Posts
Klub Fotografii Prasowej added 5 new photos from March to the album: Nagrody SDP 2017 — with Tadeusz Koniarz at Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.
March

21 marca wręczono Nagrody SDP 2017. Nagrodę im. Eugeniusza Lokajskiego otrzymał Piotr Tracz za reportaż pt: "Kulturysta". nagrodę im. Erazma Ciołka otrzymał Tadeusz Koniarz za reportaż pt "Świat bez koloru". Autorom gratulujemy !

Videos
Photos
Posts

Jutro

Tomorrow
Translated
MAR8
Thu 8:00 PM UTC+01
110 people interested
W ostatnich tygodniach w różnych miejscach na Facebook`u odbywały się ciekawe dyskusje dotyczące tego, czy fotoreporterów powinny w przygotowaniu zdjęć do publi
grzegorzdembinski.com
John Kraus zechciał poczuć prawdziwy dreszczyk emocji. Postanowił sfotografować start rakiety. Swój aparat ustawił niecałe 100 metrów od miejsca startu, czego bardzo szybko pożałował. Zobaczcie, co się stało z jego sprzętem.
fotoblogia.pl

Wystawa prac dwóch miejskich fotografów - Aleksandra Małachowskiego i Jorge Alvy - to najnowsza propozycja warszawskiego Pawilonu Sztuki ERGO Hestii. Młodzi artyści zaprezentują wspólny projekt „Atypical”, którego wizualna struktura rozgrywa się na styku architektury i fotografii. Umiejętnie korzystając z (wielko)miejskiego kontekstu Warszawy - ale i charakterystycznego otoczenia Pawilonu Sztuki - twórcy opowiadają również o ich personalnej relacji z miastem i jego mieszkańca...mi.
Prace Aleksandra Małachowskiego i Jorge Alvy, prezentowane na wystawie „Atypical”, są wyrazem ich niezwykłej pasji do fotografowania miasta i jego architektury. W Pawilonie Sztuki zobaczymy najbardziej osobiste przemyślenia młodych fotografów o miejscu, które nazywają domem - Warszawie. Młodzi artyści pochodzą z różnych stron świata – Aleksander Małachowski z Polski, Jorge Alva natomiast z oddalonego o tysiące kilometrów Salwadoru. Radość czerpią nie tylko z tego, czym się zajmują, ale również z faktu, że jako fotografowie znaleźli w sobie bratnie dusze. W swoich fotografiach próbują uchwycić niepowtarzalne oblicze Warszawy. Miasto służy im jako przestrzeń dla eksperymentów fotograficznych, a także jako miejsce zawodowego i osobistego rozwoju. Artyści prezentują bardzo świeże spojrzenie na miasto, w którym nie widać smutku i piętna tragicznej przeszłości, ale zaciekawienie przyszłością i zachwyt dynamicznym rozwojem stolicy Polski.
Wystawa „Atypical” swoją nietypowością zainteresuje nie tylko varsavianistów. Istotnym jej elementem jest bowiem kontekst miejsca, w jakim się odbywa: Pawilon Sztuki ERGO Hestii znajduje się naprzeciwko jednego z najbardziej chyba tajemniczych budynków w Polsce, a na pewno w Warszawie. To opuszczony budynek z lat 80. XX wieku przy ul. Sobieskiego 100 na Dolnym Mokotowie, zaprojektowany przez architektów Piotra Sembrata i Janusza Nowaka.
www.artystycznapodrozhestii.pl

Aleksander Małachowski - urodził się i wychował w Warszawie. Zajmuje się głównie fotografią architektury. Jego pasja narodziła się z ciągłej chęci odkrywania nowych perspektyw oraz przywiązywania uwagi do detali. Na jego zainteresowanie się tym tematem wpłynęło na pewno studiowanie nauk ścisłych. Z tego też powodu w swoich pracach wykorzystuje elementy geometrii, symetrii oraz minimalizmu.
www.hashtagalek.com

Jorge Alva - jest miejskim fotografem z Salwadoru, mieszkającym obecnie w Warszawie. W swoich pracach inspiruje się sztukami wizualnymi, filmem i architekturą. Postrzeganie rzeczy w sposób niekonwencjonalny, pozwala mu na podejmowanie coraz to nowych wyzwań. Jego celem jest tworzenie interesujących fotografii z wykorzystaniem otoczenia. Patrzy na świat poprzez kadry - kreuje sceny oraz nowe światy w obrębie istniejącego. Łączy tę wizję z emocjami, co przekłada się na powstanie wyjątkowych zdjęć. W tym znaczeniu prace, które tworzy, odzwierciedlają w pełni jego osobowość.
www.urbanentdecker.com

See More
Image may contain: text

A mogło być tak pięknie gdybyście tylko stawili się większą siłą. Warszawski SDP ma 1500 członków na sali było 100 osób czyli głosowało mniej niż 10% naprawdę była szansa by powalczyć o nasze sprawy. Jacek Herok został wybrany do zarządu. Mimo wszystko mam nadzieję i wierzę że będziecie bardziej się angażować. Szymon. Pozdrawiam.

And it could have been so beautiful if you'd only been more powerful. Warsaw sdp has 1500 members in the room there were 100 people that voted less than 10 % really was a chance to fight for our affairs. Jacek Herok was elected to the board. After all, I hope and believe that you will be more involved. Simon. Greetings.
Translated
Image may contain: indoor
Wolisz pracować w kawiarni na placu Trzech Krzyży niż w Mordorze? Nie chcesz tracić czasu na niekończące się korpospotkania i biurowe plotki? Nie jesteś sam! Według ostatniego badania, „prawdziwych” freelancerów jest w Polsce już 100 tysięcy. Zarabiają z roku na rok coraz lepiej, ch...
bezprawnik.pl

Zaproszenie

Invitation
Translated
FEB22

Drogie Koleżeństwo
Centrum Informacyjne Lasów Państwowych (za naszym - KFP- pośrednictwem) proponuje zorganizowanie plenerów fotograficznych dla fotoreporterów z redakcji , wolnych strzelców i agencji fotograficznych. Plener wiosenny - Puszcza Białowieska (2 dni), plener jesienny - Bieszczady (3 dni)
Jako pierwszy wyjazd zaproponowano nam plener w Puszczy Białowieskiej połączony ze spotkaniami z pracownikami LP, przedstawicielami Dyrekcji Okręgowej LP. przedstawicielami ZU...L-ów (Zakłady Usług Leśnych) itp. Organizatorzy zapewniają transport z Warszawy, wyżywienie, nocleg. Byłby to plener 2 dniowy.
My ze swej strony mamy zebrać chętnych na taki wyjazd i przedstawić listę w Dyrekcji CILP. Prosimy zatem ZAINTERESOWANYCH o pilny kontakt z KFP pod adresem mailowym klubfotografiiprasowej@gmail.com Prosimy o podanie danych - nazwisko imię , redakcja/agencja/ freelancer, adres mail oraz telefon.
Po skompletowaniu listy chętnych poinformujemy o dokładnym terminie wyjazdu. Wszystkie koszty poniesie CILP. Prosimy o szybką odpowiedź !!!
Mile widziani fotoreporterzy piszący nie tylko aparatem fotograficznym ale także "piórem"

Pozdrawiamy - Donat Brykczyński & Stefan Zubczewski

See More

Pamiętajcie proszę o 1% może warto pomóc https://www.facebook.com/events/987841234713887/…

REMEMBER PLEASE 1 % might be worth helping https://www.facebook.com/events/987841234713887/?notif_t=plan_user_invited&notif_id=1518380371103612
Translated

Takie fajne coś i w miarę... niedrogie.

Such a cool thing and... affordable.
Translated
Only US$77.89, buy best S60 Adjustable Handheld Steady Stabilizer and Carry Bag For Camcorder DSLR Cameras sale online store at wholesale price.US/EU warehouse.
banggood.com

Dzień dobry ludzie!!!!!
Rozpoczynamy zbiórkę zdjęć, projektów, serii, cyklów reportaży na Wojnowski Festiwal Fotografii 2018. Z racji tegorocznego mundialu motywem przewodnim jest sport w każdej postaci. Inne projekty też są mile widziane. Prewki prosimy wysyłać na adres Fotobaza02@gmail.com w tytule Wojnowo. Zastrzegamy sobie wybór z nadesłanych prac, gdyż ponieważ liczba płotów we wsi jest ograniczona. Dziękujemy! Zachęcamy! Aaaa i osobiście poprosiłbym numerowanie zdjęć w kolejności jaką chcecie zachować, a także opisać zdjęcie - tytuł.
Czuj duch!!!!

Good morning people!!!!! We are launching a collection of photos, projects, series, reporting cycles for the 2018. Festival Photography Festival, due to this year's cup theme is sport in every form. Other projects are welcome. Please send to Fotobaza02@gmail.com in title wojnowo. We reserve a choice of work, because the number of fences in the village is limited. Thank you! We encourage you! Ahahah and I would personally ask you to take pictures in the order you want to keep, and describe the photo - title. Feel the spirit!!!!
Translated

Wernisaż wystawy Jurka Kośnika. Wystawę można oglądać do końca lutego. Zapraszamy na Foksal 3/5 .
Jerzy Kośnik

The opening of the exhibition George Kośnika. The exhibition can be seen by the end of February. Welcome to foksal 3/5 @[100015311230238:2048:Jerzy Kośnik]
Translated

KOLEŻANKI I KOLEDZY ! NAGRODY CZEKAJĄ !

PRZYPOMINAMY !
Nadsyłajcie swoje prace na Konkurs fotograficzny w dwóch kategoriach, do 15 lutego 2018:

...

Nagroda im. Erazma Ciołka 5 tys. zł za fotografię społecznie zaangażowaną ufundowana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS oraz statuetka ufundowana przez Fundatora Prywatnego
Nagroda im. Erazma Ciołka - można przysłać maksymalnie trzy zdjęcia pojedyncze, trzy fotoreportaże złożone z maksimum ośmiu fotografii oraz jeden fotokast.

Nagroda im. Eugeniusza Lokajskiego 5 tys. zł za fotografię o tematyce sportowej ufundowana przez Totalizator Sportowy Sp. z o.o.
Nagroda im. Eugeniusza Lokajskiego - można przysłać maksymalnie trzy zdjęcia pojedyncze, trzy fotoreportaże złożone z maksimum ośmiu fotografii oraz jeden fotokast.

Konkurs o Nagrody SDP 2016 obejmuje publikacje prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe oraz prace fotograficzne, opublikowane od 1 października 2016 r. do 31 grudnia 2017 r.

Do Nagrody im. Erazma Ciołka oraz Nagrody im. Eugeniusza Lokajskiego można zgłosić również prace nie opublikowane.

KARTA ZGŁOSZENIA: http://sdp.pl/…/…/1516537918_Konkurs_SDP_2017_zgloszenie.pdf

Prace powinny być zapisane w formacie JPG z rozdzielczością max 4 MB, 300 DPI. Prace muszą być podpisane godłem autora i numerem porządkowym, w przypadku fotoreportaży godłem, literą i numerem porządkowym oraz opisane w załączonym dokumencie tekstowym w kolejności: godło, nr porządkowy, data powstania, opis fotografii/fotoreportaży. Dokument tekstowy oznaczony godłem autora musi zawierać dane autora. Godło autora musi składać się z minimum 5 liter. Prace należy wysłać z dopiskiem: Nagroda im. Erazma Ciołka czy odpowiednio – Nagroda im. Eugeniusza Lokajskiego tylko na adres mailowy klubfotografiiprasowej@gmail.com z wpisem w tytule: Nagroda im. Erazma Ciołka albo odpowiednio: Nagroda im. Eugeniusza Lokajskiego. W przypadku obu powyższych nagród pięciu nominowanych do danej nagrody zobligowanych będzie do przedstawienia organizatorowi oryginałów prac w celach wystawowych.
Zdjęcia wysyłamy na: klubfotografiiprasowej@gmail.com

See More
Ladies and gentlemen! Prizes are waiting! Reminder! I'm doing my work for a photo contest in two categories, until 15 February 2018: Reward them. Erasmus Freep 5 Pln for a photograph of socially engaged sponsored by the association of authors royalties and the statue sponsored by private founder Reward them. Erasmus freep - you can send up to three single photos, three photoreports with a maximum of eight photographs and one how. Reward them. Eugene Lokajskiego 5 Pln for photography about sports theme sponsored by Organizing Sports SP. With O.O. Reward them. Eugene lokajskiego - you can send up to three single photos, three photoreports with a maximum of eight photographs and one how. The Contest 2016 contest includes press, radio, TV and internet publications and photographic works, published from 1 October 2016 Until 31 December 2017 To reward them. Erasmus freep and reward them. Eugene Lokajskiego can also be reported not published. Report Card: http://sdp.pl/.../.../1516537918_Konkurs_SDP_2017_zgloszenie.pdf Work should be saved in jpg format with Max 4 MB Resolution, 300 dpi. Work must be signed by the author and serial number, in the case of fotoreportaży emblem, letter and order number and described in the attached text document in order: Emblem, order no, date of creation, description of photography / fotoreportaży. The text document marked by the author must contain the author's data. Godło autora musi składać się z minimum 5 Liter. Work should be sent with a note: Erasmus freep or respectively - reward them. Eugene Lokajskiego only to email klubfotografiiprasowej@gmail.com with entry in title: reward them. Erasmus freep or respectively: reward them. Eugene Lokajskiego. For both of the above awards, the five nominees for the award of the award will be to present the original works for exhibition purposes. We send photos to klubfotografiiprasowej@gmail.com
Translated
Portal Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
sdp.pl