Reviews
1.0
2 Reviews
Tell people what you think
Paweł Bawer
February 21, 2013
Jak zawszę "niezawodni"!!! DZIĘKUJEMY!!! ♥...
Posts

Na portalu JSOS 2.0 pojawiło się kilka nowości, więc informacje podajemy dalej

"Dzień dobry! Za oknem śnieg, semestr w pełni, a my przez dłuższą chwilę nie dawaliśmy wam żadnych nowych wiadomości. Jeśli jednak myśleliście, że osiedliśmy na laurach lub zapadliśmy w zimowy sen to nic bardziej mylnego! Na portalu od kilku
dni mamy garść nowych opcji, a wśród nich:
- znane z interfejsów pocztowych oznaczanie wiadomości jako nieprzeczytanych,...
- informacja kto udzielił Wam wpisu na semestr,
- zupełna nowość, czyli reklamacje ocen!
O ile pierwsze dwie opcje wydają się oczywiste, o tyle w przypadku trzeciej z nich, wielu z was może mieć całkiem uzasadnione pytania. W związku z tym, przygotowaliśmy krótką instrukcję jak używać nowego portalu JSOS 2.0, gdzie m.in. wyjaśniamy zasady funkcjonowania reklamacji ocen. Zapraszamy do zapoznania się z podlinkowanym dokumentem i standardowo już – do wyrażania swojej opinii. Pozdrowienia!"

See More

Obiecaliśmy niespodzienkę, oto i ona Przedstawiamy wam, jeszcze pachnący nowością, portal Indeksu Elektronicznego będący częścią JSOS 2.0 - https://jsos.pwr.edu.pl
Funkcjonalnie na razie jeszcze mu trochę brakuje do Edukacji.CL, ale mamy nadzieję, że i tak ułatwi wam nieco życie - wszak od czegoś trzeba zaczynać. Logować się możecie przy użyciu danych z Edukacji.CL. Jeśli się podoba - zapraszamy do polubienia oficjalnego profilu nowego systemu: https://www.facebook.com/JSOS.PWr
Piszcie co o tym sądzicie i podajcie dalej!

Uczelnia oferuje studia na 40 kierunkach, w zakresie 120 specjalności reprezentujących większość współczesnych dziedzin nauk ścisłych i inżynierskich, z informatyką i zarządzaniem włącznie oraz na Studium Kształcenia Podstawowego (SKP).
jsos.pwr.edu.pl
Posts

No i nieuchronnie zaczął się nam kolejny rok akademicki. Jak tam zapisy na zajęcia? Udało się ułożyć sensowny plan zajęć? Mamy nadzieję, że nie mieliście takich problemów jak wasi koledzy na UWr

PS. Mamy dzisiaj dla was niespodziankę, śledźcie nasz profil na bieżąco!

System komputerowy ogranicza możliwości edukacji na uniwersytetach
rp.pl

Życzymy wam, żebyście przez zapisy na zajęcia przeszli równie śpiewająco

skule nite 1t3 warns students about the hardships of engineering at an university of toronto engineering exam. originally performed in skule nite 1t0 - direc...
youtube.com

Witamy po dłuższej przerwie!
Jak wiecie, wielkimi krokami zbliżają się zapisy ogólnouczelniane. W związku z tym, dla najbardziej zagubionych (i tych mniej też), podrzucamy garść istotnych informacji.
- Zapisy odbywają się internetowo (oczywiście przez portal Edukacja.CL) od godz. 08:00 w piątek, 28 września 2012, do godz. 08:00 w niedzielę, 30 września. Nie macie dostępu do Internetu? Nie ma problemu - wasze wydziały są zobowiązane na czas zapisów ogólnouczelnianych udostępn...ić własne laboratoria komputerowe.
- Każdy z was powinien mieć już przydzielony indywidualny termin zapisów ogólnouczelnianych, który informuje kiedy najwcześniej możecie próbować się zapisać. Pamiętajcie, że w godz. 08:00-18:15, jeśli wykonacie pierwszy zapis na kurs, macie ograniczony czas (przedziały 15 minutowe) na dokonanie pozostałych zapisów.
- Jeśli nie zdążycie ze wszystkimi zapisami, nie wpadajcie w panikę - od 18:15 do 08:00 każdego dnia zapisowego trwają korekty zapisów, tym razem już bez ograniczeń. Korekty będą się również odbywać dodatkowo, we wtorek i środę tj. 2 i 3 października 2012.
- Jeśli chcesz się zapisać na kursy wykraczające poza Twój program studiów, pamiętaj o związanych z tym obostrzeniach.
Szczegółów szukajcie w pełnym komunikacie z linku poniżej. Powodzenia w zapisach!

See More
Każdy student (w ramach 30 ECTS na danym stopniu studiów) może zapisać się na kursy wykraczające poza program studiów (w tym poza limity ustalone w blokach ogólnouczelnianych). Oceny z tych kursów nie są brane pod uwagę przy liczeniu średniej ocen. Po zapisach, należy złożyć w swoim dziekanacie pise...
akz.pwr.wroc.pl

Witamy po długim weekendzie, mamy nadzieję że spożytkowaliście go właściwie Na osłodę konieczności powrotu do wytężonej pracy, mamy dla was dobrą informację – po licznych perypetiach i konsultacjach z Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych, udało nam się wypracować kompromis na podstawie którego zmieniamy naszą politykę bezpieczeństwa dotyczącą haseł dla kont studentów w systemie!
Od teraz, każda kolejna zmiana hasła, wydłuża jego ważność o 365 dni (zamiast 30), a przy jego konstruowaniu nie jest konieczne używanie cyfr, znaków specjalnych czy też jednocześnie dużych i małych liter. Rezygnujemy także z porównywania nowego hasła z trzema poprzednimi.
Jednocześnie zachęcamy do używania haseł bezpiecznych, trudnych do zgadnięcia czy też złamania metodą siłową – to od was zależy bezpieczeństwo waszych danych osobowych!

Uwaga!

Uprzejmie informujemy, iż na korektach obowiązują kolejki zapisowe podobnie jak na zapisach głównych. Terminy przedzielone są w godzinach 9:00 -16:00, nie obowiązuje limit na czas zapisów. Po godzinie 16:00 korekty dostępne będą dla wszystkich bez ograniczeń.

Wspominany wcześniej problem z zapisami do grup "Język niemiecki /B1" (JZL013031C) oraz "Język angielski /C1" (JZL062062C) został rozwiązany. Gdyby wciąż pojawiały się kłopoty z tymi dwoma kursami, proszę się kontaktować bezpośrednio z Studium Języków Obcych tel. (71) 320 21 58

Uwaga,
z przyczyn technicznych zapis do grup "Język niemiecki /B1" (JZL013031C) oraz "Język angielski /C1" (JZL062062C) może być tymczasowo niemożliwy. Problem zostanie usunięty jeszcze dzisiaj, przed godziną 12:00. Za utrudnienia przepraszamy!"

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj na portalu Edukacja.CL pojawiły się terminy zapisów ogólnouczelnianych dla studentów pierwszorocznych.

Uwaga!
Przy sprawdzaniu swojego terminu, upewnijcie się jakiego kierunku i/lub stopnia studiów ten termin dotyczy - może się zdarzyć, że studentom pierwszego semestru studiów magisterskich zostaną przydzielone dwa terminy (ten drugi będzie dotyczył studiów inżynierskich), ponieważ nie wszystkie wydziały zakończyły proces dyplomowania.

Informujemy, że na portalu Edukacja.CL, dla studentów od II do V roku studiów, zostały przydzielone terminy zapisów ogólnouczelnianych. Jeśli ktoś nie ma przydzielonego terminu, a chce i powinien mieć możliwość udziału w zapisach - proszę się zgłaszać do swoich dziekanatów w celu wyjaśnienia sprawy.
Terminy dla studentów pierwszorocznych zostaną przydzielone po weekendzie (po zakończeniu procesu rekrutacji).

Witamy po dłuższej przerwie!
Kolejny semestr dobiega końca. Przed nami kolejne wyzwania, w tym najważniejsze w najbliższym czasie - zapisy na nowy semestr. Jak zapewne wiecie, w związku z nadchodzącymi mistrzostwami EURO 2012, przerwa międzysemestralna (a tym samym czas na przeprowadzenie zapisów ogólnouczelnianych) została mocno skrócona, dlatego prosimy o dokładnie zapoznanie się z załączonymi informacjami. Co należy zrobić? Szczegółowy komunikat znajdziecie pod adresem ht...tp://akz.pwr.wroc.pl, zaś tutaj zamieszczamy skrócony opis kroków, które przed zapisami powinien wykonać każdy z Was:
1. Przede wszystkim, sprawdź czy masz dostęp do swojego konta w Edukacji.CL - przypomnij sobie login, spróbuj się zalogować (jeśli dawno tego nie robiłeś/aś zapewne będziesz miał/a "możliwość" ustalenia nowego hasła ).
2. Po 3 lutym 2012 (piątek) sprawdź, czy w zakładce "Zapisy" portalu Edukacja.CL, pojawiły się zapisy ogólnouczelniane na semestr "Zima 2011/2012" oraz zweryfikuj czy posiadasz przydzielony indywidualny termin zapisów, prawo do zapisów itp. (szczegóły w punkcie 1. pełnego komunikatu na AKZ)
3. Zapoznaj się z dodatkowymi informacjami na temat limitów ECTS, form zaliczeń kursów, miejscami dyżurów pracowników SJO, SWFiS oraz SNH itp (punkty 2-5 pełnego komunikatu na AKZ)

See More

UWAGA! Przypominamy, że korekty zapisów ogólnouczelnianych również zostaną przeprowadzone internetowo przez Edukację.CL i zgodnie z rozporządzeniem prorektora ds. nauczania odbędą się w dniach 28-30.IX.2011 (środa-piątek) w godz. od 09.00 dnia 28.IX do godz. 23.59 dnia 30.IX.2011.

UWAGA!
Przydzielanie terminów zapisów ogólnouczelnianych zostało zakończone. Jeśli ktoś wciąż nie dostał indywidualnego terminu, proszę niezwłocznie zgłosić się do swojego dziekanatu.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w systemie zostały opublikowane indywidualne terminy zapisów ogólnouczelnianych (tj. na WF'y, języki obce i przedmioty humanistyczno-menadżerskie), które jak już pisaliśmy, od tego semestru również będą przeprowadzane internetowo przez Edukację.CL. Prosimy o jak najszybsze zapoznanie się z przydzielonym terminem
Przypominamy, że ofertę kursów ogólnouczelnianych można przeglądać przy pomocy szybkiego i łatwego w użyciu Aktualnego Katalogu Zapisowego AKZ

UWAGA! Od semestru zimowego 2011/2012, opłaty za kursy powtórkowe z języków obcych, zajęć sportowych oraz przedmiotów humanistycznych będą automatycznie naliczane po zapisie na kurs powtórkowy, w związku z czym proszę je regulować już po zapisach. Przypominamy, że wszystkie informacje niezbędne do opłacenia kursu (takie jak nr konta, wysokość opłaty, termin płatności itd.) można znaleźć w zakładce "Opłaty" systemu.

Przypominamy, że od tego semestru, zapisy ogólnouczelniane również odbędą się internetowo przez Edukację.CL (w dniach 22.09.2011 - 24.09.2011). Informacji o indywidualnym terminie zapisów wypatrujcie w najbliższym czasie wśród wiadomości systemowych na portalu http://edukacja.pwr.wroc.pl/. Jeśli nadal nie jesteście zdecydowani gdzie się zapisać, do przeglądania oferty kursów ogólnouczelnianych polecamy szybki i prosty w obsłudze Aktualny Katalog Zapisowy AKZ