Photos
Videos
Dzieło Pani Pauliny - Szkoła Centrum Edukacji Mundurowej Bardzo Dziękujemy za materiał Pozdrawiamy Senior (Instruktor) & Junior :-)
187
11
Jest takie miejsce...
646
30
12 Strong - historia Horse Soldiers - pierwszych komandosów US Special Forces, którzy wylądowali w Afganistanie po 9/11
863
44
Posts

Jednostka Wojskowa 4101 jest najstarszą jednostką wojskową polskich komandosów. Została sformowana w 1961 roku.
Na przestrzeni lat zmieniała się jej nazwa, oznaki, miejsce stacjonowania oraz zadania. Zmieniali się jej dowódcy, przychodzili i odchodzili jej oficerowie, podoficerowie , żołnierze.
Jednak na przestrzeni lat dwie rzeczy w jednostce pozostały niezmienne. Jej duch oraz numer… czy to 1 Batalion Szturmowy, czy Pułk Specjalny czy wreszcie Jednostka Wojskowa Komandosów..., to zawsze była jest i będzie Jednostka Wojskowa nr 4101.
Aby uhonorować i uwiecznić ten niezwykły znak łączący pokolenia polskich komandosów oferujemy wam dzisiaj tę unikatową, jedyna w swoim rodzaju koszulkę JW4101.
Koszulka zarówno dla weteranów Dziwnowa, Lublińca, Czarnego Lasu, niezliczonych poligonów oraz mniej lub bardziej tajnych misji na świecie… to także świetny nabytek lub prezent na zbliżające się Mikołajki, czy Gwiazdkę dla tych, którzy z jednostką sympatyzują czy też o służbie w niej marzą…
Projekt powstał w naszych sercach, ale na pliki wektorowe oraz grafiki Photoshopa przelali je nasi zaprzyjaźnieni graficy, Miłosz i Duncan, którym serdecznie dziękujemy.

Koszulki, na razie tylko w rozmiarach męskich wg załączonej tabelki.
ILOŚĆ SZTUK OGRANICZONA!
ZOSTAŁY JEDYNIE ROZMIARY L ORAZ XL
Prosimy o kontakt przed dokonaniem zakupu celem potwierdzenia dostępności!
Przy zakupie proszę podać żądany rozmiar oraz dokładny adres.

Do ceny należy doliczyć koszt wysyłki w kwocie 6pln (cena + KW to 55pln)
PŁATNOŚĆ przelewem na konto: 50102055581111120624300008

Wysyłki zagraniczne tylko po indywidualnej wycenie
www.koszulki.mil.link

See More
Image may contain: one or more people
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.

SBS w Afganistanie

SBS in Afghanistan
Translated
Image may contain: one or more people and outdoor
Posts

Z przyjemnością oraz niekłamanym zaszczytem, dumą i radością, pragniemy poinformować, że kolejny z byłych dowódców Jednostki Wojskowej Komandosów - tym razem bezpośredni twórca jej obecnej struktury oraz formatu, człowiek który z 1 PSK stworzył w 2011 roku JWK - płk Ryszard Pietras obecny Dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, otrzymał awans generalski!!!
Powodzenia, Dowódco! GRATULUJEMY!!!

zdjęcia z domen publicznych

Image may contain: 1 person
Image may contain: 1 person, standing and outdoor
Image may contain: 1 person, outdoor

MOTORYZACYJNIE

Chevrolet 30CWT WB należący do Long Range Desert Group - marzec 1941 roku

_________________...
www.koszulki.mil.link
#jwk #lubliniec

See More
Automotively Chevrolet 30 cwt wb belonging to long range desert group - March 1941 _________________ www.koszulki.mil.link #jwk #lubliniec
Translated
Image may contain: one or more people and outdoor
Licytuj na allegro.pl już od 50,00 zł - OZNAKI ROZPOZNAWCZE BIEG O NÓŻ KOMANDOSA AFGAN. (7197531085). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!
allegro.pl

Kino...

_________________
www.koszulki.mil.link
#jwk #lubliniec

Cinema... _________________ www.koszulki.mil.link #jwk #lubliniec
Translated
Image may contain: one or more people

PRZEDMIOTEM AUKCJI CHARYTATYWNEJ JEST KUBEK I KOSZULKA GRUPY CALISTHENIC TEAM JWK.
GRUPA ŻOŁNIERZY JWK TRENUJĄCA W TEJ GRUPIE ZDECYDOWAŁA SIĘ PRZEKAZAĆ PO RAZ PIERWSZY I ZARAZEM OSTANI SWOJĄ KOSZULKĘ TRENINGOWĄ (ROZMIAR PODA ZWYCIĘZCA AUKCJI I SWOJE IMIE LUB PSEUDONIM, KTÓRY ZOSTANIE UMIESZCZONY NA TYLE KOSZULKI), ORAZ PRZEPIĘKNY KUBEK DO PORANNEJ KAWY, CAŁKOWITY DOCHÓD Z AUKCJI ZOSTANIE PRZEKAZANY DLA PODOPIECZNYCH FUNDACJI WSPIERAM CICHO I SKUTECZNIE, SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO LICYTACJI, JEDYNA TAKA OKAZJA NA ZDOBYCIE TYCH WŁAŚNIE PRZEDMIOTÓW.

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7185716105

Image may contain: drink and coffee cup
No automatic alt text available.

14 lutego 1942 – przemianowanie rozkazem Naczelnego Wodza, gen. Władysława Sikorskiego Zwiazku Walki Zbrojnej na Armię Krajową - powstaje największa podziemna organizacja walcząca z okupujacymi Europe Niemcami.
Zmiana odbyła się bez żadnych zmian organizacyjnych, a służyła podniesieniu rangi związku zbrojnego do krajowych sił zbrojnych, armii, w skład której weszli wszyscy żołnierze pozostający w czynnej służbie wojskowej.

No automatic alt text available.

Wesołych Walentynek

Happy Valentine's day :) <3
Translated
No automatic alt text available.

CIEKAWOSTKA

Parkour vs. Legia Cudzoziemska

Curiosity Parkour vs. Foreign Legion
Translated
Dans ce nouveau défi, Clément Dumais, traceur professionnel, relève le défi d’affronter le Légionnaire Major Gerald, chez lui, sur un parcours du combattant ...
youtube.com

Przedmiotem aukcji charytatywnej jest pamiątkowe tablo Fundacji Wspieram Cicho i Skutecznie. Tablo otrzymał żołnierz JWK w podziękowaniu za okazaną pomoc fundacji i przekazał je na aukcję i całkowity dochód z niej zostanie przekazany na pomoc podopiecznym tejże fundacji, zachęcam do licytacji. Na odwrocie zostanie umieszczona dedykacja dla zwycięzcy od żołnierza JWK, który przekazał tablo.

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7180251050#thumb/1

No automatic alt text available.

Trzymamy kciuki, chociaż powodzenia jesteśmy pewni!

_________________
www.koszulki.mil.link
#jwk #lubliniec

Image may contain: 1 person, text
Wojska Obrony Terytorialnej

płk Tomasz BIAŁAS - DOWÓDCA 13. ŚLĄSKIEJ BRYGADY OBRONY TERYTORIALNEJ

Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, dowódca zespołu... bojowego, szef pionu szkolenia Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, a także trzykrotny uczestnik misji poza granicami kraju, podczas których szkolił do walki z terrorystami - Irakijczyków i Afgańczyków.

Instruktor spadochronowy, pasjonat motocykli. Po doświadczeniach w formowaniu 6. Mazowieckiej Brygady OT wraca na Śląsk. Tu wykorzysta swoją wiedzę i bogate doświadczenie bojowe.

Laureat Buzdygana 2012 za osiągnięcie bezprecedensowych w historii misji ISAF efektów operacyjnych. Odznaczony Orderem Krzyża Wojskowego klasy II za umiejętne i skuteczne dowodzenie jednostką bojową, wybitne czyny połączone z wyjątkową ofiarnością i odwagą w czasie działań bojowych przeciwko aktom terroryzmu w kraju lub podczas użycia Sił Zbrojnych RP poza granicami państwa w czasie pokoju.

W 2011 r. w Kabulu jako pierwszy żołnierz polskich wojsk specjalnych w imieniu prezydenta Stanów Zjednoczonych, Barack'a Obamy uhonorowany medalem za chwalebną służbę – Meritorious Service Medal.

See More

Polecamy.
_________________
www.koszulki.mil.link
#jwk #lubliniec

Tom Clancy wielkim pisarzem był… To truizm, leczy w momencie, kiedy poznajemy bliżej Jacka Ryan’a stwierdzenie to nabiera ważkości. Aby wyjaśnić kim był Ryan najpierw trzeba jednak opowiedzieć kilka słów
sztab.org

Głos.
_________________
www.koszulki.mil.link
#jwk #lubliniec

Voice. _________________ www.koszulki.mil.link #jwk #lubliniec
Translated
PTSD….tajemnicze literki, które frywolnie tańczą nam przed oczyma i zdają się takie niewinne i niegroźne w swoim przekazie do momentu, w którym pokusimy się o rozszyfrowanie tego skrótu. Zesp…
rezerwa4101415261997.wordpress.com

Polecamy.
_________________
www.koszulki.mil.link
#jwk #lubliniec

Komunikacja strategiczna w praktyce w kontekście sporu na linii Izrael - Polska i zmiany i=ustawy o IPN.
sztab.org