Photos
Posts

Drodzy! W Polsce mamy już 26 Jadłodzielni w 14 miastach. Tu znajdziecie dokładne adresy, godziny funkcjonowania, a nawet zdjęcia. Zapraszamy!

Foodsharing Kraków
Jadłodzielnia Foodsharing Toruń Jadłodzielnia WSG - Karmnik Jadłodzielnia Szczecin #Grudziądz

Jadłodzielnie w Polsce
google.com

Oglądajcie jutro o 11.30

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Maciej Orłoś
9,845 Views
9,845 Views
Maciej Orłoś

Dlaczego marnujemy tak dużo jedzenia? Co to jest foodsharing? A jadłodzielnia? Czy wiecie, że marnujecie żywność? A może wiecie jak tego nie robić? Okiem Orłosia już jutro o 11.30, zapraszam:) Foodsharing Polska @juliankarewicz @helenasokolowska Hala Koszyki Weranda Bistro

Posts

Jeszcze raz gorąco zapraszamy! Działasz w Foodsharingu w swoim mieście? Chcesz dopiero otworzyć Jadłodzielnię? Przyjedź, zainspiruj się! Mnóstwo wiedzy praktycznej oraz masa energii i dobrego towarzystwa.

Szybciutko ślij zgłoszenie: torun@foodsharing.pl lub michalpiszczek@onet.pl

W mailu prosimy o podanie informacji:...
Imię, nazwisko, miasto.
Jaka kuchnia - wege,wegańska, mięsna
Czy potrzebny nocleg.

Udział w zjeździe bezpłatny!
Na zgłoszenia czekamy do końca marca 2018.

W ramach zjazdu - obiad, kolacja i śniadanie za free.
Nocleg za free,we wspólnej sali.
Wieczorne zwiedzanie Fortu z pochodniami, ognisko z winem,kiełbasą i ziemniakami
W niedzielę dla chętnych zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

See More
APR14
Apr 14 - Apr 15Twierdza Toruń - Fort IVTorun, Poland
88 people interested

Piszą, piszą, nie przestają . Tym razem Gazeta Wyborcza. I dobrze, niech idea się szerzy! http://wyborcza.pl/7,161712,23000742,jadlodzielnie-staja-si…

They write, they write, they don't stop :-). This time @[63563473556:274:Gazeta Wyborcza]. And good, let the idea spread! http://wyborcza.pl/7,161712,23000742,jadlodzielnie-staja-sie-coraz-popularniejsze-idea-podziel.html
Translated
Włóż zbędne jedzenie, weź, czego potrzebujesz - tak działa jadłodzielnia., W Polsce lodówki i szafki do dzielenia się jedzeniem stoją już w 20 miastach.
wyborcza.pl

Uwaga, uwaga przypominamy i zapraszamy na zjazd ogólnopolski Foodsharing Polska! Zjazd jest przeznaczony zarówno dla osób, które już działają w lokalnych Foodsharingach i prowadzą już Jadłodzielnie, jak i dla osób, które dopiero przymierzają się, zaczynają działalność.
Baaaaaaaardzo zapraszamy i polecamy! Rejestrjcie się!

APR14
Apr 14 - Apr 15Twierdza Toruń - Fort IVTorun, Poland
88 people interested

Chwalimy się . Zostaliśmy (z zakładaniem Jadłodzielni) wybrani jako wydarzenie zero waste roku 2017! Dziękujemy portalowi Ograniczam Się i osobom, które głosowały.
http://www.ograniczamsie.com/…/wydarzenie-zero-waste-roku-2…

Co było dla ciebie najważniejsze pod kątem zero waste w poprzednim roku? – spytała mnie koleżanka. A ja mogłabym rzucać...
ograniczamsie.com

Z przyjemnością ogłaszamy, że termin trzeciego ogólnopolskiego zjazdu Foodsharing Polska: 14-15 kwietnia. Zjazd odbędzie się w Toruniu, dzięki wspaniałym gospodarzom i organizatorom Jadłodzielnia Foodsharing Toruń.
Będzie to spotkanie dla wszystkich działających już lokalnych Foodsharingów. Służy ono wymianie doświadczeń, ale jest także dla osób, które dopiero myślą o założeniu Jadłodzielni w swoim mieście. Wkrótce utworzymy wydarzenie, podamy plan spotkania i metodę rejestr...acji na zjazd.

Bardzo, bardzo polecamy Wam to wydarzenie, jeśli myślicie o zainicjowaniu ruchu Foodsharing w swoim mieście. Będzie to tłusta dawka wiedzy, porad, a także wymiana energii nakręcająca motywację w kosmos.

Rezerwujcie termin! Zapraszamy!

See More

Kto oglądał?

Who was watching? :)
Translated

Dużo jedzenia marnuje się w Twoim domu? Nie wyrzucaj! Podziel się z potrzebującymi produktami, których masz w nadmiarze lub które niebawem mogą się przeterminow...ać. - Taka żywność bardzo dużo mi daje. Mam niską emeryturę, a dzięki tej pomocy, wielu produktów nie muszę kupować w sklepie – przyznaje pan Bronisław. O tym, gdzie możesz oddać nadmiar żywości w UWADZE! dziś o 19:50.

See More
A lot of food is wasted in your house? Don't throw it away! Share with the products you have in excess or which may soon be przeterminować. - that kind of food gives me a lot. I have a low pension, and thanks to this help, many products do not have to buy in the store - you admit bronislaw. About where you can donate excess food in attention! Tonight at 19:50.
Translated

Nowy Rok, nowe przepisy. I oto w Czechach weszła w życie ustawa obligująca markety do przekazywania nadwyżek żywności organizacjom charytatywnym. W Polsce prace nad podobną ustawą nieco utknęły...

New year, new recipes. And here in the Czech Republic, the law of obligująca malls has entered into force to transfer surplus food to charitable organisations. In Poland, work on a similar bill is somewhat stuck...
Translated

Czesi już zapobiegają marnowaniu żywności. U nas prace nad projektem ustawy jeszcze trwają.

Od 1 stycznia supermarkety w Czechach muszą nieodpłatnie przekazywać niesprzedane artykuły spożywcze na cele charytatywne. Jednak Czeska Federacja Banków Żywności obawia się, że będzie to ponad jej faktyczne możliwości dystrybucyjne.
wiadomosci.onet.pl

Kochani, zachęcamy do dołączenia do akcji naszej przyjaciółki Marii Maria Skołożyńska Można pomóc dostarczyć żywność potrzebującym. Nasze Jadłodzielnie także biorą udział w akcji. Dołączajcie, udostępniajcie, dzielmy się i niemarnujmy jak zawsze. Moc!

No automatic alt text available.
Podzielmy się

Drodzy! Udostępniajcie ten plakat wśród znajomych! Niech w te Święta nic się nie zmarnuje!

Gratulacje!!! To nasi starsi bracia i siostry z Niemiec mają dziś 5 urodziny. Prekursorzy Foodsharingu. Dzięki nim działa Fodsharing w Polsce. Moc pozdrowień Raphael Fellmer Djahnie Abeille

Congratulations!!! It's our older brothers and sisters from Germany have 5th birthday today. Precursors Foodsharingu. Thanks to them, works works in Poland. Power Greetings @[598210629:2048:Raphael Fellmer] @[100011328815463:2048:Djahnie Abeille] :) :) :)
Translated

Dziś niemiecki Foodsharing świętuje 5 lat działalności! Gratulujemy i dziękujemy! 30.000 ratowników i ratowniczek oraz 3.000 sklepów, które oddają żywność. To jest coś!
https://foodsharing.de/

Today German @[251385148286868:274:Foodsharing] CELEBRATES 5 years of activity! Congratulations and thank you! 30.000 rescuers and paramedics and 3.000 stores that donate food. That's something! https://foodsharing.de/
Translated
Auf foodsharing kannst Du Deine Lebensmitteln vor dem Verfall an soziale Einrichtungen oder andere Personen abgeben
foodsharing.de

Co robicie z zalegającymi w domu ubraniami? Tutaj ciekawy tekst o pojemnikach na używaną odzież. Czy wiecie gdzie trafiają pozostawione w nich rzeczy? To w ramach tematu zero waste i szerzenia nawyków niemarnowania.

#zerowaste

What are you doing with your clothes at home? Here's an interesting text about containers for used clothing. Do you have any idea where they're going? It's under the subject of zero waste and spreading habits habits. :) #zerowaste
Translated
Kiedyś już o nich wspominaliśmy i temat wzbudził nieco emocji: KLIK! Jedni wieszają na nich psy, inni uważają za świetną możliwość wsparcia potrzebujących. Co na temat pojemników na odzież używaną jest pewne? Poczęstowana ostatnio przez teścia opowieścią o sąsiedzie palącym za stodołą u
ulicaekologiczna.pl

Produkty suche takie jak ryż, makaron, chipsy, które przekroczyły datę minimalnej trwałości, będą sprzedawane za 10 pensów jeszcze miesiąc po dacie.

Dobra praktyka z Anglii w walce z marnowaniem żywności.
Produkty, które przekroczyły datę minimalnej trwałości nie mogą być darowizną dla Banków Żywności lub innych organizacji.
To na razie program testowy, przewidujemy, że się sprawdzi.

...

Aby zrozumieć sens tego działania, trzeba wiedzieć czym różni się data minimalnej trwałości od daty przydatności do spożycia.
Czy wiecie?

See More
Goods such as pasta, crisps and rice will be cut to 10p and sold for a further month at East of England Co-op
theguardian.com

Brawo policja! Budująca postawa.

Bravo Police! :) uplifting attitude.
Translated
Image may contain: one or more people, people standing and hat
Filip Chajzer

Historia sprzed chwili. Warszawa, przystanek Ratusz Arsenał. Do bezdomnego podchodzi patrol policji. Standard. Pan gasi dopiero odpalonego papierosa w koszu na ...śmieci i dalej rutyna - policjantka grzebie w kurtce... Jednak, zamiast wyciągnąć z kieszeni bloczek z drukami do mandatów podaje mężczyźnie foliową torebkę z bananem, pomidorami i kanapką w środku... Scena robi niesamowite wrażenie. Polska Policja proszę doceńcie ten mały/WIELKI gest. Ta Pani robi lepszą robotę niż wszyscy rzecznicy świata. Zawsze trzeba być człowiekiem👍👮‍♀️🇵🇱

Michał Nobis brawo za czujność!

See More
Story from a moment ago. Warsaw, stop city hall. There's a police patrol coming in. Standard. Mr. Quenches just put a cigarette in the trash can and still routine - the cop is digging in his jacket... however, instead of pulling out of his pocket with a pad ticket, he gives a man a film bag with banana, tomatoes and a sandwich inside... the scene makes an . @[121526247868537:274:Polska Policja] please notice this little / big gesture. This lady is doing a better job than all the ombudsmen in the world. Always have to be human 👍👮 ♀️🇵🇱 @[466898450179542:274:Michał Nobis] Bravo for vigilance!
Translated

A co Ty wiesz o Zero waste? Foodsharing wpisuje się w tę filozofię. Dotyczy ona jednak nie tylko żywności, ale całej naszej postawy jako konsumenta. KUKBUK tłumaczy zielonym w temacie czym jest Zero waste. Czy wprowadziliście, jakieś dobre zero waste nawyki w swoją codzienność?

#Zerowaste

Konsumpcjonizm powoli robi się niemodny. Filozofia zero waste podbiła już Stany Zjednoczone i powoli zyskuje popularność w Europie. Z ekologią warto być na bieżąco, śpieszymy więc z wyjaśnieniami: co to takiego i z czym to się je.
kukbuk.com.pl

Właśnie zakończył się europejski tydzień redukcji odpadów. Oto 12 dobrych nawyków promowanych przez organizatorów:

Zredukuj ilość odpadów w codziennym życiu!
1. Wybieraj torby wielokrotnego użytku
2. Umieść naklejkę "Proszę o nie zostawianie ulotek" na skrzynce na listy...
3. Unikaj marnowania żywności
4. Kupuj luzem lub w opakowaniach wielkogabarytowych
5. Kupuj produkty z możliwością ponownego napełnienia
6. Pij wodę z kranu
7. Zamiast jednorazowych baterii używaj akumulatorów
8. Ogranicz użycie drukarki
9. Kompostuj
10. Przekaż niepotrzebne ubrania na cele charytatywne lub umieść je w odpowiednich pojemnikach na osiedlach
11. Wynajmuj lub pożyczaj narzędzia
12. Naprawiaj produkty i urządzenia

See More
Image may contain: text

A oto Jadłodzielnia Foodsharing Taiwan. Inspirująca reakcja osoby korzystającej z żywności...

This is jadłodzielnia foodsharing Taiwan. The inspiring reaction of a food person...
Translated
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
6,250 Views

Dziś w Bogatyni odbyło się huczne otwarcie Jadłodzielni. Wspaniale!
Zapraszamy i poecamy

There was a grand opening in bogatyni today. Great! Welcome and poecamy :)
Translated
Przemysław Makulski added 11 new photos.

Od dzisiaj "Jadłodzielnia" jest już oficjalnie otwarta. Zachęcam wszystkich do korzystania i dzielenia się posiłkiem. 😀😁