Posts

Вийшло дослідження, яке підтверджує, що батарея електромобіля Tesla Model S лишається робочою значно довше самого автомобіля. Публікуємо коментар експерта зі сталого врядування Alexander Ozeran, який дослідив це питання. Важливим є те, що в українського бізнесу є великі можливості щодо повторного використання частково відпрацьованих батарей, а також їх вторинної переробки.

Alexander Ozeran is feeling enlightened with Denis Radiuk and 79 others.
April 15

Продовжуємо розвіювати міфи про "батареї від електрокарів на звалищі".

На днях вийшло дослідження, в якому взяло участь 916 електромобілів Tesla Model S.

Воно п...оказує, як швидко батарея в електрокарі Tesla Model S втрачає свою ємність в залежності від пробігу / віку батареї (авто) / кількості циклів заряду-розряду. І все це в географічному контексті: увесь світ / США / Канада / Сполучене Королівство (СК) / Азія + Океанія + Європа без СК.

Отже, в перші 40 тис км пробігу відбувається доволі стрімке падіння ємності батареї - в середньому до 95,7% (-4,3%).

Потім воно уповільнюється (середні значення):
94% (-6%) на 100 тис км
92% (-8%) на 200 тис км

Графік доволі пологий, і можна припустити, що падіння ємності (починаючи з першої 100 тис км) буде постійним, на рівні близько -2% на кожні наступні 100 тис км.

Відповідно, прогнозування (за нашим припущенням) щодо рівня залишкової ємності батареї дає:
76% (-24%) на 1 млн км
66% (-34%) на 1,5 млн км
56% (-44%) на 2 млн км

Тепер головне питання - чи часто ви бачили авто з пробігом 1+ млн км, якому не пора на звалище через незадовільний стан кузова та/або салону? Особисто я - один раз за свої 30 років життя.

Для себе я роблю наступні висновки:

1) До того часу, коли електромобіль вже можна буде в цілому списувати в утилізацію, ємність його батареї буде на рівні 70±5%.

2) Батарея з ємністю на рівні 70±5% - це не мотлох, а непоганий актив, який можна продати. Власнику електромобіля просто економічно не вигідно її викидати на звалище (читай - дарувати ділкам на звалищах). Кошти від продажу батареї легко можуть піти як перший внесок на новенький електрокар.

3) Вже зараз бізнесу треба задумуватися про те, щоб скуповувати частково відпрацьовані батареї, перебирати їх та робити накопичувачі енергії для домогосподарств та малих підприємств. Можете не дякувати за безкоштовну бізнес ідею.

4) Вторинна переробка повністю відпрацьованих батарей або її компонентів (акумуляторних комірок) це теж непоганий бізнес - скуповуєш фактично за безцінок недешеві матеріали, більшість з яких, шляхом переробки, можна використати у виробництві нових батарей. Можете знову не дякувати за безкоштовну бізнес ідею.

До-речі, непоганий бонус від масової вторинної переробки батарей - це їх здешевлення. А, отже, і електричного транспорту.

-----
Відео про дослідження: https://youtu.be/rVOBVMpI0XI
Детальні розрахунки: http://bit.ly/2plUt8G

-----
P.S. Не ображайтесь, але ті, хто направо і наліво кричать про екологічні проблеми з батареями електрокарів - просто недалекі люди або дурні, які не бачать далі свого носу і не мислять за рамками свого хибного світогляду.

-----
Будь ласка, поділіться цією інформацією з іншими - люди мають знати.

#electrotoday #e2d

See More
Teslanomics by Ben Sullins looks to answer the age-old question asked by likely every Tesla owner and would-be buyer of the luxury electric car: how long will my Tesla battery last? By analyzing battery degradation data that’s been crowdsourced by Tesla owners worldwide – first compiled by Maarten S...
teslarati.com|By Kyle Field

Геннадій Зубко заявив про можливість залучення європейських інвестицій до фінансування Фонду енергоефективності.

«Свідченням довіри й визнання з боку європейських партнерів дій України з реформування країни стало надання 97 млн євро на реалізацію проекту «U-LEAD з Європою» — найбільш масштабного проекту з децентралізації, який вчора стартував у місті Вінниця. Другий пріоритет — реформа енергоефективності. Її ключовий інструмент – Фонд енергоефективності, на створення і запуск якого у держбюджеті-2017 закладено 800 млн грн. Такий впевнений крок дає нам можливість залучити додатково до фінансування Фонду від Європейських країн ще 100 млн євро, тобто 3 млрд грн. Про можливість залучення європейських інвестицій до фінансування Фонду енергоефективності є домовленість з Йоганнесом Ганом», — зазначив він. https://goo.gl/vHKafL

Децентралізація та енергоефективність – два з п’яти основних пріоритетів Державного бюджету на 2017 рік, проект якого вчора схвалив Уряд. Це є доказом того, що ці дві ключові для країни реформи демонструють реальні результати і мають активно продовжуватися. Це бачать і наші європейські партнери й го...
minregion.gov.ua
Photos
Videos
В Чорнобильській зоні планується будівництво найбільшої в світі електростанції, що працюватиме на сонячних панелях. Орієнтовна потужність електростанції становитиме близько 1ГВт, ще 400 МВт планують добувати з інших відновлювальних джерел на території зони відчудження – повідомив міністр екології України Остап Семерак. https://goo.gl/ocxtIR
98
11
Reviews
27 Reviews
Tell people what you think
Alexander Ozeran
· January 21, 2015
Гарна сторінка з актуальною інформацією про енергоефективність
Сергей Александрович Ковалев
· January 29, 2015
хотелось бы по подробней о деятельности и планах института... хорошая страничка
Vitalii Opryshko
· September 26, 2015
Ще б себе КПІ назвали.
Denis Derevyanko
· October 5, 2015
Узурпація бренду Інституту Енергозбереження та Енергоменеджменту НТУУ "КПІ"
Оксана Кисеева Федина
· March 11, 2015
Прекрасное направление деятельности, независимо от того, хотят этого олигархи или политики или не хотят.
Viktor Yakushev
· February 26, 2015
высокотехнические энергосберегающие технологии необходимо внедрять во всех сферах нашей жизнедеятельности.
Віктор Бабак
· March 20, 2015
Дуже важливо і вкрай актуально....потрібно більше інформації та ідей щодо енергоефективності
Сергій Шитіков
· February 22, 2015
Судячі з ЗМІ вкрай мало робиться на шляху до зменшення витрат газу і т.і.
федор Редин
· December 4, 2015
Перспективы жить дальше и лучше
Андрей Прищенко
· March 26, 2015
Актуально, зрозуміло, дієво ...
Posts

Міністерство екології та природних ресурсів України, першим серед центральних органів виконавчої влади, відмовилось від кулуарного формування своїх громадських рад на користь відкритого інтернет-голосування. https://goo.gl/ViCHyH

Image may contain: cloud, sky, text, nature and outdoor
Volodymyr Flonts is with Alexandr Noinets and 72 others at Міністерство екології та природних ресурсів України.

Тепер офіційно. Міністерство екології та природних ресурсів України, першим серед центральних органів виконавчої влади, відмовилось від кулуарного формування с...воїх громадських рад на користь відкритого інтернет-голосування.

Що це означає. До цього часу, до громадських рад при органах виконавчої влади обирали на закритому голосуванні, де одні громадські організації голосували через інші громадські організації, таким чином часто перемагали не ті хто більше працює “в полях”, а хто домовився або створив собі декілька фейкових організацій.

В результаті загальна довіра до громадських рад була надзвичайно низькою, а багато справжніх активістів залишались волонтерами, і навіть не пробували йти впливати на якість роботи органів влади.

Першими шлях відкритого формування ради громадського контролю обрало Національне антикорупційне бюро України, в результаті свої повноваження члени ради отримали від тисяч громадян, які за них проголосували, а не від десятка організацій з якими домовились.

Тепер черга Міністерства екології, і це дуже важливий крок, адже міністерство відповідає не тільки за стан екології що нас оточує, а й за всі природні ресурси України, наше головне багатство і надбання. Повірте, ви не будете раді високим зарплатам, якщо у місті смог. Тому важливо, щоб це повідомлення почули справжні екологи, юристи, активісти що займаються екологією та довкіллям, тепер в них є всі шанси потрапити в раду і змінити її на краще. Розшарте для них цей пост.

http://www.menr.gov.ua/…/5276-povidomlennia-initsiatyvnoi-h…

Робота в громадській раді не оплачується, не дає ніякого особливого статусу, переваг чи “корочки”, тому не варто туди подаватись з корисливих мотивів, натомість вона надає важелі щоб говорити і бути почутим, доносити позицію громадськості, яка тебе обрала. Докладніше про повноваження громадських рад читайте у Постанові Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. №996 (зі змінами).

Дякую Міністерству та особисто Остап Семерак, за ініціативу, дякую що дослухались до наших порад, дякую всім членам ініціативної групи з формування громадської ради, які проголосували за відповідне рішення. Ви піднімаєте планку, ви створюєте нове, краще майбутнє.

See More

1 вересня на сайті Держенергоефективності запрацювала Інтерактивна карта місцевих програм відшкодування відсотків за «теплими» кредитами.
За її допомогою українці зможуть пересвідчитися, в яких містах, районах, областях місцева влада надає додаткову безповоротну грошову допомогу на утеплення житла, перехід на «негазові» котли, проведення різних енергоефективних заходів. http://saee.gov.ua/uk/programs/map

No automatic alt text available.

Tesla Motors планує випустити оновлені версії електроавтівок Model S та Model X із розширеним пробігом на одній зарядці - до 600 км та 480 км відповідно. Цього планується досягти за рахунок встановлення батарей ємністю 100 кВт·год.

Звертаємо вашу увагу, що офіційної заяви від Tesla Motors щодо випуску таких версій ще не було, але відповідні модифікації вже потрапили до бази даних автомобільного регулятора Нідерландів.

Детальніше: http://bit.ly/2b0WG37

Image may contain: car and outdoor

Китай має намір застовбити за собою звання електромобільної нації. Сьогодні понад 200 китайських виробників мають в розробці понад 4000 моделей автівок з електричним двигуном. Це повністю електричні та гібридні авто, а також такі, що використовують водневі паливні елементи.

Протягом 2015 року в Китаї було продано понад 330 тис. електромобілей. Уряд Китаю сподівається, що до 2025 року вдастся досягти щорічного показника в 3 млн. Такі амбітні плани допоможуть в боротьбі із забрудення повітря в містах.

http://bloom.bg/2aDEC0C

Image may contain: car

Україна домовилася з Westinghouse про збільшення поставок ядерного палива та будівництво заводу з його виробництва.

Наразі Росія забезпечує майже 95% ядерного палива для українських АЕС. В даний час ядерне паливо Westinghouse експлуатується на блоці №3 Південно-Української АЕС і блоці №5 Запорізької АЕС. На грудень 2016 року заплановано завантаження ТВЗ-WR в блок №2 Південно-Української АЕС.

Більше: http://bit.ly/2aDDolJ

Image may contain: sky, cloud, night and outdoor

Літій-повітряні акумулятори стають ближчими. Вже через рік можуть почати їх пілотне виробництво. Вони працюватимуть довше, швидше заряджатимуться, менше будуть грітися та будуть значно безпечнішими за існуючі. А ви як ставитесь до таких інновацій?

http://bit.ly/2aYOzrn

#energy #innovations #енергія #інновації

Image may contain: food

В китайському місті Ціньхуандао, провінція Хебей, сьогодні розпочалося тестування величезних автобусів, які здатні буквально "парити в повітрі" над дорожнім полотном з автівками. Використання таких автобусів, які вже назвали Transit Elevated Bus, дозволить швидко подорожувати містом оминаючи дорожні затори. За рахунок цього кожний такий автобус щорічно зекономить Китаю 800 тон вуглеводнів та знизить викиди парникових газів на 2500 тон. Це вкрай важливо для китайських міст, адже останнім часом забруднення повітря набуло критичного рівня.

#transport #teb #urbanism #транспорт #урбанізм

China Xinhua News added 6 new photos to the album: Album: Transit Elevated Bus test running.

World's first transit elevated bus, TEB-1 on its launching test Tuesday in Qinhuangdao, N China's Hebei.

On May 21, a model of a Transit Elevated Bus (TEB), als...o known as land airbus, debuted at the 19th China Beijing International High-Tech Expo has attracted worldwide attention. Today, the bus comes into being and starts its road test!
The passenger compartment of this bus rises far above other vehicles on the road, allowing cars to pass underneath.

See More

В Чорнобильській зоні планується будівництво найбільшої в світі електростанції, що працюватиме на сонячних панелях. Орієнтовна потужність електростанції становитиме близько 1ГВт, ще 400 МВт планують добувати з інших відновлювальних джерел на території зони відчудження – повідомив міністр екології України Остап Семерак. https://goo.gl/ocxtIR

1.7K Views

Представники 200 країн знайшли новий спосіб боротьби з глобальним потеплінням. У Відні минулого тижня пройшла кліматична конференція. В результаті домовились заборонити використання гідрофторвуглеців (HFC). Передбачається, що заборона на використання HFC допоможе скоротити підвищення температури у світі приблизно на 0,5 градуса Цельсія до кінця століття. Екологи називають це найбільшим кроком у боротьбі із змінами клімату у цьому році. HFC в основному використовуються у виробництві холодильників і кондиціонерів. Об'єми викидів порівняно невеликі, але вони здатні "замикати" тепло в атмосфері. http://goo.gl/OVPVs9

Negotiators from around the world are working toward a ban on hydrofluorocarbons, coolants that replaced ozone-depleting chemicals but brought global warming problems of their own.
nytimes.com

У Верховній Раді нарешті зареєстровано законопроект №4901 про повний комерційний облік споживання тепла та води. Свій підпис під законопроектом поставили 32 народних депутати з більшості політичних сил. За інформацією Мінрегіонбуду лише 51% будівель з централізованим опаленням оснащені тепловими лічильниками. http://necu.org.ua/lichylnyky-vstanovlyat-v-usih-budynkah/

Закон про встановлення лічильників тепла та води в кожному домі може з’явитися вже цього року – а отже, громадяни скоро зможуть контролювати та зменшувати свої комунальні платіжки.
necu.org.ua

Вело-копи вже в Києві! З 1 липня працює міський вело-патруль. Загальна кількість велосипедів наразі становить 100 штук. За словами Кличко, проект профінансований за рахунок спонсорів. Вартість реалізації понад 40 тис. євро. http://kiev.vgorode.ua/…/299144-vstrechai-velo-kopov-v-kyev…

Первые патрули можно будет встретить на Трухановом острове.
kiev.vgorode.ua

Прекрасна новина! Окрім презентації нового фірмового стилю, ВДНГ заявило про перехід на біомасу.
За словами директора Максим Бахматов, будівлі комплексу не обігрівалися 8 років. В цьому році вперше запустили обігрів на газу. Наразі ведуться роботи по реконструкції і переведення його на біомасу. Територія Експоцентру - 180 га лісових насаджень, тому проблем с заготовками не буде.
http://www.biowatt.com.ua/nov…/vdng-perehodit-na-biomassu-2/

No automatic alt text available.

Енергоефективність навпаки. Створення Фонду енергоефективності - це правильна і своєчасна ініціатива, розвиток якої може відбутись в двох напрямках.
Координатор Експертної платформи з енергоефективності Ігор Черкашин коментує, що в першому випадку Фонд може стати повноцінним інструментом для розвитку енергоефективності. В другому - джерелом фінансування окремих проектів, перетворивши Фонд у велику фінансову «годівницю».
Більше тут: http://oilreview.kiev.ua/…/…/27/energoeffektivnost-naoborot/

No automatic alt text available.