Reviews
4.7
3 Reviews
Tell people what you think
Aydin Onbasıoglu
· September 5, 2015
Kanatlı sevdası çok farklı
Photos
Posts
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Mosharaf Hossin
4,275,003 Views
4,275,003 Views
Mosharaf Hossin to Bangladesh Special Friends Club™

Wow এই ভিডিও গুলো অনেক সুন্দর ⚘ আমার কথা টা যাচাই করতে ভিডিওটি দেখুন 💖

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
2,145,677 Views
TARIM İlanları

ARKADAŞLAR, MESLEKTAŞLAR. yanlış mı konuşuyorum?

Arkadaşımız meslektaşımız çok güzel söylemiş

Posts

Dost luk + sevgi

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Adel Zedan
Adel Zedan to من اجمل مناظر العالم..الفريدة

شاهد عناق الحيوانات للبشر
علق ب تم لتصلك منشوراتنا القادمة

'KENDİ İŞİNİN PATRONU OL' PROJESİ Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref Fakıbaba, "Köyden şehire gitme. Hem maaşını al hem kendi işinin patronu ol" projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Fakıbaba, projeyle köyden şehre gidişi önlemeyi ve köye geri dönüş sağlamayı ...
odemisliler.net
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
482,076,391 Views

Bunlarda bizden gelsin

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Harbi Lezzet

MUHTEŞEM ÇERKES MÜZİĞİ VE ATIN MUHTEŞEM GÖSTERİSİ DÜNYADA PAYLAŞIM REKORU KIRIYOR.
http://www.harbilezzetaydin.com/

Kara kızlarra yeni kümesler yapmaya devam

Orkay Yarka

BÖLÜM 9
Yemek Olarak Tüketmek İçin Satın Aldığınız Yumurtaların Üzerindeki Barkod Açıklaması
0 -organik yumurta üretimi
1 -serbest yetiştirme (free range)
2 -kü...meste yumurta üretimi
3 -kafeste yumurta üretimi
Ayırt edici kodun ilk basamağı, üretim yöntemini ifade ederken, sonraki iki basamağı, üretim yapılan Üye Devleti simgeleyen harfleri içerir. Son olarak, işletmeye özgü 5-6 basamaklı bir sayı gelir.
Örnek: 2UK12345 veya TR03-161816
CİVCİVLER İÇİN SICAKLIK DEĞERLERİ
Tavsiye edilen lamba
Philips EcoClassic 105w 140w
Tavsiye edilen Termostat
EMKO ESM-3710
GÜN / HAFTA SICAKLIK
1.HAFTA 35°C
7 İLE 10 32 - 33 °C
10 İLE 15 30°C
15 İLE 20 27°C
20 İLE 25 24°C
25 İLE 30 21°C

See More
Orkay Yarka

BÖLÜM 5
Döllü yumurta seçimi
Kuluçkadan civciv çıkarmak için döllü yumurta lâzımdır. Horozsuz tavukların yumurtalarından civciv çıkmaz. Tavukların en az 12 gün ... öncesinden beri horozla çiftleşmekte olmaları gerekiyor. Bir sürüde beş tavuk başına bir horoz düşmelidir. Horozlar ise genç ve sağlıklı olmalıdır. Tavuktan küçük olmamalıdır.
Cüce cins horozlar büyük tavuklarla çiftleşir ama döllemede isabet ettiremezler. Bazen tesadüfen uygun pozisyonu yakalayabilirler, bu da her zaman olmaz.
Tavuk genç olmalı. Bir buçuk yaşını aşmış tavukların döl tutması zor oluyor. Horoz ne kadar iyi olursa olsun, bunların bazı yumurtaları dölsüz olur.
Bütün bu şartlara uygun tavukların yumurtalarının döllülük oranı çok yüksektir. Doğal ortamda horozla yaşayan tavukların yumurtalarının döllenmişlik oranının en yüksek olduğu zaman ise ilkbahar mevsimidir.
Gün ışığına tamamen kapalı üretim çiftliklerinde ise yılın her zamanında ışıklandırma saatlerinin gerektiği gibi ayarlanması, damızlık genç horozların ve genç tavukların kullanılması ve özel beslenmeyle horozların dölleyici, tavukların döl kabul edici kabiliyetleri arttırılmaktadır.
Kaliteli yumurta seçimi
Sağlıklı ortamda yaşayan, dengeli beslenen, çok zengin çeşitlilikte gıdalar alabilen ve böylelikle bünyelerinde hiçbir gerekli madde eksikliği olmayan tavukların yumurtaları seçilmeli. Aksi takdirde civcivler sağlıksız ve dirençsiz olacaklardır. Yaşama şansları her şeye rağmen az olur. Tavuğun cinsi ne ise yumurta o cinsin standartlarına uygun büyüklükte olmalı. Normalinden küçük veya normalinden büyük yumurtalar, fazla yuvarlak veya fazla ince uzun yumurtalar tercih edilmemelidir. Yumurtaların temizliği
Bazı insanlar kuluçkaya konacak yumurtaların yıkanmasını tavsiye etse de, en iyisi folluğu temiz tutmak ve yumurtlanmış yumurtaları kirlenmeden alarak çok temiz ve serin bir yerde saklamaktır. Yumurta kabuğunun dış yüzeyinde doğal bir koruyucu tabaka vardır. Yıkayınca bu koruyucu tabaka yok olup gidiyor, sonuçta
zararlı bakterilerin yumurta içine girebilmeleri kolaylaşıyor.
(Gelişmiş ülkelerde bazı üretim çiftliklerinde yumurtalar özel temizleyici maddelerle iyice yıkanır kurulanır, üzerleri özel bir koruyucu maddeyle spreylenir.)

See More
Orkay Yarka

KANATLISEVER DOSTLAR PİYASADA ÇOK ÇEŞİTLİ HASTALIKLAR VAR BU YAZI DİZİSİ BELKİ SİZE FİKİR VEREBİLİR. GÜLŞAH (ORKAY YARKA)
KANATLILARDA KULLANILAN İLAÇLAR (BÖLÜM... 14)
TAVİLİN, Oral Toz (VİLSAN) kronik solunum yolları hastalıklarında (CRD), Mycoplasma gallisepticum, M.synovia’ya karşı sağaltım ve koruyucu amaçlarla kullanılır. Mycoplasma gallisepticumun S6 tipine karşı çok etkilidir. Mycoplasmayı baskı altında tutarak E.Coli ve ikincil diğer etkenlerin solunum yollarında meydana getireceği enfeksiyon riskini azaltır.
TAYLANOVA, Oral Toz (ÇUKUROVA) kronik solunum yolu hastalığı (CRD) ve hindilerde bulaşıcı sinüzit hastalıkları.
TERRAMYCİN, Oral Toz (PFİZER) çeşitli sebeplerle oluşan erken ölümler, bakteriyel ishaller, kronik solunum yolu hastalığı (CRD), mavi ibik, koriza, kolera, pullorum (kayıpları azaltmak için), sinüzit ve sinovitlerin
TERRAMYCİN EGG FORMULA, Oral Toz (PFİZER) civcivlerde bakteriyel enfeksiyonların önlenmesi ve sağaltımı, gelişmenin hızlandırılması, et ve yumurta veriminin artırılması, mevsim değişikliği ve benzeri baskılayıcı çevresel etmenlerin varlığında oluşabilecek olumsuzlukların engellenmesinde
TETRAMEZATİN, Oral Toz (SANOFİ-DİF) koksidiyoz, tifo, koli enfeksiyonları, CRD, mavi ibik koriza, kolera, pullorum, bulaşıcı sinüzit ve sinovit olmak üzere tüm enfeksiyon hastalıklar.
TETRAMİSİN, Enjeksiyonluk Çözelti (İNTERHAS) duyarlı bakterilerden ileri gelen pneumoni, pleuropneumoni, bronkopneumoni bronşit ve pleurit gibi solunum sistemi hastalıkları; enterit ve dizanteri gibi sindirim sistemi enfeksiyonları; mastitis, metritis, sinüzitis, gazlı gangren, şarbon, enterotoksemi, bruselloz, agalaksi, aktinomikoz, anaplazmoz, pasteurelloz, spiroketoz, gurm, peritonit, panaris, rinit, CRD, kolera, koriza, mavi ibik, sinovit, sinüzit, karaciğer apsesi ve benzeri spesifik ve nonspesifik enfeksiyon hastalıkları.
TİAMUTİN, Çözelti (NOVARTİS) kronik solunum yolu hastalığı (CRD) ve mikoplazmalara koşut olarak, vücutta her zaman bulunan E.Coli, Streptokok, Stafilokok, Hemofilus.
TİFROL, Enjeksiyonluk Çözelti (ALKE) E.Coli (Kolibasillosis, Koliseptisemia) enfeksiyonları; Salmonella gallinarum ve diğer türleri (Tifo, Paratifo) ile Pseudomonas aeruginosa ve gentamisine duyarlı diğer bakterilerin neden olduğu erken civciv ölümlerinin tedavi ve kontrol altına alınmasında gentamisin başarı ile kullanılır. Aynı şekilde, mikoplazmal (CRD ve CCRD) enfeksiyöz sinovitis ve sinüzitis, koriza, tavuk kolerası ve pulloruma karşı da yüksek etkiye sahiptir.
YAZILAR VE MÜCADELE YÖNTEMLERİ DEĞİŞİK KAYNAKLARDAN TOPLANLANMIŞTIR ALINTIDIR
UYGULAMA VE SONUÇLARI KULLANAN KİŞİNİN SORUMLULUĞUNDADIR

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Emine Beder
3,588,732 Views
3,588,732 Views
Emine Beder

Yeryüzündeki mahlûklara acımayana, göktekiler acımaz.
Almayalım, alanlara engel olalım.
Lütfen paylaşalım herkes bu konuda bilgilensin.

Tavuk etinin marine edilmesi, tavuk etinin daha lezzetli ve yumuşak olmasını sağlar. Ayrıca kullanılan baharatlar etin lezzetini daha da arttırır. Beyaz et
yemektarifleri-sitesi.com
Birgi Köy Tavukçuluğu, zeytin bahçesinin içinde katkısız buğday, arpa, yulaf ve mısır ile beslenen köy tavuklarının yetiştiriciliğini yapmaktadır.

yumurtaya can veren rabbim.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by ScienceAlert
1,130,399 Views
1,130,399 Views
ScienceAlert

Scientists have created a see-through eggshell to watch embryo development: http://bit.ly/18qZqnL