Photos
Posts

İnsanın hayatta en kıymetli şeyi zamandır, para değildir. Çünkü hiçbir şekilde telafi edilemez, yerine konamaz. Para gelir, zaman gelmez.

Herkes çocuğunu doktor, hakim, pilot olarak görmek istiyor. Bunlar irrasyonel talepler. İlk önce çocuğuna sor bakalım, o ne olmak istiyor.

Posts

İlk önce hukukta, iktisatta, uluslararası ilişkilerde belli bir altyapınız olacak ve daha sonra tarih okuyacaksınız ki bir değeri olsun.

Bu memlekette mühendislik ve tıp iyidir. Maalesef tarih eğitimi yerlerde. Üniversitede tarih okutuyoruz dersek yalan söylemiş oluruz.

Bakıyorum da Osmanlıca bilginiz, onu Arapça zannetmekten öteye geçemiyor. Osmanlıca, Arap alfabesiyle yazılan Türkçe'dir. Önce bunu öğrenin.

Suçlu oldukları halde kendilerini güçlü hisseden insanları böyle düşünmeye sevkeden şey, kendi edepsizlikleridir.

Milli Savunma Bakanı, isteyenlerin askerliklerini Call of Duty, Battlefield gibi oyunlar üzerinden online olarak yapabileceklerini açıkladı.

2 şeyi affedemem -Yalanı -İtalya'nın 1. Dünya Savaşı'nda ittifak devletlerinden ayrılıp itilaf devletlerine katılmasını Nasıl yapar bunu ya?

"Justitia est fundamentum regnorum." Adalet mülkün temelidir.

Ya tam açacaksın yüreğini, ya da hiç yeltenmeyeceksin! Grisi yoktur aşkın, ya siyahı, ya beyazı seçeceksin. Şems-i Tebrizi

Üzenlerin üzüldüğü vakit de gelir. Yunus Emre

Gerek yok her sözü, laf ile beyana. Bir bakış bin söz eder, bakıştan anlayana... Mevlana

Ne güzel şey hatırlamak seni. Bunca kalabalıklar ve bunca yorgunluklarımın içinde. Nazım Hikmet Ran

National Geographic ekibi, ilk yağmur damlası yere düşer düşmez ortaya çıkan şemsiyecilerin sırrını çözmek için İstanbul'da...

Gözlerinden, gözlerinden öperim. Bir umudum sende, Anlıyor musun? Ahmed Arif

Erdoğan'ın yaptığı sansasyonel açıklamaların nedeni Ak-Saray'a henüz tiner kokusu geçmeden taşınması mı? Uzmanlar tartışıyor. Az sonra...

47 doğumluyum ama hiç unutmam 1492 yılında Kristof Kolomb ile seyahat ediyoruz, bir de ne görelim bahsedilen tepede bir cahil. Şaşırmadım...