See more of Niezależna Grupa Popularyzatorów Nauki "Eksperymentatorzy" by logging into Facebook
Message this Page, learn about upcoming events and more.
See more of Niezależna Grupa Popularyzatorów Nauki "Eksperymentatorzy" by logging into Facebook
Message this Page, learn about upcoming events and more.
Not Now
Posts

Nauczycieli i metodyków przedmiotów przyrodniczych z całej Polski zapraszamy na szkolenie z udziałem Grupy EKSPERYMENTATORZY organizowane przez Ośrodek Rozwoju Edukacji - zapisy i szczegóły na stronie www.szkolenia.ore.edu.pl/RejestracjaSzkolenie/2560. Aktywne warsztaty będą nawiązywały do koncepcji TIKOKIBSE+ opracowanej w naszym stowarzyszeniu (więcej na jej temat na plakacie pod adresem www.eksperymentatorzy.org/pl…/tikokibse_zwolinski_poster.pdf).
#sciteach

eksperymentatorzy.org
Reviews
2 Reviews
Tell people what you think
Videos
Grupa EKSPERYMENTATORZY - wideowizytówka
37
10
"Gniazdo eksperymentatorów" - pokaz chemiczny
12
Grupa EKSPERYMENTATORZY na Pikniku Wiedzy w Sosnowcu
9
Photos
Posts

W najnowszym numerze czasopisma TIK w Edukacji ukazał się artykuł pt. "Podróż w głąb kryształów dzięki TIK", którego autorem jest Piotr Zwoliński - Lider Grupy EKSPERYMENTATORZY. Pozdrawiamy źródło jego inspiracji, czyli macierzysty Instytut Chemii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz zachęcamy wszystkich nauczycieli do lektury tekstu.

Co najmniej od momentu ogłoszenia w 1808 r. przez Johna Daltona teorii atomistycznej kluczowym problemem nowożytnej chemii stało...
tikwedukacji.pl

Właśnie tak 👍 było podczas warsztatów z programowania 26 listopada br. w ramach Ailleron Scratch Academy 👻 Lejtmotywem spotkania były duchy i Halloween, w których świat wprowadziła dzieci Sylwia Milczarek
#programowanie #kodowanie #scratch #dzieci #warsztaty #scilab

Czarek Olchawa - Kolider Grupy EKSPERYMENTATORZY zawsze rozświetla mrok swoimi doświadczeniami naukowymi Trawestując Kabaret Tey: miesza w kolbach i moździerzach masy ciemne, żeby umysły były jasne

11 listopada, czyli w Narodowe Święto Niepodległości wprowadzimy nieco popularnonaukowych atrakcji do szachowego turnieju dla dzieci "Strzał w 11" organizowanego przez Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Młodzieży Korczak, a któremu patronują Katowice - oficjalny profil miasta. Do zobaczenia w najbliższy piątek!
#scishow #nauka #katowice #11listopada #dzieci

Uczestnictwo: W turnieju mogą uczestniczyć dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów) do 16 roku życia niezależnie od posiadanej kategorii czy przynależności klubowej po opłaceniu wpisowego.
katowice.eu

Podczas II Kongresu TIK w Edukacji odbywającego się w Toruniu Piotr Zwoliński - Lider Grupy EKSPERYMENTATORZY w wystąpieniu pt. "Po co szkole stowarzyszenie?" podzielił się z dyrektorami placówek oświatowych oraz przedstawicielami jednostek administracji publicznej naszym doświadczeniem jako organizacji pozarządowej.
fot. Karolina Szulc

Image may contain: 1 person

👧👦 Nauczyciele i Uczniowie, zachęcamy Was do udziału w konkursie "Energia ze słońca". 🏆☀️ Jego organizatorami są Mazowsze serce Polski i Profile PR, a my mamy zaszczyt pełnić rolę partnera merytorycznego. 🎓 Prace można oddawać jeszcze tylko do 7 października! Szczegóły na plakatach oraz pod adresem www.kolektory.mazovia.pl/konkurs. 👈 Życzymy powodzenia! 🍀

No automatic alt text available.
Image may contain: text
No automatic alt text available.

Wczoraj po zmroku polem naszych eksperymentów był Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnie. Wyjątkowymi uczestnikami II Gminnej Nocy Naukowców byli laureaci konkursu na wynalazki. Mieliśmy ogromną przyjemność zdradzić im nasze patenty na niezapomniane przygody z chemią i fizyką. Będą mogli kontynuować je w domu, ponieważ Czarek Olchawa i Łukasz Pieszczek zaproponowali tym razem przepisy na poszukiwania przyrodnicze z użyciem m.in. substancji znajdujących się w każdej kuchni. Dziękujemy młodym odkrywcom za wspólną zabawę - jesteście świetni!
#nauka #chemia #fizyka #warsztaty #edukacja #scilab #eksperymentatorzy #miedźno

Rzeszów - stolica innowacji to miasto, w którym wspólnie z firmą Ailleron zainaugurowaliśmy 24 września Scratch Academy - cykl warsztatów programistycznych dla dzieci. Pierwsze zajęcia prowadziła nasza wspaniała trenerka ICT Anna Jędryczko. Pod jej kierunkiem dzieci stworzyły w języku scratch.mit.edu swoje projekty pt. "Rybki w akwarium" oraz nauczyły się obsługiwać zestawy gamepadowe Makey Makey. Więcej o inicjatywie na stronie http://ailleron.com/scratch/.
#programowanie #kodowanie #scratch #dzieci #warsztaty #scilab

W ostatni weekend nasze stoisko popularnonaukowe podczas corocznego jarmarku w Płocku odwiedził Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. Dzisiaj edukujemy w ramach uroczystych dożynek, których organizatorem są: Mazowsze serce Polski, Powiat Otwocki oraz Otwock, miasto z dobrym klimatem. Zapraszamy żądnych wiedzy o odnawialnych źródłach energii!

Adam Struzik added 15 new photos to the album: Jarmark św. Bartłomieja.

Prawdziwie energetyczne stoisko Warsztaty na temat odnawialnych źródeł energii, gadżety solarne, fotobudka i wiele innych atrakcji czekało na tych, którzy o...dwiedzili je dziś podczas Jarmarku św. Bartłomieja. Wszystko to za sprawą projektu budowy instalacji solarnych w naszych szpitalach m.in.: wojewódzkim w Płocku i w Gostyninie-Zalesiu.

Personel Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku zadbał o opiekę medyczną, a wszyscy chętni mogli zrobić sobie podstawowe badania

#kolektory #mazowsze #swisscontribution

See More

🌞 Choć wakacje nieubłaganie zmierzają ku końcowi, jeszcze dzisiaj eksperymentowaliśmy w ramach Kulturalnego Lata 2016, którego organizatorem jest Biblioteka i Centrum Kultury w Kolonowskiem. Było o segregacji odpadów, widowiskowej chemii, zadziwiającej fizyce i intrygujących owadach - wszystko w kontekście ochrony środowiska naturalnego. 🌍 Dziękujemy za zaproszenie!
#scilab #kolonowskie #lato #ekologia

Oto wideorelacja przedstawiająca jeden z naszych warsztatów popularnonaukowych, jakie prowadzimy w ramach projektu "Budowa systemu energii odnawialnej – kolektory słoneczne w zakładach opieki zdrowotnej, dla których organem tworzącym jest samorząd województwa mazowieckiego". Tym razem nasi edukatorzy - Iza Be i Czarek Olchawa - odwiedzili Miasto Stołeczne Warszawa.
#scilab #oze #kolektory #edukacja

Rzecznik Prasowy Urzędu Marszałkowskiego

W naszych szpitalach nie tylko inwestujemy w odnawialne źródła energii, ale też o nich uczymy Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału z warsztatów w Sz...pital Dzieciecy Ul. Niekłańska. Zajęcia odbyły się w ramach promocji projektu budowy instalacji solarnych w marszałkowskich szpitalach.
Środki na ten cel pochodzą ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy i z budżetu Mazowsza.

Dziękujemy za potężną dawkę wiedzy i świetne warsztaty Niezależna Grupa Popularyzatorów Nauki "Eksperymentatorzy"

See More

📰 We wczorajszym wydaniu SuperExpressu (se.pl) ukazała się relacja z naszych poniedziałkowych zajęć o OZE dla młodych kuracjuszy. 🏥 Przeczytajcie sami, co na ich temat mówią: Robert Lasota - prowadzący Szpital Dziecięcy w Dziekanowie Leśnym, Adam Struzik - marszałek województwa mazowieckiego i nasi niestrudzeni edukatorzy Agnieszka Psiuk i Czarek Olchawa. 👀

Image may contain: 1 person

🔊 Mamy przyjemność ogłosić, że naszym nowym partnerem jest Akademia PASJI. 👫 Wspólnie z jej inicjatorami zachęcamy do zapisów na atrakcyjne warsztaty laboratoryjne z biologii, chemii i fizyki dla dzieci i młodzieży. 🔬 Lokalizacją zajęć będzie warszawska Dzielnica Białołęka, a rozpoczną się one już za kilka tygodni. 🗓 Dokładne informacje możecie uzyskać bezpośrednio u organizatora: na fanpage'u oraz pod podanym tamże numerem telefonu. 📞 Serdecznie polecamy. 👌

Landmark & Historical Place
Akademia PASJI's photo.
Akademia PASJI
513 Likes
10 talking about this