Photos
Posts

155 lat temu rozpoczęło się Powstanie Styczniowe. Trwało blisko dwa lata. W jego trakcie stoczonych zostało ok. 1200 bitew. Walczyliśmy o państwo, ale nigdy nie przestaliśmy być narodem.

Image may contain: one or more people, crowd and outdoor

Podczas XXIII Balu Królewskiego nie tylko tańczyliśmy. Wysłuchaliśmy też mini recitalu zagranego na skrzypcach.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
624 Views
624 Views
Zbigniew Heliński

Przerwa w tancach.

Posts

Publikujemy kolejne zdjęcia z XXIII Balu Królewskiego łódzkiego Bractwa Kurkowego. Tym razem nadesłane przez Starszego Ignacego Ścibiorka.

Pierwsza część zdjęć z tegorocznego Balu Królewskiego naszego Bractwa. Wiwat Król Piotr Fryczka miłościwie nam panujący! Wiwat Wicekrólowie.

Dziękujemy TVP Łódź za obecność na Balu Królewskim.

http://lodz.tvp.pl/35692729/20012018-2130

20.01.2018 - 21:30
lodz.tvp.pl

Amor patriae nostra lex - Miłość Ojczyzny naszym prawem. https://www.youtube.com/watch?v=ZfQ946VKQaw

KOLĘDY PATRIOTYCZNE: http://prawicowyinternet.pl/patriotyczne-koledy/ Kolęda pochodzi z Koncertu Kolęd Patriotycznych "Bo nie ma łańcucha na wolnego ducha! H...
youtube.com

Boże Narodzenie czas zacząć! https://www.youtube.com/watch?v=MnQ4_10Te-o

Święta Bożego Narodzenia przy choince. Kolęda.
youtube.com

Nareszcie przyszedłeś Jezu. Bądź w naszych sercach, naszych domach, naszym życiu. Doprowadź nas tam, gdzie nasze miejsce, do Życia Wiecznego. Wszystkiego Najlepszego Kochani. Dla Was i Waszych bliskich. To jest piękne, że czas Bożego Narodzenia został nam podarowany. Cudownej magii nie tylko podczas Wieczerzy Wigilijnej, ale i do następnych świąt. I żeby omijały Was troski, a dłonie były pewne, wzrok mocny, a strzały celne.

Image may contain: 2 people

Przybyliśmy, zwyciężyliśmy. Bóg zwycięża! Amor patriae nostra lex. Miłość Ojczyzny Naszym Prawem! Nie będzie żadnego dżihadu tam, gdzie polska dusza, ciało, hart i wiara! Kara Mustafa nie dał rady. Europę uratowali Polacy. Muzyczna lekcja historii. Patriotyczny rap. Najnowszy utwór Opolaka. Warto pamiętać o tamtych wydarzeniach, kiedy błagano nas o pomoc. Wtedy mieliśmy kawał dobrego ducha w sobie. I to ten duch, razem z orężem zwyciężył. Bez niego najlepsza nawet armia nic by nie wskórała.

OPOLAK - CZERWONY WIEDEŃ
-----Premiera-----

✴ Najpierw "Amor Patriae Nostra Lex" a teraz "CZERWONY WIEDEŃ" ✴ Opolak przedstawia drugi Teledysk z Albumu "Alpha" który będzie dostępny w Lipcu 2018. Prawd...
youtube.com

Salwy brackie dla Niepodległej!

Wojewoda Łódzki zaprosił nasze Bractwo na uroczystości związane z Narodowym Świętem Niepodległości. 11 listopada delegacja bracka zbiera się przed Archikatedrą o godz. 9:30. Po mszy świętej i uroczystościach przed Grobem Nieznanego Żołnierza, gdzie złożymy kwiaty i oddamy salwy armatnie udamy się do Manufaktury na Piknik Niepodległości. Tam również wystrzelimy dla Niepodległej!

Salwy armatnie przed Archikatedrą oddane zostaną po mszy świętej, podczas podniesienia flagi i śpiewania hymnu państwowego. Natomiast w Manufakturze po godzinie 13, również podczas hymnu. Po oficjalnym powitaniu ze sceny.

Image may contain: text

Ingres arcybiskupa Grzegorza Rysia

Bracia Kurkowi mieli zaszczyt uczestniczyć w wyjątkowej uroczystości i mszy świętej. W Bazylice Archikatedralnej w Łodzi odbył się ingres arcybiskupa Grzegorza Rysia, który został nowym metropolitą łódzkim. Z tej okazji do Łodzi, wprost z Jasnej Góry przyjechali Bracia z Krakowa. Arcybiskup Grzegorz Ryś jest honorowym członkiem krakowskiego Bractwa Kurkowego. Nowego Pasterza przywitaliśmy, jak na strzelców przystało, salwami armatnimi.

Podczas tegorocznej kwesty Bracia musieli wykazać się wyjątkową odpornością. Pogoda nie dopisała.

Bardzo dziękujemy wszystkim miłośnikom Łodzi - łódzkim przewodnikom, stowarzyszeniom i organizacjom wspierającym TONSC. Jak zwykle nie zawiedliście, mimo niesprzyjającej pogody. Dzięki Wam kolejny dzień kwesty uważamy za udany.

Thank you very much to all lovers boats - lodz handlers, associations and organisations supporting tonsc. As usual, you have not failed, despite the weather. Thanks to you, another day of fund we consider it successful.
Translated
Deszczowa i wietrzna pogoda nie zniechęciła społeczników do czynnej pomocy. Na Starym Cmentarzu w Łodzi trwa 23. kwesta na rzecz ratowania zabytków. Dziś zbiórkę pieniędzy prowadzili łódzcy przewodnicy i przedstawiciele stowarzyszeń wspierających Towarzystwo Opieki nad Starym Cmentarzem.
lodz.tvp.pl

Szanowni Panowie Bracia!

Składam serdeczne podziękowanie dla braci Piotra Fryczki . Edwarda Kulantego, Marka Kijańskiego i Zbigniewa Helińskiego (kwestował 1 listopada) za udział w XXIII kweście na Starym Cmentarzu w Łodzi. Warunki pogodowe były bardzo trudne, ale przez 4 godziny zebraliśmy "trochę grosza".

W tych dniach pamiętamy o 12 braciach, którzy zmarli w czasie naszej działalności, od reaktywowania bractwa.

...

W roku obecnym pożegnaliśmy br. Bogdana Ryttera - Starszego Bractwa w latach 1994 - 2002. Znicz na grobie zapaliła nasza delegacja na czele z br. Piotrem Fryczką.

Cześć Ich Pamięci!

Z brackimi pozdrowieniami Ignacy Ścibiorek Starszy Bractwa

See More
Image may contain: 1 person

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska podziękowała naszemu bractwu za udział w w Zjeździe Miast Piłsudskiego. Odbył się on w dniach 22 i 23 września br. w 150 rocznicę urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego. Było to ważne wydarzenie w Łodzi i kraju. W pikniku wzięła udział delegacja Bractwa Strzelców Kurkowych "Lechity" im. marszałka J. Piłsudskiego w Otwocku. Serdecznie Braciom dziękujemy.

Image may contain: text
Image may contain: 3 people, people standing and beard
Image may contain: 7 people, people smiling, people standing and outdoor

Jeśli jeszcze ktoś nie widział...

W Telewizji STK został przeprowadzony wywiad z br. Janem Klauzą - I Wiceprezesem Zarządu Zjednoczenia i Prezesem Okręgu Centralnego ZKBS RP.

W czasie ponad 20 min. audycji br. Jan wypowiada się o uroczystościach odsłonięcia Pomnika Brata Kurkowego, jubileuszu Zjednoczenia i działalności bractw kurkowych.

... See More
Gościem Przeglądu Wydarzeń Tygodnia jest Jan Klauza - Wiceprezes Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP, inicjator powstania Parku Brata Kurkowego w Parku Szelągowskim w Poznaniu.
telewizjastk.pl

Przed ingresem...

List łódzkiego Bractwa Kurkowego do Jego Ekscelencji księdza Grzegorza Rysia Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego.

Image may contain: text

Jest! Pomnik Brata Kurkowego stanął w Poznaniu. Ogromne podziękowania dla wszystkich Braci, którzy wsparli ten projekt. W szczególności dla pomysłodawcy Brata Jana Klauzy - Wiceprezesa Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej i Prezesa Okręgu Centralnego Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczpospolitej Polskiej. Wiwat!

Ignacy Ścibiorek Ignacy Ścibiorek added 55 new photos to the album: 95 Rocznica Ustanowienia i 25 Reaktywowania Zjednoczenia KBSRP.

Szanowni Bracia i Siostry !

W dniu 16 września 2017 r. w Poznaniu - historycznej i aktualnej siedziby władz krajowych - Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzelecki...ch RP , odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 95 rocznicy powstania i 25 lecia jego reaktywowania.
Połączone one zostały z odsłonięnciem i poświęceniem Pomnika Brata Kurkowego , na terenie Parku Szelągowskiego - miejsca związanego z działalnością strzelecką Bractwa Poznańskiego i Zjednoczenia / 1922/.
Przybyły liczne delegacje z całego kraju ,parlamentarzyści, władze samorządowe , służby mundurowe i zaproszeni goście.
Po odśpiewaniu Hymnu br. Jan Mazur - Prezes Okręgu Poznańskiego przywitał zebranych braci i gości , oraz przedstawił historię ruchu brackiego . Obszerny referat merytoryczny wygłosił br. Andrzej Wegner - Wiceprezydent EGS-u , były wieloletni Prezes Zjednoczenia.
Informację o Pomniku Brata Kurkowego , jego symbolu i celu postawienia , przedstawił jego pomysłodawca i incjator budowy - brat Jan Klauza, który włożył dużo serca i wysiłku organizacyjnego.
Odsłonięcia Pomnika Brata Kurkowego dokonał br. Piotr Sitarz - Król Zjednoczenia , z br. Adamem Gołembowskim - Prezesem Zjednoczenia i br. Janem Klauzą - Wiceprezesem Zjednoczenia i Prezesem Okręgu Centralnego. Poświęcenia zaś dokonał br.ks. Adam Borysik - Kapelan Zjednoczenia w towarzystwie księży.
W programie były też przemówienia gości, odznaczenia i podziękowania. Bracia wnoszący swój wysiłek w budowę pomnika zostali wyróżnieni replikami pomnika.
W dniu dzisiejszym zaprezentowania została nam też " Księga Jubileuszowa 25 -lecia reaktywacji Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP" , pod redakcją br. Jana Klauzy - incjatora jej wydania. Zawiera ona aktualną informację o ruchu brackim w ujęciu okręgów organizacyjnych , wzbogacona wieloma barwnymi zdjęciami działąjących bractw na terenie kraju. Wznowiona została też replika "Księgi Jubileuszowej Bractwa Kurkowego w Poznaniu 1253 - 1928." . W części artystycznej wystąpił chór oraz orkiestra dęta w patriotycznym repertuarze .
Po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni zostaliśmy na " raut bracki" , gdzie był czas na wspomnienia , przypomnienia wspólnych działań brackich , ale też dyskusja nad przyszłością i zadaniami brackimi wynikającą z naszej dewizy " Ćwicz oko i dłonie w Ojczyzny obronie ". -

Z brackimi jubileuszowymi pozdrowieniami
Ignacy Ścibiorek

See More