Posts

Piwa wędzone mają w naszych sercach specjalne miejsce. Przede wszystkim dlatego, że na wędzeniu znamy się dosyć dobrze, ale też dlatego, że piwa wędzone były jednymi z pierwszych, które otworzyły nam oczy na świat piw rzemieślniczych.

Wędzenie słodu nie jest takie proste. Wymaga dobrej wędzarni, stosunkowo zimnego dymu, sprawdzonego drewna i oczywiście doświadczone wędzarza. To wszystko znajdziecie w piwie w stylu Grodziskie od Trzech Kumpli - Browar Lotny, którego współautor...em nieśmiało pozwalamy się nazywać. Słód wędzony był przez nas, po wielomiesięcznych testach na różnych mieszankach drewna. Jesteśmy z tego piwa podwójnie dumni .

Nie często pojawiamy się na premierach, ale tym razem nie możemy odpuścić okazji poznania Waszej opinii o tym piwie na żywo. Dlatego też serdecznie Was zapraszamy na premierę w Warszawie, która odbędzie się 6 kwietnia w Same Krafty - multitap.

Do zobaczenia!

See More
Image may contain: drink
No automatic alt text available.
Trzech Kumpli - Browar Lotny added 2 new photos.

Wiecie jakie jest najtrudniejsze piwo do sprzedaży na polskim rynku piw rzemieślniczych?
A wiecie jak nazywa się jedyny styl piwny na świecie stuprocentowo pols...ki?

Tak jest!
To Grodziskie!

Oj, nie każdy je lubi.
W wyglądzie powinno być bardzo jasne - słomkowe to przymiotnik dla niego nieco zbyt ciemny. Musi być klarowne niczym Pils, a wysycone niczym Weizen. Legendarna dębowa wędzonka powinna bardziej ujawniać się w smaku, niż w aromacie, który jest dość neutralny. No dobra, nuty wędzone też w nim są. Jak dodacie do tego jeszcze super lekkość, bo nasze ma tylko 2,9% alkoholu i kwaskowy finisz ze znikomą wręcz goryczą, to w zasadzie, przynajmniej jak dla nas, otrzymujecie najlepsze z możliwych piwo na wiosnę i lato.
No tak, ale nie każdy je przecież lubi...

No właśnie, a co ze sprzedażą?
A co tam sprzedaż! Warzymy, co lubimy!

Tak na poważnie, to oczywiście w sprzedaży będzie. Mniej więcej od 10 kwietnia.

6 kwietnia natomiast będzie miało swoją premierę w Same Krafty - multitap w Warszawie. Zapraszamy już teraz!

PS. Wędzenie słodu wykonał dla nas Browar Zapanbrat, którego załoga bardzo entuzjastycznie uczestniczyła w procesie powstawania tego piwa. Wasze zdrowie chłopcy!

#trzechkumpli #browarlotny #browartrzechkumpli #warzymycolubimy #webrewwhatwelike #mamkumpli

See More
Do you know what the hardest beer is for sale on the polish market for craft beers? Do you know what it's called the only beer style in the world? Yes, sir! It's grodziskie! Oh, not everyone likes them. In appearance it should be very clear - yellow is an adjective for him a little too dark. It has to be clear like a pils, and it's like a weizen. The Legendary Oak Jerky should be more revealing in taste than in aroma, which is quite neutral. All right, smoked notes are in it too. How we put this super lightness into it, because ours only has 2,9 % alcohol and a complete finish with bitter bitterness, in fact, at least for us, you get the best beer in spring and summer. Yeah, but not everyone likes them... Yeah, what about sales? What's the sale? Let's see what we like! Seriously, of course it will be on sale. About 10 April. On 6 April, it will have its premiere at @[1502711276670254:274:Same Krafty-Multitap] in Warsaw. Come now! PS. Smoking of malt made for us @[292848727764084:274:Browar Zapanbrat], whose crew was very enthusiastic about this beer. Cheers, boys! #trzechkumpli #browarlotny #browartrzechkumpli #warzymycolubimy #webrewwhatwelike #mamkumpli
Translated

No i stało się! Odwiedził nas Docent.

Zapraszamy na krótkie zwiedzanie naszego browaru z kamerą Polskie Minibrowary, a następnie na rozmowę razem z Piotrkiem z Trzech Kumpli - Browar Lotny.

Miłego oglądania!

Jest już pełna relacja foto/wideo z wizyty w Browar Zapanbrat, gdzie piliśmy świetne piwa Trzech Kumpli - Browar Lotny. Zobaczcie dzięki czemu osiąga się tytuł Piwna Jakość 2017 🏆

https://polskieminibrowary.pl/2018/01/19/browar-zapanbrat/

Żywiec wyrasta na zagłębie piwnego rzemiosła i na powrót może stać się synonimem dobrej jakości, która tak mocno została nadszarpnięta przez koncernowego molocha. Od kilku lat działa tu restauracyj…
polskieminibrowary.pl
Reviews
5.0
6 Reviews
Tell people what you think
Mariusz Czech
· August 8, 2017
Dobry browar to i piwko dobre :-)
Tomek Hernas
· April 14, 2017
Po prostu doskonałe dla każdego coś dobrego polecamy
Videos
ZaPanBirth trailer #4
24
2
Lubimy takie poniedziałki ✌️✊️🍺
25
2
ZaPanBirth trailer #2
26
5
Photos