Photos
Posts
Japānas valdība un Japānas vēstniecība Latvijā piedāvā Latvijas vispārizglītojošo skolu pedagogiem stipendiju, kas sniedz iespēju, sākot no 2018. gada oktobra, kādā no Japānas augstskolām veikt pusotru gadu ilgu ar vispārizglītojošo skolu pedagoģiju saistītu pētīj...
viaa.gov.lv

Piektdien, 24. novembrī dodies uz Jūrmalas gatvi 76, kur notiks Globālās izglītības diena. Būs fokusgrupas diskusija (piedalās Aris Adlers, Indra Odiņa, Ilze Dalbiņa, Danute Grīnfelde, Daiga Zaķe Ņikita Kozlovs, interesanti stāsti no Anta Blumberga, Sandra Kropa, varēsi noskatīties Woodpecker Pictures dokumentālo filmu "Māla bērni", bet 15.00 UNESCO Latvijas Nacionālā komisija izziņos starptautiskās akcijas "Pasaules lielākā mācību stunda" rezultātus.

Plašāka programma šeit - http://lapas.lv/…/…/24-11-globalas-izglitibas-diena-lu-ppmf/

Reģistrē dalību šeit - http://ej.uz/globala_diena

Image may contain: text
Posts
Globālās izglītības nedēļa updated their cover photo.
No automatic alt text available.

Laika posmā no 18. līdz 27. novembrim vairākās vietās Latvijā notiks Globālās izglītības nedēļai veltīti pasākumi.

Vai Tu zini, kas ir Globālās izglītības nedēļa (GEW)?

Tā ir Eiropas līmeņa iniciatīva, kuru vairāk nekā 15 gadus koordinē EP Ziemeļu - Dienvidu centrs, savukārt Latvijā tā tiek organizēta ceturto reizi. GEW laikā Eiropā tiek pievērsta īpaša uzmanība izpratnes bagātināšanai par globalizētu pasaulu un pilsonisko aktivitāti, cieņai pret daudzveidību, starpkultūru... komunikācijai un atbildībai par savu rīcību.

GEW Latvijā koordinē Lapas LV sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālā komisija, Latvijas Universitātes Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte un citām sabiedriskajām organizācijām.

GEW iesaistās dažādi sadarbības partneri - skolas, augstskolas, jauniešu centri, bibliotēkas, dažādi citi interesenti, kam rūp labāka un ilgtspējīgāka pasaule.

http://lapas.lv/18-27-11-globalas-izglitibas-nedela/

Sekojiet līdzi GEW norisēm Latvijā un citās Eiropas valstīs, izmantojot mirkļbirkas - #Myworlddependsonus; #GlobalEducationWeek; #GEW17

See More
No automatic alt text available.
NOV25
Sat 10:00 AM UTC+02Pils iela 21, Rīga, LV-1050, Latvija
78 people interested
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Mauricio Roma posted a video to his timeline — with Contanza Troppa and 6 others.
No automatic alt text available.
Girl Up

"Racism, xenophobia, anti-Semitism & Islamophobia are poisoning our societies. We must stand up against them. Every time. Everywhere."
-- United Nations Secretary-General António Guterres.

#FightRacism and stand up for someone's rights today: http://www.un.org/en/letsfightracism/

Image may contain: people sitting
homo ecos:

Meklējam!

Pedagogu vai vecāku, kurš mācību iestādē rūpējas (vai vismaz cenšas rūpēties) par dzīvi bez atkritumiem. Piemēram, mācību procesā izmanto materiālus, ...kurus citi mēdz izmest; gādā par pārtikas atkritumu samazināšanu vai nelieto vienreizlietojamos traukus (ūdens glāzes utt.). Kā arī izglīto bērnus, vecākus un pedagogus par bezatkritumu dzīvesveidu.

Lūdzu, raksti komentāros tev zināmo, kā arī dalies ar šo ziņu!

See More
No automatic alt text available.
Atvērts dažādībai

Devītajā Dzīvajā bibliotēkā, ko rīko kustība "Gribu palīdzēt bēgļiem" būs iespēja izzināt, cik ļoti diskriminācija ir klātesoša Latvijā.
Ieeja bez maksas ar iepriekšēju pieteikšanos līdz 22.08.2017.šeit:
http://ej.uz/dzbaugusts

AUG30
Wed 6:00 PM UTC+03D27Riga, Latvia
105 people interested

Globalizācija. Dārzenis, ko ēdu, ceļojis vairāk nekā es.
#loesje

37 Likes, 1 Comments - Loesje Latvia (@loesje.latvia) on Instagram: “Globalizācija. Dārzenis, ko ēdu, ceļojis vairāk nekā es. #loesje Vairāk foto: www.ej.uz/BMR-foto…”
instagram
Image may contain: night, sky, tree and outdoor
Zaļā brīvība

Lidl ir lielākais mazumtirgotājs Eiropā. Uzzinot, ka Lidl plāno ienākt Latvijas tirgū, daudzi cilvēki ir priecīgi un viņus var saprast - Lidl ir tā sauktais "z...emo cenu veikals". Tiesa, zemās cenas nav tirgotāja dāsnums pret patērētājiem. Zemās cenas nozīmē, ka tirgotājs ir samazinājis visas iespējamās izmaksas.

Savukārt no tā cieš piegādātāji – ražotāji, kuriem ir jāpiekrīt savu produkciju pārdot lielveikaliem par arvien zemāku cenu, jo citādi nav iespējams sasniegt patērētājus.

Lai arī Lidl nereti reklamē, ka pie viņiem ir nopērkami "ilgtspējīgi produkti", realitātē šis tirgotājs bieži vien piedāvā preces par cenām zem pašizmaksas, lai pārvilinātu pircējus. Bieži šādās akcijās izmanto banānus – tā tas, piemēram, bija tepat kaimiņos, Lietuvā, kur banānu cena, atklājot Lidl, pirmo reizi nokritās zem 1 eiro par kg.

Oxfam šogad publicētā pētījumā atklāja, ka banānu plantācijās Ekvadorā un Kostarikā, no kurienes nāk Lidl nopērkamie banāni, ir nopietnas problēmas - ar pesticīdiem tiek piesārņota vide un tiek pārkāptas strādnieku tiesības. Strādniekiem nav darba līgumu, ir jāstrādā virsstundas bez papildu samaksas un viņu veselība ir pakļauta lauksaimniecībā izmantojamo ķimikāliju ietekmei.

Pagājušajā gadā gandrīz visās ES valstīs tika atklāta plaša mēroga kampaņa, lai aicinātu Lidl uzlabot savu darbību. Lai arī aktīva sabiedrības līdzdalība panāca uzlabojumus, Lidl ir tālu no tā, lai būtu paraugs savā attieksmē pret vidi, strādniekiem un piegādātājiem, ja vien neizjūt sabiedrības spiedienu.

Tāpēc mēs aicinām cilvēkus būt modrus un aktīvus, gan paužot savu viedokli par kokiem, ko izcērt pret iedzīvotāju gribu, gan iedziļinoties, kur un kādos apstākļos ir ražoti Lidl nopērkamie produkti. #MakeFruitFair

See More
Image may contain: one or more people, people sitting and text
World Innovation Summit for Education - WISE

How is the increasingly interdependent world reshaping our identity? How do we rethink education to foster a new generation of responsible global leaders?

Experts share their views in our new special focus on global citizenship education: bit.ly/2u80eKb

No automatic alt text available.
Atvērts dažādībai

Iespēja izzināt kāpēc cilvēki bēg no Eritrejas jau trešdien, 26. jūlijā 19.00 Dzīvajā bibliotēkā Kaņepes kultūras centrā.
Pieteikšanās: http://ej.uz/dzberitreja
Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/events/104117066924844/?fref=ts

Deadline for applications: 13.00 PM, Friday, 9th June 2017, CET headline 23 June – 15 December...
coe.int
Jau otro gadu Rēzeknes novads sadarbībā ar vairākām Eiropas pilsētu pašvaldībām un izglītības organizācijām īsteno Eiropas Savienības līdzfinansēto projektu ...
youtube.com
Image may contain: 2 people, people smiling
World Merit

Do you want to be part of something bigger? Do you want to connect with people from all over the world with a same passion for positive impact? Choose the #SDG you feel most passionate about and apply www.merit360.org #WorldMerit360UK