Shop
208.00 zł
Reviews
4.5
486 Reviews
Tell people what you think
Artur Grabowski
· February 1, 2018
Podobno chodzą słuchy, że od przyszłego sezonu stacja narciarska Dwie Doliny do ceny karnetów narciarskich będzie doliczała 10% na ochronę zabytków ;)
Ale na poważnie. Byłem w Wierchomli kilka razy. ...Tereny narciarskie są super.. Zróżnicowane (od stoku szkoleniowego Stonoga i Szczawnika II dla typowo początkujących po główną trasę Wierchomla I dla średnio i lepiej zaawansowanych po Frycka i Toczka, na których można sobie bardziej sportowo pojeździć. W sumie ponad 10 km tras do jeżdżenia. O ile oczywiście będą solidne opady śniegu. Bo choć przy większości tras jest informacja, że są sztucznie naśnieżane, to teraz, w styczniu, ilość armatek pozwalała ledwo utrzymać śnieg na Wierchomli I i Polankach po jednej stronie oraz Szczawniku II po drugiej. A ceny za karnety pełne, choć powinny być przynajmniej takie, jak w niskim sezonie (tak, jak w Szczyrku postąpiono, gdy nie działała większość tras). Trzeba jednak uczciwie przyznać, że czynne stoki były dość dobrze przygotowane.
A druga sprawa jest zdecydowanie poważniejsza. Wiekowy wyciąg kanapowy. Jeden z najdłuższych (o ile nie najdłuższy czteroosobowy) w Polsce. O ile standardem stają się szybkie (często mające w nazwie „express”) cztero- czy sześcioosobowe, wysprzęglane wyciągi z podgrzewanymi kanapami i osłonami wiatrowymi, to w Wierchomli możemy liczyć na wiekowy, powolny 4-osobowy wyciąg kanapowy, który w niespełna 15 minut wywiezie nas na górę. I naprawdę niewielkim plusem jest to, że przy dobrej pogodzie widać z niego Tatry, i jest sporo czasu na ich podziwianie ;)
Podstawą bazy noclegowej jest zlokalizowany 600 metrów od stacji narciarskiej w Wierchomli przytulny hotel, z dwuosobowymi pokojami z przystawkami (idealne dla rodzin 2+2, przy czym dzieci raczej poniżej 12 lat). Mały basen (do 1 m. głębokości), brodzik, strefa SPA, klub Wierchołek z animatorkami dla maluchów, dobre wyżywienie (raz w tygodniu kuchnia regionalna). Rano i wieczorem między hotelem a stokiem kursuje ski-bus. A przy stoku jest przechowalnia nart. Naprawdę nie ma się czego „czepić” ;)
Przy samym stoku jest niewiele kwater i są stosunkowo drogie. Tańsze alternatywy w oddalonych o 2-3 kilometry wioskach Wierchomla Mała i Wielka albo w oddalonej o niespełna 10 minut jazdy autem Piwnicznej-Zdroju. Warunków od strony Szczawnika/Muszyny nie znam.
Podsumowując - inwestycje aż się proszę, przynajmniej dwie: w system naśnieżania (co przy ostatnich zimach stanowi warunek konieczny), jak też i nową kanapę. Stara mogłaby „wylądować” jako łącznik między dolinami, zastępując długi orczyk wzdłuż Frycka. Inaczej słabo to widzę. Zresztą nie tylko ja – osoby, z którymi rozmawiałem również dostrzegają spadającą z roku na rok liczbę narciarzy. A szkoda, bo to kawał naprawdę fajnej stacji narciarskiej. Ze wspaniale funkcjonującą szkołą narciarską Dwie Doliny.
See More
Agnieszka Tomasik
· February 6, 2018
Niby Dwie Doliny a jedna potraktowana mocno "po macoszemu". Zaczynam odbierać Szczawnik jak niepotrzebny nikomu wytwór, który musi się utrzymać z tego co sam naturalnie wypracuje. Z jednej strony del...ikatnie naśnieżany, ale po co komu to równać?? Przyjeżdżam tu od lat i mam wrażenie że komuś bardzo zależy żeby zamknąć tą stronę. A szkoda! Bo wystarczy dobrze wyratrakować (może i kilka razy dziennie) i stok prawie jak marzenie! Prawie, bo te stare krzesła też już piszczą ze starości i aż proszą o wymianę! Ten stok ma spory potencjał tylko potrzebuje mądrego zarządcy. Szanowni Zarządzający! Trochę troski o ten stok i kolejki przy bramkach będą większe niż na Słotwinach! A chyba o to właśnie chodzi??? See More
Marcin Tomasik
· February 6, 2018
Oj przykro się jeździ tego roku na Szczawniku. Stok tragicznie waski, bo zal naśnieżać. A jak już wczoraj popracowaly armatki, to w dwóch miejcach metrowe dziury. Szkoda ratraka, taki ładny i jeden na... Dwie Doliny. Do tego dodać szkóki Millenium Kolbuszowa, które nie zostawiają bezpiecznego miejsca na ominięcie (jeżdżą całą szerkością, urzadzają sobie lekcje teorii w najwęższych miejscach). Panowie i Panie instruktorzy - na stoku są też inni, ktorzy chcą sobie pojeździć i płacą za karnety! Sześć lat tu jeżdżę, co roku jest coraz tragiczniej. A było tak pieknie szałas i ogniska na szczycie Szczawnika. Cudownie jeździło sie do 19 tej. Teraz 17 i do domu. See More
Krzysztof Dolinski
· January 12, 2018
Świetny hotel zarówno dla rodzin jak i grup znajomych. Wyjątkowo dobra kuchnia, miła i pomocna obsługa. Byliśmy z dziećmi i korzystaliśmy z opieki w sali zabaw, basenu, lekcji narciarstwa i SPA. Raz w... tygodniu jest tematyczne menu góralskie.
Stacja narciarska znajduje się ok 1 km od hotelu, tam tez przechowalnia i wypożyczalnia sprzętu. Przy samym hotelu plac zabaw i park linowy. Hotel znajduje się w zachwycającym otoczeniu, przy parkingu znajduje się ujście dwóch strumieni górskich,. Jest surowo i pięknie.
See More
Natalka Kijko-Łuciuk
· September 2, 2017
Hotel Wierchomla to miejsce, do którego warto uciekać. :) Lasy na wyciągnięcie ręki, piękne widoki - szczególnie nocą gdzie niebo odkrywa gwiazdy, zieleń wokół hotelu i nieustanny szum małych źródełek... to wszystko sprawia, że naprawdę wróciliśmy z wypoczynku zrelaksowani. Obsługa jest bardzo miła, ale jako smakosze jedzenia (w tym również tego regionalnego) musimy docenić przede wszystkim śniadania, kolacje i dania z kart, które nas zachwyciły. Hotel zadbał o to by wokół znajdowało się dużo miejsc i atrakcji dla rodzin z dziećmi, ale również dla paczki znajomych. To miejsce, które w każdym sezonie da nam od siebie coś ciekawego. :) Dziękujemy za udany pobyt! See More
Karolina Szydlik
· December 27, 2017
Byliśmy w hotelu Wierchomla na tegoroczne Święta. Cudowna atmosfera, super organizacja i klimat. Blisko stacja narciarska. Super ���
Cadabra Abra
· February 14, 2018
Ocena tylko i wyłącznie za przedpotopową kanapę i brak wieczornej jazdy do 21-22.

Generalnie kocham to miejsce. Za urok, przepiękne widoki, możliwość odpoczynku, ucieczkę od tłumów, ludzi o przyjazny...m usposobienu.
Nie mogę tylko pojąć, dlaczego najdłuższa nocna trasa w Polsce jest czynna do 19:00 �Wytłumaczycie to jakoś sensownie?
Zróbcie coś z tym, a będzie Wam wynagrodzone ;)))
See More
Małgorzata Domarecka
· January 27, 2018
Wspaniale miejsce na odpoczynek rodzinny,my już kilka razy tu byliśmy i zawsze wyjeżdżaliśmy mega zadowoleni.Obsługa w hotelu bardzo miła i bardzo godna polecenia Szkoła narciarska Dwie Doliny
Justyna Kamińska-Górnicka
· January 25, 2018
KIedyś było super,ale z roku na rok coraz gorzej...Straszna szkoda bo to piękne miejsce,fajne stoki i mili ludzie.Właścicielu ocknij się!!!!
Od godziny 16
Sylwia Markiewicz
· August 29, 2017
Odwiedziliśmy Dwie Doliny z okazji organizowanego Joga Festiwalu. To był cudowny weekend! Instruktorzy bardzo angażowali się by przekazać jak najwięcej wiedzy uczestnikom. Warsztaty były zróżnicowane ...i dotykały różnych stref tematycznych jogi. Spędziliśmy też czas aktywnie, poznając uroki Beskidu Sądeckiego. Zauroczył nas widok z Bacówki nad Wierchomlą. Po wędrówce mogliśmy skosztować przepysznej kuchni w hotelowej restauracji. Ogromny wybór dań pozwalał nam poznawać nowe, dotąd nieznane smaki! Skorzystaliśmy także ze strefy wellness, która była bardzo relaksującą częścią naszego pobytu. Serdecznie polecam! Dwie doliny to doskonałe miejsce zarówno na dłuży urlop, jak i wypad weekendowy! See More
Agnieszka Kowalczyk
· January 7, 2018
Wspaniałe miejsce. Hotel, spa, restauracja i oczywiście wyciąg przy hotelu �
Anna Pawlik
· July 26, 2017
To był nasz pierwszy i OSTATNI pobyt w tym hotelu. Cena nieadekwatna do standardu. Pokoje i łazienka mogłyby być dokładniej sprzątane. Brak czajnika i wifi w pokoju.Recepcja główna nie udziela wyczerp...ujących informacji - sam nie zapytasz to się nic nie dowiesz. Późne godziny otwarcia strefy SPA. Masaże w miarę ok, miła obsługa SPA. Smaczne jedzenie, baranina wyśmienita, świeżo wyciskane soki, pyszna kawa, ceny w restauracji i lobby przystępne. Animatorki dla dzieci PORAŻKA! Kompletny brak zainteresowania dzieckiem po wejściu do bawialni, Pani zamiast bawić się z dziećmi wolała siedzieć za biurkiem i przeglądać facebooka na telefonie. Czy to ma być fachowa opieka?! Wybraliśmy ten hotel ze względu na lokalizację, atrakcje dla dziecka i obecność animatorek - rozczarowaliśmy się bardzo! Niestety musieliśmy przerwać w połowie pobyt ze względu na chorobę dziecka. Nie zdążyliśmy skorzystać ze wszystkich udogodnień (np. basen). Przy wymeldowaniu nawet nie zostaliśmy zachęceni do ponownego pobytu pomimo sytuacji losowej. Więcej nie przyjedziemy i nikomu nie polecimy! See More
Anna Biskup
· April 2, 2018
mój ulubiony stok ♥
Ewa Nowak
· November 27, 2017
Bardzo dziękuję za możliwość spędzenia weekendu w Hotelu Dwie Doliny. :3 ♥ ♥
Dzięki! KONKURS dla ODLOTOWYCH Biegaczy
organizowany przez SKYWAYRUN oraz Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla
Marek Biliński
· January 7, 2018
Dość w porządku. Zastrzeżenia mam do opisywania warunków narciarskich jako dobre/ bardzo dobre, kiedy stok upstrzony jest barierkami ogradzającymi błoto i warunki wcale dobre nie są.
Jacek Ziarkiewicz
· February 7, 2018
Szczawnik
Dzis Słabo przrygotowany, już o tej porze dużo lodu i muld.
Ewa Dębska
· January 12, 2018
Fajna stronka, podaje bieżące informacje. Samo miejsce jest wprost urocze o niezwykłym klimacie. W gratisie cisza i spokój :)
Wojciech Milc
· February 2, 2017
Podobnie jak w zeszłym roku oszczędności na ratrakach. Środkowa część trasy po stronie Szczawnika to walka o przetrwanie - a oczywiste jest, że na tym stromym odcinku ze słupami na środku stoku potrze...ba codziennie dużo pracy, inaczej stok zamienia się w rów z lodem na środku z kopami śniegu po bokach. Bardzo fajny w zeszłym roku stok na drugim orczyku od Szczawnika w tym roku wymodelowany na zasadzie "niech mają trudniej z płynną jazdą" - górki ze śniegu raz z lewej raz z prawej. Podobnie jak w zeszłym roku w drugi dzień ferii przenieśliśmy się gdzie indziej - tym razem na Henryka, gdzie ratrak widać, słychać i czuć. Okazuje się, że inni potrafią zarządzać stokiem tak, że rano nie ma wątpliwości, że w nocy ktoś o niego zadbał. See More
Tomasz Mondkiewicz
· April 25, 2018
Znam te strony, polecam
Iza Wnęk-Szczęsna
· February 27, 2017
Dwie Doliny to dobra miejscówka na wypad na narty, zwłaszcza dla rodzin z dzieciakami...przestronnie, swobodnie, jedzenie - ok, plus za dużą sale zabaw z klockami lego, za gorącą czekoladę i grzańca ;...) Trasy - też ok, również dla początkujących narciarzy, Instruktorzy - przemili, z podejściem do dzieciaków (pozdrowienia dla Pana Łukasza :)) ...Piękny krajobraz, cisza...Gdyby jeszcze można było płacić kartą (prowizja przy wypłatach z bankomatu poraża :() i udało się wprowadzić realne zniżki dla młodych narciarzy - byłoby wręcz idealnie :) See More
Photos
Videos
Dzielimy się naturą!
11
2
W Poszukiwaniu Kobiecości - Slow Sex
7
W poszukiwaniu kobiecości
12
9
Posts

A żeby je pokochać, najpierw trzeba je poznać wszystkimi zmysłami. Zgadzacie się? 😊
www.wierchomla.com.pl

Image may contain: mountain, outdoor, nature and text

Ten weekend minął nam ekspresowo szybko, a wszystko dlatego, że odbyła się u nas trzecia edycja Maratonów Rowerowych Kellys Cyklokarpaty! Na starcie przy ***Hotelu Wierchomla Ski & Spa Resort zameldowało się aż 500 uczestników, którzy zdecydowali się pokonać naprawdę trudne trasy. Wszystkim finalistom serdecznie wszystkim gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia!