Reviews
5.0
2 Reviews
Tell people what you think
Photos
Posts

Dziś obchodzimy 25-lecie działalności Naszej firmy. Dokładnie 15 marca 1993 roku Centrum Pielęgniarsko-Opiekuńcze rozpoczęło działalność. Dziękujemy, że byliście i jesteście z Nami.
Poniżej artykuł z początków Naszej działalności.

Image may contain: one or more people
Posts

"Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów."
Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!

Image may contain: flower, plant and nature

The fifth episode of the insightful campaign on depression which we've been working on with Fabryka Komunikacji Społecznej.
--------
Piąty odcinek kampanii społ...ecznej o depresji zrealizowanej z Fabryka Komunikacji Społecznej.

Creative: Gosia Nierodzińska, Piotr Płachecki
Agency: Fabryka Komunikacji Społecznej - Paweł Prochenko, Ireneusz Stankiewicz, Ania Iżyńska, Asia Chudy, Karolina Gontarek
Actors: Agnieszka Żulewska, Rafał Maćkowiak
Dir: Anna Kazejak
Dop: Kacper Fertacz
Production: Paulina Gawecka, Bartek Gliński
Music: Paweł Mykietyn
Set Design: Marysia Dziewanowska-Kowalska, Jędrek Kowalski
Make up: Daria Siejak, Aleksandra Przyłuska
Edit: Michał Skorupski
Sound: GŁOŚNO
Post: DI Factory

https://www.youtube.com/watch…

See More
No automatic alt text available.
Laboratorium Psychoedukacji

"Czy zawsze trzeba dokonywać dobrych wyborów? Jeśli ktoś po latach się ocknie i powie sobie: „To jednak mnie unieszczęśliwiło”, no to trudno. Taka jest jego rze...czywistość. Ktoś się na coś zdecydował, bo w danym momencie czuł, że tego potrzebuje, to mu się wydawało słuszne, a teraz uważa inaczej, bo się zmienił. Pewnych decyzji odwrócić się nie da, ale
czy to znaczy, że się zmarnowało życie? Można żałować, że się nie miało dzieci, ale można też żałować, że się ich miało czwórkę. Jeśli źle wybraliśmy, mamy prawo pocierpieć z tego powodu i przeżyć swoją stratę, ale to nie znaczy, że całe życie jest porażką."
Agnieszka Iwaszkiewicz
(fot Favim.com)

See More

Poradnia Leczenia Uzależnień i Oddział Dzienny Leczenia Uzależnień
Zapraszamy

Image may contain: text
obrazko&terapia

Nie dźwigajcie sami/e

Don't dźwigajcie yourself / e
Translated

Bardzo ciekawy artykuł:)

Very interesting article :)
Translated
Image may contain: one or more people
Laboratorium Psychoedukacji

"- Co jest przedtem?
- Przedtem jest jakiś brak. Żeby go zobaczyć, trzeba się cofnąć do wczesnego dzieciństwa i przyjrzeć się relacji z najbliższymi osobami, c...zyli najczęściej z rodzicami. Na ile one były satysfakcjonujące, co sprawiło, że człowiek – najpierw dziecko, a później dorosły – nie miał możliwości nabycia podstawowych zasobów, które pozwalają bezpiecznie funkcjonować w życiu i w relacjach z innymi. I dlaczego wykształcił się mechanizm nałogowych czynności bądź zażywania różnych substancji.

- Ma pani na myśli brak miłości, akceptacji, zrozumienia?
- Właśnie tak. Do takiego stanu dochodzi, jeśli dziecko jest opuszczane, nadużywane, wykorzystywane, jeśli doświadcza przemocy, nie ma zapewnionego poczucia bezpieczeństwa, oparcia, przewidywalności i wzorca samokojenia. To wszystko sprawia, że w tak zwanej strukturze „ja” dziecka brakuje podstawowej funkcji, jaką jest umiejętność zapewnienia sobie – już jako dorosłej osobie – poczucia bezpieczeństwa, pozytywnej samooceny, umiejętności regulowania emocji.

- Ale przecież osoby uzależnione wywodzą się też z rodzin porządnych – takich, które na pierwszy rzut oka są szczęśliwe, świetnie funkcjonują.
- Nie bardzo chciałabym myśleć o rodzinach w kategoriach „porządne – nieporządne”.

- Wykorzystywanie kojarzy nam się z patologią.
- Tak, ale wykorzystywanie nie dotyczy skrajnie rozumianych przypadków, czyli np. wykorzystania seksualnego, ale również wykorzystania emocjonalnego, kiedy rodzice dla podniesienia poczucia własnej wartości używają dziecka do spełniania swoich ambicji i celów, których im nie udało się zrealizować. Potrzeby dziecka i jego możliwości nie są dla nich ważne."
Bożena Maciek-Haściło w rozmowie z Katarzyną Kolską
fot Jacqueline Roberts

See More

Jeśli ktoś chce bliżej przyjrzeć się swoim emocjom i tym co z "nimi robi", zapraszamy do naszej Poradni!

"Strach sprawia, że unikamy tego, co nam zagraża, wstręt dosłownie ratuje nam życie, bo powoduje, że uciekamy od tego, co śmierdzi, smutek pozwala odpocząć, rad...ość zbliża nas do innych, złość sprawia, że wyznaczamy granice. (...) Problem polega na tym, że my [siebie] oszukujemy. Strach przykrywamy uśmiechem, maskujemy żartem. Zgadzamy się na rzeczy, które budzą wstręt, którymi w głębi serca gardzimy. Takie ukrywanie emocji, niezależnie od tego, czy sprawy dzieją się w pracy, czy w domu, jest niezdrowe. Najczęściej maskujemy zakłopotanie, poczucie winy i wstydu. Co ciekawe, wstyd to nowa emocja, młodsza od strachu. Pojawił się, kiedy stworzyliśmy cywilizację. Żeby go czuć, musieliśmy ustanowić normy i je łamać."
Profesor prof. dr hab. Dariusz Doliński w rozmowie z Joanną Drosio-Czaplińską

See More
" fear makes us avoid what threatens us, repulsion literally saves our lives, because it makes us run away from what smells, sadness lets rest, joy brings us to others, anger makes us set boundaries. The problem is that we're cheating. Fear with a smile, a joke. We agree on things that disgust us in our hearts. Such hiding emotions, whether things happen at work or at home, is unhealthy. The most common embarrassment, guilt and shame. Interestingly, shame is a new emotion, younger than fear. He appeared when we created civilization. To feel it, we had to establish standards and break it." Professor Professor. Dr. Hab. Dariusz Raion in conversation with Joanna Drosio-czaplińską
Translated

Dom gdzie ktoś doświadcza problemów alkoholowych lub innych związanych z uzależnieniem to "dom postawiony na głowie". W takim domu trudno żyć, być, czuć. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich ma problem z uzależnieniem zapraszamy do kontaktu.
Możemy Ci pomóc.
Nie czekaj!!

Poradnia Leczenia Uzależnień...
Oddział Dzienny Leczenia Uzależnień
ul. Grota Roweckiego 9k - Centrum Pielęgniarsko Opiekuńcze
tel. 65-545-48-73

See More
No automatic alt text available.

Już niebawem ruszamy w naszej Poradni z nową grupą dla :
- Osób, które chcą postawić granice sobie lub innym
- Osób, które chcą nauczyć się mówić NIE
- Osób, które w jakiś sposób czują się "zaplątane" w relacji z bliskimi

...

Udział w zajęciach jest bezpłatny
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej szczegółów zapraszam do kontaktu!!!

Liczba miejsc ograniczona!!!!

See More
No automatic alt text available.

Miłego weekendu

Have a nice weekend
Translated
Image may contain: text
Laboratorium Psychoedukacji

evergreen

Evergreen
Translated