Posts

RECETA GATIMI NGA KUZHINA SHQIPTARE DHE E HUAJ!

VIZITO ->> http://bit.ly/video-receta-yt1

Cooking recipes from Albanian and foreign cuisine! Visit ->> http://bit.ly/video-receta-yt1 ♥
Translated
Receta gatimi shqip nga kuzhina shqiptare dhe gatime nga mbare bota. Abonohuni ne kanalin tone per recetat e fundit te gatimit. Receta italiane, receta per e...
youtube.com

E keni lexuar receten e fundit? Lexo shkurt dhe shperndaje ne Facebook per miqte tuaj!

http://bit.ly/tave-balte-spinaq

Tavë balte me spinaq është një gatim mjaft interesant për tu provuar. Vlerat ushqimore te spinaqit dihen që janë të mëdha. Prandaj dhe recetën e sotme e kemi zgjedhur me këtë përbërës.
artigatimit.com|By Arti Gatimit
Photos
Videos
1 2... 😂😂😂
199
180
Source: IG News
321
4
😮
633
130
Posts

Kujt do ja dhuroni?

Image may contain: flower, plant and nature

Kek me çokollate dhe banane

Fillojme embelsiren duke perzier : 150 gr miell+25 gr kakao+ 3 deri ne 4 luge kafe puder qe fryn embelsirat...

120 gr çokollate 60% kakao + 60 gr gjalpe shkrihen ne banjomari derisa te formohet mase homogjene.

...

Rrahim 2 veze te medha me 100 grame sheqer ( ose me pak) derisa te dyfishojne volum..shtojme pak ekstrakt vanilje.
Shtojme çokollaten e shkrire tek ena e vezeve (ne dy etapa) dhe perziejme me rrahese elektrike.
Ne fund shtojme miellin qe perziem me lart duke e alternuar me 125 ml qumesht dhe e perziejme ngadale me luge ( shtohet pak miell, pak qumesht deri ne perfundim te masave)
4 bananet e prera ne rrathe integrohen ne masen e pergatitur.

Ne furre te parangrohur per 40-45 min, ne 160 grade.

E leme te ftohet mire para se te nxirret nga tava.

Dekorimi:

2 banane te prera ne rrathe vendosen mbi gjithe siperfaqen e kekut.

50 ml qumesht + 30 ml pana likuide + 60 gr çokollate 60% kakao perzien ne tenxhere derisa te perftohet nje krem likid dhe mbulojme siperfaqen e kekut.

Shija e garantuar

DËRGUAR NGA EN Linge

See More
Image may contain: dessert and food

E nje te nxjerre o Vani e i dha nje cokollate, po naaaaaa sa nje tulleeee!

7 Minuta për të mbajtur trupin në formë - Bukuri.com Lexoni shkurt këshillat dhe shpërndajeni për miqtë dhe të afërmit tuaj

Duhen vetëm 7 minuta ushtrime për të mbajtur trupin në formë. Me ardhjen e stinës së verës shumë prej nesh i drejtohen palestrës…
bukuri.com

Si thoni per pak të ëmbël!

Image may contain: food

Si të heqim njollat kafe nga fytyra - Bukuri.com Lexoni shkurt këshillat dhe shpërndajeni për miqtë dhe të afërmit tuaj

Njollat kafe janë ndryshimi i ngjyrës së lëkurës që vjen nga disa faktor. Të lokalizuara kryesisht në zonën e ballit, faqeve apo temthave.…
bukuri.com

boboobo filluan 😍😍😍😍

Image may contain: plant, sky, tree, outdoor and nature

Mos eshte akoma heret?

Ballokumja është ëmbëlsira tipike e Elbasanit që bëhet për Ditën e Verës, 14 Mars, tashmë festë kombëtare. Kjo lloj ëmbëlsire bëhet me pak përbërës, me bazë miellin e misrit.
artigatimit.com|By Arti Gatimit

C'thot ky ku ka fiq tani....

😂😂😂😋😋

Periudha ideale për të përgatitur marmelatë fiku, është fundi i gushtit. Kur fiku ka rritur pjekjen dhe ëmbëlsinë e duhur.
artigatimit.com|By Arti Gatimit
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by China Daily
1,858,140 Views
1,858,140 Views
China Daily

Watch the video to learn to make adorable Chinese pastry. SHARE to your friends.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
886,841 Views
OnAir TV

Kur shqiptarët bëhen bashkë 😂💪
Muzikë live & Pite me spinaq 😂👌

Për më shumë ndiqeni OnAir TV