Photos
Videos
Do domu!😊 Ps. Muzyka nie jest zrobionym „tłem” do filmiku, tak jeździ się w autobusach😉...Czy w 162 na trasie Siekierki-Targówek w Warszawie też można by tak zrobić..?? Byłoby wesoło😊. Serdeczności!
30
11
Posts

Dziś (plan na LifePlan). Program wsparcia młodych ludzi w realizacji ich osobistych „Biegunów”. Będzie o nim więcej już niebawem. Kto ma dzieci w wieku 13-16 lat i chciałby by z Fundacją, w ramach stypendialnego programu pracowały nad wzmacnianiem swoich umiejętności realizacji celu/marzenia, niech nadstawia ucha😉. Konkurs na udział w Programie trwa do końca kwietnia 2018.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Marek Kamiński
2,181 Views
2,181 Views
Marek Kamiński

Dziś w szerszym gronie z m.in. Joanna Heidtman, Ph. D. dyskutujemy i pracujemy nad programem #LifePlan Fundacja Marka Kamińskiego w przestrzeni City Meble - praca wre 😊😊😊💪👍

Wydarzenie: 28 marca. W WSE w Krakowie. Zapraszam serdecznie.

MAR28
Wed 10:00 AM UTC+02Wyższa Szkoła EuropejskaKraków, Poland
239 people interested
Posts

Takich mam studentów..😉 Od rana o „kompetencjach przyszłości” rozmawialiśmy z pracownikami Alior Bank..

Image may contain: 4 people, people smiling, people standing
Image may contain: 1 person, on stage and indoor
Image may contain: 1 person, standing

Wracam z Poznania ze spotkania Klubu Kobiet Przedsiębiorczych. Jestem pod wrażeniem jak fantastycznie środowisko kobiet z różnych biznesów i reprezentujących różne branże potrafi się zorganizować. Kobiety pełne energii, o różnych chatakterach i temperamentach, nie tylko spotykające się, ale pomagające sobie na wzajem, dzielące się radą, wiedzą, kompetencjami. Bardzo dziękuję Zofii Chołody, która organizuje spotkania Klubu, a wszystkim uczestniczkom jestem wdzięczna za tak ciepłe przyjęcie. Do zobaczenia następnym razem! (i trzymam kciuki za powodzenie wszystkich Waszych przedsięwzięć!❤️)

I'm back from meeting the meeting women's club. I am impressed by how fantastic the environment of women from different businesses and representing different industries can organize. Women full of energy, of different chatakterach and temperamentach, not only meeting, but helping each other, sharing advice, knowledge, competence. Thank you very much to Sophie Chołody, who organizes club meetings, and all participants I am grateful for such a warm party. See you next time! (and fingers crossed for the success of all your ventures! ❤️)
Translated
Image may contain: 1 person, smiling, flower

Jeszcze niedawno +30, zieleń i dżungla. „Psycholog w podróży” to droga różnorodności 😉 Inna sprawa, jak nie zachwycać się tym zimowym porankiem w Gdańsku, zamarzniętą Motławą, tym, że przy stolikach kawiarnianych siedzą (na zewnątrz!:) Norwegowie popijając coś gorącego, bo co to dla Nich za temperatura! 😉 Inne tempo, inna perspektywa, inne światło, inne widoki. Dobrego weekendu wszystkim, we wszystkich miejscach Polski! 😉

Recently + 30, green and jungle. "travel psychologist" is a way of diversity 😉 another matter how not to delight in this winter morning in gdansk, frozen motława, that at the tables tables sit (out! :) Norwegians sipping something hot, because what's the temperature for them! 😉 other pace, different perspective, other light, other views. Good weekend everyone, in all places of Poland! 😉
Translated
Image may contain: 1 person, sky, outdoor and closeup
Image may contain: sky and outdoor
Image may contain: people sitting, table, sky, outdoor and water

No to zapraszam (do Poznania ). Niezwykle ciekawe spotkanie Klubu Kobiet Przedsiębiorczych. Będziemy rozmawiać o stylach komunikacyjnych, o sile perspektywy, z której patrzymy na ten sam temat, o budowaniu relacji tam, gdzie wydawało by się, że "chodzi tylko o biznes", o nieporozumieniach, których sami nie rozumiemy oraz możliwościach świadomego "poukładania" współpracy tak, aby różnice nie przeszkadzały, a wzbogacały i uczyły. Do zobaczenia !

Klub Kobiet Przedsiębiorczych to Spotkanie KKP z dr Joanną Heidtman

Ogromnie nam miło, że nasze Spotkanie KKP odbędzie się w NH Poznan! Już kolejny raz będziemy gościć u naszego Partnera NH Poznań

Hotel NH Poznań położony je...st w niewielkiej odległości spacerem od głównego dworca kolejowego, Starego Rynku i Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Do dyspozycji naszych gości oddajemy 93 przestrzenne i komfortowo wyposażone pokoje. W każdym pokoju znajduje się ergonomiczna przestrzeń do pracy, dostęp do Internetu, sejf, mini bar, zestaw do parzenia kawy i herbaty oraz bezpłatna woda mineralna. Po wyczerpującym dniu pracy nasi goście mają możliwość spędzenia kilku chwil relaksu w strefie saun, fitness lub gabinecie SPA (zabiegi kosmetyczne, masaże).
NH Poznań to także doskonałe miejsce na organizację konferencji, szkoleń lub spotkań biznesowych. W naszych wnętrzach znajduje się sześć sal konferencyjnych, które pozwalają na organizację spotkań nawet do 200 osób.
W hotelu znajduje się również restauracja, która od rana zaprasza na śniadania w formie bufetu. W bogatym menu śniadaniowym znajdują się ciepłe i zimne potrawy, świeże sezonowe produkty oraz dania związane z kuchnią hiszpańską.

See More

Z radością prezentujemy i dyskutujemy z fachowcami HR o „kompetencjach przyszłości”: Kreatywność, krytyczne myślenie, współpraca i komunikacja. Na ile organizacje muszą się zmienić by ludzie o takich postawach i umiejętnościach mogli je w nich w pełni wykorzystać? I co z systemem edukacji - Czy uda mu się budować „kapitał intelektualny” oparty o te właśnie kompetencje?

Image may contain: 2 people, people smiling, people standing

Wojciech Eichelberger (przy okazji wykładu o mindfulness) - "Jak to zrobić, żeby częściej być w przylocie, a nie w odlocie?" CUDNE Dobrego dnia, w pełnej świadomości i obecności "przylotu"

Image may contain: sky, bird and tree

Po co są podróże? Żeby przełamać schematy. W myśleniu i życiu. Odnowić starą energię. Nie „zasiedzieć się” w koleinie myślenia, że świat wygląda tak jak wygląda tylko „z jednej strony lustra”. Ktoś spytał, czy kiedy wrócę będę miała poczucie braku lub tęsknoty za tym, co było. To nadal JEST. W zdjęciach i wspomnieniach, ale jest realnie, 10 godz. samolotem w jedną lub w drugą stronę. Słońce Zawsze gdzieś świeci, choćby na wysokości 10tys. m, ponad chmurami..🙂 Ci sami ludzie s...ą tu i tam, kochają, jedzą (i modlą się:). Inność jest pozorna, a jeśli nawet na powierzchni istnieje (obyczaje, style myślenia, filozofie i religie), to przecież dopełnia się i nie jest „albo albo”. Tao tłumaczy to dobrze, rozumiejąc znaczenie kontrastów: „Ciężkie jest korzeniem lekkiego, niewzruszone źródłem wszelkiego ruchu”. Dziękuję Wam za wspólną Podróż, za kometarze, dobre życzenia i myśli. Zapraszam na wykład lub spotkanie, które mam nadzieję uda się zorganizować. A za rok na wiosnę zapraszam 6 osób na dwutygodniowy wyjazd i kurs, który będzie prowadzony przez doktor Ayurvedy, Kusum Ranathunga w Negombo. Szczegóły wkrótce (osoby wstępnie zainteresowane proszę o zgłoszenie na: joanna.heidtman@businessdoctors.pl).

See More
Why are they traveling? To break the schematics. In thinking and life. Renew old energy. Don't " time " in koleinie thinking that the world looks just as it looks only " on one side of the mirror ". someone asked if when I come back I will have a sense of lack or longing for what was. It still is. In Photos and memories, but it's real, 10 hours. One or the other. The sun always shines somewhere, even at 10 M, above the clouds.. 🙂 the same people are here and there, love, eat (and pray :). Different is apparent, and if even on the surface exists (Customs, styles of thinking, philosophy and religion), it is complete and is not " either or ". tao explains it well, understanding the meaning of contrasts: " heavy is the root of light, fields The source of all movement ". thank you for your shared journey, for kometarze, good wishes and thoughts. I invite you to a lecture or a meeting I hope can be arranged. And next year in spring I invite 6 people for a two-week trip and a course that will be run by Dr. Ayurvedy, kusum ranathunga in negombo. Details soon (persons pre-interested please report to joanna.heidtman@businessdoctors.pl).
Translated
Image may contain: one or more people

Do domu!😊 Ps. Muzyka nie jest zrobionym „tłem” do filmiku, tak jeździ się w autobusach😉...Czy w 162 na trasie Siekierki-Targówek w Warszawie też można by tak zrobić..?? Byłoby wesoło😊. Serdeczności!

Go Home! 😊 Ps. Music is not made "background" to the video, that's how you ride on buses 😉... or in 162 on the tour-Targówek tour in Warsaw you could do that too..?? would be fun 😊. Cordiality!
Translated
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
728 Views
728 Views

Na Sri Lance 10 lutego odbyły się wybory. Wcześniejsza kampania wyborcza przebiegała spokojnie, głównie plakaty, a raz byłyśmy świadkami demonstracji ulicznej, w której kolorowe autobusy zapchane zwolennikami danej partii przejeżdżały przy dźwiękach muzyki, klaskaniu i okrzykach. Niemniej najbardziej zastanawiały nas nazwy partii politycznych (nie to, że umiałyśmy odszyfrować je w Singalesi, ale dla ułatwienia oznaczano je piktogramami:). Była więc Partia słonia, Partia Ręki, Partia lotosu, Liścia herbaty, Dzwonka i w końcu Partia Pawia. Kolega z Polski stwierdził, że ta ostatnia miała by u nas szanse. Zastanawiam się, co mógł mieć na myśli...😉 Tu wygrała Partia Lotosu. Prezydent pozostał ten sam. „Ayobowan”, czyli niech im się wiedzie. Dobrego dnia!😊

There were elections in Sri Lanka on 10 February. The earlier election campaign took place calmly, mostly posters, and once we witnessed a street demonstration, in which colourful buses filled with supporters of a given party with music, clapping and cry. However, we are most interested in the names of the political parties (not that they would be able to decipher them in singalesi, but to make it easier for them to So there was an elephant party, a hand party, a lotus party, a tea leaf, a bell and finally a peacock party. A colleague from Poland said that the last one would have a chance. I wonder what he might have meant... the lotus party won here. The President remained the same. "ayobowan", which means they're good. Good day! 😊
Translated

Pewnie jeszcze warto byłoby pokazać trochę niesamowitej tu przyrody (soczystość zieleni, ptaki, dźwięki i kolory), ale teraz absorbują nas ludzie. Przyglądam się dynamice relacji w rodzinach, w gronie znajomych, między „lokalnymi” a turystami..Pewnie wszędzie bywa różnorodnie i wiele zależy od poszczególnych jednostek, ale tu staram się szczególnie wychwycić to, co wyróżnia, charakteryzuje. Otrzymałyśmy wiele troski i pomocy w drobnych, ale kluczowych dla nas w podróży sprawa...ch. Gospodarze podpowiadali jak najlepiej dojechać, gdzie coś zjeść lub kupić, jak dojść do interesującego nas celu i ile (naprawdę:) powinien kosztować „tuk tuk”. W przypadku tych ostatnich (tuk tuk to odpowiednik rikszy, z motorem) to CHARAKTERYSTYCZNE jest, że kiedy podasz adres, kierowca powtórzy adres, pokiwa głową ze zrozumieniem i każde Ci wsiadać z wrażeniem, że był tam tysiące razy. 9 na 10 razy okaże się, że nie był tam nigdy i nie ma pojecia gdzie to jest 😉. Rozpoczyna się kluczenie, a następnie rozpytywanie przechodzących lokalnych „Hej, Zeniu, nie wiesz, gdzie jest ten i ten hotel/ulica/miejsce?”. Jeśli „Zeniu” wie, jesteś uratowany, ale jeśli nie zabawa może trwać dłuższą chwilę. W końcu wyciągasz aplikację typu „Maps.me” (działa poza siecią) i sam podajesz wskazówki lub wysiadasz mniej lub bardziej wkurzony i resztę drogi przemierzasz pieszo (ponieważ właśnie zorientowałeś się, że kierowca krąży od 20 min. 250 m od miejsca, w które chcesz trafić😊). Generalnie jednak sprawdza się złota maksyma Adama Jelonka, byłego ambasadora w Malezji i profesora w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ: „W Azji problemy polskie tracą swój wymiar, a te na miejscu zawsze można rozwiązać”. Nie ma, że „się nie da”. Kierowca tuk tuka potrafił zapakować do swojego pojazdu 3 osoby, 1 plecak i dwie duże torby, „no problem”, gospodarz domu potrafił znaleźć taką wersję pobytu, by większy pokój był tańszy niż mniejszy („no problem”), święto, wszystko zamknięte, ale gdzieś otworzą ci drzwi dadzą coś do jedzenia lub picia („no problem”. „Problem” jest tylko z zaparzeniem mocnej kawy (cóż, to nie jest „kawowy” kraj:) , oraz z poczuciem czasu (na niektóre, proste usługi czekasz bardzo długo:). Poza tym, „no problem” 😊

See More

Na Południu życie spowalnia..Miejsce odludne, wyłącznie lasy mangrowe, ptaki, ciągnące się po horyzont puste plaże, ocean z na tyle gwałtowną falą i silnymi prądami, że o wejściu do wody nie ma mowy. Za to pusto i blisko natury. Jest przyjemnie, ale czasem nie da się nie pomyśleć o tragedii 2004 roku i o tym jak w sekundy wszystko stąd zniknęło. Ludzie, domostwa, zwierzęta. Nie jest to lekka książka, ale polecam Wam recenzowaną kiedyś przeze mnie książkę „Tsunami” Sonali Deraniyagala... Na plaży łódź z napisem „Dar Caritas Chorwacja”. Nieliczni plażowicze może nie zauważają, jest romantycznym elementem krajobrazu..Ale jednak.

In the south, life slows down.. a desolate place, only forests forests, birds, stretching across the horizon empty beaches, an ocean with such a violent wave and strong currents that there is no way to enter water. It's empty and close to nature. It's nice, but sometimes you can't think about the tragedy of 2004 and how in seconds everything's gone. People, houses, animals. It is not a light book, but I would recommend to you that I used to book " Tsunami " by sonali deraniyagala... on the beach boat marked " Dar Caritas Croatia ". few beachgoers may not notice, is a romantic part of the landscape.. but still.
Translated

Kochani, pracuję z Fundacją przy tym Projekcie. Niedługo moment rozliczania podatków i decydowania na co przeznaczycie swój 1 %. Potrzeb jest wiele. Ale ten cel też jest wspaniały..!🙂. Zobaczcie, poczytajcie - przyczynicie się do dobrej przyszłości i realizacji marzeń i pomysłow dzieci i młodzieży, która w inny sposób zrobić by tego nie mogła...Wszystkim życzę dobrego dnia i pozdrawiam! 🌞

Folks, I work with the foundation on this project. Soon, the moment of tax clearing and deciding on what you've done with your 1 %. Needs is a lot. But this goal is great too..! 🙂. look, read - participate to a good future and realization of dreams and ideas children and young people who otherwise don't do it... all wish good day and greetings! 🌞
Translated
No automatic alt text available.
Marek Kamiński updated their cover photo.

2018 rok w Fundacja Marka Kamińskiego będzie przebiegał pod hasłem #LifePlan - jest to 8-miesięczny rozwojowy program stypendialny, który kierujemy do dzieci i ...młodzieży w wieku 12 - 16 lat.

Pamiętajcie rozliczając 1% podatku, że każdy z Was może realnie zmieniać świat na lepsze i być częścią wielkiej idei, wpływającej na życie młodych ludzi.

Więcej informacji w jaki sposób możecie nas wspierać znajdziecie pod tym adresem:

http://kaminski.pl/pomoz-nam/

Pomagać możecie też biorąc udział w naszych aukcjach oraz poprzez dobrowolne wsparcie!

Śledźcie nasze media społecznościowe i bądźcie z nami - razem możemy więcej!

See More