Photos
Posts

Przedstawiamy Państwu najlepszy wariant budowy Południowej Obwodnicy Rzeszowa. Najbezpieczniejszy dla mieszkańców i najbardziej optymalny z punktu widzenia rozładowania ruchu tranzytowego z centrum Rzeszowa.

Prosimy o udostępnianie - z przyczyn oczywistych lokalne media rzeszowskie nie prezentują tego wariantu, konkurencyjnego dla PiS oraz Prezydenta Rzeszowa.

Link do wglądu mapy Google z zaznaczonymi wariantami udostępniamy Państwu pod tym linkiem:

...

https://drive.google.com/open…

Prosimy o komentarze i konstruktywną dyskusję.

See More
W związku z trwającymi od roku protestami społecznymi, dotyczącymi planowanej południowej obwodnicy Rzeszowa, prowadzącej przez osiedla sypialne miasta, Kong...
youtube.com

Pierwszy milion trzeba ukraść ...

Leszek Samborski
22 hrs

W latach 90-tych ub. wieku funcjonowało takie przekonanie, że aby zrobić interes, rozwinąć firmę to pierwszy milion trzeba ukraść.
Przypisywano je tzw. "lebera...łom", którzy dwa lata temu zostali odsunięci od władzy. Odsunięci właśnie po to aby więcej nie kraść.
I oto nowy obóz władzy czyli prawdziwi, uczciwi Polacy ukuł lepszy pomysł na gospodarkę i rozwój prywatnej przedsiębiorczości.
Żeby firma prywatna się rozwijała to trzeba ją troszeczkę dofinansować.
I tak teraz już nikt nie kradnie pierwszego miliona tylko dostaje go w postaci dofinansowania!
Przypomnę tylko, że i "leberały" i prawdziwi Polacy wspólnie załatwili nam to w czym dzisiaj żyjemy na Magadalenkowych spotkaniach z ubekami, którzy wczoraj w sejmie domagali się podwyżki emerytur.
Solidarność, solidarność, solidarność ... jest dla wszystkich i dała ludzkości pracującej wolne niedziele. Na razie, co drugą!
Leszek Samborski

See More
Posts

Proszę obejrzeć. Tu jest mowa także o twoich pieniądzach.

O rasistach i komunistach ale także o amerykańskich ustawach 447 i 1226, na mocy których USA mogą - będą mogły pomagać amerykańskim organizacjom żydowskim domag...ać się od Polski 300 mld dolarów jako zwrot za mienie bezspadkowe przejęte przez Polskę po zmarłych polskich obywatelach żydowskiego pochodzenia.
I ważne pytanie do Ambasada USA czy Ameryka odda polskim organizacjom polonijnym mienie przejęte przez USA jako bezspadkowe po obywatelach amerykańskich polskiego pochodzenia skoro sama zamierza się tego domagać od Rzeczypospolitej dla organizacji żydowskich?
O tym wszystkim rozmawialiśmy wczoraj w "Wieczorze z ... Piotr Barełkowski" w www.telewizjawPolsce.pl
Zapraszam do obejrzenia i komentowania.
Leszek Samborski

See More
O kwestii rasizmu w Polsce Piotr Barełkowski rozmawiał z Leszkiem Samborskim, KNP.
youtube.com

Mafia lekowa ...

Pan minister Zbigniew Ziobro zabrał się za ściganie mafi lekowej. A ta mafia to wg. niego aptekarze, zielarze i hurtownie farmaceutyczne.
Dlaczego? Bo kupują t...anio i potem sprzedają drożej za granicę. Czego to nasi socjalistyczni obrońcy nie wymyślą? Jak świat światem handel zawsze polegał na tym aby tanio kupić, a drożej sprzedać. Teraz będzie to karane i uznawane za działanie mafijne.
Panie ministrze działania mafijne to wykazuje państwo i jego zbrojne ramię ministerstwo zdrowia i jego agendy zajmujące się wydawaniem pozwoleń i kupowaniem leków za granicą. Kupowaniem drożej za nasze podatników pieniądze aby potem sprzedawać taniej hurtowniom, a te aptekom. I potem to samo ministerstwo udaje, że chorzy ludzie mogą kupić leki taniej. Jakie taniej jak oni już wcześniej - tylko nie wiedząc o tym - zapłacili za te drogie leki w podatkach? Taki system jedynie sprzyja tworzeniu i funkcjonowaniu mafii w agendach państwowych bo to ich urzędnicy decydują o tym od kogo i za jaką cenę kupić leki, a jakie firmy pominąć. A czy muszę tłumaczyć, których producentów leków i dlaczego te rządowe agendy pomijają choć ich leki nie różnią się od tych sprowadzonych?
I żadne policyjno-prokuratorskie działania nie naprawią obecnej sytuacji. Ceny leków po prostu wzrosną. Bo wszyscy uczestnicy tego łańcuszka lekowego na nowo skalkulują swoje ceny. I co najwyżej paru zielarzy i aptekarzy wsadzicie do paki. Bo już z dużymi hurtownikami sobie nie poradzicie.
Aby naprawić obecną sytuację należy uwolnić sprzedaż leków w Polsce. I gdy wielcy hurtownicy zajmą się ich sprowadzaniem to natychmiast skończy się ich odkupywanie z aptek.
Dlaczego? Bo będą tam sprzedawane za realne, a nie dofinansowane przez podatników ceny.
A pancjenci? Pacjenci są ubezpieczeni. Będą się rozliczać z ubezpieczalnią za zakupione leki. Tak to funkcjonuje w normalnym świecie.
No tak ale co wtedy robiłoby ministerstwo zdrowia i cały ogonek agend?
Leszek Samborski

Ps, Właśnie dostałem blokade i nie mogę odpowiadać na komentarze w grupach. Zapraszam na moją stronę, tutaj jeszcze mi wolno.

http://fakty.interia.pl/…/news-ziobro-proponujemy-ustawe-kt…

See More

To zdecydowanie najlepszy wariant jeśli chodzi o rozkład natężenia ruchu i odciążenia centrum Rzeszowa. Planujemy utworzyć nowy węzeł na drodze ekspresowej S19 w miejscowości Lutoryż i z tego miejsca skierować cały tranzyt na południe od miasta, głównie terenami niezurbanizowanymi w kierunku Białej, łącząc Boguchwałę z Budziwojem krótkim mostem na rzece Wisłok.

Nasza propozycja mocno kontrastuje z dotychczasowymi koncepcjami zaprezentowanymi przez polityków PiS oraz Prezyden...ta Rzeszowa. Stanowczo odradzamy budowę ponad pół-kilometrowego mostu nad zalewem Wisłoka. Uważamy że budowa obwodnicy przez osiedla sypialne miasta mocno zaburzy ich klimat akustyczny i spowoduje szkodliwe dla zdrowia problemy z hałasem. Koszty zabezpieczenia akustycznego mieszkańców w wariantach polityków PiS i Prezydenta Ferenca sięgną gigantycznych kwot. Konieczne będzie zabudowanie mostu nad zalewem Wisłoka specjalistycznym tunelem akustycznym a także budowa ciągu wysokich ekranów dźwiękochłonnych.

Punktem wyjścia przy wyborze ścieżki dla nowej trasy tranzytowej powinny być kwestie minimalnego oddziaływania hałasu na sąsiadujących z drogą mieszkańców. Zarówno politycy PiS jak i Prezydent Ferenc wydają się nie uwzględniać tego najważniejszego czynnika w swoich opracowaniach. Nowa Prawica zamiast ekranów akustycznych proponuje usypanie wałów z materiału pozyskanego podczas budowy obwodnicy.

Biuletyn z kompleksowym opisem przebiegu obwodnicy oraz dodatkowymi informacjami jest dostępny do pobrania pod tym linkiem:
http://knp.org.pl/poludniowa-obwodnica-rzeszowa/

See More
No automatic alt text available.

"Zgodne stanowisko"?!

Leszek Samborski

"Polska i Niemcy mają zgodne stanowisko ws. Ukrainy" -powiedziała wczoraj po spotkaniach z Prezydentem i Premierem RP, Kanclerz Niemiec.
Co tak ważnego w spra...wie Ukrainy ustalono na tych w końcu dwustronnych spotkaniach między Polską i Niemcami,
że p. Aniela Merkel postanowiła fakt ustalenia czegoś ogłosić publicznie?
Czy w wyniku ustaleń wypowiemy wojnę Rosji, najedziemy Ukrainę czy najbardziej prawdopodobne Polska znowu będzie płaciła kasę Ukrainie żeby to skorumpowane do cna państwo mogło trwać niezmienione?
Ale wobec tego jaki i kto ma w tym interes?
A czy podczas spotkań rozmawiano o ataku na Polskę w związku z ustawą o IPN? Czy w tej sprawie też mamy "zgodne stanowisko"?
Czy w tej kwestii strony nie doszły do porozumienia czy też jeszcze gorzej - wszystko już ustalono? A sprawy będą się toczyć w duchu ustaw 447 i 1226 amerykanskiego Kongresu wspomagających żydowskie roszczenia od Polski?
Pytam o to wszystko bo chciałbym wiedzieć po co pani Kanclerz zarwała cały dzień w napiętym kalendarzu żeby przyjeżdżać do Polski w ten mroźny dzień?
Leszek Samborski

See More

Przeczytaj chociaż trochę długie. Tu chodzi także o twoje pieniądze.

Od rozpoczęcia tzw. przemian ustrojowych w 1989 roku w każdy dostępny mi sposób próbowałem wraz z moim środowiskiem politycznym doprowadzić do przyjęcia regulac...ji prawnych umożliwiających zwrot czy też rekompensate za mienie utracone w wyniku II wojny światowej i później zagrabione Polakom przez komunistyczne rządy PRL.
Jako poseł IV kadencji wraz z grupą kolegów z różnych ugrupowań doprowadziliśmy do przyjęcia tzw. ustawy o częściowej rekompensacie za mienie zaburzańskie. Niestety ustawy reprywatyzacyjnej nie udało się wówczas przeprowadzić. Przestrzegaliśmy, że ta sprawa wróci i Rzeczpospolita czyli wszyscy Polacy mogą być narażeni na znacznie większe koszty niż gdyby taka ustawa istniała. Efekty kilkudzisięcioletnich zaniedbań, a może celowych działań widzimy dzisiaj. Sprawę za nas usiłują załatwić obce mocarstwa.
Senat i Kongres USA przyjmują i pracują nad przyjęciem ustaw umożliwiających władzom USA pomaganie organizacjom żydowskim w USA przeciwko Polsce w uzyskaniu przez te instytucje mienia obywateli polskich żydowskiego pochodzenia, którzy umarli bez pozostawienia spadkobierców.
To jest tak jakby polski sejm przyjął ustawę popierajacą żądania organizacji polonijnych w Ameryce aby państwo amerykańskie zwróciło im mienie pozostawione przez obywateli amerykanskich polskiego pochodzenia zmarłych bez pozostawienia spadkobierców, które zostało przejęte przez Amerykę.
( Nawiasem pisząc np. majątek pozostawiony przez Tadeusza Kościuszke do dziś dnia nie został rozdysponowany przez władze USA zgodnie z testamentem tego polskiego bohatera amerykańskiej wojny wyzwoleńczej! )
Ani władze Rzeczypospolitej ani Polonia amerykańska nigdy nie miała jednak roszczeń o przekazanie jej mienia zmarłych amerykanskich Polaków.
Niestety ani polski senat i sejm ani prezydent RP nie wystąpili z głośnym sprzeciwem wobec przyjęcia przez Amerykę ustaw S.447 (Senat) i H.R.1226 (Izba Reprezentantów) natomiast prowadzone są jakieś dziwne konsultacje polskiej ustawy o IPN z władzami Izraela. I dzieje się to w sytuacji gdy każdy średnio rozgarnięty człowiek wie, że nie o IPN tutaj chodzi tylko po prostu o wydrenowanie z Polski dziesiątek jak nie setek miliardów dolarów.
W tej sytuacji jako Polak szarak składam wyrazy uznania dla pana Edward Wojciech Jeśman i wszystkich nieznanych mi z imienia i nazwiska osób oraz organizacji polonijnych, które
12 marca br., "odwiedziły w celach edukacyjno-lobbistycznych biura ponad 300 kongresmenów na Capitol Hill w Waszyngtonie. W czasie trwania akcji, znanej pod nazwą Polish American Capitol Hill Outreach, uczestnicy przeprowadzili setki rozmów usiłując zwrócić uwagę kongresmenów zarówno na bezpośrednie cele ustaw S.447 (Senat) i H.R.1226 (Izba Reprezentantów), jak i na ewentualne długoterminowe konsekwencje ich uchwalenia, nie tylko w Polsce, ale także i w Stanach Zjednoczonych."
Panie i Panowie dziekuję Wam !
Do moich czytelników zwracam się natomiast z prośbą o udostępnianie tego posta aby Polacy mogli się dowiedzieć, co się dzieje wokół ich kieszeni. Polskie media krajowe milczą bowiem o całej sprawie w sposób, co najmniej zadziwiający.
Leszek Samborski

See More
12 marca 2018 kilkudziesięciu przedstawicieli różnych ośrodków polonijnych w USA odwiedziło w celach edukacyjno-lobbistycznych biura ponad 300 kongresmenów na Capitol
stopacthr1226.org

A gdyby tak zamienić radnych na pielęgniarki? ...

Leszek Samborski

W Polsce brakuje ok. 20 tys., pielęgniarek. Mało jest także lekarzy, a za chwilę będzie ich wszystkich jeszcze mniej ponieważ ludzie zachowują się rozsądnie gdy... chodzi o ich interes i jadą tam gdzie zarobią wiecej. A lepsze pensje dostają za granicą więc wyjeżdżają.
Na ok. 500 publicznych szpitali brakuje średnio 40 pielęgniarek w jednym.
Tymi niedoborami najbardziej zmartwieni oprócz oczywiście pacjentów, są starostowie, radni i urzędnicy powiatowi, którym te szpitale w większości podlegają.
I tak w 380 powiatach średnio 25 radnych oraz 100 urzędników nie śpi po nocach ze zmartwienia. Gdyby to zsumować to okazuje się, że dywizja radnych czyli ok. 9500 ludzi oraz armia urzędników czyli 38 000 ludzi ( przy okazji przypominam, że w wojsku polskim mamy ok. 30 000 żołnierzy liniowych) zajmuje się tym, że brakuje nam 20 000 pielęgniarek.
A gdyby tak zlikwidować te powiaty, a pieniądze nań wydawane przeznaczyć na pielęgniarki w już nie powiatowych szpitalach to może by wystarczyło i wiele z nich wróciłoby na ojczyzny łono !? A gdyby jeszcze zlikwidować 16 sejmików wojewódzkich, które głównie zajmują się rozdziałem żeby nie napisać rozdawaniem po uważaniu miliardów złotych transferowanych za pośrednictwem Unii Europejskiej z Polski do Polski to może byłoby tych pieniędzy jeszcze więcej na leczenie ludzi?!
A ile moglibyśmy zaoszczędzić na zbliżających się wyborach samorządowych gdybyśmy wybierali tylko radnych do miast i gmin?
Tak, tak wiem, że się rozmarzyłem. Bo przecież zjednoczony front poważnych partii i działających w nich poważnych zawodników w zarządzaniu naszymi pieniędzmi nigdy do tego nie dopuści żeby pozabwić ich takich niewyczerpalnych źródeł pieniędzy. A może jednak miliony wyborców wreszcie zmądrzeją i zobaczą, że są po prostu robieni w bambuko?
Leszek Samborski

See More

Ludu niepracujący w niedziele w ramach sprawiedliwości społecznej idź do urzędów, banków, szkół i przedszkoli.

Pan Tomasz Penkala (prywatnie cukiernik, nie wiem tylko czy właściciel pączkarni czy robol) w dyskusji na stronie Kongres Nowej Prawicy w sprawie zakazu pracy w... niedzielę napisał;
"Ale nie dostrzegacie jednej rzeczy! Kto ma wolne weekendy? Cała budzetowka. Nawet szkoły i przedszkola, ktore niby maja pomoc rodzicowi wrocic do pracy. Nawet poczta, ktora walczy z konkurencją oferującą błyskawiczne przesyłki. Banki maja wolne. Urzędy. Cale kadry menadzerskie. A więc kto pracuje w weekendy? Robole. Najmici. Praca w niedzielę jest zatem formą dyskryminacji."
W odpowiedzi pan Lech Walicki "służbowo" jak wiem aktor, zażartował sobie ; " I tacy robole jak ja - w teatrze? "

Osobiście, wychodząc naprzeciw słusznym oczekiwaniom ludu pracującego myślę, że aktorzy wraz z całymi zespołami technicznymi powinni wyjść w niedzielę na scenę i ogłosić, że nie będą grać. Natomiast żądają żeby wszyscy urzędnicy, listonosze, nauczycielki, menadżerowie obecni na widowni poszli do swoich urzędów, a za nimi reszta widzów czyli tłumnie zgromadzone kasjerki z hipermarketów żeby tam pozałatwiać swoje sprawy. A jak nie mają nic do załatwienia to też niech idą żeby zobaczyc czy urzędnicy (i ...reszta) tam siedzą, a nie szlajać się w niedzielę po teatrach! To w ramach zgłoszonego postualatu żeby urzędy były otwarte w niedziele.
I hasło na dziś - ludu niepracujący w niedziele w ramach sprawiedliwości społecznej idź do urzędów, banków, szkół i przedszkoli. No i do hut i kopalń bo tamta "arystokracja" w niedziele pracuje.

Leszek Samborski

http://knp.org.pl/niedziela-bez-zakazu/
#NiedzielaBezHandlu
Zdjęcie użytkownika Kongres Nowej Prawicy.

See More
Sprzeciwiamy się zakazowi handlu w niedzielę! Będzie z tego więcej złego, niż dobrego. Niech państwo za nas nie decyduje, co wolno a co nie wolno w niedzielę! Poprzyj projekt Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej: „Stop zakazowi handlu w niedziele” swoim podpisem, jeśli naprawdę chces...
knp.org.pl
Kongres Nowej Prawicy - Rzeszów updated their cover photo.
No automatic alt text available.

Dzisiaj mamy pierwszą niedzielę ( przynajmniej teoretycznie i ustawowo) wolną od pracy dla handlowców. To powrót - w zupełnie innych warunkach gospodarczych, bo sklepy są już w zdecydowanej wiekszości prywatne - do postulatu Solidarności z sierpnia 1980 roku.
Wówczas do wolnych sobót i niedziel dorzucono w pakiecie tzw. "wałęsówki" i coraz więcej kartek na wszystkie możliwe artykuły! Chyba tylko lokomotywy były poza systemem kartkowym. Młodzież informuję, że "wałęsówki" to b...yły dodatki do pensji dla każdego. Takie dzisiejsze 500+ tylko bardziej powszechne. Wtedy skończyło się to jeszcze bardziej pustymi półkami, kartkami na wszystko i inflacją rosnącą w tempie geometrycznym. Proponuję miłośnikom i entuzjastom tamtych i dzisiejszych decyzji przypomnieć sobie jakie były ich konsekwencje.
Wtrącanie się rządu do gospodarki i próby jakiegokolwiek sterowania nią zawsze źle kończą się dla wszystkich.
I dla państwa i podmiotów gospodarczych.
Ale gdy gospodarką zaczynają sterować durnie ze związków zawodowych to wtedy kończy się to tragedią ekonomiczną pracowników czyli zwykłych ludzi.
Stąd postulat Kongresu Nowej Prawicy o przywróceniu dotychczasowych zasad handlu jest jak najbardziej słuszny i myślę, że znajdzie poparcie większości właśnie zwykłych ludzi.
I tych przychodzących na zakupy i tych stojących za ladą.
Leszek Samborski

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
7,780 Views
Kongres Nowej Prawicy

Sprzeciwiamy się zakazowi handlu w niedzielę.

Prośba do Prezydenta Donalda Trumpa ...

Prezydent Stanów Zjednoczonych z dumą ogłosił światu, że "wprowadził w czwartek cła na stal i aluminium. - Stany Zjednoczone w ten sposób radzą sobie z "atakiem... na nasz kraj" - zakomunikował p. Donald J. Trump.
Wielce Szanowny Panie Prezydencie zwracam się z uprzejmą prośbą żeby Pan zechciał wobec tego zaatakować mój kraj, Polskę, której wredni producenci wysyłają pewnie do Ameryki inkryminowaną stal i aluminium. Chciałbym aby ten atak polegał na dopłacaniu do każdego amerykańskiego samochodu, komputera i co tam jeszcze w Ameryce produkujecie, a w Polsce jest nam potrzebne, przez amerykańskiego podatnika.
Myślę, że 50% dopłaty doskonale by zrobiły waszym produktom i moglibyście w ten sposób wyeliminować konkurentów na polskim rynku. Bo jestem przekonany, że Polacy chętnie by kupowali np. amerykańskie samochody za połowę ich ceny zamiast mercedesów, do któych dopłaca polski rząd.
Gwarantuję Ekscelencjo, że amerykanskie samochody i inne towary będą na polskim rynku bardziej popularne niż w samej Ameryce. A Polska to pewnie z 30 milionów klientów, a sądzę, że przyjechali by do nas również kupcy z całej Europy, a to już pół miliarda klientów. Panie Prezydencie jeden podpis i wszyscy będą zadowoleni tak, że wówczas nawet tania stal z Polski obłożona 20% cłem nie zaszkodzi amerykanskim producentom.
Leszek Samborski

See More
Prezydent USA Donald Trump wprowadził w czwartek cła na stal i aluminium. - Stany Zjednoczone w ten sposób radzą sobie z atakiem na nasz kraj - powiedział.
polsatnews.pl|By polsatnews.pl

Niestety jako stary spiskowiec przeczuwam, że to jeszcze nie koniec.

Leszek Samborski

"Moje pokolenie nie ponosi za to odpowiedzialności i nie musi za to przepraszać - powiedział o Wydarzeniach Marcowych Andrzej Duda."
To fakt. Pan A. Duda, rocz...nik 1972 nie mógł brać udziału w tamtych wydarzeniach.
Ale co ja mam powiedzieć ? Miałem już prawie 13 lat. A pan Prezydent dalej powiedział;
"Pochylam głowę, jako prezydent. Mówię tym, którzy zostali wypędzeni – wybaczcie. Wybaczcie Polakom, wybaczcie ówczesnej Polsce."
Czyli przeprosił również za moje pokolenie, a więc za mnie. Czy wobec tego powinienem się pokajać i też osobiście przeprosić? Powinienem przeprosić tych, którzy "zostali wypędzeni"?!
Czyli powinienem przeprosić wypędzonego do Szwecji tow. Stefana Michnika.
Powinienem przeprosić tow. Helenę Wolińską i pochylić się przy jej grobie w Wielkiej Brytanii dokąd została wypędzona. Czy ambasador Rzeczypospolitej złożył już wiązankę?
Czy powinienem przeprosić tow. Zygmunta Baumana wypędzonego do Izraela ?
Wiedziałem, że coś jest ze mną nie w porządku. Dzisiaj się dowiedziałem. Jestem pokoleniem, które wypędziło tylu zasłużonych towarzyszy z Polski Ludowej.
Dzisiaj Prezydent Rzeczypospolitej przeprosił za mnie. Wariactwo sięga zenitu. Niestety jako stary spiskowiec przeczuwam, że to jeszcze nie koniec.
Leszek Samborski

See More

Dofinansujemy JP Morgan ...

Już kilka miesięcy temu pisałem i mówiłem, że nasz orzeł biznesu, p.premier Mateusz Morawiecki będąc w Ameryce wstąpił na chwilę do swoich kolegów z banku JP Mo...rgan. Po krótkiej wizycie i wypiciu jednej kawy poinformował dziennikarzy, że właśnie zrobiliśmy - my jako Polska i Polacy - interes życia. Pan Morawiecki załatwił bowiem, że do Polski przyjedzie ten Bank i będzie nam udzielał kredytów. Od razu mówiłem żeby łapać się za kieszeń bo to specjaliści wysokiej klasy i jak nic dobiorą się do naszych portfeli.
I proszę "Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii podpisało z JP Morgan umowę na rządowy grant w wysokości 20,2 mln zł. W zamian za te pieniądze firma zobowiązuje się do zatrudnienia około 3 tys. osób i uruchomienia placówki w połowie 2018 r."
Na marginesie to ministerstwo pod dowództwem jednej z moich ulubionych minister pani Jadwiga Emilewicz. Jeszcze nie raz będziemy mogli się dowiedzieć jak dzięki Jej przedsiębiorczości i technologii znikaja nam pieniądze z portfela. Ale ad rem. Przedsiębiorco czy nie chciałbyś dostać od pani J. Emilewicz 20 baniek żeby rozpocząć albo kontynuować działalność?
Mógłbyś trzem tysiącom swoich pracowników wypłacić jednorazowe premie po 6733 złote. Albo zatrudnić 250 pracowników żeby wypłacać im takie pensje miesięcznie. Już byś zresztą jakoś sobie z tym poradził jak wydać tę kasę i jeszcze na tym zarobić.
Ale pani J. Emilewicz z tobą o tym nie będzie w ogóle gadała. Bo ty jesteś nie od brania tylko od dawania.
Ona już razem ze swoimi kolegami z rządu, robiąc tobie i mnie dobrze przygotowała nową opłatę do paliwa na rozwój ekologicznej motoryzacji - 8 groszy do litra. https://40ton.net/nowa-oplata-w-cenie-paliwa-8-groszy-z-li…/ Tyle zapłacą producenci i importerzy paliwa - plus oczywiście doliczone do tych 8 groszy podatki. Na stacji benzynowej będzie to pewnie już ze dwa razy tyle. Potem ty przedsiębiorco; piekarzu, restauratorze, sklepikarzu ...itd., doliczysz to do ceny swojego towaru - bo musisz - i w ten sposób ceny tych towarów i usług odpowiednio wzrosną.
Oczywiście przedsiębiorco może być tak, że jak podniesiesz te ceny swoich towarów to klienta nie będzie nań stać. To wtedy zamkniesz interes i wyjedziesz stąd w cholerę.
Ale wszyscy nie wyjedziemy. I dla tych, co zostaną pani
J. Emilewicz wraz z ekipą będzie budowała fabryczkę elektrycznych samochodzików. Z przecieków wiem, że na początek ma ona kosztować jakiś miliard złotych.
Rząd oczywiście nie ma tego miliarda. Skąd więc go weźmie? Już pewnie wiesz drogi przedsiębiorco.
Tak, rząd pożyczy w banku JP Morgan bo po to ten bank tutaj przyjechał.
A ten kredycik rządu ludzkość miejscowa polska będzie spłacała do trzeciego pokolenia.
Leszek Samborski

See More
JP Morgan, największy bank inwestycyjny na świecie, dostanie od rządu dotację w wysokości 20,2 mln zł. To drugi taki grant w historii Polski. Więcej dostał u nas tylko IBM.
money.pl

Nienawiścią i podstępem - chwała Ukrainie ! ???

Rzeki i jeziora polskich Kresów napełnili polską krwią. Dokonali tego tak jak sobie założyli " nienawiścią i podstępem"! Chwała Ukrainie ! ???
Dziś już ją maj...ą. Całą wielką Ukrainę. Co z niej zostanie?
Kamień na kamieniu nie przetrwa.
A czego dzisiaj chcą jeszcze od Rzeczypospolitej banderowcy i ich pomioty?
Teraz chcą zniszczyć naszą pamięć o pomordowanych przez nich okrutnie, bestialsko i bez powodu naszych przodkach. Bo ich bielejące na stepach, na podwórkach, w studniach Ukrainy kości nie dają im spokoju. Dlatego będą nam tę pamięć wyrywać "nienawiścią i podstępem". Nie znają pojęcia honor : https://www.youtube.com/watch?v=BbdPNa0uuCc
I dlatego trzeba z nimi rozmawiać językiem przez nich zrozumiałym.
A rozumieją tylko nagą siłę. Dzisiaj ta nasza siła to nie tnący miecz. Dzisiaj to możliwość przyjazdu do Polski i pracy tutaj. Postawmy warunek, chcecie żyć i pracować w Rzeczpospolitej? To wyrzeknijcie się i potępcie banderyzm i podporządkujcie się prawom Rzeczypospolitej.
Nie? - to za wszarz każdą banderowską gnidę i won z Polski.
Leszek Samborski

See More

Mój pierwszy donos ...

Leszek Samborski

Pragnę poinformować Państwa, że właśnie dokonałem pierwszego donosu w moim życiu. Myślałem, że nigdy tego nie będę musiał robić, a jednak jak się okazuje człowi...ek do końca swojego życia nie wie do czego jest zdolny. Zamieszczam dla wiedzy wszystkich moich czytelników treść tego donosu;

"Prokuratura Okręgowa Warszawa - Praga w Warszawie Warszawa, 4.03.2018 r.

Adres:
ul. Bródnowska 13/15,
03-439 Warszawa

W związku z z ustawą z dn. 18.12.2016r., o IPN-Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (Dz.U. z 2016 r., z póź. zmianami) art. 55a 1. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie ... podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3 ...,
uprzejmie informuję, że powziąłem uzasadnione podejrzenie o popełnieniu przestępstwa w związku z cyt. ustawą.

Uzasadnienie:

Na stronie internetowej https://www.facebook.com/igor.isajew? pojawił się wpis o treści jak poniżej;

"Igor Isajew dodał 2 zdjęcia i film — w Kancelaria Premiera.
1 marca o 20:57 · Warszawa ·
Pod polskim MSZ i kilkoma ambasadami, w tym Ukrainy, maszerują teraz ludzie, których hasła i symbolika nawołuje do totalitarnej ideologii faszystowskiej oraz nienawiści. Policja zatrzymała mnie i wiele osób za to, że blokowaliśmy „legalną demonstrację“ faszystów.
W związku z tym, oraz biorąc pod uwagę fakt, że od dzisiaj obowiązuje nowelizacja ustawy o IPN, publicznie oświadczam, że Państwo Polskie oraz Naród Polski są współodpowiedzialni za zbrodnie III Rzeszy Niemieckiej, bo do dzisiaj hołubią tych, którzy naśladują ideologię faszystowską; bo do dzisiaj w propagowaniu ideologii totalitarnej jest mocne odwołanie się do pojęcia „naród” i „Polacy”; bo do dzisiaj polskie organizacje faszystowskie skromnie nazywają się
„narodowymi”.
W ten sposób świadomie naruszam art. 55a nowej ustawy o IPN. I chyba moi uważni czytelnicy już wiedzą, gdzie to mają zgłosić."

W związku z powyższym wnoszę o sprawdzenie kto kryje się za cytowanym profilem internetowym i rozpoczęcie stosownego postępowania karnego przeciwko autorowi lub autorom cytowanego wpisu zgodnie z przywołanym na wstępie przepisem ustawy o IPN.

Z poważaniem
Leszek Samborski
Poseł na Sejm RP IV kadencji "

W załączeniu link do inkryminowanego postu aby każdy z Państwa mógł się zapoznać i samemu ocenić poziom buty i arogancji Igora Isajewa, Ukraińca, który studiował w Polsce i tutaj żyje.
Leszek Samborski

https://www.facebook.com/igor.isajew/posts/10214029096736806?pnref=story

Ps. z dn.8.03.2018r., - Wszystkich zainteresowanych sprawą informuję, że pismo o treści jak wyżej złożyłem w Prokuraturze w poniedziałek (5.03.2018r.). Spokojnie czekam na reakcje Prokuratury.

See More

Dlaczego musiałeś zostać folksdojczem - komunistą ?

Leszek Samborski

Mój wczorajszy post o komunistach i folksdojczach spotkał się z odporem ich mentalnych, a i pewnie biologicznych dzieci i wnuków. https://www.facebook.com/Lesze...kSamborskiPL/posts/1738947192823551
Co ciekawe w żaden sposób nie uraziło ich wzajemne porównanie. Natomiast jedni i drudzy twierdzili zgodnie, że po prostu trzeba było zostać folksdojczem bo inaczej Niemcy wyrzucali z mieszkania, pracy, zabierali dobytek, deportowali i oczywiście część ludzi wysyłali do obozów.
A dlaczego trzeba było zapisać się do PZPR czyli zostać komunistą?
Odpowiedź jest prosta. Bo można było dostać ziemię, mieszkanie, awans w pracy. A jak się nie zapisałeś to mogli cię wyrzucić z mieszkania zakładowego, z pracy, nie zostałeś dyrektorem czy innym prezesem. A jak za dużo podskakiwałeś i się nie zapisałeś to i do pierdla mogli cię wsadzić.
A tu człowiek ma jedno życie - no własnie ! - to i sukces chciał osiagnąć?!
No dobrze, a wobec tego, ci którzy nie podpisali folkslisty i skazali siebie i swoje rodziny na poniewierkę, a nawet na śmierć to idioci byli?
A ci co nie wstąpili do partii i nie dostali mieszkania albo lepszej pracy, nie dostawali ziemi, a raczej była im zabierana, byli wyrzucani ze swoich domów i mieszkań, trafiali do ubeckich kazamatów i skazywali siebie i swoje rodziny na śmierć, na wegetację i życie na marginesie to też durnie?
Nie każdy potrafi, może i musi byc herosem. Zwykli ludzie dokonują często zwykłych, prostych wyborów. Bo nie widzieli innego wyjścia. I nie mam - nie wolno nam mieć - do nich o to pretensji, żadnych.
Chyba, że dokonując swoich wyborów bezpośrednio krzywdzili innych ludzi. Bezpośrednio bo pośrednio czynili to samym swoim wyborem.
Ale właśnie dlatego niech pętaki, które "musiały" ratować dobytek, zostać dyrektorami, prezesami, profesorami, wybitnymi artystami, kosmonautami ... ale i te gamonie, co potrzebowały mieszkania szybciej niż milion frajerów - niech zamilkną teraz. Niech nie podskakują i nie tłumacza swoich małych, podłych wyborów. Bo to oznacza, że nic nie zrozumieli z życia swoich dziadków i ojców i wciąż są takimi samymi bezczelnymi arogantami, którym się należy.
Tak należy się wam zwykła ludzka pogarda. Pogarda od tego "legionu" milczących uczciwych.

W załączeniu link z RPA pokazujący tych, co się im należy. Właśnie rozpoczynają ustawowe grabienie. Za 70 lat jeżeli tam jeszcze przetrwa kamień na kamieniu ich wnuki też powiedzą, że nie mieli innego wyjścia.
Leszek Samborski

Ps. Przedwczoraj po 2 tygodniowej blokadzie FB przywrócono mi mozliwość udostępniania i komentowania postów w grupach.Chociaż nadal trwała jakaś blokada dostępu do strony, co zauważyłem po ilości wejść. Ale niech tam. Wczoraj jednak ponownie dostałem blokadę. Dlatego jeżeli tutaj zajrzycie i uznacie za stosowne to proszę o udostępnianie tego posta. Bo zło dzieje się wtedy kiedy uczciwi ludzie milczą.

https://www.facebook.com/raheemkassam/videos/780655242143812/

See More

Polacy, którzy zostawali komunistami po wkroczeniu i rozpoczęciu okupacji Polski przez wojska sowieckie byli jeszcze większymi wrogami Polski jak folksdojcze !

Powszechnie uważa się, że w czasie ostatniej wojny zbrojne podziemie mogło wykonywać wyroki śmierci na folksdojczach szkodzących Polsce i Polakom.
Tej zgody ni...e ma już jednak gdy podobne wyroki wykonywane były na komunistach. A czy oni nie szkodzili Polsce o wiele więcej?
Folksdojcze byli Polakami, którzy dla własnej korzyści przefarbowywali się na mniej wartościowych Niemców. Działali jednak samodzielnie i nie tworzyli jakichś organizacji folksdojczów. A kim byli komuniści?
To też byli Polacy, którzy zmienili narodowość. Tyle, że oni zmienili ją na narodowść internacjonalisty - komunisty. I jako tacy współpracowali z najeźdzcą jakim był Związek Sowiecki.
A tam nie było Rosjan, Gruzinów ... tam był człowiek radziecki czyli komunista. Więc Polacy, którzy zostawali komunistami po wkroczeniu i rozpoczęciu okupacji Polski przez wojska sowieckie byli jeszcze większymi wrogami Polski jak folksdojcze !
Bo oni jeszcze zakładali partię komunistyczną PPR, a później PZPR, której celem było zniszczenie Polski i Polaków.
I to właśnie z takim wrogiem walczyli żołnierze niezłomni.
W Polsce po 1944 roku nie było żadnej wojny domowej, jak dzisiaj chcą nas często przekonać potomkowie tamtych komunistów i różnych ubeków.
Żołnierze niezłomni nazywani dzisiaj wyklętymi walczyli z wrogiem jakim był komunistyczny najeżdzca. I dlatego mieli prawo strzelać do tego wroga i niszczyć go każdym dostępnym sposobem.
Zapraszam do wysłuchania całej wczorajszej rozmowy z red. Piotr Barełkowski w telewizji www.wPolsce.pl
Leszek Samborski

See More
Co odpowiedzieć wnukom ubeków, którzy stawiają sprawę ofiar cywilnych żołnierzy wyklętych? Czy nie zabrakło reakcji odwetowej na Wołyniu, kiedy Ukraińcy zamo...
youtube.com