Photos
Videos
Pouť do Skoků 2017 ⛪ 1. den (29.6.2017) klášter Teplá - Nežichov 20 km 2. den (30.6.2017) Nežichov - Toužim 30 km 3. den (1.7.2017) Toužim - Skoky 16 km více později 🛏️
8
Posts

📣ÚNOROVÝ ÚKLID VE SKLADU 📣
V dílně mi zbylo posledních 15mincí Skoky 300let a to :
starostříbřo emise 12/2016 - čísla 11,16,20 / 50
starobronz emise 04/2017 - čísla 26,27,31,46,47,48 / 50
starozlato emise 06/2017 - čísla 4,10,12,14,15,16 / 50 ...
cena je jednotná 300Kč / ks + poštovné
do konce Února ke každé zakoupené minci samolepka dle vlastního výběru zdarma ( běžná cena 50Kč) , samozřejmě do zásilky lze přibalit další produkty z naší produkce 🛒

See More

Již 4.ročník CITO SKOKY 22.4.2018
https://coord.info/GC7GZRZ

A Cache In Trash Out event is a gathering of local geocachers or geocaching organizations that focuses on litter clean-up, removal of invasive species, revegetation efforts or trail building. Use a smartphone or GPS device to navigate to the provided coordinates on 4/22/2018 to attend the event.
geocaching.com
Posts

Přeji Vám pohodový vstup do roku 2018 🎆

No automatic alt text available.
Dílna U mnicha
Nonprofit Organization

🎄

Image may contain: text
Dílna U mnicha
Nonprofit Organization

🎄SPECIÁLNÍ VÁNOČNÍ NABÍDKA 🎄🎆
Blíží se Vánoce a tak bych Vám rád nabídl jednu velmi speciální sadu . Mince Skoky 300let je v provedení starozlato která byla vyrobena pouze v 50ks emisi , nabízená mince má číslo 01/50 má plastovou krabičku a gravírovaný štítek . Mince má průměr 45mm a její hmotnost je 23g . Přední strana znázorňuje kostel ve Skokách a na druhé najdete skokovskou stezku . Mince v létě tohoto roku absolvovala celou trasu v mé kapse (má vlastní poutnický pas) .... Navíc při oslavách 300 let byla uložena během mše přímo v obětním oltáři ( tak jak to dělali poutníci od nepaměti) . Dostanete toho však mnohem více - mimo mince Skoky 300let v plastové krabičce ,poutnický pas , pohled s dobrotivým obrazem , cwg , placku díky za podporu , svatý obrázek a nakonec samolepku Skoky. Vše si můžete prohlédnout na přiložených fotografiích . Tato vyjímečná nabídka se již nebude opakovat protože se jedná o poslední minci s číslem 01 ( v provedení starobronz a starostříbro jsou již prodané). Výše Vašeho příspěvku je dobrovolná nejméně však 1000Kč + případná pošta . V případě zájmu mi napište buď přímo zde na FB nebo prostřednictvím emailu : dilnaumnicha@seznam.cz . První zájemce s nabídkou vyšší než 1000Kč bere - nejedná se o aukci . Děkuji i za shlédnutí a případné sdílení ❄️

See More

Vánoce se blíží a co letos pořídit pod stromeček dárek který potěší a ještě pomůže? Knížky od poutníka Hrocha , placky na podporu poutního domu Skoky , nebo pamětní mince v limitované serií 300 let mariánského poutního místa Skoky u Žlutic atd - vyzvedávat si je můžete klasicky až do 24.12. 2017 . 🎄 A samozřejmě je možnost i zaslání poštou .

No automatic alt text available.
Dílna U mnicha
Nonprofit Organization

CAMINO NA KOLEČKÁCH má svůj kalendář
a stejně jako v minulém roce si ho můžete vyzvednout
u mě v dílně - stačí objednat na přiloženém odkaze a zaškrtnout výdejní místo Plzeň a pak se už nějak dohodneme

V kalendáři najdete celkem 14 listů. Po úvodní stránce na vás čeká 12 měsíců od ledna do prosince roku 2018. A závěrečná stránka s portréty členů realizačního týmu a poděkování hlavním partnerům a sponzorům celé poutě. A to vše ve formátu na šířku, velikosti A3. Přesný r...ozměr je 45 x 30 cm a provedení v kroužkové vazbě k pověšení na zeď, kvalitní tisk na matné křídě v gramáži 250 g/m2. Cena kalendáře je 190 Kč s DPH za jeden kus. Osobní odběr bude možný na několika místech ČR. V případě zaslání poštou počítejte s poštovným a balným, které se liší podle počtu objednaných kusů.
http://www.caminonakoleckach.cz/…/kalendar-camino-na-koleck…

See More
CAMINO NA KOLEČKÁCH má svůj kalendář. Tak, prvně jsme to slíbili přispěvatelům v rámci sbírkové kampaně na Hithitu, ale i bez ní bychom k...
caminonakoleckach.cz

Několik krásných fotek včetně popisu, z interiéru a podzemí toužimského hradu a zámku. Autorem je Adam Hauner - Díky 👍

Adam Hauner added 20 new photos to the album: Zámecké podzemí v Toužimi — at Živý zámek Toužim.

V sobotu jsem byl na zámku v Toužimi. Není dalek toho, aby byl označován za zříceninu zámku. Smutné, když je přímo na toužimském náměstí a jde nejspíše o nejsta...rší dochovanou stavbu města, ale taková je prostě realita socialistické péče i polistopadové rozpačitosti z rozsáhlých historických objektů.

Když jsme skončili s prací, protože rekreovat se tam nejezdíme, zamířil jsem do části původního hradu, kde jsou zajímavé prostory a především podzemí.

Pokud se vám nejen sklepy líbí, připojte se na jaře na brigádu a třeba vás Jiří Schierl jimi provede včetně odborného výkladu.

See More

Na dnešní zámecké CITO Toužim 2017 - Podzim , dorazilo více než 30 geokačerů z blízka i dálky a udělal se pořádný kus práce, nejen na dnes už legendární hromadě,ale i na nádvoří a zámecké zahradě. Všem ještě jednou moc děkujeme ! A uznejte sami - trička jim opravdu sluší 😉

Image may contain: 13 people, people smiling, outdoor

https://coord.info/GC6N1W4
Keš pípla v pondělí 9.10.2017 ve 14:07 hod ,
FTF získal FotoKlokan v 17:38 hod téhož dne , STF počkalo na další den ráno na Anas clypeata CZ a TTF ? Tak o něm zatím nemáme žádné informace - možná čeká právě na Vás ! 🏃‍♂️

Use a smartphone or GPS device to navigate to the provided coordinates. Look for a regular hidden container. When you find it, write your name and date in the logbook. If you take something from the container, leave something in exchange. The terrain is 2 and difficulty is 1.5 (out of 5).
geocaching.com

Nezapomeňte na letošní mezinárodní den EarthCache - k získání suvenýru stačí zalogovat EC 7.nebo 8.10 .2017 .
Štastný lov 🌍

Image may contain: cloud, sky and outdoor
Dílna U mnicha added 41 new photos from September 30, 2017 to the album: malá pouť do Skoků 28.9.2017.
September 30, 2017

(Toužim-Skoky)

Nikdy se mi nepovedlo absolvovat malou pouť do Skoků , neboť jí lze jít pouze v rámci velké pouti a protože jsem zatím šel vždy jen velké (2014,2015,2016 a 2017) , tak jsem uvítal že letošní rok v rámci oslav 300 let je možnost vyjímečně jít i pouť malou a to až do konce měsíce Září . Nakonec jsme se dohodli s Michalem ( zámecký pán z Toužimi ) , že se na pouť vydáme společně den před vyvrcholením oslav 300 let Skoků.
Den před plánovanou poutí mi Michal volal ...že je nastydlý a vypadalo to že v nejhorším půjdu sám. Naštěstí se dal přes noc trochu dohromady a ráno 28.9. mě v 8:30 vyzvedával a vyráželi jsme směr Toužim . Počasí již cestou nevypadalo nejlépe. Mlha, že by se dala krájet jak kdyby jí vařil vodník Kebule . A ani v Toužimi to nebylo o mnoho lepší. Na náměstí jsme dokoupili poslední věci které nám chyběly a vydali se do místního infocentra pro poutnické pasy . Tam nás však čekali zamčené dveře a informace o tom že kvůli státnímu svátku je zavřeno .
Vyrážíme tedy po silnici směr Radyně – první 4 kilometry po silnici překonáváme vcelku rychle . Procházíme kolem bývalé radyňské cihelny kde se každý rok koná olympiáda v hodu habrovkou , Pak již odbočujeme k opravené kapličce, pokračujeme kolem bývalého Doubského mlýna až k místům kde byl mlýn Tomšův tam překonáváme řeku Střelu po letos opraveném dřevěném mostku. A čeká nás první větší stoupání do vesnice Sovolusky, před ní opět cesta přehrazena elektrickým ohradníkem – snad mlhou nebo nevím jak, ale i přes to že drátku nedotýkám dostávám ránu jak od koně a ruka mě brní ještě pěknou chvílí . U místní kapličky která je zasvěcena sv. Jakubovi si dáváme krátkou přestávku a já loguji keš kterou sem v létě umístil Mamut. Ještě než se rozsedíme vyrážíme dál.
Sestupujeme opět ke Střele a ke zbytkům dalšího mlýna. Nyní nás čeká poslední stoupání na Vraní vrh, poté co ho zdoláme tak již jen přecházíme pole, které je oproti letní pouti pokosené a tak ani nevadí že je pořád vlhko. Po cestě jsme viděli obrovské množství hub a dost možná jsme viděli i boletus zibrus. Připadali jsme si jako rybáři kteří chytí rybu a pak jí pustí. My houby jen vyfotili a šli dál .

Z horní vyhlídky poprvé vidíme kostel a jsme za to opravdu moc rádi. V mlze jsem pouť ještě nešel, ale pořád je to lepší než kdyby pršelo . Vcházíme do sakristie , kde se setkáváme s Jirkou a Lenkou , kteří zde připravují kostel na zítřejší oslavy. Na posilněnou dostáváme kuře s rýží . Pak Michal odjíždí do Toužimi, kde jsme ráno nechali auto. Já se jdu zeptat zda můžu s něčím pomoct a dostávám zodpovědný úkol a to natřít obětní oltář v kostele.
Nejdřív zakrývám plachtou dřevěné pódium kolem oltáře a pak se pouštím do natírání, mám starý štětec , válečkem by to na nerovnému povrchu moc nešlo a výsledek je snad i trošku vidět. Pak se vrátil Michal a protože jsem měl v autě opravenou schránku k mé keši , tak jí jdu vyměnit . Ještě stěhujeme rozkládací židle do věže. Dostáváme certifikáty za absolvování poutě . Jirka musí na noční a tak s Lenkou odjíždí večer pryč. My jdeme pro dřevo a ještě chvíli u kamen plánujeme věci na druhý den. Spát jdeme kolem 23:00 do věže a usínáme skoro okamžitě , kolem 3:00 ráno mě budí kroky na schodech ( něco jsem o nich už slyšel od lidí co zde spali dříve) ale tak zvědavý abych se šel podívat kdo tam chodí nejsem , otáčím se a pokračuji raději dále ve spánku. Ráno nás totiž čeká perný den …

See More

Po 4 velkých poutích do Skoků (v roce 2014,2015,2016,2017) , jsem letos v rámci oslav 300 let mohl vykonat mimořádnou malou pouť z Toužimi do Skoků . 🚶‍♂️

Image may contain: text

Několik fotek od Jakub FotoKlokan z dnešního CITO eventu ,během dne dorazilo bezmála 30 brigádníků a udělal se opět kus poctivé práce 👨‍🌾 .
Ještě jednou všem děkujeme !

Jakub Červený added 18 new photos to the album: CITO Skoky podzim 2017.

Další ročník dnes už tradiční úklidové akce. Prima parta a fantastický genius loci Díky za pozvání, Dílna U mnicha

A touhle keškou to v roce 2012 všechno začalo Díky všem ownerům za keše a eventy které jsem za těch bezmála 5 let mohl navštívit .

No automatic alt text available.

V dílně se nám objevili trpaslíci měří 21cm a jsou z více jak 900g sádry . Trpaslíci se těší na nové domovy a na to jak si je vybarvíte 🎨🖌️

Image may contain: plant and food