonijos konfliktas, truko šešerius metus, per kuriuos įvyko tiek daug. Dabar Antrojo pasaulinio karo istorija domisi minios ž...
nodum.lt

Jei kas nors norite apžiūrėti sutvarkytą, lankymui pritaikytą Molotovo linijos bunkerį, štai kur turite vykti.

Sveiki. Tikriausiai jau pastebėjote, kad neveikia svetainė. Labai dėl to atsiprašome, užklupo techniniai nesklandumai. Pasistengsime svetainę atgaivinti kaip įmanoma greičiau, o tuomet joje paskelbsime keletą naujienų. Techniniai sunkumai, su kuriais susidūrėme, yra pakankamai rimti, tačiau tikrai norime užtikrinti, kad svetainė sugrįš, joje skelbsime naujus straipsnius ir nuotraukų galerijas. Iš karto neigiame gandus, kad tai reiškia svetainės mirtį - jie gerokai perdėti.
La...bai prašome jūsų kantrybės, gali prireikti dar poros savaičių, kol svetainė sugrįš. Ačiū visiems už palaikymą ir dar kartą atsiprašome, kad taip nutiko.

Tai, kad svetainė šiuo metu neveikia, nereiškia, kad negalite diskutuoti. Kviečiame prisijungti prie ką tik sukurtos grupės https://www.facebook.com/groups/397143477382289/

Čia galite kalbėtis apie knygas, filmus, mitus ar rimtus istorinius klausimus. Kviečiame dalintis nuorodomis į įdomius straipsnius, įspūdžiais po kelionių į istorines vietas ir taip toliau. Galioja pagarbos vienas kitam taisyklės bei, savaime aišku, Lietuvos įstatymai. Kviečiame prisijungti!

See More

Ohka japonų kalboje reiškia vyšnios žiedą. Šiuo vardu pavadinti lėktuvai buvo pilotuojami fanatiškų Japonijos karių, kurie besąlygiškai tikėjo, kad didvyrio mirtimi savo gyvenimą užbaigę kariai keliauja į mistišką vietą, kur yra amžinai šlovinami.
Pats orlaivis yra įdomus jau vien dėl to, kad buvo sukurtas vienai misijai. Straipsnyje paminima, kodėl Ohka buvo naudojama taip retai, kodėl tai nebuvo efektyvus ginklas ir kur galima pamatyti tokią skraidančią bombą gyvai. Tarp nuotraukų yra ir piloto darbo vieta - prieš žūdamas jis galėjo pamatyti kokį didžiulį greitį pasiekė. Kviečiame paskaityti.

Yokosuka MXY-7 Ohka - kamikadzės pilotuojama bomba. Mažas, raketiniais varikliais varomas orlaivis nešė savanorius į mirtį, tačiau labai efektyvus nebuvo. Kvieč...iame paskaityti, kas tai per lėktuvas, kaip buvo naudojamas, ir kodėl didelių pergalių jis nepasiekė.
http://nodum.lt/bilietas-i-viena-puse-kaip-veike-japonu-sa…/

See More
Bilietas į vieną pusę – kaip veikė japonų savižudžių pilotuojamos bombos su raketiniais varikliais Posted on 2017 spalio 252017 spalio 25 by Admin Tai, ką matote nuotraukose nėra paprastas lėktuvas. Tai – Yokosuka MXY-7 Ohka. Paprastas, vienvietis raketiniu varikliu varomas orlaivis, neturintis joki...
nodum.lt

Aktualu atšalus orams - nesidalinkite savo bakterijomis. Kiek šlykštokas, bet teisingas plakatas iš Antrojo pasaulinio karo laikų.

Image may contain: 2 people, people sitting and text

Viena garsiausiai aptarinėjamų tarptautinės politikos temų - Šiaurės Korėjos problema. Ji Antrojo pasaulinio karo mėgėjams gal ne taip ir rūpi, bet yra tikimybė, kad ateities konflikte sudalyvautų ir APK legenda T-34/85. Jis suvaidino ir propagandiniame filme, iliustruojančiame šį straipsnį. Kviečiame paskaityti

ir sekti NODUM - įvairenybių mazgas!

Šiaurės Korėja dažnai minima, kaip pasaulinė grėsmė. Retorika ir branduolinės ginkluotės bandymai - atrodo, kad su šia šalimi susitarti neįmanoma. Todėl vis daž...niau žiūrima į Šiaurės Korėjos ginkluotę - ar naujame kare ji pasitelktų Antrojo pasaulinio karo tankus?
http://nodum.lt/ar-siaures-koreja-naujame-kare-panaudotu-a…/

See More
Ar Šiaurės Korėja naujame kare panaudotų Antrojo pasaulinio karo laikų tankus? (Video) Posted on 2017 spalio 92017 spalio 9 by Admin Nors pastarosiomis savaitėmis žinių apie tai girdime mažiau, įtampa dėl Šiaurės Korėjos nėra visiškai nuslūgusi. Karo grėsmė yra reali, nors visas pasaulis tikisi, kad...
nodum.lt

Dar turite laiko sudalyvauti!

KONKURSAS!
MŪSŲ JAU TŪKSTANTIS!
Ta proga dovanojame Kęstučio Bruzgelevičiaus knygą „Pelnantys duoną“. Kaip galite ją laimėti?

- privalote būti NODUM - įvairenyb...ių mazgas mėgėjų gretose ir sekti puslapį, bei paspausti "Patinka" po šiuo pranešimu
- tikimybė laimėti išaugs, jei komentaruose parašysite, kuris iš Nodum.lt straipsnių Jums patiko labiausiai arba apie ką norite paskaityti ateityje ir kodėl. Turite parašyti kodėl, tik pavadinimo ar nuorodos nepakanka.
- tikimybė laimėti išaugs dar labiau, jei šiuo pranešimu pasidalinsite.

Plačiau apie sąlygas ir terminus skaitykite straipsnyje.
Knyga labai įdomi, gausiai ir kokybiškai iliustruota. Tai - geras skaitinys ir puiki dovana, todėl kviečiame dalyvauti.

AČIŪ už palaikymą, ačiū, kad skaitote ir tikimės, kad NODUM auditorija sparčiai augs ir ateityje.

See More
Mūsų jau 1000! Kviečiame laimėti knygą „Pelnantys duoną“! Posted on 2017 rugsėjo 23 by Admin Ne paslaptis, kad NODUM Facebook puslapis yra itin svarbus svetainės plėtrai. Aktyviai jį auginome ir pagaliau po ilgų pastangų pasiekėme pirmąjį savo mėgėjų tūkstantį. Labai tuo didžiuojamės ir norime šiuo…
nodum.lt

Antrojo pasaulinio karo metu balandžiai buvo bandomi ir kiek netikėtame vaidmenyje - bombų pilotavime. Labiausiai įdomu kaip tai pavyko padaryti - mokslininkas išmokė balandžius snapu baksnoti į ekraną (straipsnyje yra vaizdo įrašas).

Šiais laikais karinės pajėgos gali naudotis išmaniomis bombomis, kurios dėl vėjo nenukrypsta nuo kurso. Antrojo pasaulinio karo metais tokių technologijų nebuvo, todėl reikėjo ieškoti išeičių. Vienas iš pasiūlymų - patikėti sklendžiančių bombų pilotavimą balandžiams.

Kaip Antrajame pasauliniame kare tarnavę balandžiai galėjo padėti sukurti liečiamus ekranus? (Video) Posted on 2017 spalio 62017 spalio 6 by Admin Karas spaudžia visas dalyvaujančias valstybes kurti pačias geriausias, naujausias technologijas, kurios gali suteikti bent kokį nors pranašumą. Ne paslap...
nodum.lt