Jump to
Press alt + / to open this menu
See more of Інститут енергоефективності України by logging into Facebook
Message this Page, learn about upcoming events and more.
See more of Інститут енергоефективності України by logging into Facebook
Message this Page, learn about upcoming events and more.
Not Now
PlacesKyiv, UkraineCommercial & IndustrialEnvironmental ConsultantІнститут енергоефективності України
Posts

Вийшло дослідження, яке підтверджує, що батарея електромобіля Tesla Model S лишається робочою значно довше самого автомобіля. Публікуємо коментар експерта зі сталого врядування Alexander Ozeran, який дослідив це питання. Важливим є те, що в українського бізнесу є великі можливості щодо повторного використання частково відпрацьованих батарей, а також їх вторинної переробки.

Alexander Ozeran is feeling enlightened with Denis Radiuk and 79 others.
April 15

Продовжуємо розвіювати міфи про "батареї від електрокарів на звалищі".

На днях вийшло дослідження, в якому взяло участь 916 електромобілів Tesla Model S.

Воно п...оказує, як швидко батарея в електрокарі Tesla Model S втрачає свою ємність в залежності від пробігу / віку батареї (авто) / кількості циклів заряду-розряду. І все це в географічному контексті: увесь світ / США / Канада / Сполучене Королівство (СК) / Азія + Океанія + Європа без СК.

Отже, в перші 40 тис км пробігу відбувається доволі стрімке падіння ємності батареї - в середньому до 95,7% (-4,3%).

Потім воно уповільнюється (середні значення):
94% (-6%) на 100 тис км
92% (-8%) на 200 тис км

Графік доволі пологий, і можна припустити, що падіння ємності (починаючи з першої 100 тис км) буде постійним, на рівні близько -2% на кожні наступні 100 тис км.

Відповідно, прогнозування (за нашим припущенням) щодо рівня залишкової ємності батареї дає:
76% (-24%) на 1 млн км
66% (-34%) на 1,5 млн км
56% (-44%) на 2 млн км

Тепер головне питання - чи часто ви бачили авто з пробігом 1+ млн км, якому не пора на звалище через незадовільний стан кузова та/або салону? Особисто я - один раз за свої 30 років життя.

Для себе я роблю наступні висновки:

1) До того часу, коли електромобіль вже можна буде в цілому списувати в утилізацію, ємність його батареї буде на рівні 70±5%.

2) Батарея з ємністю на рівні 70±5% - це не мотлох, а непоганий актив, який можна продати. Власнику електромобіля просто економічно не вигідно її викидати на звалище (читай - дарувати ділкам на звалищах). Кошти від продажу батареї легко можуть піти як перший внесок на новенький електрокар.

3) Вже зараз бізнесу треба задумуватися про те, щоб скуповувати частково відпрацьовані батареї, перебирати їх та робити накопичувачі енергії для домогосподарств та малих підприємств. Можете не дякувати за безкоштовну бізнес ідею.

4) Вторинна переробка повністю відпрацьованих батарей або її компонентів (акумуляторних комірок) це теж непоганий бізнес - скуповуєш фактично за безцінок недешеві матеріали, більшість з яких, шляхом переробки, можна використати у виробництві нових батарей. Можете знову не дякувати за безкоштовну бізнес ідею.

До-речі, непоганий бонус від масової вторинної переробки батарей - це їх здешевлення. А, отже, і електричного транспорту.

-----
Відео про дослідження: https://youtu.be/rVOBVMpI0XI
Детальні розрахунки: http://bit.ly/2plUt8G

-----
P.S. Не ображайтесь, але ті, хто направо і наліво кричать про екологічні проблеми з батареями електрокарів - просто недалекі люди або дурні, які не бачать далі свого носу і не мислять за рамками свого хибного світогляду.

-----
Будь ласка, поділіться цією інформацією з іншими - люди мають знати.

#electrotoday #e2d

See More
Teslanomics by Ben Sullins looks to answer the age-old question asked by likely every Tesla owner and would-be buyer of the luxury electric car: how long will my Tesla battery last? By analyzing battery degradation data that’s been crowdsourced by Tesla owners worldwide – first compiled by Maarten S...
teslarati.com|By Kyle Field

Геннадій Зубко заявив про можливість залучення європейських інвестицій до фінансування Фонду енергоефективності.

«Свідченням довіри й визнання з боку європейських партнерів дій України з реформування країни стало надання 97 млн євро на реалізацію проекту «U-LEAD з Європою» — найбільш масштабного проекту з децентралізації, який вчора стартував у місті Вінниця. Другий пріоритет — реформа енергоефективності. Її ключовий інструмент – Фонд енергоефективності, на створення і запуск якого у держбюджеті-2017 закладено 800 млн грн. Такий впевнений крок дає нам можливість залучити додатково до фінансування Фонду від Європейських країн ще 100 млн євро, тобто 3 млрд грн. Про можливість залучення європейських інвестицій до фінансування Фонду енергоефективності є домовленість з Йоганнесом Ганом», — зазначив він. https://goo.gl/vHKafL

Децентралізація та енергоефективність – два з п’яти основних пріоритетів Державного бюджету на 2017 рік, проект якого вчора схвалив Уряд. Це є доказом того, що ці дві ключові для країни реформи демонструють реальні результати і мають активно продовжуватися. Це бачать і наші європейські партнери й го...
minregion.gov.ua
Photos
Videos
В Чорнобильській зоні планується будівництво найбільшої в світі електростанції, що працюватиме на сонячних панелях. Орієнтовна потужність електростанції становитиме близько 1ГВт, ще 400 МВт планують добувати з інших відновлювальних джерел на території зони відчудження – повідомив міністр екології України Остап Семерак. https://goo.gl/ocxtIR
98
11
Reviews
27 Reviews
Tell people what you think
Alexander Ozeran
· January 21, 2015
Гарна сторінка з актуальною інформацією про енергоефективність
Сергей Александрович Ковалев
· January 29, 2015
хотелось бы по подробней о деятельности и планах института... хорошая страничка
Vitalii Opryshko
· September 26, 2015
Ще б себе КПІ назвали.
Denis Derevyanko
· October 5, 2015
Узурпація бренду Інституту Енергозбереження та Енергоменеджменту НТУУ "КПІ"
Оксана Кисеева Федина
· March 11, 2015
Прекрасное направление деятельности, независимо от того, хотят этого олигархи или политики или не хотят.
Viktor Yakushev
· February 26, 2015
высокотехнические энергосберегающие технологии необходимо внедрять во всех сферах нашей жизнедеятельности.
Віктор Бабак
· March 20, 2015
Дуже важливо і вкрай актуально....потрібно більше інформації та ідей щодо енергоефективності
Сергій Шитіков
· February 22, 2015
Судячі з ЗМІ вкрай мало робиться на шляху до зменшення витрат газу і т.і.
федор Редин
· December 4, 2015
Перспективы жить дальше и лучше
Андрей Прищенко
· March 26, 2015
Актуально, зрозуміло, дієво ...
Posts