Photos
Videos
ARis İStanbul Mersin Şubesi
4
1
Aris istanbul güzellik merkezinde yaptığımız karbon peeling uygulaması.
22
Posts

AŞIRI KILLANMA NEDENLERİ
Vücutta, tüylenme olmaması gereken bölgelerde tüylenme olması yada varolan tüylerin kalınlık ve sayılarında artış olmasıdır.

Hirsutizm : Tüylerdeki artış ve kozmetik olarak rahatsızlık verecek düzeye gelmesine hirsutizm denilir. Hirsutizm vellüs denen yumuşak kılların terminal kıl denilen kalın kıllara dönüşümü sonucunda oluşan durumdur.

...


Virilizm : Daha ağır tüylenme şekli virilizmdir. Bu durumda hormonal bozukluk ağır ve aşırıdır. Erkek tipi saç dökülmesi, saçta kalınlaşma, kellik, klitoriste büyüme, vücut yapısında erkeksi değişim gözlenebilir. Daha çok, ağır hormonal bozukluklarda ve bazı hormon üreten tümörlerde gözlenir.


Tüylenme sebepleri doğru yaklaşımla tespit edilerek, sebebe yönelik etkin ve doğru bir tedavi uygulanırsa başarılı sonuçlar alınır. Tıbbi tedavi ve epilasyon yöntemleri birlikte kullanılırsa çözüm mükemmel olacaktır. Şayet hormonal bir problem varsa sadece lazer epilasyon yapılaması doğru olamayacaktır. Tıbbi tedaviyle birlikte epilasyon yöntemlerini kullanmak hızlı ve etkin bir tedavi sağlayacaktır.

Erkeklik hormonu olarak da bilinen testesteron direkt olarak kıl gelişimi üzerine etkilidir. Kadınlardaki östrojen ve progesteron hormonları da kıl gelişimi üzerinde, pozitif ve negatif etkilerde bulunurlar. Gebelikte östrojen ve progesteron hormon seviyelerindeki aşırı yükselme tüylenmeye sebep olabilir.


Erkeklik hormonları kılların ince tüyden kalın kıllara dönüşümüne neden olur. Bu hormonlar daha sonra normal seviyelere gelse bile oluşmuş kıl geriye dönmez yani kaybolmaz.

Erkeklik hormonlarının kendileri ya da öncüleri, kadınlarda, yumurtalık ve böbrek üstü bezlerinde üretilirler.Bir kısım hormon ise çevre dokularda başka hormonların erkeklik hormonuna dönüşümü ile oluşmaktadır. Salgılandıktan sonra vücuda kan yolu ile dağılırlar. Kanda taşıyıcı bir proteinle bağlanarak hareket ederler. Bu proteine bağlandıkları sürece aktif değildirler. Bu nedenle serbest erkeklik hormonu düzeyi önemlidir.


Kadınlarda aşırı androjen (erkeklik hormonları) üretiminin en sık sebebi yumurtalıklarda ki problemlerden kaynaklanır. Adet düzensizliği ile birlikte gözlenen polikistik over sendromu bu durumun en sık karşılaşılan nedenlerindendir.

See More
Image may contain: 1 person

"Kadın bir erkeğe varmaz, kadın bir erkeğe verilmez ve bir erkek bir kızı almaz, (almak, vermek) bu tabirler kadını kıymetten düşüren, ona ahkar (en hakir) mahiyeti veren şeylerdir ve her şeyden evvel bu zihniyeti kadınlarımız kafalarından çıkartmalıdır..
Bilmelidirler ki iki cins birbirleriyle hayatlarını birleştirirken yuvaya getirdikleri aynı kıymette şeylerdir ve koca mal sahibi değil, ortak, hayat ortağı demektir.
Bu hukuk müsavatı kadınlarımızın şuurunda yer ettikten sonra onların kuvvetli ve hakiki bir insan olmak için dimaği ve fikri sahada da yükselmek isteyecekleri tabiidir.
Memleketimizin kadın ve erkeklerini, biri diğerini sürükleyen ve taşıyan değil, el ele ve aynı tempoda yürüyen iki mahluk olarak göreceğimiz günün uzak olmamasını dilerim. bu kadar efendim."
....

Image may contain: 1 person, outdoor and nature

Ağrısız kanamasız tek seansta sildiğimiz et benleri.

Cilt yenileme işlemimiz ve işlemden 5 gün sonraki üyemizin mutlu hali

Milli iradeye yönelik yapılan bu darbe girişimini lanetliyor, geleceğimizin korunması yolunda kendini feda eden ve bu uğurda şehit olan asker, polis ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yakınlarına sabır diliyoruz.

Aris istanbul ailesi

No automatic alt text available.
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
1.1K Views

Yaşımız ilerledikçe burnumuzun köşelerinde ve ağzımızın kenarlarında, kimi zaman bizi olduğumuzdan daha yaşlı gösteren çizgiler oluşur. Nazolabial çizgileri olarak bilinen bu kırışıklıklar, yüzdeki elastin ve yağların azalmasından, güneşin zararlı etkilerinden ya da genetik olarak oluşur…
İletişim: 0 (212) 564 65 64
www.arisistanbul.com

Image may contain: one or more people, text and closeup

Kahramanmaraş'ta bulunan salonumuza estetisyenler alınacaktır.
İrt no: 0532 790 09 85