Posts

Po południu w naszym regionie mogą pojawić się intensywne opady śniegu, ktore według meteorologów mogą potrwać do rana 19 stycznia. Na chwilę obecną pokrywa śnieżna na terenie Gminy Linia wynosi średnio od 5 do 10 cm.

No automatic alt text available.
Meteo Pomorze
23 hrs

#PROGNOZA PRZYROSTU POKRYWY ŚNIEŻNEJ: 18 stycznia

❄️ Nocą ze środy na czwartek oraz w czwartek rano przez północną część województwa przechodzić będą przelotne... opady śniegu. Efekt jeziora najmocniej zaznaczy swoją obecność w powiecie słupskim i lęborskim.
❄️ Późnym popołudniem od zachodu wkroczy strefa ciągłych opadów śniegu o umiarkowanym i intensywnym natężeniu. Obejmą zasięgiem całe województwo, potrwają do nocy. Najwięcej białego puchu spadnie na południu i częściowo w centrum: 8-10 cm. Po przejściu ciągłych opadów istnieje możliwość „uruchomienia się” efektu jeziora, który miałby potrwać do piątkowego poranka. Nie jest to pewne, zobaczymy co przyniosą najbliższe aktualizacje modeli.
Wyliczenia modeli z godz. 12UTC (środa) przewidywały, że w południowych powiatach przybędzie 10-15 cm. Aktualizacja z godz. 18UTC zmniejszyła te wartości do zawartych w prognozie. Niewykluczone, że znów zajdą zmiany, więc należy się liczyć z możliwością aktualizacji prognozy.

See More

Przekazujemy i również zachęcamy do wzięcia udziału w plebiscycie.

Edmund Szymikowski i Jan Trofimowicz
nominowani w Plebiscycie Dziennika Bałtyckiego OSOBOWOŚĆ ROKU 2017

ZAPRASZAMY do głosowania

... See More
Videos
Przelot nad Linią i okolicami wczesna wiosna 2015
30
2
Photos
Posts

Przerwa w dostawie prądu w najbliższy poniedziałek 22 stycznia.

No automatic alt text available.

Udostępniamy, polecamy i zapraszamy.

Image may contain: 8 people, text
Gminny Dom Kultury w Lini

"Śledzik po Kaszubsku" Zapraszamy do Strzepcza

No automatic alt text available.
Meteo Pomorze

⚠️ Sytuacja nie wygląda dobrze. Wiatr cały czas przybiera na sile, a już wyrządził wiele szkód!
▪️ Express Kaszubski podaje, że w okolicy Mezowa kolejne drzewo... przewróciło się na samochód. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
▪️ Radio Gdańsk mówi o wielu powalonych drzew, między innymi w Gdańsku przy ul. Słowackiego blisko stacji PKM Niedźwiednik
▪️W następujących gminach występują przerwy w dostawie prądu: #Gdynia, #Chmielno, #Kartuzy, #Stężyca, #Kościerzyna, #Konarzyny, #Lipusz, #Somonino, #Żukowo, #StaraKiszewa, #Zblewo, #StarogardGdański, #Przywidz, #Kolbudy, #Zbiczno, #TrąbkiWielkie, #Linia, #Luzino, #Władysławowo - źródło: Energa Operator
www.expresskaszubski.pl www.radiogdansk.pl www.energa-operator.pl

See More
⚠️ the situation doesn't look good. The wind gets stronger all the time, and it's done a lot of damage! ▪️ express kashubian says that in the vicinity of mezowa another tree fell to the car. Fortunately, nobody's hurt. ▪️ Radio Gdansk speaks of many felled trees, among others in gdansk on the street. Slovak near station station station ▪️ in the following municipalities there are power cuts: #Gdynia, #chmielno, #kartuzy, #stężyca, #kościerzyna, #konarzyny, #lipusz, #somonino, #żukowo, #starakiszewa, #zblewo, #starogardgdański, #przywidz , #kolbudy, #zbiczno, #trąbkiwielkie, #line, #luzino, #władysławowo - source: are operator www.expresskaszubski.pl www.radiogdansk.pl www.energa-operator.pl
Translated

Podobnie jak w latach poprzednich prezentujemy Państwu harmonogram odbioru odpadów dla Gminy Linia, który będzie obowiązywał od 1 stycznia 2018 roku.

Patrycja Miotk to Gmina Linia - Mieszkańcy, okolica, Kaszuby

W biedronce na ulicy strzeleckiej w Wejherowie znaleziono portfel z dokumentami i pieniędzmi na dane Włodzimierz Krawczyk ( dowód wydany przez Wójta gminy Linia ) był tylko PESEL ale nie został spisany . Koleżanka cały portfel nie ruszony zawiozla na Policję w Wejherowie ul: Dworcowa.

Diabły, maszkary i chleb dla ubogich. Wieńce, jadło za oknem i szacunek dla zmarłych. Zakaz wylewania pomyj i wędrujące dusze
magazynkaszuby.pl
No automatic alt text available.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

#ostrzeżenia #IMGW : dziś silny wiatr na zachodzie i północy Polski - nad morzem w porywach nawet do 100 km/h. #wiatr #pogoda

Rozpoczął się remont UG w Lini

Image may contain: outdoor
Gminny Dom Kultury w Lini

UWAGA - utrudnienia na parkingu przy Urzędzie Gminy, związane z remontem budynku.

W niedzielny poranek, Linia i okolice przykryte mglistą pierzyną, 17 września 2017

fot. Leszek Grzenkowicz

Dzisiaj wieczorem i w nocy może powiać... Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 80 km/h, z południa i południowego zachodu.

No automatic alt text available.

dobro wraca pomagając kiedyś innym, dziś sami taką pomoc dostajemy od gminy Gorzyce : http://www.polsatnews.pl/…/w-2010-roku-przezyli-powodz-stu…/ zapraszamy do obejrzenia materiału telewizji Polsat prosto z placu przed Urzędem Gminy i z wywiadu naszej Pani Wójt Bogusławy Engelbrecht oraz Wójta gminy Gorzyce Pana Leszka Surdy. Przekierowanie do materiału video nastąpi po kliknięciu w zdjęcie poniżej.

Do gminy Linia w powiecie wejherowskim na Pomorzu przyjechały ciężarówki z pomocą dla osób poszkodowanych w ostatnich nawałnicach. Pomoc zaoferowali mieszkańcy podkarpackich Gorzyc, którzy sami kilka lat temu byli ofiarami powodzi.
polsatnews.pl|By polsatnews.pl

Aż miło poczytać.

Image may contain: 2 people, outdoor
Image may contain: 8 people, crowd, child and outdoor
Image may contain: 7 people, people smiling, people standing and outdoor
Lebork24.info - I wiesz szybciej added 3 new photos.

I kolejna nasza relacja, tym razem odwiedziliśmy Strzepcz, gmina Linia. Były to chyba najlepiej zorganizowane dożynki gminne, które rozmachem przebijają dożynki... powiatowe. Dużo atrakcji, dużo zabawy i wielkie zaangażowanie uczestników. Brawo
Czytaj więcej... http://www.lebork24.info/news,5939,Dozynki_gminy_Linia_w_St…

See More