Photos
Videos
20. Jubileuszowa Gala Fryderyk 2014 - Teaser 44 sek TVP2
19
1
FRYDERYKI 2013 w TVP2 - 25 04 2013
13
5
Fryderyk 2013_reportaż z gali_TVN_Co Za Tydzien
4
Posts
Gala Fryderyk shared STX JAMBOREE's postfeeling pumped.

Chcecie popracować przy Fryderykach (i nie tylko)? No to zapraszamy. Szczegóły w opisie pod zdjęciem. Kontakt pod podanym adresem e-mai. Zapraszamy!

Image may contain: one or more people, people standing and indoor
STX JAMBOREE

Młody człowieku, ciekawy życia, nowej - tymczasowej pracy, prestiżowego stażu i kontaktu z showbiznesem!

Mamy dla Ciebie wyśniony staż / praktykę! Jeżeli kochas...z muzykę, a jednocześnie jesteś sumienny, pracowity, myślący, masz zdolności komunikatywne i umiejętność wysławiania się w języku polskim (to ważne), ogładę i kulturę osobistą, umiejętność wyciągania wniosków z sytuacji w jakich się znajdziesz, dużo pozytywnej energii i radości życia, zapraszamy! Ale ostrzegamy - trzeba popracować w pocie czoła i należy być w tym dokładnym.

Aktualnie pracujemy nad dwoma dużymi, prestiżowymi projektami eventowymi, w tym 24. Galą Nagród Muzycznych Fryderyk 2018. Twoja praktyka będzie trwała 3 miesiące, włącznie z pracą przy samych wydarzeniach. Musisz poświęcić minimum 4 godziny dziennie w godzinach od 9.00 do 16.00 we wskazanym przez nas miejscu w Warszawie, może być w różnych dniach o różnych porach.

Otrzymasz zwrot kosztów (telefony) oraz wynagrodzenie, chociaż symboliczne, to w pełni godne stażysty bez doświadczenia, który dzięki nam będzie miał okazję do pracy przy wielkich wydarzeniach muzycznych.

Jeżeli spełniasz wymagania opisane powyżej - nauczysz się wiele. Nie wymagamy wiele, oprócz tego co napisaliśmy powyżej. Rozmaity zakres obowiązków: research, telefony RSVP, drobne sprawy, koordynacja tematów itp.

Popracujesz na "żywym organizmie", będziesz miał także kontakt z wielkimi artystami i twórcami polskimi (głównie telefoniczny, ale zawsze).

Jeżeli wszystko to brzmi dobrze, skontaktuj się z nami natychmiast. Nie czekaj! Staż jest praktycznie od zaraz (zależy kto się odezwie).

Wyślij swoje CV i bardzo precyzyjne informacje o dostępności przez najbliższe 3 miesiące pod adres: rekrutacja@stx-jamboree.com. Możesz dodać także dwa słowa od siebie. Kontakt tylko za pomocą tego adresu mailowego. Przeczytamy wszystko. Czekamy!

See More
Gala Fryderyk is feeling impressed.

Gratulujemy tegorocznym laureatom amerykańskich Grammy Awards! Bruno Mars zgarnął aż 7 statuetek, w tym za prestiżowe Album Roku i Piosenkę Roku! Gala rozdania nagród w Nowym Jorku została zorganizowana jak zwykle z rozmachem. Występ zespołu U2 na dachu barki na rzece Hudson (ze Statuą Wolności w tle) przejdzie do historii.

https://www.stxmusic.pl/…/grammy-awards-2018-wybrani-laurea…

Congratulations to this year's American Grammy Awards! Bruno Mars picked up 7 Statuettes, including the prestigious album of the year and song of the year! The Awards Gala in New York was organized as usual. The performance of the u2 team on the roof of the Hudson River Barge (with statue freedom in the background) will go into history. https://www.stxmusic.pl/pl/news/grammy-awards-2018-wybrani-laureaci
Translated
Wybrani laureaci tegorocznych Grammy Awards Zostały wręczone dzisiaj 28 stycznia 2018 roku po raz 60. Tym razem w Nowym Jorku w Madison Square Garden. Gratulacje! - Bruno Mars - 4 x Grammy - Best R&B Album + Best Engineered Album, Non-Classical ("24K Magic") + Best R&B Performance & Best R&B Song ...
stxmusic.pl
Posts

Akademia Fonograficzna podała datę ogłoszenia nominacji oraz daty uroczystych gal wręczenia nagród Fryderyk 2018.

Laureatów w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej poznamy 24 kwietnia na gali, która odbędzie się w Teatrze Polskim w Warszawie, natomiast laureatów w kategoriach muzyki poważnej - 16 kwietnia podczas ceremonii w Studiu im. Witolda Lustosławskiego.

W połowie lutego rozpocznie się pierwsza tura internetowego głosowania ponad 1200 członków Akademii Fonograficzne...j, w wyniku którego wyłonione zostaną nominacje do Fryderyków 2018.

Lista nominowanych opublikowana zostanie 6 marca. W tym samym dniu poznamy także laureatów Nagrody Specjalnej – Złoty Fryderyk – przyznawanej przez Radę Akademii Fonograficznej za całokształt osiągnięć artystycznych.

W edycji 2018 nagrania zgłaszane są do konkursu w 9 kategoriach muzyki rozrywkowej, 9 kategoriach muzyki poważnej i 3 kategoriach muzyki jazzowej.

Wydane w 2017 roku albumy, utwory i teledyski można rejestrować w konkursie Fryderyk 2018 jeszcze do wtorku 16 stycznia.

See More

Znamy daty ogłoszenia nominacji i gali wręczenia nagród Fryderyk 2018!!!

#Fryderyk2018

Akademia Fonograficzna podała datę ogłoszenia nominacji oraz daty uroczystych gal wręczenia nagród Fryderyk 2018. Laureatów w kategoriach muzyki poważnej poznamy 16 kwietnia podczas ceremonii w Studiu im. Witolda Lustosławskiego, natomiast laureatów w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzow...
zpav.pl
Gala Fryderyk updated their profile picture.

Fryderyki 2018 zostaną wręczone w kwietniu 2018 roku w Teatrze Polskim w Warszawie (kategorie muzyki rozrywkowej i jazzowej) oraz w Studiu im. Lutosławskiego w Warszawie (kategorie muzyki poważnej).

Organizatorami Gala Fryderyk 2018 są Związek Producentów Audio - Video ZPAV i STX JAMBOREE.

Ruszyła rejestracja zgłoszeń do kolejnej, 24. edycji Nagród Akademii Fonograficznej. W tym roku do konkursu kwalifikowane są płyty, nagrania i teledyski, które miały swoją premierę między 1... stycznia a 31 grudnia 2017 roku.

Zgłoszeń może dokonać sam artysta, jego management lub wytwórnia fonograficzna w 9 kategoriach muzyki rozrywkowej, w 3 kategoriach muzyki jazzowej i w 9 kategoriach muzyki poważnej.

Zgłoszenia przyjmowane będą do wtorku 16 stycznia 2018 roku. Więcej informacji: http://zpav.pl/aktualnosc.php?idaktualnosci=1595 > bezpośredni link do systemu rejestracji zgłoszeń http://zgloszenia.fryderyki.pl.

W kolejnych miesiącach będziemy informować o wszystkim, co dotyczy Fryderyków 2018.

See More
Image may contain: one or more people and text
Gala Fryderyk updated their cover photo.

Ruszyła rejestracja zgłoszeń do kolejnej, 24. edycji Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2018. W tym roku do konkursu kwalifikowane są płyty, nagrania i teledyski, które miały swoją premierę między 1 stycznia a 31 grudnia 2017 roku.

Zgłoszeń może dokonać sam artysta, jego management lub wytwórnia fonograficzna w 9 kategoriach muzyki rozrywkowej, w 3 kategoriach muzyki jazzowej i w 9 kategoriach muzyki poważnej.

Zgłoszenia przyjmowane będą do wtorku 16 stycznia 2018 roku.... Więcej informacji: http://zpav.pl/aktualnosc.php?idaktualnosci=1595 > bezpośredni link do systemu rejestracji zgłoszeń http://zgloszenia.fryderyki.pl.

Uroczysta gala wręczenia tych nagród odbędzie się tradycyjnie w kwietniu 2018 roku w Teatrze Polskim w Warszawie kategorie muzyki rozrywkowej i jazzowej) i w Studiu im. Lutosławskiego (kategorie muzyki poważnej).

Organizatorami Gali Fryderyk 2018 są Związek Producentów Audio - Video ZPAV i STX JAMBOREE.

W kolejnych miesiącach będziemy informować o wszystkim, co dotyczy Fryderyków 2018.

See More
Image may contain: text

Wczoraj w Krakowie odbył się pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego. Ks. Robert Tyrała mówił między innymi: "Poszedł po najważniejszą nagrodę, najważniejszego Fryderyka". Pożegnaniu towarzyszyły teksty piosenek muzyka i oklaski - jak po pięknym występie. Zbyszku, nie zapomnimy.

http://wiadomosci.gazeta.pl/…/7,114871,21886930,pogrzeb-zbi…

The funeral of zbigniew mistake was held yesterday in Krakow. Fr. Robert Rompers said, among other things, "he went after the most important prize, the most important frederic". the farewell accompanied the lyrics of music and applause - like after a beautiful Zbyszku, we won't forget. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,21886930,pogrzeb-zbigniewa-wodeckiego-poszedl-po-najwazniejsza-nagrode.html
Translated
W południe w Krakowie rozpoczęła się ceremonia pogrzebowa Zbigniewa Wodeckiego. Podczas pogrzebu przytaczano teksty piosenek muzyka.
wiadomosci.gazeta.pl
Gala Fryderyk is feeling grateful.
May 22, 2017

I jeszcze jedno pożegnanie Zbyszka Wodeckiego. Tym razem dzięki Faktom TVN prezentujemy archiwalną wypowiedź artysty. Stacja nazwała je "Przesłaniem Wodeckiego do młodych artystów", a słowa te zostały wypowiedziane po zeszłorocznej Gali Fryderyk 2016: "trzeba robić to, co ma się w sercu i czekać na swój czas..."

https://fakty.tvn24.pl/…/przeslanie-wodeckiego-do-mlodych-a…

Jak ktoś jest zdolny i ma coś w sercu niech nie idzie na lep komercji i popularności, bo cię wycisną i wyrzucą po dwóch latach - radził młodym muzykom Zbigniew Wodecki. - Trzeba robić to, co człowiek ma w sercu i czekać na swój czas - dodawał. Artysta zmarł wyniku udaru, jakiego doznał na początku m...
fakty.tvn24.pl
Gala Fryderyk is feeling blue.
May 22, 2017

Pogrążeni w smutku, żegnamy naszego Drogiego Kolegę. Zbyszek Wodecki był wspaniałym artystą, ale i kochanym człowiekiem. Jego dorobek zostanie z nami na zawsze.

To był zaszczyt i wielka przyjemność współpracować rok temu ze Zbigniewem Wodeckim, który - co dobrze pamiętamy - był tego wieczora szczęśliwy i zadowolony z życia.

Fot. Sportografia.pl / STX Jamboree

In sorrow, we say goodbye to our dear colleague. Zbyszek Wodecki was a great artist, but a loved man. His work will be with us forever. It was an honor and a great pleasure to cooperate a year ago with tie wodeckim, who - what we remember well - was happy and happy with life this evening. Fot. Sportografia. Pl Jamboree
Translated
Image may contain: 6 people, people smiling
Gala Fryderyk shared their albumfeeling fantastic.

Przeżyjmy to jeszcze raz! Dokładnie 24 godziny temu wystartowaliśmy naszą 23. galę rozdania najważniejszych nagród muzycznych w Polsce Fryderyk 2017! Oto zdjęcia - jak co roku - autorstwa naszych zaprzyjaźnionych i jakże zdolnych fotografów: Rafała Nowakowskiego i Beaty Czarneckiej (kolektyw Sportografia.pl). 2017 (C) Fot. Sportografia.pl / STX JAMBOREE.

A całą galę można obejrzeć tutaj: https://vod.tvp.pl/15375754/fryderyki-2017

23. galę wręczenia Fryderyków 2017 zorgani...

Continue Reading
Gala Fryderyk added 414 new photos to the album: 23. Gala Fryderyk 2017 - Teatr Polski 26.04 — with Sorry Boys and 13 others at Teatr Polski w Warszawie.

Gala Nagród Muzycznych Fryderyk, 26.04.2017 Teatr Polski

(c) Wszelkie prawa zastrzeżone. fot: www.sportografia.pl, www.stx-jamboree.pl

Kto nie widział - może to zrobić. Cała gala - 2 godziny 8 minut i 51 sekund. Zapraszamy

https://vod.tvp.pl/30122831/fryderyki-2017

Who hasn't seen - can do it. All Gala-2 HOURS 8 minutes and 51 seconds. Welcome :) https://vod.tvp.pl/30122831/fryderyki-2017
Translated
W Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się XXIII Gala wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk. Podczas wieczoru triumfował Organek, który zdobył dwie statuetki, za album „Czarna Madonna” i piosenkę „Mississippi w ogniu”.
vod.tvp.pl

Bardzo pięknie napisane. I od serca ❤️

Katarzyna Nosowska

Czołem Dziewczyny i Chłopaki!
Ugniatałam wczoraj, swym obrazoburczo wielkim zadkiem, pluszowy fotel Teatru Polskiego, który, nie pierwszy już raz, ugościł repre...zentację znacznie liczniejszego faktycznie grona miłośników komunikowania się ze światem, przy użyciu dźwięku i słowa:) Nazwijcie mnie egzaltowaną staruszką, ale pragnę wyznać, że czułam się prawdziwie wzruszona możliwością przebywania, przez moment w gronie tych, których podziwiam od lat, tych, którzy z impetem przejmują odważnie pałeczkę w wyścigu o Wasze względy, tych, którzy ukorzenieni w swojej pasji, nie pragną niczego ponad "trwanie". W czasach gdy rzeczywistość serwuje głównie wprawki z lęku, symbioza nas Grajków z Wami, nieustające próby pogłębiania relacji w oparciu o niezbywalną wrażliwość i delikatność, która cechuje nas wszystkich, bez względu na światopogląd, zdaje się być ostatnim bezpiecznym przyczółkiem.. Gratuluję z serca nominowanym i zwycięzcom! A Wam, Słuchaczom, kłaniam się najniżej, bo bez Was, nie znaczymy wiele... Uściski i miłego dnia!

See More
Hello girls and boys! Ugniatałam yesterday, with its big ass, the plush chair of the polish theatre, which, not the first time, ugościł representation much in actually the group of lovers of communicating with the world, using sound and words :) call me an old lady, but I would like to confess that I felt truly touched by the possibility of being here, for a moment among those I have admired for years, those who have taken the brave baton in the race for your reasons, those who have suffered in their passion, do not want anything more than "duration". A time when reality serves mainly practice with fear, symbiosis us with you, constant attempts to deepen relations based on the niezbywalną sensitivity and delicacy that characterises us all, regardless of belief, seems to be the last safe a.. Congratulations from the heart nominated And Winners! And to you listeners, I bow to the lowest, because without you, we don't mean much... hugs and have a good day!
Translated

Za nami 23. Gala Fryderyk 2017 Lista laureatów - w załączeniu.

http://www.tvn24.pl/…/fryderyki-2017-lista-laureatow,735178…

A cała galę można obejrzeć tutaj! https://vod.tvp.pl/15375754/fryderyki-2017

Follow us 23. Gala Frederick 2017 :) list of winners - attached. http://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/fryderyki-2017-lista-laureatow,735178.html And the whole gala can be seen here! https://vod.tvp.pl/15375754/fryderyki-2017
Translated
Organek wielkim tryumfatorem tegorocznej edycji Fryderyków - nagród Polskiej Akademii Fonograficznej. Zespół zdobył dwie statuetki: w kategorii album roku ...
tvn24.pl
Gala Fryderyk is feeling pumped.

Dzisiaj nasza gala! Miło nam poinformować, że wśród wręczających Fryderyki 2017 w Teatrze Polskim znajdą się między innymi takie znakomitości polskiej sceny (muzycznej i nie tylko) jak:

Halina Frąckowiak, Margaret, Zdzisława Sośnicka, Renata Przemyk, Natalia Nykiel, Kuba Badach, Igor Herbut, The Dumplings, Hirek Wrona, Kasia Novika Nowicka, Magdalena Boczarska, Arkadiusz Jakubik, Wanda Kwietniewska, Adam Makowicz, Wojciech Pilichowski, Marek Dutkiewicz, Jan Chojnacki i Gabi... Drzewiecka.

Nagrody wręczą także reprezentanci partnerów i patronów wydarzenia: wiceprzewodniczący zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS Marek Hojda, szef marketingu sieci Play i członek zarządu operatora telefonii komórkowej P4 Bartosz Dobrzyński, dyrektor Agencji Wydawniczej Polskiego Radia Piotr Iwicki oraz redaktor naczelna Miesięcznika „Uroda Życia” Anna Maruszeczko.

Jak już informowaliśmy wcześniej - podczas koncertu towarzyszącego wręczaniu najważniejszych nagród muzycznych w Polsce wystąpią najlepsi polscy artyści nominowani w tym roku do Fryderyków, wielu z nich w specjalnych duetach: Organek, Hey, Raz Dwa Trzy z BeMy, Buslav z Xxanaxx, Piotr Zioła z Bisz & Radex, Łąki Łan z Sorry Boys czy Mesajah z towarzyszeniem oprawiającej galę muzycznie – formacją L.U.C & Rabel Babel Ensemble. Usłyszymy także tegorocznego laureata Złotego Fryderyka, legendę polskiego rocka i bluesa, zespół Dżem. Gościem specjalnym tej, organizowanej od 23 lat, gali muzycznej – będzie dwukrotny zdobywa nagrody Grammy, wybitny amerykański wokalista jazzowy Gregory Porter. Gospodarzami wieczoru będą Tomasz Kammel i Piotr Metz.

Zapraszamy do oglądania naszej gali w TVP2 dzisiaj 26.04 o godz. 22.20 (2 godziny).

Galę Fryderyk 2017 organizują Związek Producentów – Audio Video i agencja STX Jamboree przy współpracy Programu Drugiego Telewizji Polskiej oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i serwisu streamingowego TIDAL w sieci PLAY.

2017 (c) Wszelkie prawa zastrzeżone. fot: www.sportografia.pl, www.stx-jamboree.com - 23. Gala Fryderyk 2017 (24.04)

See More
No automatic alt text available.

A co u nas? Praca wre. Organek podczas próby do jutrzejszej 23. Gali Fryderyk 2017.

What about us? Work in progress. Organek during rehearsal for tomorrow 23. Gala Frederick 2017.
Translated
No automatic alt text available.
Gala Fryderyk shared their albumfeeling proud.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji (300 zdjęć) z 23. gali rozdania najważniejszych nagród muzycznych w Polsce Fryderyk 2017 w kategoriach muzyki poważnej. Ceremonia odbyła się w poniedziałek 24 kwietnia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

W albumie znajdą Państwo zdjęcia zarówno z samej gali (wręczanie i koncerty), jak i przygotowań do wydarzenia, a także z koktajlu, w tym - tzw. ścianki.

Galę Fryderyków w kategoriach muzyki poważnej... można było śledzić na żywo podczas transmisji w Programie Drugim Polskiego Radia oraz poprzez streaming video na stronach radia.

Uroczystość otworzył i zamknął występ Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyr. Michała Klauzy. Usłyszeliśmy też Piotra Orzechowskiego „Pianohooligana”, Aleksandrę Kuls-Koziak i Marcina Koziaka oraz Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyr. Anny Szostak. Galę poprowadził Jacek Hawryluk.

Galę Fryderyk 2017 organizują Związek Producentów – Audio Video i agencja STX Jamboree przy współpracy Programu Drugiego Telewizji Polskiej oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i serwisu streamingowego TIDAL w sieci PLAY.

Pełna lista laureatów Fryderyków w kategoriach muzyki poważnej dostępna jest tutaj: http://www.zpav.pl/fryderyk/aktualnosci.php

Już jutro, 26 kwietnia br. w Teatrze Polskim odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród Fryderyk 2017 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej. Zapraszamy do oglądania transmisji w Programie 2 Telewizji Polskiej o godzinie 22.20 (120 minut).

2017 (C) Fot. Sportografia.pl / STX JAMBOREE

See More
We invite you to watch albums (300 Photos) from the 23. th awards of the most important music awards in Poland Frederick 2017 in terms of serious music. The ceremony was held on Monday 24 April at the studio studio of polish radio. Witold competition in Warsaw. In the album you will find photos of both the gala (giving and concerts) as well as preparations for the event, as well as a cocktail, including - so-called. Walls. The Gala gala in terms of serious music could be followed live during the broadcast of the second polish radio and by streaming video on radio pages. The ceremony opened and closed the performance of the polish radio orchestra under the director. Michael Klauzy. We also heard piotr orzechowski " pianohooligana ", to kuls-Salazar and marcin koziaka and team singers of katowice " Camerata Silesia " under director. Anna Szostak. The Gala led by jacek havryliuk. The Fryderyk 2017 gala organizes a union of producers - audio video and agency stx jamboree in cooperation with the second polish television programme and the association of authors royalties and service tidal in the play network. The full list of winners winners in terms of serious music is available here: http://www.zpav.pl/fryderyk/aktualnosci.php... Tomorrow, April 26th. At The Polish Theatre, there will be a gala awards for the fryderyk 2017 awards in terms of entertainment and entertainment. We invite you to watch broadcast on the 2 Polish Tv show at 22.20 (120 minutes). 2017 (C) fot. Sportografia. Pl Jamboree
Translated
Gala Fryderyk added 299 new photos to the album: 23. Gala FRYDERYK 2017 - muzyka poważna - 24.04.

Oto fotorelacja z 23. gali rozdania najważniejszych, polskich nagród muzycznych Fryderyk 2017 w kategoriach muzyki poważnej. Ceremonia rozdania Nagród Akademii ...Fonograficznej odbyła się w poniedziałek 24 kwietnia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Uroczystość otworzył i zamknął występ Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyr. Michała Klauzy. Usłyszeliśmy też Piotra Orzechowskiego „Pianohooligana”, Aleksandrę Kuls-Koziak i Marcina Koziaka oraz Zespół Śpiewaków Miasta Katowice „Camerata Silesia” pod dyr. Anny Szostak. Galę poprowadził Jacek Hawryluk.

Artyści zostali nagrodzeni w 8 kategoriach. Największe uznanie Akademii zdobyli: Kwartet Śląski, nagrodzony dwiema statuetkami za album z nagraniami Grażyny Bacewicz oraz Paweł Łukaszewski – kompozytor utworów na dwóch płytach wyróżnionych Fryderykiem w kategorii Album Roku Muzyka Kameralna oraz Album Roku Muzyka Współczesna. Nagrodą Złoty Fryderyk za całokształt osiągnięć artystycznych został uhonorowany Piotr Paleczny.

Laureaci statuetki odbierali z rąk dyrektora Agencji Muzycznej Polskiego Radia – Piotra Iwickiego, dyrektor Programu Drugiego Polskiego Radia – Małgorzaty Małaszko-Stasiewicz, wybitnego pianisty Janusza Olejniczaka, prezesa Stowarzyszenia Autorów ZAiKS – Janusza Foglera, kompozytora i dyrygenta, przedstawiciela prezydium ZAiKSu - Miłosza Bembinowa oraz Wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Jarosława Sellina.

Galę Fryderyków w kategoriach muzyki poważnej można było śledzić na żywo podczas transmisji w Programie Drugim Polskiego Radia oraz poprzez streaming video na stronach radia.

Galę Fryderyk 2017 organizują Związek Producentów – Audio Video i agencja STX Jamboree przy współpracy Programu Drugiego Telewizji Polskiej oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Laureaci nagrody FRYDERYK 2017 – MUZYKA POWAŻNA:

Album roku muzyka chóralna, oratoryjna i operowa
DE PROFUNDIS – Polish Psalms of the 20th and 21st Century
(Komp.: M.T. Łukaszewski, A. Koszewski, M. Bembinow, M. Jasiński, R. Twardowski, J. Świder, M. Zieliński, A. Bielerzewski, P. Łukaszewski, Ł. Urbaniak)
Chór Narodowego Forum Muzyki pod dyr. Agnieszki Franków-Żelazny
Realizacja nagrania: Andrzej Sasin, Aleksandra Nagórko
Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego / CD Accord

Album roku muzyka dawna
J.S. BACH: Sonaty BWV 525-530
Marek Toporowski, Irmina Obońska, Mark Caudle
Realizacja nagrania: Franciszek Kozłowski
Stowarzyszenie PRO MUSICA ORGANA / DUX

Album roku recital solowy
SEQUENZA. Janusz Wawrowski (skrzypce)
(komp. Eugène Ysaÿe, Bjarne Brustad, Grażyna Bacewicz, Krzysztof Penderecki, Luciano Bario, Tomasz Jakub Opałka, Dariusz Przybylski)
Realizacja nagrania: Andrzej Sasin, Aleksandra Nagórko
Warner Music Poland / Warner Classics

Album roku muzyka kameralna
PAWEŁ ŁUKASZEWSKI - MUSICA PROFANA 1
Ewa Guz-Seroka, Anna Mikołajczyk-Niewiedział, Anna Lubańska, Robert Gierlach, Kamila Wąsik-Janiak, Piotr Hausenplas, Romuald Gołębiowski
Realizacja nagrania: Katarzyna Rakowiecka-Rojsza
DUX

Album roku muzyka symfoniczna i koncertująca
MAKSYMIUK & SINFONIA VARSOVIA
(komp. Debussy, Prokofiew, Strawiński, Baird, Maksymiuk, Jarzębski, Bacewicz, Bach, Rossini, Mozart, Bartok) Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka
Realizacja nagrania: Lech Dudzik, Gabriela Blicharz
Warner Music Poland / Warner Classics

Album roku muzyka współczesna
PAWEŁ ŁUKASZEWSKI - IV Symfonia – Symfonia o Bożym Miłosierdziu
Anna Mikołajczyk-Niewiedział, Maciej Nerkowski, Orkiestra i Chór Opery i Filharmonii Podlaskiej, Violetta Bielecka, Barbara Ewa Rafałko, dyr. Wojciech Michniewski
Realizacja nagrania: Andrzej Brzoska
Musica Sacra Edition

Najlepszy album polski za granicą
GRAŻYNA BACEWICZ: Complete String Quartets (2CD)
Kwartet Śląski
Realizacja nagrania: Beata Jankowska-Burzyńska
Chandos

Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej
GRAŻYNA BACEWICZ: Complete String Quartets (2CD)
Kwartet Śląski
Realizacja nagrania: Beata Jankowska-Burzyńska
Chandos

Laureatów nagród Fryderyk 2017 w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej poznamy w środę, 26 kwietnia, podczas uroczystej gali w Teatrze Polskim.

Podczas koncertu towarzyszącego wręczaniu najważniejszych nagród muzycznych w Polsce wystąpią najlepsi polscy artyści nominowani w tym roku do Fryderyków, wielu z nich w specjalnych duetach: Organek, Hey, Raz Dwa Trzy z BeMy, Buslav z Xxanaxx, Piotr Zioła z Bisz & Radex, Łąki Łan z Sorry Boys czy Mesajah z towarzyszeniem oprawiającej galę muzycznie – formacją L.U.C & Rabel Babel Ensemble. Usłyszymy także tegorocznego laureata Złotego Fryderyka, legendę polskiego rocka i bluesa, zespół Dżem. Gościem specjalnym tej, organizowanej od 23 lat, gali muzycznej – będzie dwukrotny zdobywa nagrody Grammy, wybitny amerykański wokalista jazzowy Gregory Porter.

Statuetki Fryderyk 2017 zostaną przyznane w 9 kategoriach muzyki rozrywkowej i 3 kategoriach jazzowych. Tak jak w poprzednich edycjach, statuetkę dla zwycięskich albumów muzyki rozrywkowej oraz jazzowej otrzymają zarówno wykonawcy jak i producenci. W kategorii Utwór roku statuetki trafią do wykonawcy, autora tekstu oraz kompozytora muzyki nagrodzonego utworu.

Nagrodą Złoty Fryderyk za całokształt osiągnięć artystycznych zostaną uhonorowani: zespół Dżem (muzyka rozrywkowa) i Urszula Dudziak (muzyka jazzowa).

Dzięki współpracy z oficjalnym partnerem muzycznym, specjalna Playlista ze wszystkimi nominowanymi w tym roku utworami jest dostępna w serwisie streamingowym TIDAL, dostępnym dla klientów sieci Play.

Organizatorami Gali Wręczania Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2017 są: Związek Producentów Audio - Video ZPAV i Agencja STX JAMBOREE.

Oficjalny Partner: Stowarzyszenie Autorów ZAiKS www.zaiks.pl

Oficjalny Partner Muzyczny: serwis streamingowy TIDAL w sieci PLAY.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Patroni Medialni: Program Drugi Telewizji Polskiej, Radio ZETChilli, Co Jest Grane, AMS, TVP Kultura, magazyn „Uroda Życia”, portal Party.pl, magazyn „KMAG”, magazyn „Esquire”, Multikino, portal Onet.pl.

Partner koktajlu: francuskie salony fryzjerskie Franck Provost.

2017 (C) Fot. Sportografia.pl / STX JAMBOREE

See More

Relacja z wczorajszego wręczenia Fryderyków 2017 w kategoriach muzyki poważnej.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
887 Views