See more of Bal Utracony - niezależny film steampunkowy by logging into Facebook
Message this Page, learn about upcoming events and more.
See more of Bal Utracony - niezależny film steampunkowy by logging into Facebook
Message this Page, learn about upcoming events and more.
Not Now
Community
Icon of invite friends to like the lage
Invite your friends to like this Page
Highlights info row image
615 people like this
Highlights info row image
606 people follow this
People
People Also Like
Photos
Videos
Przeciek!
22
2
Posts

Jak już wspominaliśmy, data internetowej premiery "Balu" nie była przypadkowa. W kioskach wczoraj i dziś można kupić najnowsze "Wysokie Obcasy", w których jednym z tematów numeru jest steampunk. W artykule oprócz naszego filmu wymienione też zaprzyjaźnione ekipy z Altersteam i Golemarium :)

Image may contain: one or more people, sunglasses and closeup
Altersteam

Cover story about steampunk in polish magazine 'Wysokie Obcasy' (High Heels). Part of the article is about our group activity.

[PL] Polecamy dzisiejszy numer 'Wysokich Obcasów'. Temat numeru o steampunku. Jest też część o działalności naszej grupy. :)

Wszystkim, którzy jeszcze nie widzieli, przypominamy, że od wczoraj "Bal" jest publicznie dostępny w internecie. Miłego oglądania :)

https://www.facebook.com/BalUtracony obsada / cast: Gaja Listewnik Michał Krzywicki Renata Berger Sławomir Głazek Janusz Komorowski Aleksandra Kochańska Mich...
youtube.com
Posts

Minęło niemal półtora roku od premiery, pora w końcu udostępnić film publicznie w internecie :)

Stosowny link pojawi się na stronie tego wydarzenia w piątek o godzinie 20.

Data nie jest przypadkowa - dzień później, 9-go stycznia, na łamach "Wysokich Obcasów" ukaże się obszerny artykuł o steampunku, w którym pojawia się nasz film. Dobrze by było, gdyby osoby, które tam o nim przeczytają miały możliwość obejrzenia go (zakładamy że wszyscy, którzy wiedzieli o filmie wcześniej ju...ż go widzieli :)

EDIT
Film "zawisł" :)

Link do rozpowszechniania poniżej:
https://www.youtube.com/watch?v=rK5Xt0kAbmE

See More
JAN8
Fri 8:00 PM UTC+01YouTube
194 people went

Z przyjemnością informujemy, że "Bal" będzie można zobaczyć podczas polskiej edycji Festiwalu Filmów Science-Fiction im. Philipa K. Dicka.

Miejsce: Łódź, Kino Tatry, ul. Sienkiewicza 40
Data: 31.10.2015
Otwieramy ostatni blok projekcyjny o godzinie 1.

Naszą misją jest promowanie oryginalnych i adaptowanych dzieł reżyserów zainspirowanych dziełami Philipa K. Dicka, Jorge Luis Borges, Italo Calvino, Robert Anton Wilsona, Franza Kafki i innych, którzy eksplorowali granice ludzkiego umysłu, metafizyki otaczającego nas świata i jego przejawów. Promuje…
philipkdickfilmfestival.pl

Przypominamy, że dziś około godziny 19tej "Bal" będzie wyświetlany w ramach VII FESTIWAL FILMOWY DRZWI w Gliwicach.

Zapraszamy!;)

Najbliższa okazja żeby zobaczyć "Bal" w Warszawie już na początku maja.

A tydzień wcześniej oczywiście na VIII Międzynarodowy Festiwal Filmowy DRZWI - 8th INTERNATIONAL FILM FESTIVAL „THE DOORS” czyli w Gliwicach :)

//Amadi

MAY2
Sat 8:00 PM UTC+02Skład ButelekPraga, Poland
113 people went

Już jutro, 11.03 o godzinie 19:00 będzie można obejrzeć "Bal Utracony", a wraz z nim inne filmy reżysera Amadeusz Andrzejewskiego. Pokaz odbywa się w warszawskim kinie Antropos, wstęp wolny.

https://www.facebook.com/events/1542955779308537/

Zapraszamy :)

MAR11
Wed 7:00 PM UTC+01Kino AntroposWarsaw, Poland
141 people went

Z przyjemnością informujemy, że "Bal" dostał się na VIII Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Drzwi" w Gliwicach.

Co prawda walnęli literówkę w tytule, ale reszta się zgadza, więc zakładam, że to o ten film chodzi ;)

Strona związana z projektem Gliwickiego Klubu Filmowego WROTA. Międzynarodowy Festiwal Filmowy DRZWI istnieje na mapie kulturalnej od 2007 roku.
ffdrzwi.gkf.com.pl

Najbliższa okazja żeby zobaczyć nasz film w Warszawie za niecały miesiąc. Zapraszamy :)

//Amadi

Image may contain: text
Doris Carmelova with Splendor and 7 others.

W grudniu świętujemy :D

Panie i Panowie, Damy i Dżentelmeni!

Z przyjemnością zapraszamy wszystkich fanów fantastyki wybierających się na tegoroczny Falkon na pokaz Bal Utracony - niezależny film steampunkowy, który odbędzie się o północy z soboty na niedzielę (08/09.11.2014) na głównej estradzie konwentu. Film trwa 30 minut. Po pokazie będzie okazja do porozmawiania z reżyserem.

Tu jest program, naszą pozycję znajdziecie po prawej pod tabelą:...
http://falkon.co/…/…/84db04d6b67b97d5/program2014-tabela.pdf

Więcej o filmie znajdziecie na fanpage-u, tutaj chciałem napisać parę zdań od siebie. Zeszłoroczny "Falkon" był moim pierwszym i bardzo miło wspominam tę imprezę. Ze względu na właściwe filmowcom zboczenia zawodowe, najbardziej zapadł mi w pamięć pokaz filmu LARP - film krótkometrażowy. Odbywał się w podobnych godzinach i na tej samej estradzie. Pamiętam jak donosiliśmy krzesła, bo chętnych do obejrzenia i pogadania z twórcami było więcej niż miejsc do siedzenia pod główną sceną. Pomyślałem wtedy, że fajnie by było móc kiedyś w podobnych warunkach pokazać coś swojego. Minął rok i moje marzenie się spełnia. W związku z powyższym będzie mi bardzo miło jeśli się pojawicie i ściągniecie na pokaz jak najwięcej znajomych. Robienie filmów związanych z szeroko rozumianą fantastyką nie jest w Polsce łatwe. W głównym nurcie naszej kinematografii nic takiego praktycznie nie istnieje, a producenci podchodzą do scenariuszy i młodych reżyserów z "fantastycznymi" pomysłami raczej sceptycznie. Filmy kręcimy sami, własnym sumptem. Zbieramy profesjonalistów, którzy godzą się pracować z nami i występować przed kamerą często za symboliczną miskę zupy, bo wierzą że warto, że mimo wszystko jest w Polsce widownia, która chciałaby oglądać porządnie zrobione rodzime kino fantastyczne. Wiem że brzmi to patetycznie, ale przyjdźcie i pokażcie im że mieli racje. Pokażcie nam, że to co robimy ma sens i że jest dla kogo takie filmy robić. Ekran to tylko połowa kina, drugie pół to widownia. Czyli Wy :)

Do zobaczenia,
Amadi / reżyser

See More
NOV8
Sat 11:50 PM UTC+01Targi Lublin S.A.Lublin, Poland
85 people went
Bal Utracony - niezależny film steampunkowy added 45 new photos from August 5, 2014 to the album: Premiera — with Dariusz Olejnik and 4 others at Kino Luna.
August 5, 2014

fot. Marcin W. Dąbrowski

Ostatnie wiadomości odnośnie premiery!

//bgantz

Błażej Gantz to Premiera filmu "Bal Utracony"

Szanowni Państwo!

Przypominamy, że premiera filmu "Bal Utracony" już dziś, o godzinie 18:00 w warszawskim kinie Luna. Pokaz zakończy się o godzinie 19, po nim z...apraszamy na afterparty w klubokawiarni "Konstytucja" (ulokowanej, jak można się domyślić, na Placu Konstytucji - pieszo ok. 400m od kina). Wejść na sale będzie można od godziny 17:40 do 18:00. Bardzo prosimy o punktualność.

Mamy również dwie małe prośby. Pierwsza jest skierowana do osób, którym przeciwności losu uniemożliwią pojawienie się na jutrzejszym pokazie. Jeśli to nie problem, poinformujcie nas o tym, ułatwi to ulokowanie pozostałych gości na sali. Kontakt:
http://fb.com/wynurzony

(Proszę mieć na uwadze to, że jutro jest dzień pracujący i mogę nie odpowiedzieć wszystkim na wiadomości. Każdą przeczytam.)

Druga prośba również dotyczy sali kinowej. Będzie w niej kilka rzędów zarezerwowanych dla ekipy i obsady. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej rezerwacji, pozwoli nam to uniknąć chaosu, o który nietrudno przy tak wysokiej frekwencji :)

Serdecznie pozdrawiamy i do zobaczenia!
Ekipa
___

Dodam, że do wydarzenia w ciągu dnia dostępu nie mam, więc w razie zmiany planu proszę stosować się do powyższych wskazówek.

See More

Wszystkie chwilowo dostępne komputery zgromadzone w jednym miejscu. Czas na finalny skład filmu :)

//Amadi

Image may contain: 1 person, table and indoor
Bal Utracony - niezależny film steampunkowy with Ola Papież and Aleksandra M. M. Mikołajczyk.

Premiera tuż-tuż :)
Dziś odbyło się ostateczne zgranie dźwięku.

//Amadi

Image may contain: 1 person, sitting, screen, living room, table and indoor