Posts

➡️ Sam mówił o sobie, że będzie jak Andrzej Duda...a jest jak Kononowicz 🙈🙉🙊

Waldemar Buda złożył wczoraj 📣 swoje pierwsze wyborcze zobowiązanie - zapowiedział zamknięcie zakładu Hutchinson i zwolnienie 2250 👨‍🔧👩‍🔧👨‍🔧 osób tam pracujących oraz ponad 1000 osób u kooperantów...

⚠️ Poseł najwyraźniej pomylił rolę Prezydenta Miasta, który powinien rozwiązywać konflikty, godzić czasami sprzeczne interesy czy mediować z rolą...gospodarza domu na wzór Stanisława Anioła z Alternat...yw 4, który miotłą wymiata wszystko co mu się nie podoba.

Jak słusznie powiedziała dziś Małgorzata Moskwa-Wodnicka: „Waldemar Buda - nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale...jak nie potrafisz nie pchaj się na afisz „

See More
Image may contain: 1 person, smiling, text
Image may contain: 3 people, people smiling
Image may contain: 1 person

Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz? Uparł się cham i mu daj...

Image may contain: 1 person, smiling, text
Bartosz Domaszewicz
Politician
Videos
Łódzka Manifa
74
36
Photos
Posts

Od kilku dni na ulicach Łodzi znajdziecie nowe tablice informacyjne przypominające o obowiązujących od 7 lat przepisach, wedle których rowerzyści mają pierwszeństwo na przejazdach rowerowych.

To mały krok w drodze ku poprawie bezpieczeństwa, ale czasami przyda się przypomnienie, że po skręcie w prawo możemy spodziewać się rowerzysty.

Bezpiecznej jazdy !

Image may contain: sky, tree, car and outdoor
Bartosz Domaszewicz
Politician

To już 14 lat w Unii Europejskiej. Jesteśmy tam na stałe?

No automatic alt text available.
Parlament Europejski - Biuro w Polsce

14 rocznica wejścia Polski do UE: jak zmieniła się wartość polskiego handlu zagranicznego i kilka innych wskaźników.

No to wszystko jasne. PiS w wyborach na fotel Prezydenta Miasta Łodzi wystawia tandem: Buda-Tomaszewski. Tak - to ten sam Tomaszewski, który praktycznie rządził Łodzią za czasów Kropiwnickiego.

Mają szanse wygrać wybory?

#IdzieStare

Zmiany w komunikacji miejskiej nie skończyły się na reformie siatki połączeń wprowadzonej w kwietniu 2017. Duży pakiet korekt został wdrożony w lutym tego roku a do Rada Miejska w Łodzi spływają kolejne głosy mieszkańców.

Trwają właśnie badania potoków pasażerskich. Na mój wniosek po majowym weekendzie rozpocznie się badanie preferencji komunikacyjnych za pośrednictwem portalu voxpopuli, gdzie każdy łodzianin będzie mógł wyrazić swoje zdanie. Na koniec wraz z jedną z łódzkich uczelni przeprowadzimy badanie oparte o wyselekcjonowaną, reprezentatywną grupę mieszkańców.

Image may contain: 1 person

Dziś Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jeśli chcecie sprawdzić jaką książkę Wam polecam, albo co czytają m.in. Małgorzata Moskwa-Wodnicka, Hanna Gill-Piątek, Łukasz Magin czy Leszek Jażdżewski to zapraszam do obejrzenia klipu.

Organizatorem akcji jest Dom Literatury w Łodzi wraz z którym serdecznie zapraszam Was na Wiec Ludzi i Książek 2018, który odbędzie się 15 czerwca o godzinie 12.00 w pasażu Schillera.

Miasto Łódź, Dom Literatury w Łodzi i Biblioteka Miejska w Łodzi serdecznie zapraszają na II Wiec Ludzi i Książek 15.06.2018 Pasaż Schillera w Łodzi, godz. 1...
youtube.com

Dziś Miasto Łódź oraz Uniwersytet Łódzki dołączyły do grona licznych sygnatariuszy Karta Różnorodności.

Nasze Miasto zawsze potrafiło twórczo wykorzystać różne tradycje, pochodzenie, zwyczaje i kreatywność mieszkańców. W dzielących nas różnicach warto szukać siły i inspiracji a nie pretekstu do konfliktów.

Image may contain: 2 people, people smiling
Image may contain: 5 people, people sitting
Image may contain: 2 people, people standing and indoor

➡️ „Rzecznik rządu Joanna Kopcińska odmówiła startu w wyborach na prezydenta Łodzi. - A dokładniej: Joannie pozwolono nie kandydować”

➡️ Wygląda na to, że trzeba mieć mocne plecy w PiS, żeby nie zostać skazanym na start w wyborach na Prezydenta Miasta Łodzi.

Jak piątek, piątunio, piąteczek....to i temat lżejszy 💃🕺

Kilka lat temu podjąłem próbę legalizacji tzw. Piwo Pod Chmurką 🍻🍻🍻 na słynnym łódzkim "murku" przy byłej stacji CPN. Wtedy sprawa utknęła w gąszczu niejasnych przepisów.

➡️ Teraz nowe regulacje dają nam szansę wyznaczenia takich miejsc, gdzie nie będzie obowiązywał zakaz spożycia. 🥂 Łódzki murek już swojej funkcji nie pełni...ale...może widzicie inne, fajne miejsca gdzie warto znieść prohibicję

... See More

Oto jedno z dwóch zaproszeń na jutrzejsze konferencje prasowe aparatczyków z PiSu, którzy na strasznej tragedii postanowili robić politykę.

Dwie różne frakcje w łódzkim PiS „wpadły” na ten sam pomysł, żeby zagrać śmiercią. Obrzydliwe.

W tej sprawie po pierwsze trzeba spokoju dla rodziny, po drugie montażu tych cholernych świateł a nie politycznej hucpy. Jakoś nie widziałem jutrzejszych medialnych gwiazdorów na choćby jednym posiedzeniu rady BRD. Tak - sam mam zastrzeżenia d...o jej pracy. Ale to tam jest miejsce, żeby wspólnie z Policją diagnozować takie miejsca i poprawiać a nie na konferencjach prasowych przed kamerami.

Mamy kandydatury do skur……. roku. ��

PS. Są pieniądze na montaż sygnalizacji.

See More
Image may contain: text
Bartosz Domaszewicz
Politician

Sezon Łódzki Rower Publiczny - Nextbike Polska w pełni. W tym roku zamiast na kolejne rekordy stawiamy na jakość. Wprowadziliśmy nowe rozwiązania, które mają radykalnie zmniejszyć ilość niesprawnych rowerów.

➡️ A Wy jak oceniacie jakoś systemu w tym roku Jest lepiej Co byście zmienili

Image may contain: bicycle, motorcycle and outdoor
Rowerowa Łódź is feeling challenged.

Już za kilka dni pojawi się w Łodzi 5 dodatkowych stacji #ŁoRP na stacjach paliw #Orlen.
Ciekawe połączenie. Najważniejsze, że przybędzie rowerów i stacji wspó...łpracujących z dotychczasowym systemem.

See More

Dobry przykład tego, że inwestycje w pasie drogi nie muszą odbywać się kosztem pieszych.

"Korekta organizacji ruchu została wymuszona remontem chodnika i budową zjazdów do podziemnego parkingu przy biurowcu Ogrodowa Office. Do tej pory piesi mogli korzystać z chodników pod rusztowaniami. Teraz, z uwagi na zmianę charakteru prac, pas do skrętu w prawo zaadaptowano na ciąg dla pieszych"

Drogi w Łodzi. Na skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Ogrodowej obowiązuje zakaz skrętu w drugą z ulic. To z pozoru niewielka, ale dość znacząca zmiana dla kierowców podróżujących z południa na północ.
lodz.wyborcza.pl

Bezbłędna logika PiS:

Pisowscy ministrowie pobrali rekordowe nagrody 💰💰💰, które „się im należały” (mimo, że spora część z nich została w ramach rekonstrukcji wylana z pracy) i dlatego Kaczyński obniży wynagrodzenia wójtom, burmistrzom i prezydentom miast 🙈🙉🙊

Tak się robi telewizję:

- Ile wydaliśmy na nagrody dla ministrów i wiceministrów?
- Za dwa lata?
- Nie, tylko w 2017!...
- 5 milionów złotych.
- A tylko dla ministrów?
- 1,5 miliona złotych.
- Dobra, wpisuj do excella. A ile PO wydało na nagrody w 2016 dla ministrów?
- Nic.
- A dla wiceministrów?
- Też nic.
- A w 2015 dla ministrów?
- Nic.
- A dla wiceministrów?
- 11 tys. złotych.
- Dobra, chuj, weź całe 8 lat rządów PO-PSL i zsumuj nagrody.
- Ministrów i wiceministrów?
- Nie, wszystkich pracowników!
- Ale to przecież 40 tysięcy osób?
- No i chuj, wpisuj. Wpisałeś?
- Tak, 626 milionów mnie wyszło, panie prezesie.
- I myk, wykresik kolumnowy. No, kurwa, teraz to wygląda. Każ zrobić o tym materiał.

See More
Image may contain: 3 people, text