Posts
Cemal Canpolat shared a memory.
March 16

Mücadelemizin kalbi, yoksulun, ötekileştirilenin, kimsesizin, ezilenin yanında atacak

BASINDAN;
Göreve geldikten sonra İstanbul’un varoşlarına yönelik seferberl...ik başlatan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, parti yöneticileri ve milletvekilleriyle Esenyurt’ta çıkarma yaptı.

CHP Heyeti, fabrika işçileriyle, esnafla ve sivil toplum örgütleriyle kucaklaştı. İl Başkanı Cemal Canpolat, “En çok ötekileştirilenlerin, yoksulların, zorunlu göçe maruz kalanların yaşadığı bu ilçeyi mutlaka kazanacağız” dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, MYK üyeleri, PM üyeleri, milletvekilleri, il başkan yardımcıları ve ilçe başkanlarıyla birlikte Esenyurt’u sokak sokak dolaşarak esnaf, fabrika işçileri, yöre dernekleri ve sivil toplum örgütleriyle buluştu.

CHP heyetinde İl Başkanı Canpolat’ın yanı sıra Grup Başkanvekili Engin Altay, Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, Milletvekilleri Sibel Özdemir, Sezgin Tanrıkulu, Gürsel Tekin, Zeynel Emre, Enis Berberoğlu, Mehmet Bekaroğlu ve Parti Meclisi Üyeleri Canan Kaftancıoğlu ile Ayşe Eser Danışoğlu da yer aldı.

Sabah saatlerinde Esenyurt’a gelen CHP heyeti, önce bir fabrikayı ziyaret ederek fabrikada çalışan işçilerle yemek yedi; daha sonra da Talatpaşa ve Fatih mahallelerinde esnafı ziyaret etti.

Üç gruba ayrılan CHP heyetindeki bazı isimler Roman vatandaşlarla da bir araya gelirken diğerleri de kahvehanelere misafir oldu. Programlarının son bölümünde yöre dernekleri ve sivil toplum örgütleriyle buluşan CHP’liler, ziyaretlerinin ardından Esenyurt İlçe Başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi.

‘BARIŞIN SESİNİ GÜR SÖYLEMEK İÇİN BURADAYIZ’
CHP Esenyurt İlçe Başkanı Ali Gökmen’in açılış konuşmasıyla başlayan basın toplantısında konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, “Bugün Esenyurt’a gelmemizin iki önemli nedeni var. Birincisi, seçildiğimiz günden beri çalışmalarımızın merkezi, İstanbul’un arka yakası olacak demiştik. Biz, 1994’te başta Esenyurt olmak üzere terk ettiğimiz alanları yeniden almak için geldik. Esenyurt, İstanbul’un arka yakası, en çok göç alan ilçe. En çok mağdurların, ötekileştirilenlerin yaşadığı ilçe. Doğu’da, Güneydoğu’da dövülen, vurulan, savaştan kaçan ve zorunlu göçe maruz kalanların geldiği yer Esenyurt. Bugün barış sesini daha gür bir şekilde söylemek için de buradayız. 1994’te terk ettiğimiz bu alanı yeniden almak için buradayız. Esenyurt’u yaşanmaz hale getiren, gökdelenler dikip bütün yeşil alanları talan eden, ranta çevirenlerden hesap sormak için buradayız. Esenyurt Belediyesi’nin yıllardır yaptığı usulsüzlüklerden hesap sormak için buradayız” dedi.

10 PİLOT BÖLGEDEN BİRİ
İstanbul’da seçtikleri 10 pilot bölgeden birinin de Esenyurt olduğunu söyleyen Canpolat, “Solun, sosyal demokratların, düzene muhalif olanların, yalnızlaştırılan, dar gelirli, emeğiyle geçinen insanların yaşadığı bir bölgedeyiz. İstanbul’da en çok işsizin olduğu alan burası. En çok ötekileştirilenlerin, yoksulların, zorunlu göçe maruz kalanların yaşadığı bu ilçeyi mutlaka kazanacağız. Mücadelemizin kalbi, yoksulun, ötekileştirilenin, kimsesizin, ezilenin yanında atacak. Bugün Esenyurt’ta emeği sömürülen işçilerle, ötekileştirilen romanlarla, hakları gasp edilen kent mağdurlarıyla birlikteyiz. Siyasi iktidarın Esenyurt’ta yarattığı rantı vatandaşa anlattık. Bundan sonra onların sorunlarını sokakta, caddede, belediye meclislerinde, TBMM’de yani hayatın her alanında haykıracağız ve bu sorunları birlikte çözeceğiz” dedi.

Düzgün Haber: http://duzgunhaber.com.tr/…/chp-istanbuldan-esenyurta-tarih…

See More

Kamer Genç, bir Cumhuriyet devrimcisiydi. Başarılı bir siyasetçiydi. Mücadele adamıydı. Tek övündüğü; her fırsatta “bana kol-kanat oldu” dediği Cumhuriyet idi. Ölümünün ikinci yılında saygı ve özlemle anıyorum.

Image may contain: 1 person, sitting
Videos
İşsizi olmayan; #YaşanacakBirTürkiye geliyor! Her yıl, ek olarak 1 milyon işsize İş imkanı sağlanacak. Yaşanacak bir Türkiye için... Gelin. Oy verin.
6
Biz Kazanacağız
108
4
Ölümüyle türküleri yetim bırakan Halk Ozanı Aşık Mahzuni Şerif'in ölümünün 13. yılında saygı ve hasretle anıyorum. Ne kadar büyük bir hiciv ustası olduğunu kanıtlayan türküsüyle; nede güzel anlatmış o zamandan bugünleri... "Bizim toprak toprak olduktan beri, Bunun kadar daha arsız gelmedi" Aşık Mahzuni Şerif - Yüzü Nursuz
8
Photos
Posts

16 Nisan Referandumu’nda toplumun demokrasiden, eşitlikten, cumhuriyetten yana tavır alan tüm kesimlerini kucaklayacağız.

Ülkemizin doğusu ile batısı arasındaki ekonomik ve sosyal uçurumları ortadan kaldıracağız; eşit vatandaşlık ilkesi etrafında güçlü bir meclis çatısı altında buluşacağız.

TÜRKİYE'NİN İKİ YAKASINI BİR ARAYA GETİRECEĞİZ.

Image may contain: 1 person, sitting and text
Cemal Canpolat shared their post.
January 12
Image may contain: 3 people, people smiling, people sitting
Cemal Canpolat

İstanbul'un iki yakasını bir araya getireceğiz!

Projelerimizle, kadrolarımızla, inancımızla, cesaretimizle biz hazırız.

İstanbul'un iki yakasını bir araya getireceğiz!

Projelerimizle, kadrolarımızla, inancımızla, cesaretimizle biz hazırız.

Image may contain: 3 people, people smiling, people sitting

Genel Başkanımıza, partimize, milletvekillerimize, üyelerimize, halkımıza
yönelik saldırılara karşı tek yürek olduk, sokaklara çıktık. Korkmadık, Yılmadık, Sinmedik!

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
4.1K Views

İstanbul'da tüm kitle örgütleriyle kentin arka yakasıyla bütünleştik; bu bütünleşmeyi kongreye taşıyacağız ve İstanbul'da partimizi iktidar yapacağız. Bizim hedefimiz İstanbul'da halkın iktidarını kurmaktır, sevdamız İstanbul'dur. AKP, bizim İstanbul'u alacağımızı gördüğü için kendi belediye başkanlarını hesap vermeden istifa ettiriyor; bizim belediye başkanlarımızı da tartışmaya açıyor.
...
Cumhuriyet Halk Partisi içinde kazanan ya da kaybeden olmaz. Kendi içimizde kavga edecek bir dönemde değiliz. Cumhuriyet'in tehlikede olduğu bir dönemde tek adam rejimini sona erdirmeye ve yeniden bir Mustafa Kemal ruhuna ihtiyacımız var. Dün başardık yarın da başaracağız. Biz kazanacağız!

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
7.3K Views

16 Nisan'da Anayasa referandumu düzenleyen sivil darbecilere karşı İstanbul'da hayır bileşenlerine önderlik yaptık. Her türlü baskıya, engellemeye rağmen, İstanbul’da 200 bin kişiyle
sandıklara sahip çıktık, İstanbul’u kazandık! Şimdi sıra İstanbul'da talancıların, yağmacıların, haramilerin saltanatına son vermeye geldi. Biz kazanacağız!

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
968 Views

"Adım adım, karış karış, santim santim de olsa, adaleti bu topraklara yeniden getireceğiz. Bu yoldan dönmek yok!" #BekleBiziİstanbul

Image may contain: 1 person, text

Bugün bize güvenen milyonlarca insan var. Bu insanların gururu için bile; hiçbir koşulda geri adım atmayacağız. Biz güçlüyüz, kalabalığız, haklıyız. Nereden nasıl saldırırsanız saldırın, ilk seçimlerde İstanbul'da iktidar biz olacağız. #BekleBiziİstanbul

Image may contain: 1 person, text

Halkın İktidarını kurmak için, daha heyecanlı, daha cesur, daha kararlı ve daha güçlü geliyoruz...

Image may contain: 2 people, text

Bizim İstanbul'da tek bir hedefimiz var: AKP'nin İstanbul'da 94'ten beri yürüttüğü bu yolsuzluk, bu hırsızlık, bu talan düzenini yıkacağız; yerine Cumhuriyet Halk Partisi'nin, Mustafa Kemal'in anlayışını dikeceğiz.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
8.4K Views

Gazete / Sözcü: CHP’li Canpolat Sancaktepe’de yeni yıl ziyaretlerinde bulundu!

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, yılbaşında Sancaktepe’de taksi duraklarını, itfaiye istasyonlarını ve huzurevlerini ziyaret etti. 2018’e işbaşında giren itfaiyecilerin ve taksicilerin yeni yıllarını kutlayan Canpolat, huzurevlerinde kalan yaşlıları da unutmadı. Huzurevi sakinleri yılbaşı gecesinde kendilerini ziyarete geldiği için Canpolat’a teşekkür etti.

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canp...olat, Sancaktepe İlçe Başkanı Alper Yeğin ve bir grup CHP'liyle birlikte yılbaşı gecesinde Sancaktepe'de ziyaretlerde bulundu. CHP heyeti ilk önce Sancaktepe'de bulunan Doğa Yaşlı Bakım Merkezi'ni ziyaret ederek yaşlılara hediyeler dağıttı ve yeni yıllarını kutladı.

CHP'li Canpolat ziyarette yaşlıların tek tek ellerini öperek yeni yıllarını kutladı ve dertlerini dinledi. Daha sonra aynı bölgedeki bir kahvehaneyi de ziyaret eden Canpolat, kahvehanede bulunan vatandaşların ısrarını geri çeviremeyerek onlarla birlikte kağıt oynadı. Kahvehanedeki vatandaşlar karşılarında CHP'nin İstanbul İl Başkanı'nı görmekten dolayı çok mutlu olduklarını belirterek samimi sohbeti için Canpolat'a teşekkür etti.

CHP heyetinin Sancaktepe'deki bir sonraki durağı ise Yenidoğan İtfaiye İstasyonu oldu. Yeni yıla işbaşında girmeye hazırlanan itfaiyecileri ziyaret eden CHP'liler, itfaiye istasyonunda çalışanların yeni yıllarını kutladı. Sancaktepe'de son olarak da taksi duraklarını ziyaret eden CHP heyeti, taksici esnafının da yeni yılını kutlayarak onlara bol kazançlar diledi.
Yılbaşı gecesinde Sancaktepe'de gerçekleştirdikleri ziyaretleri değerlendiren İstanbul İl Başkanı Canpolat yeni yıla ilişkin de önemli mesajlar verdi.

Canpolat, “Bugün İstanbul'un arka yakasında, emekçi yurttaşlarımızın yoğunlukta olduğu Sancaktepe'de yeni yıla girmekten dolayı çok mutlu oldum. Hak Hukuk ve Adaletin olmadığı bir yılı geride bıraktık. Cumhuriyetin kurucusu ve demokrasinin savunucusu Cumhuriyet Halk Partisi olarak elbette buna sesiz kalmazdık. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı ve tüm dünya ülkelerinde yankı uyandıran Ankara'dan İstanbul'a Adalet Yürüyüşü ve milyonların katıldığı Adalet Mitingini gerçekleştirdik. Bununla eş zamanlı olarak Maçka parkında örgütümüzle Hak Hukuk ve Adalet nöbeti tuttuk. İktidarın tüm gücüne, saldırılarına ve baskılarına rağmen mücadeleden asla geri adım atmadık. Bundan sonra da atmayacağız!Her şeye rağmen inanıyorum ki, 2018 yılı tüm baskıların son bulacağı, milletvekillerinin ve belediye başkanlarının özgür kalacağı, gazetecilerin, akademisyenlerin, sanatçıların, aydınların, ezilenlerin, ötekileştirilenlerin bir bütün halinde rahat bir nefes alacağı bir yıl olacaktır.Güzel günler yakındır…Türkiye Cumhuriyetinin, Mustafa Kemal Atatürk' ün çizdiği Laik Demokratik ve Sosyal Hukuk Devleti olma yönünde tekrar yapılanacağına karşı inancım tamdır. Herkese sağlıklı mutlu bir yıl diliyorum” dedi.

http://www.sozcu.com.tr/…/chpli-canpolat-sancaktepede-yeni…/

See More
Image may contain: 2 people, people sitting and indoor
Image may contain: 4 people, people standing
Image may contain: 3 people, people sitting and indoor
Image may contain: 4 people, people sitting and indoor

2018'de biz kazanacağız!
Güzel günler yakındır…

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, yeni yıl mesajı yayınladı.
gercekgundem.com
Cemal Canpolat updated their profile picture.
Image may contain: 1 person

2018'de BİZ KAZANACAĞIZ!

Hepimizin bildiği üzere, saray oligarşisinin Olağanüstü hâl (OHAL) uygulamaları ve Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ülkemiz açısından çok ağır hukuksuzluk ve insan hakları ihlallerinin yaşandığı 2017 yılını geride bırakıyoruz.

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası sadece üç aylık ilan edilen OHAL beş kez uzatılmış, Türkiye tam 529 gündür olağan üstü hukukla yönetilir hale gelmiştir. Bu süreçte parlamenter demokrasi, yargı bağımsızlığı, evrensel insa...n hakları, seçilmişlerin özgür iradesi, basın ve ifade özgürlüğü ayaklar altına alınmış; tek adam diktasına karşı muhalefet eden tüm siyasi ve sivil kurumlar sindirilmeye, baskılanmaya çalışılmıştır.

Ülkemiz, 15 yıllık AKP iktidarının üretimden yoksun, rantçı ve yağmacı ekonomi anlayışı sonucunda bir yandan yoksulluk ve yolsuzlukla mücadele ederken, diğer yandan rasyonellikten uzak Neo -Osmanlıcı mezhepçi dış politika anlayışı sonucu Dünya’da itibarsız bir ülke haline gelerek yalnızlığa sürüklenmiştir. Tüm yaşanan bu olumsuzluklara rağmen AKP’nin havuz medyası ve satılık kalemleri ülkeyi Cumhuriyet Halk Partisi yönetiyormuş gibi bizleri hedefe koymaktadır.

Hak Hukuk ve Adaletin olmadığı bir yılı geride bıraktık. Cumhuriyetin kurucusu ve demokrasinin savunucusu Cumhuriyet Halk Partisi olarak elbette buna sesiz kalmazdık. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ve tüm dünya ülkelerinde yankı uyandıran Ankara’dan İstanbul’a Adalet Yürüyüşü ve milyonların katıldığı Adalet Mitingini gerçekleştirdik. Bununla eş zamanlı olarak Maçka parkında örgütümüzle Hak Hukuk ve Adalet nöbeti tuttuk. İktidarın tüm gücüne, saldırılarına ve baskılarına rağmen mücadeleden asla geri adım atmadık. Bundan sonra da atmayacağız!

Her şeye rağmen inanıyorum ki, 2018 yılı tüm baskıların son bulacağı, milletvekillerinin ve belediye başkanlarının özgür kalacağı, gazetecilerin, akademisyenlerin, sanatçıların, aydınların, ezilenlerin, ötekileştirilenlerin bir bütün halinde rahat bir nefes alacağı bir yıl olacaktır.

Güzel günler yakındır…

Türkiye Cumhuriyetinin, Mustafa Kemal Atatürk’ ün çizdiği Laik Demokratik ve Sosyal Hukuk Devleti olma yönünde tekrar yapılanacağına karşı inancım tamdır. Herkese sağlıklı mutlu bir yıl diliyorum.

CHP İstanbul İl Başkanı
Cemal CANPOLAT

See More
Image may contain: 1 person