Photos
Reviews
4.3
11 Reviews
Tell people what you think
Posts

15 Temmuz gecesi Diyarbakır Üssü’nde ne oldu?

Darbeciler 15 Temmuz gecesi Diyarbakır Üssü’nden 6 F-16 kaldırdılar. Ayrıca Silopi’den intikal eden Birinci Özel Kuvvetler Tugayı Komutanı Tuğgeneral Semih Terzi de buradan kalkan bir nakliye uçağıyla Ankara’ya geçti. Üssün komutası Harekât Şube Müdürü Özkan Edip Akgülay’daydı. Darbeciler Hava Kuvvetleri Komutanlığı Karargâhı’nı ele geçirmişti. Darbe karşıtı komutanlar ise havadaki darbeyi püskürtmek üzere Eskişehir’deki Birleştir...

Continue Reading
Image may contain: 1 person

Batuhan ÇOLAK: "Cezaevinde unutulan Yüzbaşı"

Doğu ve Güneydoğu'da PKK'lı hainlerin inlerine bomba olup yağan, operasyondan operasyona koşan, TSK içinde parmakla işaret edilen başarılı kahraman bir Sikorsky pilotuydu.

Maltepe Askeri Lisesi'ni, sonra Kara Harp Okulu'nu bitirdi, aşık olduğu mesleğine Kara Havacı olarak devam etmeye başladı.

...Continue Reading
Image may contain: 3 people, people standing, sunglasses, text and outdoor
Posts

BU NASIL BİR ACIKLAMA!!
AMERİKAN MİLLİ İSTİHBARAT MÜDÜRÜ JAMES CLAPPER: `"MUHATAPLARIMIZIN ÇOĞU TUTUKLANDI YA DA TASFİYE EDİLDİ. "
Wall Street Journal gazetesi'nin haberine göre, ABD Merkez Komutanlığından Orgeneral Joseph Votel, Türk ordusundaki muhataplarinin önemli bölümünün darbe girişimi iddiasıyla hapiste olduğunu belirtti. Aspen Güvenlik Forumu'nda konuşan Votel; "Türkiye ile ilişkilerimizin geleceğinden endişeliyim" ifadesini kullandı.
Milli İstihbarat Müdürü Ja...mes Clapper ise hayrete mucip su sözleri söyledi."Muhataplarımızın çoğu tutuklandı ya da tasfiye edildi. Bunun ABD'nin Ortadoğu stratejisini zorlaştıracağına şüphe yok"

See More
Image may contain: 1 person, suit

YAŞ kararları açıklandı !
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar görevine devam ediyor.

1. Ordu Komutanı Ümit Dündar, Genelkurmay 2. Başkanı oldu. Genelkurmay 2. Başkanı Yaşar Güler ise Jandarma Genel Komutanı oldu.

...

Yüksek Askeri Şura'da Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu'nun görevlerine devam etmesi kararı alındı.

Genelkurmay 2. Başkanlığı'na Orgeneral Ümit Dündar getirildi.
"DEREYİ GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bir süre önce MİT Müsteşarı ve Genelkurmay Başkanı’yla ilgili bir şeyler olacak mı sorusuna "Bizde bir söz var, ‘Dereyi geçerken at değiştirilmez’. Şu anda biz böyle bir sürecin içerisindeyiz ve bu sürecin içerisinde de şu anda arkadaşlarımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz." cevabını vermişti.

See More
Image may contain: text

Soner Yalçın yazdı: Cemaat darbecilerinin “B Planı” ne?
12 Eylül 1980 askeri darbesiyle, bu dincileştirme projesi en katı biçimde uygulanmaya başlandı. Bugünün Cemaatçi darbecilerinin çoğu işte bu koşullarda yetiştirildi.
Şanslıydım; yakın tarihin sıra dışı olaylarının merkezinde bulunmuş insanlarla tanıştım; dostluklar kurdum; özel sohbetler yaptım. Anlattıklarından birini aktarmalıyım:

27 Mayıs 1960 askeri müdahalesine karar verenler ayrıca “B Planı” hazırladı. Bu nedenle K...

Continue Reading
Image may contain: 1 person, beard, sunglasses and text

ABD'nin "Our Boys"ları bu son darbeyi de kazanır
Ve sivil halka saldırır...

Katledilen sadece insanlarımız değil, Türk Milleti ve Türk Ordusu'nu asırlardır ayakta tutan Ordu-Millet ruhuydu.

...Continue Reading
Image may contain: 1 person

Zaman Gazetesi'nin eski yöneticilerine ve yazarlarına yönelik başlatılan operasyonda 47 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcı vekili Fuzuli Aydoğdu'nun talimatı ile Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturma da 47 şüpheli hakkında gözaltı ve yakalama kararı çıkarıldı. Hakkında gözaltı kararı bulunan isimler arasında Ali Bulaç Abdülhamit Bilici. Mehmet Kamış, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne de bulunuyor. Alpay sabah saatlerinde... evinde polisler tarafından gözaltına alındı.

Hükümete yakın Sabah'ın haberine göre gazete yöneticileri hakkında, gazete trajlarında usülsüzlük yapıp devletten haksız basın ilan parası almak iddiası da bulunuyor. Zaman Gazetesi yönetimine geçtiğimiz mart ayında Gülen Cemaati'nin yayın organı haline geldiği gerekçesiyle kayyum atanmıştı.

ŞAHİN ALPAY GÖZALTINDA

Şahin Alpay Beşiktaş'taki evinde gözaltına alındı

Polis ekipleri saat 06.00 sıralarında Şahin Alpay'ın Beşiktıaş'taki evine geldi. Yaklaşık 2.5 saat evde arama yapan polisler, Şahin Alpay'ı gözaltına aldı. Kelepçesiz olarak polis aracına alınan Alpay, gazetecilerin sorusu üzerine "Bir şey söylemeyeceğim. Neden gözaltına alındığımı bilmiyorum" dedi. Şahin Alpay, sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdrürlüğü'ne götürüldü.

İŞTE GÖZALTI KARARI VERİLEN 47 İSİM

Osman Nuri Öztürk, Ali Akbulut, Bülent Keneş, Mehmet Kamış, Hüseyin Döğme, Süleyman Sargın, Veysel Ayhan, Şeref Yılmaz, Mehmet Akif Afşar, Ahmet Metin Sekizkardeş, Alaattin Güner, Faruk Kardıç, Metin Tamer Gökçeoğlu, Faruk Akkan, Mümtazer Türköne, Şahin Alpay, Sevgi Akarçeşme, Ali Ünal, Mustafa Ünal, Zeki Önal, Hilmi Yavuz, Ahmet Turan Alkan, Lalezar Sarıibrahimoğlu, Ali Bulaç, Bülent Korucu, İhsan Duran Dağı, Nuriye Ural, Hamit Çiçek, Adil Gülçek, Hamit Bilici, Şenol Kahraman, Melih Kılıç, Nevzat Güner, Mehmet Özdemir, Fevzi Yazıcı, Sedat Yetişkin, Oktay Vızvız, Abdullah Katırcıoğlu, Behçet Akyar, Murat Avcıoğlu, Yüksel Durgut, Zafer Özsoy, Cuma Kaya, Hakan Taşdelen, Osman Nuri Arslan, Ömer Karakaş...

See More
Image may contain: text

TSK'dan yapılan açıklamada, "Asker elbiseli teröristlerin sayısı 8 bin 651 kişi, bu rakam TSK'nın yüzde 1,5'idir" denildi. Açıklamaya göre; darbeciler 35 uçak, 37 helikopter kullandı, 3 gemi, 3992 hafif silah kullandı. 74'ü tank 246 zırhlı araç da darbeciler tarafından sokağa çıkarıldı.

Açıklamada, "Yapılan incelemede milletimize, değerlerimize, yüce Meclisimiz başta olmak tüm kurumlarımıza asker elbisesi taşıyan illegal çete mensubu hain teröristlerin (FETÖ) sayısının 8 bin ...651 olduğu (bin 676’sı erbaş/er, bin 214’ü askeri öğrenci), bu sayının TSK personel mevcudunun yüzde 1,5’ine tekabül ettiği, dolayısıyla TSK’nın kahır ekseriyetinin bu hain girişime şiddetle karşı çıktığı zaten sayılar üzerinden de görülmektedir" denildi.

KULLANILAN SİLAH VE ARAÇLAR

Kullanılan harp silah, araç ve malzemelerinin TSK toplam mevcuduna oranı ise şöyle açıklandı:

"Uçaklarda yüzde 7 (35 uçak bunun 24’ü muharip uçak), helikopterlerde yüzde 8 (37 helikopter bunun 8’i taarruz helikopteri), tank ve zırhlı araçlarda yüzde 2,7 (246 Zh. araç bunun 74’ü tank), gemilerde yüzde 1 (3 gemi), hafif silahlarda yüzde 0,7 (3 bin 992 adet hafif silah) olduğu tespit edilmiştir."

“GÖZÜNÜ KIRPMADAN CANLARINI SEVE SEVE FEDA EDECEKLERDİR”
Açıklamada, "Mazisi şan ve şerefle dolu, gücünü yüce Türk milletinden alan TSK içerisine sızmış illegal çete mensubu hain teröristlerin (FETÖ) ülkemize yaşattığı bu zillet ve rezalete katılan/destekleyenlerin ve kullandıkları araçların oranı genel olarak ortalama yüzde 1,5 seviyesinde kalmıştır. TSK bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemize ve milletimize yönelecek her türlü tehdidi bertaraf edecek güce ve kararlılığa sahiptir. Bundan kimsenin zerre kadar şüphesi olmasın. 'Devlet namusumuzdur' düsturuyla yola çıkmış olan bu vatanın evlatları bu yolda gözünü kırpmadan canlarını seve seve feda edeceklerdir" denildi.

See More
Image may contain: night, outdoor and text

Ah neşesi yeter..

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
artıbirtv

Artı bir TV ekranlarında yepyeni bir tartışma programı başlıyor...

Deneyimli gazeteciler Mehmet Tezkan ve Avni Özgürel her hafta Türkiye’yi etkisi altına alan o...layları, dünya gündeminden başlıkları ve son dönemde yaşanan en çarpıcı gelişmeleri artı bir tv ekranlarında yorumluyor...

Artı bir tv gündemin çarpıcı konularını ve farklı fikirlerini ekranlarında buluşturmaya devam ediyor... Gündem belirleyen program 'Fikirler Çarpışıyor' da görünenin arka yüzünü ve olayların çarpıcı yönlerini keşfedeceksiniz... Sıcak gündemi takip etmek, aynı konulardaki farklı bakış açılarını objektif bir gözle değerlendirebilmek için bu programı kaçırmayın...
‘Fikirler Çarpışıyor’ Pazartesiden Perşembeye her akşam artı bir Ana Haber sonrası 20:00’de artı bir tv’de…

See More
Artı bir TV updated their cover photo.
Image may contain: text