Photos
Posts
سازمان بهداشت جهانی یکی از هر 5 دختر و یکی از هر 13 پسر مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند. به هر حال این عدد در ایران هم تکان دهنده است. این خیلی فاجعه بزرگی است و هیچ کس نمی‌خواهد اتفاق بیفتد اما چرا متجاوز موفق می‌شود که یکی از هر 5 دختر بچه را مورد آزار قرار دهد؟
نشانه های هشدار دهنده آزار جنسی در کودک
متأسفانه اغلب پدر و مادرها فکر می‌کنند کودک آنها گزینه قربانی تجاوز جنسی نیست. از این رو بهتر است پی...
7 کاری که در اینجا به شما معرفی می‌کنیم نه تنها کمک می‌کند رابطه‌جنسی بهتری را تجربه کنید، بلکه رابطه‌تان را به طور کل قوی‌تر می‌کند.
چطور رابطه جنسی قوی تری داشته باشیم؟
Posts
افرادی که ازدواج می‌کنند، به طور کلی رژیم غذایی سالمی دارند و به همین دلیل کمتر به بیماری‌هایی که در اثر بی تحرکی و استرس به وجود می‌آیند، مبتلا می‌شوند
بیماری‌ مخصوص مجرد‌ها
براساس پژوهش‌های محققان دانشگاه آستون انگلستان، زوج هاکمتر از مجرد‌ها به بیماری‌های قلبی دچار می‌شوند. همچنین زوج ها در صورت ابتلا به بیماری از خود مراقبت بیشتری به عمل می‌آورند و مراجعه به پزشک، انجام آزمایش‌های تشخیصی و مصرف...
افرادی که ازدواج می‌کنند، به طور کلی رژیم غذایی سالمی دارند و به همین دلیل کمتر به بیماری‌هایی که در اثر بی تحرکی و استرس به وجود می‌آیند، مبتلا می‌شوند.
بیماری مخصوص افراد مجرد
براساس پژوهش‌های محققان دانشگاه آستون انگلستان، زوج هاکمتر از مجرد‌ها به بیماری‌های قلبی دچار می‌شوند.

رابطه زناشویی با این اشتباهات نابود می شود
یک سری از اشتباهات و تصورات در روابط زناشویی وجود دارد که می تواند زندگی تان را نابود و همسرتان را از شما دور کنید. با ما همراه شوید تا این اشتباهات را به شما بگوییم.

اشتباهات در روابط زناشویی

...Continue Reading
دكتر مجد-Dr. Majd‎ added a new photo.
May 7, 2016
Image may contain: one or more people and text
دكتر مجد-Dr. Majd‎ added a new photo.
May 7, 2016
No automatic alt text available.
دكتر مجد-Dr. Majd‎ added a new photo.
May 7, 2016
No automatic alt text available.

با این فعالیت آرامش دهنده اعصاب آشنا شوید

یکی از مواردی که در دنیای امروزی بسیاری از مردم به دنبال آن هستند، یافتن راهی برای آرامش و آسایش می باشد.
بهترین و ساده ترین فعالیت بدنی

...Continue Reading

شکست عشقی تان را با مسکن های خطرناک مداوا نکنید!!

شکست عشقی یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای هر انسانی در هر زمانی به وجود بیاید. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که از یکسری بایدها و نبایدها مهم بعد از شکست عشقی تان مطلع باشید.
بایدها و نبایدهای مهم بعد از شکست عشقی

...Continue Reading

روانشناسی شناختی/حافظه

تقویت حافظه (1)

مرور: گفتیم که حافظه اکتسابی است به این منظور که می توان با تمرین ها و تکنیک های تقویت حافظه، حافظه را تقویت کرد. اتکینسون یکی از روانشناسان برجسته حافظه را به سه دسته حسی،کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم کرده است. وی برای هر یک از حافظه ها ویژگی ها و محدودیت هایی قائل است.

...

📌در این بخش به راهکار های تقویت حافظه ی کوتاه مدت پرداخته میشود. گفتیم حافظه ی کوتاه مدت توان نگهداری 5 الی 9 کاراکتر را داراست و دارای محدودیت زمانی به مدت 30 ثانیه می باشد اطلاعات در صورتی که به آنها توجه شود وارد این حافظه می شود و در صورت تکرار و ارتباط و معنا دهی آنها با دانش قبلی وارد حافظه ی بلند مدت میشود و برای همیشه آنجا می ماند!!

اما چه تکنیکی وجود دارد که به وسیله ی آن بتوانیم فراخنای حافظه ی کوتاه مدت خود را افزایش دهیم به این معنی که بتوانیم در یک زمان واحد بیش از 9 کاراکتر را وارد حافظه ی بلند مدت خود بکنیم.؟؟

📌یکی از راه های تقویت حافظه تقطیع می باشد

به جای حفظ این ارقام به صورت تکی 9-8-7-8-8-9-7-7-7-6-9 که 11 کاراکتر است و از ظرفیت حافظه ی کوتاه مدت ما خارج است تقطیع می کنیم سه تا 9 و 8 – چهار تا 7 - یه دونه 6

به جای حفظ کردن : مار، ماهی ، عنکبوت، زنبور، آبی ، عسل، عاشق، مورچه ،چراغ، قرمز از تقطیع استفاده میکنیم : مارماهی آبی، زنبور عسل عاشق، عنکبوت قرمز، چراغ مورچه ای !! به جای ده کاراکتر شما 4 کاراکتر را حفظ کردید !!! یا می توانید:

در زیر چراغ مورچه ای زنبور عسل عاشق عنکبوت قرمز میشود که مارماهی آبی دخالت میکند!

10 کاراکتر تبدیل به یک کارکتر داستانی شد !!! با این حساب شما میتوانید 7 کاراکتر داستانی که هرکدوم دارای 10 کاراکتر یا بیشتر تقطیع شده اند را در آن واحد به جای تنها 7 کاراکتر حفظ کنید!!

میخواهیم ارقام زیر را حفظ کنیم : 9-6-9-1-6-7-7-1-2-9-4-1 را حفظ کنیم آن را اینگونه تقطیع میکنیم : 1492-1776-1996 با تبدیل شدن به تاریخ در سه قطعه تقطیع شدند

تنها راه یادگیری تمرین و تمرین است!

دانشجویی با استفاده از این تکنیک ظرفیت حافظه ی کوتاه مدت خود را به 80 کاراکتر رسانده است(اتکینسون، 1393)

📌اما چه واحد های معنی داری میتوان یافت:

تاریخ :1996-1985-1946 ماه: 1-2-5-6-4» اسفند(12) تابستون( 4-5-6)

حال ببینید این رقم را چگونه با تصویر سازی که عنوان آموزش جلسه بعد است حفظ میکنیم

3-1-9-3-1-2-6-6-1-5-7

مثلا: در اواسط (15)) شهریور((6)) 1393((1-9-3-3)) زلزله ی 6 ریشتری((6)) 7 پنگوئن را در 12 شهر لرزاند!!!

See More

روانشناسی شناختی/حافظه

حافظه و آلزایمر

عجیب ترین و گسترده ترین فعالیتی که مغز ما انجام می دهد، حافظه است. ...

Continue Reading

رابطه عاشقی با این مردان را فراموش کنید وگرنه ضربه می خورید!!

مردان خوش شیفته کسانی هستند که در زندگی زناشویی شان هم همه چیز را برای خودشان می خواهند و توجهی به علایق همسرشان ندارند. اگر شما عاشق این مردان خودشیفته شده اید بهتر است در تصمیم تان تجدید نظر کنید.
اگر شما هم عاشق مرد خودشیفته ای شده اید ...

...Continue Reading
Image may contain: 1 person, closeup

چگونه انتقاد کنیم؟
شما انتقاد را چگونه تعریف میکنید؟ عموم مردم انتقاد را در معنی انگشت گذاشتن روی عیب، تخریب، عیب جویی می دانند
دکتر آنور ویتنی کارشناس مسائل خانوادگی در باره ی انتقاد می گوید(( سیل مداوم سخنان تلخ و گزنده که به صورت طعنه ، تردید، مخالفت بیان می شود در قوی ترین روحیه ها هم اثر بدی می گذارد))
ممکن است بار ها اتفاق افتاده باشد که برای یک کار انرژی و حوصله ی زیادی به کار برده باشید و منتظر تحسین از طرف کسی که آن کار را برایش انجام داده اید باشید اما آن فرد غاف...

Continue Reading

فلج خواب
فلج خواب یا Sleep paralyse عنوان اختلال خوابی است که در زمان های قدیم بختک نامیده میشد . عوام این اختلال را نوعی جن زدگی می پنداشتند و فرض می کردند که موجودی به نام بختک روی سینه ی فرد نشسته و وی را از حرف زدن باز می دارد ... امروزه این گونه تبیین ها وجود نداشته و منشا مغزی برای این اختلال قائلند در این اختلال مغز قبل از این که کنترل اعضا و اندام را به دست آورد هشیار می گردد یعنی درست وسط خواب! وقتی خواب می بینید و بدنتان در فلج به سر می برد شما هشیاری خود را به دست... می آورید و در نتیجه تقلا برای بیداری و تکان دادن دست و پا بی نتیجه می ماند طبیعی است که محتوای خواب را در واقعیت ببینید و بپندارید که موجودی در اتاق شماس یا حتی روی سینه ی شما! که قالبا هراس آور است ممکن است در این حالت خود را روی جسمتان ببینید که بی حرکت افتاده و جیغ زنان اطرافیانتان را صدا بزنید و آنها بی اعتنا باشند چرا که در اصل دهان شما به علت فلج بودن قادر به حرکت نیست لازم به ذکر است این اختلال تقریبا هیچ عارضه ای نداشته و نسبتا شایع است همچنین این اختلال همانند سایر اختلالات منشا ژنتیکی داشته و اضطراب و مسائل تنش زای روزانه آنرا تشدید می کند زمانی خطر ناک است که شما هر هفته یا کمتر از هرهفته دچار این اختلال شوید لازم به ذکر است این اختلال قابل تعدیل است .

See More

یک امتحان ساده براى ارزیابى خودتون…
جاى ساعت دیوارى خونتون را عوض کنین میبینید که تا ماه ها هنوز روى دیوار ناخوداگاه دنبالش میگردین!!!
.ذهن شما براى قبول و پردازش تغییر یک ساعت ساده و بى احساس نیاز به چند ماه زمان داره پس انتظار نداشته باشید تغییرات بزرگتر را در زمان کوتاه و بدون مشکل قبول کند…
هرگز .
هرگز .....
هرگز …
نا امید نشیــــــــــد…

See More

از حیوانات همیشه می توان درسهای انسانیت گرفت. جالب نیست؟؟؟؟

این نوزادیست که بعد از تولد مادرش او را در یک خرابه ای رها می کند. سگی این نوزاد را می یابد.
شفقت و مهربانی این سگ باعث می شود نوزاد را به نزدیکترین منزل بدون کوچکترین صدمه ایی برده و زندگی او را نجات دهد و الان این بچه در کمال سلامتی نزد این خانواده بسر می برد.
حیواناتی پیدا می شوند خصلت انسانها رو دارند و برعکس انسانهایی پیدا می شوند خصلت و خوی حیوانات رو در عدم درک و درندگی دارند

No automatic alt text available.
No automatic alt text available.