Photos
Videos
Sulmuesi me i mire ne bote ?
385
54
Cili eshte talenti me i mire ne bote per momentin ?
176
16
A duhet te rikthehet Schweinsteiger ne Bayern ?
468
26
Posts

"Tani është momenti për të menduar për të ardhmen. Të mbledhësh eksperienca të reja jashtë shtetit është gjithmonë diçka interesante, secili duhet ta vendosë vetë nëse do që ta bëjë. Nuk kam asgjë konkrete për momentin."

- Jerome Boateng

Image may contain: 1 person, outdoor

Nje teme e madhe diskutimi eshte hapur hudhja e medaljes te Wagner,si e gjykoni ju kete rast ?
Me te drejte apo pa te drejte pasi DFB ishte ajo qe nuk e mori per ne Russi 2018 dhe inati i tij ska mbaruar akoma🙈

Posts

Uli Hoeness: Nuk do bejme nje transfer te madh kete vit !

Cfar surprize te bukur i kane bere xhaxha Rrecit familjaret 😍

No automatic alt text available.

"Për mua është një sezon totalisht zhgënjyes."

- Joshua Kimmich

" for me it's a totally disappointing season." - Joshua Kimmich
Translated
Image may contain: 1 person

Lojtarët duhet të pyesin veten për karakterin e tyre sesi mund ti jepnin një lamtumirë të tillë një njeriu kaq fantastik që jo vetëm i bëri një ekip, por për muaj të tërë i dha leksione jete, i bëri lojtarë dhe njerëz më të mirë.

Gjëja e parë që duhet të bëjnë është ti kërkojnë falje, e dyta të pyesin veten se përse prej kaq vitesh i afrohen Championsit por nuk ja dalin. Ndeshja sot nuk ishte më pak se dështimet që kemi parë prej vitesh në sprintin final të sezonit.

Image may contain: one or more people and suit

Jupp Heynckes: "Eintracht tregoi jashtëzakonisht shumë dëshirë në fushë."

Niko Kovac: "Penallti e pastër në fund për Bayern."

K.P. Boateng: "Mendova se pasi ta shikonte në VAR arbitri do e jepte penalltinë."

Image may contain: 1 person, standing

23 maj 2016: Niko Kovac shpëton Frankfurt nga rënia në kategorinë e dytë pas fitores ndaj Nürnberg në Play-Off.

19 maj 2018: Niko Kovac fiton Kupën e Gjermanisë me Eintracht Frankfurt pas 30 vitesh dhe e dërgon ekipin në Europë.

Edhe pse sot ishte Bayern që u mund, Niko Kovac tregon vlerat e tij përpara marrjes së drejtimit të një prej klubeve më të mëdha në Botë.

Image may contain: 11 people, people smiling

Ultrasit falenderojne Jupp Heynckes per gjithcka qe dha per kete ekip qe e dashuron,ndersa lojtaret nuk diten ta shperblejne,nje paraqitje shume e dobet,presim nje reagim te fort nga drejtuesit,spastrime dhe afrime lojtar klasi dhe qe ja dine vleren kesaj fanelle !!! Nuk durojme me shume...!!!

#MiaSanMia #MiaSanJupp

Image may contain: one or more people and outdoor

Moviola gjermane: Arbitri Zwayer paraqitje e dobët. Goli i dytë i Frankfurt nuk u anullua pas prekjes me dorë të K.P. Boateng dhe një penallti në fund nuk u dha pas një shkelmi të pastër nga pas të K.P. Boateng ndaj Martinez, edhe pas rishikimit me VAR.

Image may contain: 1 person, playing a sport

Turp eshte fjale e vogel per ta pershkruar kete gjest qe bene keta !

Humbasim finalen e Berlinit 1-3. Urime për Niko Kovac, keqardhje për Jupp Heynckes. Lojtarët nuk e bënë krenar!

Image may contain: 1 person, standing

Sipas Marca, Bayerni është në krye të listës për sulmuesin e Valencias Rodrigo. Për lojtarin e kombëtares spanjolle janë të interesuara shumë klube të mëdha, sidomos nga Anglia, por bavarezët janë më konkretët duke kontaktuar drejtorin e përgjithshëm të Valencias Mateu Alemany. Klubi spanjoll kërkon 60 milionë për shërbimet e 27-vjeçarit.

Image may contain: 1 person, playing a sport and outdoor

Një fitore sot do i siguronte Bayernit trofeun e 70 zyrtar në histori. Në 5 kampionatet më të mëdha europiane vetëm Barcelona (89) dhe Real (88) kanë më shumë.

A victory today would secure the 70 official trophy in history. In The 5 Biggest European championships only Barcelona (89) and real (88) have more.
Translated
Image may contain: stripes