Posts

MARSZ DLA ŻYCIA W BERLINIE

March for life in Berlin
Translated
WSPIERAJ MEDIA NARODOWE: ►Wesprzyj wysyłając SMS o treści MEDIA na numer 73550 (koszt 3.69 PLN z VAT) ► Wesprzyj poprzez PayPal: http://goo.gl/xP4LAQ ►Stowar...
youtube.com
Image may contain: text
Sławomir Cenckiewicz

Jest takie miejsce pracy, w którym jeszcze świeci blask prawdy

Videos
Teatr w kościele katolickim
7
9
Leśnik Liam Emmery z irlandzkiego hrabstwa Donegal, kilkadziesiąt lat temu posadził drzewa w kształcie krzyża. Oto ten niezwykły widok. Zmarł on 6 lat temu. Nie zobaczył efektów swojej pracy. Nawet jego rodzina nie wiedziała o tym. Odkryli to pasażerowie samolotu kilka miesięcy temu. / informacja z twittera ks. Daniela Wachowiaka. https://t.co/hUwytcfKmO
190
15
Dlaczego dobrym ludziom przytrafiają się złe rzeczy, a złym dobre
198
13
Photos
Posts

Zapada decyzja o natychmiastowym zakończeniu ciąży. Dziecko rodzi się zniekształcone: skrócone kończyny, wodogłowie i zapewne wady narządów wewnętrznych. Zaraz po urodzeniu traktowane jest jak preparat do badania. Nie zdecydowano jeszcze tylko, czy ma trafić do lodówki, czy do formaliny! Zaraz zapadnie wyrok. Ale uwaga: ono żyje! Leży wraz z łożyskiem w metalowej misce i wyraźnie widać, jak bije mu serce! Wbrew przewidywaniom i diagnozie. Położna pośpiesznie i dyskretnie dokonuje wodą chrztu dziecka, przecież jest katoliczką (wszyscy uczestnicy tegoż zdarzenia są katolikami).

W szpitalach położniczych położne asystują przy aborcjach. Często wbrew swojej woli.
gosc.pl
No automatic alt text available.
Image may contain: one or more people, outdoor, nature and water
Image may contain: one or more people, people standing and wedding
Jacek Gniadek SVD added 3 new photos.

Byłem w ostatnią niedzielę na mszy św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w Lyonie. Rozpoczęcie. Wchodzi głównym wejściem kapłan o ornacie skrzypcowym w asy...ście ośmiu ministrantów. Unosi się dym kadzidła i czuję, że moja dusza również się wznosi do Boga. Nagle mój wzrok przyciągają białe adidasy ceremoniarza. Bez skarpetek, bez sznurówek i przykrótka sutanna - Gdzie czarne wypastowane buty? - pytam siebie. Czy ta msza jest ważna?

To nie koniec. Przed kazaniem kapłan wyciąga komórkę i kładzie ją na pulpicie. Po kazaniu coś tam przy niej manipuluje i chowa ją do kieszeni. - Czy to nie jest liturgiczne nadużycie? - znowu się zastanawiam cały zdenerwowany.

Na zakończenie mszy św. kapłan w albie stoi przed kościołem i rozmawia z ludźmi. - No tego już za dużo! Czy tak w ogóle można? Czy ja byłem na ważnej mszy św.?

Oczywiście nie miałem takich skojarzeń. Nie stawiałem sobie takich pytań, ponieważ w życiu kieruję się zdrowym rozsądkiem. W liturgii przedsoborowej widzę wartość i mam nadzieję, że kard. R. Sarah doprowadzi do reformy liturgii. Czy będzie to reforma reformy? Czy będą obok siebie istniały dwa ryty i na siebie oddziaływały? Nie wiem, choć jestem raczej za drugim rozwiązaniem.

Ostatnio widziałem kilka wpisów na stronach zwolenników liturgii przedsoborowej, które u niektórych wywołują wiele emocji i nie dziwię się, że ze strony przeciwnej padają w takich okolicznościach określenia w stylu "tradycjonalistyczne zakapiory". Jeden wpis dotyczył mszy św. na kajakach, a drugi mszy św. na plaży. W komentarzach wielkie oburzenie. Podobne do tego mojego z mszy św. w Lyonie :- ) Przechodzę obok nich obojętnie, tzn. nie mają one wpływu na to, jak odbieram liturgię przedsoborową. Jeszcze tak nie odprawiam, ale uczestniczę.

Pracowałem wiele lat na misjach w Afryce i gdybym musiał za każdym razem pytać biskupa o pozwolenie, to ludzie nie mieliby Eucharystii, a biskup musiałby tylko odpisywać na listy. Przez całe życie jeżdżę z "małym księdzem". Od dwóch tygodni jestem we Francji i raz z niego już skorzystałem. Przypuszczam, że kaplica w domu prowadzonym przez czerwony krzyż, gdzie odprawiam mszę św. dla chorych, nie ma konsekrowanego ołtarza. Mam jednak pewność, że namaszczeni są uczestnicy Eucharystii.

A tak z ciekawości na zakończenie zapytam? Sprawdziliście, czy księża na publikowanych zdjęciach nie mieli pozwolenia ordynariusza miejsca? Kiedyś wieszaliście psy na Wojtyle, że odprawiał na kajakach, a później okazało się, że miał takie pozwolenie od prymasa....

See More
Cichutka i łagodna, Bogu ducha winna kanadyjka, Mary Wagner, ma być po raz kolejny skazana na więzienie (18 miesięcy) za zakłócanie biznesu aborcyjnego. Jak zakłóca? Wchodzi na teren przedsiębiorstw aborcyjnych, modli się (po cichu) i rozdaje róże matkom ciężarnym. Przesiedziała za to już łącznie 5…
prawy.pl

Edycja:

Państwo zapominają, że utrzymanie calego projektu kosztuje. Z kwoty uzyskanej ze sprzedaży moglibyśmy realizować pozostałe przedsięwzięcia. Zarzucanie złej woli przychodzi najłatwiej.

PROJEKT JESTEM KATOLEM JEST NA SPRZEDAŻ.

...

W przeciągu ostatnich miesięcy otrzymaliśmy dwie oferty kupna naszego projektu. Pierwsza propozycja była bardzo atrakcyjna jednakże kupujący wymagał zbyt wiele, natomiast druga oferta okazała się zwyczajnie zbyt niska.

To nas jednak skłoniło do przemyśleń i zdecydowaliśmy się wystawić cały projekt na sprzedaż.

Główne postanowienia:
- najatrakcyjniejsza oferta wygrywa - to jedyny wyznacznik
- oferty prosimy składać w wiadomościach prywatnych na naszym fanpejdżu
- czas zakończenia przyjmowania ofert: 17.08.2017
- całość transakcji jest objęta tajemnicą, co może zostać dodatkowo uwzględnione w umowie

Podczas składania ofert prosimy nie sugerować się wyłącznie polubieniami fanpejdża, lecz przede wszystkim możliwościami jakie daje marka Jestem Katolem istniejąca od 4 lat, również szybki przyrost polubień przy nieczęstych publikacjach i tak samo spore zasięgi etc. Więc sprawni copywriterzy będą potrafili wykorzystać te oraz inne zalety nazwy projektu Jestem Katolem.

Oferty można składać w USD, EUR, PLN.

/Redakcja

See More
Edit: The State forgets that maintaining the entire project costs. From the amount obtained from the sale, we could carry out other projects. Regurgitation of bad will comes easiest. Project I'm katolem is for sale. Over the past few months, we have received two offers to buy our project. The first proposal was very attractive, however, the buyer needed too much, and the second offer was simply too low. However, it made us think and decided to put the whole project on sale. Main provisions: - attractive offer wins - it's the only indicator - offers please submit in private messages on our fanpage - end time of receipt: 17.08.2017 - całość transakcji jest objęta tajemnicą, co może zostać dodatkowo uwzględnione w umowie When submitting offers, please do not suggest only likes touch, but above all the opportunities that mark has given me have been katolem existing for 4 years, also a rapid increase in likes with infrequent publications and the same large chosen etc. So able copywriters will be able to use these and other advantages of the project name I am katolem. Tenders may be submitted in USD, EUR, pln. Editorial.
Translated

Kpiny z naszej ŚWIĘTEJ RELIGII nie ustają przybierając formę coraz to prymitywniejszą.
http://szata.net/brand/szata/product/janusz-ufam-tobie

Image may contain: one or more people
Fundacja Pro - Prawo do Życia

Alanna Grace urodziła się w 23 tygodniu ciąży. W Polsce można w tym czasie legalnie wykonywać aborcje!
----------------------------------------------

http://stopaborcji.pl/dolacz_do_nas/ Dołącz do nas

Możemy porozmawiać o legalizacji narkotyków czy prostytucji. Ale nie o legalizacji ludobójstwa – deklaruje publicysta
rp.pl
Image may contain: 3 people, people sitting
Jacek Gniadek SVD

Generał jezuitów Arturo Sosa Abascal SJ wziął udział w buddyjskiej modlitwie. Zaraz cała wina spadanie na Sobór Watykański II. A tym czasem...

Niektórzy twierd...zą, że religie niechrześcijańskie zawierają objawienie i są ścieżkami zbawienia dla ich członków. Dokładna analiza dokumentów Soboru Watykańskiego II dowodzi jednak coś przeciwnego. Sobór nauczał, że zbawienie jest tylko w Jezusie (Dz 4, 12, por. Ad Gentes, nr 9 i Gaudium et Spes, nr 10). Sobór w uroczystym języku stwierdził: "Najpierw więc oświadcza święty Sobór, że sam Bóg ukazał ludzkości drogę, na której Jemu służąc ludzie mogą osiągnąć w Chrystusie zbawienie i szczęśliwość" (Dignitatis Humanae, nr 1). Cokolwiek w tych religiach jest "w nich z dobra i prawdy, Kościół traktuje jako przygotowanie do Ewangelii" (Lumen gentium, nr 16). Ten dobry posiew nie ginie, a doznaje "uleczenia, wyniesienia na wyższy poziom i pełnego udoskonalenia na chwałę Bożą, na zawstydzenie szatana i dla szczęścia człowieka" (Ad gentes, nr 9)

Benedykt XVI trafnie zauważył, że był Sobór Ojców, prawdziwy Sobór, ale był też sobór mediów, niemal sam dla siebie. Świat pojmował Sobór poprzez środki przekazu. Tak więc to, co docierało do ludzi, to sobór mediów, a nie Sobór Ojców.

Dzisiaj nic się nie zmieniło. Ciągle żyjemy mitami o SWII...

See More
Image may contain: one or more people and text
Katedra Filozofii Religii

Po dłuższej przerwie wracamy z niesamowicie trafnym cytatem prof. Gogacza. Zachęcamy do polubień i udostępnień, gdyż tego typu wpisów będzie coraz więcej!

Popularny wśród internautów portal społecznościowy, chcący uchodzić za ostoję wolności słowa, po raz kolejny zastosował cenzurę. Tym razem powołując się na zasady dotyczące publikacji reklam, Twitter zablokował kampanię informacyjną PCh24.pl dotyczącą apelu do polskich władz o odwołani...
pch24.pl

Młodzi, zdrowi – dlaczego nie klęczą? Bo niemodne? Nie, to by nie wystarczyło, to jest głębszy znak – „upadnij na kolana, ludu czcią przejęty”, no właśnie, trzeba być czcią przejętym, żeby paść na kolana. Trzeba wiedzieć przed kim i dlaczego. Wstać można na znak szacunku. Wstają studenci, gdy wchodzi profesor, stoją ludzie na baczność, gdy grają hymn państwowy. Ale jest to zwłaszcza dzisiaj gest wieloznaczny.

------------------------------
Koszulki JESTEM KATOLEM - NOWE WZORY 2017 --> https://jestemkatolem.cupsell.pl/k/nowe-wzory-2017

Young, healthy - why don't you kneel? Because it's tacky? No, that wouldn't be enough, it's a deeper sign - "fall on your knees, people with reverence", You have to know from who and why. Stand up for a sign of respect. Students stand up when the professor comes in, people stand at attention when they play the national anthem. But it is especially today's gesture gesture. ------------------------------ Shirts I'm katolem - new designs 2017 -- > https://jestemkatolem.cupsell.pl/k/nowe-wzory-2017
Translated
Młodzi, zdrowi – dlaczego nie klęczą? Bo niemodne? Nie, to by nie wystarczyło, to jest głębszy znak – „upadnij na kolana, ludu czcią przejęty”, no właśnie, trzeba być czcią przejętym, żeby paść na kolana. Trzeba wiedzieć przed kim i dlaczego. Wstać można na znak szacunku. Wstają studenci, gdy wchodz...
jestemkatolem.pl
Wykład ks. Profesora Tadeusza Guza na temat Marcina Lutra i herezji protestantyzmu. <a class="g1-link g1-link-more" href="https://jestemkatolem.pl/2871/luter-i-jego-herezje-ks-prof-tadeusz-guz/">More</a>
jestemkatolem.pl

Od 2012 roku 100 procent islandzkich dzieci, które miały zespół Downa, zostało zamordowanych przed narodzeniem. Od 2014 roku 98% Dunek spodziewających się dziecka z Zespołem Downa, wybrało zamordowanie swych nienarodzonych dzieci.

------------------------------------
Zachęcamy do polubienia nas na Facebooku: Jestem katolem, do odwiedzenia sklepu z koszulkami: https://jestemkatolem.cupsell.pl.

Od 2012 roku 100 procent islandzkich dzieci, które miały zespół Downa, zostało zamordowanych przed narodzeniem. Od 2014 roku 98% Dunek spodziewających się dziecka z Zespołem Downa, wybrało zamordowanie swych nienarodzonych dzieci.
jestemkatolem.pl