Posts

Jeszcze można zdążyć...!

FEB25
Sun 2:00 PM UTC+01Muzeum Miasta GdyniGdynia, Poland
67 people interested

W weekend odbył się Kongres Polskiego Kulturoznawstwa. Poniżej kilka gorzkich uwag prof. J. Płuciennika.

16 i 17 lutego 2018 odbywał się we Wrocławiu Kongres Polskiego Kulturoznawstwa
pluciennik.liberte.pl
Reviews
4.2
5 Reviews
Tell people what you think
Photos
Posts

15 luty - Anthropology Day! Dziś wyjątkowy dzień wszystkich kulturoznawców i antropologów, bo możemy otwarcie mówić o tym, co (i dlaczego) nas pasjonuje.
https://blog.americananthro.org/…/falling-in-love-with-ant…/

Each year we kick off our Anthropology Day celebration by asking individuals from across the field to share how they fell in love with anthropology. This year’s post begins with a note from A…
blog.americananthro.org

Ciekawe wydarzenie w Muzeum Etnograficznym - polecamy!

FEB17

Zakończyły się prowadzone w Ekwadorze w styczniu i lutym badania terenowe w ramach realizowanego w Katedrze Kulturoznawstwa grantu Miniatura. Teraz pozostała tylko analiza i interpretacja zebranych danych. Czekamy na wyniki

Wydarzenie z udziałem dr Magdaleny Sachy - polecamy!

FEB15
Thu 5:00 PM UTC+01BORUSSIA Olsztyn ul. Zyndrama z Maszkowic 2, Olsztyn
169 people interested

Right now, families throughout the Americas are stockpiling decorated eggshells for a fun-filled celebration that crosses international borders and transcends cultural boundaries.

A colorful custom that began centuries ago in Asia has spread through various countries and evolved into a celebration of joy and friendship.
sapiens.org

Drodzy Kulturoznawcy, wczoraj odeszła od nas Ursula K. Le Guin. Pisarka, z której książek można nauczyć się dobrego myślenia o różnorodności kulturowej, o równowadze świata, o ludzkich wyborach. Teraz tym bardziej warto poczytać, skoro więcej jej słów i myśli już nie dostaniemy.
https://www.theguardian.com/…/a-life-in-quotes-ursula-k-le-…

The award-winning fantasy and science fiction author on politics, death, writing and gender
theguardian.com

Wspieramy inicjatywę naszych studentek! Zapraszamy do głosowania w sprawie otwarcia patio w naszym budynku
https://fil.ug.edu.pl/…/ankieta_w_sprawie_otwarcia_patio_na…

Studentki II roku kulturoznawstwa ze specjalnością animacja kultury realizują projekt, którego celem jest otwarcie patio znajdującego się w centralnej części budynku Wydziału Filologicznego przy ul. Wita Stwosza 55. Weź udział w ankiecie czy patio na Filologicznym powinno być otwarte htt...
fil.ug.edu.pl

Polecamy program Ligi Odpowiedzialnego Biznesu - coś akurat dla kulturoznawców!
Program Ambasadorów CSR jest jedną z inicjatyw Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, która skupia wokół siebie młodych, energicznych ludzi, chcących nie tylko zdobywać nową wiedzę, ale przede wszystkim zmieniać rzeczywistość, działając na rzecz swojego środowiska lokalnego. Program skierowany jest do studentów i studentek z całej Polski.
Działając w programie bezpośrednio wspierasz rozwój koncepcji społe...cznej odpowiedzialności biznesu (ang. Corporate Social Responsibility, CSR). CSR to zasady takiego funkcjonowania biznesu w społeczeństwie, które służy nie tylko firmom, ale i ich otoczeniu - środowisku naturalnemu i społeczeństwu. Staniesz się propagatorem zmian społecznych w swoim regionie. Edukuj innych razem z nami! Buduj społecznie odpowiedzialny biznes!
http://lob.org.pl/ambasadorzy-csr/rekrutacja/

See More

Dobry przykład.

Good example.
Translated
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
3,157,994 Views
AJ+

Feeling down? This Greek couple could restore your faith in humanity.

Ciekawe informacje dotyczące przyszłości produkcji żywności. Coś w sam raz dla kulturoznawców...

And it could do it while eliminating herbicides, replenishing topsoil, and reducing carbon consumption.
bloomberg.com

Nowa publikacja - z okazji 500-lecia wystąpienia Marcina Lutra - a w niej artykuł dr Magdaleny Sachy pt. "Biblia, toga, fisharmonia... Pamięć o ewangelikach na wystawach muzealnych Mazur". Polecamy!
http://www.iz.poznan.pl/…/wokol-reformacji-lutra-i-kosciolow

Pięćsetna rocznica wystąpienia Marcina Lutra stała się okazją, by oddać łamy czasopisma Instytutu Zachodniego autorom podejmującym tematykę Reformacji oraz zagadnień konfesyjnych. Prezentowane rozprawy nasuwają refleksję o determinacji jednostki...
iz.poznan.pl

W nabliższych dniach będziemy mieli gościa z zagranicy i studenci będą mogli wziąć udział w spotkaniach: istnieje możliwość zaliczenia awansem fakultetu przewidzianego na semestr letni – w trybie uczestnictwa w zajęciach p. Giancarli Brunetto, doktoratki Portuguese Catholic University w Bradze (Portugalia), w dniach 17-23 stycznia br. Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim. Liczba miejsc jest ograniczona do dwunastu – chętnych prosimy o zapisanie się w Sekretariacie Instytutu Badań nad Kulturą do 17 stycznia br. Szczegoły na naszej stronie interntowej - zapraszamy!

Image may contain: 1 person, text
Katedra Kulturoznawstwa UG updated their cover photo.
January 10

Nowy rok już rozpoczęty - zdejmujemy świąteczną wstążkę i wracamy do kulturoznawczych książek

No automatic alt text available.

W 2018 roku życzymy wszystkim wielu kulturoznawczych doświadczeń, wspaniałych kulturoznawczych przeżyć (a nawet olśnień) i okruchów kulturoznawczych wspomnień.
Wszystkiego dobrego!

(ilustracja pochodzi z projektu animacyjnego naszych studentów, który w całej krasie można oglądać w kąciku studenckim na naszym korytarzu )

No automatic alt text available.