Photos
Reviews
4.9
10 Reviews
Tell people what you think
Wioletta Cheba
· July 31, 2017
Super Gmina �Super Pan Wójt � Super imprezy �
BubbleFootball Ostrowiec
· May 27, 2016
Zapraszamy do współpracy :turnieje ,pikniki,festyny.Bubble Football to nowa, szalona forma rozrywki – połączenie piłki nożnej i dobrej zabawy. Dmuchane kule gwarantują dużo śmiechu, dobrej zabawy i a...drenaliny.

Organizujemy imprezy bubble w całej Polsce.Zbierz eipę - dojedziemy do Ciebie na :
- urodziny, wesele,poprawiny,piknik,festyn,zieloną szkołę, obóz,kolonie itd..


tel.790 780 036
fanpage: bubble football cała Polska
See More
Ewelina Sobera
· July 31, 2017
Było naprawdę świetnie......
Videos
A my wracamy jeszcze na chwilę do Festiwal w Dechę. Zabujaj sie w Rzeczniowie. - na scenie Chór "Rzeczniowiacy"
17
1
"Oj stary, jo se stary" w wykonaniu Grupy "Z nad Krępianki" na Festiwal w Dechę. Zabujaj sie w Rzeczniowie. Na akordeonach grają: Bronek Machel i Paweł Kozak
20
Wróćmy wspomnieniami do Festiwalu w Dechę! Zabujaj sie w Rzeczniowie :) W koncercie ZABUJANI wystąpiła Emilia Burek. Posłuchajmy raz jeszcze :)
32
1
Posts

19 lutego 2018r. w Zespole Szkół im. ks. prof. Józefa Pastuszki odbyły się eliminacje gminne XLI edycji ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom”.
W skład jury wchodzili:
1. Starszy Technikogn. mgr inż. Przemysław Iwan z Komendy PSP w Lipsku;
2. Witold Skrzypczyk – Komendant Gminny OSP RP w Rzeczniowie;
3. Bożena Krajewska-Wróbel – nauczyciel;...
4. Tadeusz Rokicki – nauczyciel
Uczestnicy Turnieju otrzymali testy pisemne jednokrotnego wyboru gdzie musieli udzielić odpowiedzi na 29 pytań. Ze względu na wiek uczestników pytania były podzielone na dwie grupy wiekowe:
I GRUPA WIEKOWA – dziecizeSzkoły Podstawowej z klas ;
II GRUPA WIEKOWA – dzieci z klasy 7 Szkoły Podstawowej i klasy II i III Gimnazjum.
Zwycięzcami w poszczególnych grupach wiekowych zostali:
I grupa wiekowa:
I miejsce – Katarzyna Łygan ze Szkoły Podstawowej w Grabowcu;
II miejsce – Sebastian Szczodry ze Szkoły Podstawowej w Rzeczniowie;
III miejsce – Maciej Sołtysiak – ze Szkoły Podstawowej w Rzeczniowie.
II grupa wiekowa:
I miejsce – Klaudia Sieradzka –z klasy III Gimnazjum w Rzeczniowie;
II miejsce- Mateusz Zawal –z klasy II Gimnazjum w Rzeczniowie;
III miejsce – Mateusz Bajór –z klasy VII Szkoły Podstawowej w Rzeczniowie.
Wszystkie te osoby zakwalifikowały się do eliminacji powiatowych, które odbędą się 15 marca w Lipsku.
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach zmagań.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Rzeczniów.

See More

W dniu 15 lutego br. na zaproszenie Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pani Anny Kwiecień Radni i Sołtysi Gminy Rzeczniów udali się z wizytą do Sejmu. Po dotarciu do biura przepustek i niezwykle ciepłym przywitaniu uczestnicy zostali poddani rutynowej kontroli pirotechnicznej, po której rozpoczęło się zwiedzanie Sejmu.
Pierwszym etapem było wysłuchanie historii Sejmu, którą przedstawiła Pani przewodnik oraz funkcjonowanie współczesnego Parlamentu. Pani przewodnik zapozna...ła również uczestników wycieczki z pracą, obowiązkami, prawami parlamentarzystów, a także makietą całego kompleksu budynków. Następnie przedstawiciele Rady Gminy i Sołtysi zasiedli w galerii Sali Posiedzeń Sejmu, gdzie wysłuchali ciekawostek związanych z funkcjonowaniem i przebiegiem posiedzeń Sejmu. Kolejnym punktem zwiedzania buł hall główny gdzie znajduje się: tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablota z laskami marszałkowskimi oraz tablica upamiętniająca wizytę wielkiego Polaka – Papieża Jana Pawła II.
Składamy serdeczne podziękowania Pani Poseł Annie Kwiecień za zaproszenie i umożliwienie wizyty w Sejmie oraz asystentom Pani Agnieszce Urbańczyk i Panu Kamilowi Bartuzzi.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie miasta oraz wizyta w Teatrze Capitol, w którym Radni i Sołtysi z Gminy Rzeczniów obejrzeli spektakl „PRZEKRĘT (NIE) DOSKONAŁY”.

See More
Image may contain: 18 people, people smiling, people standing
Image may contain: 2 people, people sitting and indoor
Image may contain: 20 people, people smiling, people standing and indoor
Posts

Papieskie Stowarzyszenie "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" oraz Caritas Polska zapraszają do udziału w akcji "Mazowsze dla Syrii". Akcja ta jest odpowiedzią na prośbę Arcybiskupa Jean-Abdo Arbacha z Homs w Syrii o pomoc w budowie szkoły w mieście Yabrud, w diecezji Homs, położonego nieopodal starożytnej Palmiry. Patronem szkoły będzie Janusz Kusociński, wybitny polski sportowiec i patriota, złoty medalista olimpijski z Los Angeles z 1932 roku, który został zamordowany przez nazi...stów w podwarszawskich Palmirach w 1940 roku. Polska i syryjska Palmira to symboliczne miejsca, w których dokonano zbrodni przeciwko ludzkości i dziedzictwu kulturowemu.
Zbiórka środków na odbudowę szkoły w Yabrud realizowana jest z inicjatywy Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Jest to międzynarodowa organizacja wspierająca ofiary wojny w Syrii od samego początku konfliktu. Dzięki pomocy darczyńców współfinansują w 140 krajach świata projekty pomocy humanitarnej: odbudowę domów, szpitali i szkół w miejscach katastrof naturalnych i wojen, wspierają w zakresie dożywiania i leczenia mieszkańców najbiedniejszych rejonów świata.
W akcję "Mazowsze dla Syrii", w ramach której będą zbierane fundusze na budowę szkoły w Yabrud, zaangażowani są: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Metropolita Warszawski Kazimierz Kardynał Nycz, Wojewoda Mazowiecki, a także wiele innych organizacji i instytucji z obszaru Mazowsza takich jak:
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP
Związek Żołnierzy Wojska Polskiego
Chorągiew Stołeczna ZHP im. Bohaterów Warszawy
Chorągiew Mazowiecka ZHP im. Władysława Broniewskiego w Płocku
Rada Krajowa Kół Gospodyń Wiejskich, Fundacja 150 lat KGW
Koleje Mazowieckie
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie
Mazowiecki Instytut Kultury.
Zachęcamy do udziału w akcji.

See More
Image may contain: text

Kolejna przebudowa drogi w Gminie Rzeczniów!
W dniu dzisiejszym w Delegaturze Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Radomiu przedstawiciele Zarządu Powiatu Lipskiego podpisali umowę na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 3536W Odechów – Kowalków – Sienno – Sarnówek na odcinku od granicy powiatu do skrzyżowania z drogą wojewódzką 747. Przebudowany zostanie odcinek o długości prawie 7km.
Powiat Lipski uzyskał dofinansowanie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Dróg Lokalnych. Wartość dofinansowania z budżetu województwa mazowieckiego dla powiatu lipskiego wynosi 3.393.116 zł.
Przy podpisaniu umowy obecny był Wójt Gminy Karol Burek. Gmina Rzeczniów udzieliła wsparcia finansowego dla Powiatu Lipskiego i przeznaczy na inwestycję środki w wysokości: 345.235,00zł
Zadanie zostanie zrealizowane jeszcze w 2018 roku.

Image may contain: 8 people, people smiling

Do 21 lutego organizacje pozarządowe mogą składać oferty w odpowiedzi na ogłoszone przez Wójta Gminy Rzeczniów otwarte konkursy ofert dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na realizację zadań publicznych Gminy Rzeczniów w 2018 roku w następujących obszarach:
1. Turystyka;
2. Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji;
3. Kultura fizyczna i ...sport;
Więcej informacji na stronie BIP Urzędu Gminy. http://www.biuletyn.net/nt-bin/start.asp…
Zapraszamy do składania ofert.

See More
By 21 February, non-governmental organisations may submit tenders in response to the announced of the municipality of rzeczniów open competitions for non-governmental organisations and other entities listed in art. 3 3 Act of 24 April 2003 On the activities of public benefit and voluntary service, for the implementation of the public tasks of the municipality of rzeczniów in 2018 in the following areas: 1. Tourism; 2. Culture, art, protection of cultural goods and traditions; 3. Physical culture and sport; More information on the beep page of the municipality. http://www.biuletyn.net/nt-bin/start.asp?podmiot=rzeczniow/&strona=13&typ=podmenu&typmenu=13&menu=58&podmenu=58&str=1 We invite you to submit offers.
Translated

W dniu 4 stycznia odbyło się poświecenie i uroczyste przekazanie nowego autobusu marki Mercedes – Benz Sprinter – Mercus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Podkońcach.
Autobus przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych, a jego zakup został dofinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z projektu pt. „ŚDS dostępny dla wszystkich” w ramach obszaru D „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Całkowity koszt zakupu wyniósł 282...

Continue Reading

Na terenie Gminy Rzeczniów zamontowane zostały solarne autonomiczne lampy uliczne w systemie OF-GRID. Samorząd Gminy inwestuje w najnowsze technologie ściśle związane z oświetleniem ulicznym. Od kilku lat Gmina Rzeczniów borykała się z problemem przestarzałych linii i opraw oświetlenia ulicznego. Obserwowaliśmy częste awarie i okresowe wyłączenia lamp. Wprowadzone w ostatnich latach rozwiązania polegające na zakupie energii elektrycznej przez gminę w drodze przetargu oraz sys...tematycznej modernizacji infrastruktury oświetleniowej wpłynęły znacznie na wydłużenie czasu świecenia oraz sprawność lamp.
„Wymianą opraw oświetleniowych zostały objęte następujące miejscowości: Rzeczniów, Rzeczniów-Kolonia, Jelanka, Grechów, Pawliczka, Marianów, Rzechów-Kolonia, Stary Rzechów, Podkońce i Płósy. Po montażu 320 lamp ledowych przyszedł czas na kolejne nowości” – mówi Wójt Gminy Karol Burek.
Solarne autonomiczne lampy uliczne w systemie OF-GRID, bo o nich mowa "oświetlają" miejsca, w których jak do tej pory było to niemożliwe. Uliczne oświetlenie solarne LED działa bez zasilania sieciowego. Opiera się całkowicie na energii słonecznej, co jest nieograniczone, bezpieczne i przyjazne dla środowiska. Solarne lampy uliczne zasilane energią słoneczną stanowią doskonałą alternatywę dla klasycznego oświetlenia ulicznego, zwłaszcza w miejscach odległych od infrastruktury, dla których nieopłacalne jest doprowadzenie energii elektrycznej. Na terenie gminy zamontowano 10 latarni: 3 przy Cmentarzu Parafialnym w Grabowcu, 2 przy Cmentarzu Parafialnym w Rzeczniowie, 1 przy Cmentarzu Parafialnym w Pasztowej Woli oraz 2 latarnie na odcinku od ronda w Rzeczniowie do Rzeczniowa-Kolonii i 2 latarnie w uliczce od Michałowa.
Koszt wymiany lamp ulicznych w poszczególnych miejscowościach wyniósł 160 000,00zł. Koszt inwestycji lamp OF GRID wyniósł 60 000,00 zł.
Wójt Gminy zapewnia, że na 2018 rok przewidziane są kolejne inwestycje w oświetleniu ulicznym, szczególnie w miejscowościach gdzie lampy są przestarzałe i generują przez to ogromne zużycie energii elektrycznej.

See More
Image may contain: sky, cloud and outdoor
Image may contain: sky, cloud and outdoor
Image may contain: sky, basketball court and outdoor

Budowa i modernizacja strażnic OSP w Gminie Rzeczniów - Informacja Wójta Karol Burek
W ostatnich latach Samorząd Gminy Rzeczniów inwestował w budowy i modernizacje Strażnic OSP, które pełnią funkcje Świetlic Wiejskich. Dzięki współpracy ze Strażakami z jednostek OSP udało się wybudować remizę w Grechowie oraz wyremontować już istniejące. Wykonano zadania:
1. Dostosowanie budynków w miejscowościach Marianów, Podkońce, Wólka Modrzejowa na potrzeby świetlic wiejskich. Inwestycja... dofinansowana została w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w wysokości 118 000,00zł. Całkowita wartość zadania: 208 378,09 zł;
2. Wykonanie dachu wielospadowego na budynku garażu strażnicy w Marianowie;
3. Wymiana okien i drzwi w budynku OSP Rzeczniów;
4. Docieplenie budynku OSP w Rzeczniowie;
5. Remont dachu dwuspadowego na budynku strażnicy w Jelance;
6. Wykonanie remontu nawierzchni asfaltowej placu przy OSP w Rzeczniowie;
7. Przebudowa posadzki betonowej na epoksydowo – kwarcową w systemie kamiennym – dywan na obiekcie. Garaże w OSP Rzeczniów zostały dofinansowane ze środków Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w wysokości 14 482,00 zł.
8. Zamontowanie centralnego ogrzewania i prace remontowe wewnątrz budynku Remizy w Rzechowie;
9. Wykonanie docieplenia budynku świetlicy wiejskiej w Rzechowie wraz z wymianą pokrycia dachowego z eternitu falistego na blachę trapezową;
10. Remont budynku strażnicy w Płósach;
11. Docieplenie budynku Świetlicy Wiejskiej w Grechowie.
Należy podkreślić, że współpraca Samorządu Gminy z druhami Ochotniczych Straży Pożarnych układa się bardzo dobrze. Owocem tej współpracy są świetlice wiejskie, które służą wszystkim mieszkańcom.

See More

Zachęcamy do sięgania po dotacje z Programu Równać Szanse. Można się starać o dotację do 40.000 zł. Pierwszy etap naboru trwa do 14 marca.
https://www.rownacszanse.pl/

W dniu wczorajszym w Kościele w Pasztowej Woli odbył się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu JAWOR Uniwersytetu Przyrodniczego z Lublina.

Pasztowa Wola added 9 photos and 2 videos.

Było pięknie. Dziekujemy Zespołowi JAWOR za koncert kolędowy w naszym kościółku.

Harmonogram Walnych Zebrań Sprawozdawczych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rzeczniów

No automatic alt text available.

Informacja Wójta Gminy Karol Burek o budowie dróg.
Budowa dróg realizowana przez samorząd gminy:
1. Przebudowa drogi gminnej Płósy – Michałów na powierzchni 2208,00m2, dł. 600 mb.;
2. Przebudowa drogi gminnej na odcinku Płósy – Michałów – Etap II;
3. Przebudowa drogi powiatowej na odcinku 15 km od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 747 w miejscowości Rzeczniów „Zakręt” przez Rzeczniów, Sienno do granicy województwa w miejscowości Sarnówek. Przebudowa była realizowana etapami,...

Continue Reading

Dziś podczas uroczystości przekazania samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Podkońcach obecny był Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz. Dziękujemy za obecność i wsparcie.

Artur Standowicz - wicewojewoda mazowiecki added 8 new photos.

Uroczyste przekazanie busa do transportu osób niepełnosprawnych dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Podkońcach w Gminie Rzeczniów. Bus zakupiony został ze środ...ków PFRON oraz gmin Rzeczniów i Iłża. Wojewoda mazowiecki finansuje działalność Domu. Na 2018r zabezpieczeczona jest kwota 700tys zł. Dziękuję wójtowi Karolowi Burkowi za zaproszenie.

See More

Królowa Śniegu 3 - zapraszamy do Kina za Rogiem - 7 stycznia godz.15.00

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
339 Views
Kino za Rogiem Rzeczniów

Oszałamiające efektami wizualnymi i dźwiękowymi widowisko obficie czerpiące z dorobku kina spod znaku Indiany Jonesa, a jednocześnie ciepła historia o bratersko-siostrzanej miłości (i - czasami - niesnaskach…) w niedzielne popołudnie 7 stycznia o 15:00. Zapraszam, bilety 2,50zł i 4zł.

Już 13 stycznia zapraszamy do Rzeczniowa.
Organizatorem imprezy jest Wójt Gminy Karol Burek i Grupa Inspiracja - Zafiksowani na ludowo.
Partnerem imprezy jest OSP w Rzeczniowie.