Posts

Koło Naukowe Historii Prawa działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu ma zaszczyt zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową : Stosunki Polsko – Krzyżackie w średniowieczu – ujęcie historyczno – prawne.
Zakon Krzyżacki w czasach średniowiecza był jednym z najważniejszych tworów politycznych, który wywarł znaczący wpływ na kształt państwa Polskiego. Założeniem konferencji jest dyskusja obejmująca wiedzę z zakresu hi...storii, prawa oraz administracji na temat szeroko rozumianych stosunków Polsko - Krzyżackich.

Do udziału w konferencji zapraszamy doktorantów i studentów, którzy chcieliby uzupełnić, poszerzyć i podzielić się zdobytą do tej pory wiedzą.
Organizatorzy Konferencji proponują następujące obszary badawcze:

1. Procesy Polsko - Krzyżackie w średniowieczu,

2. Ujęcie doktrynalne stosunków Polsko - Krzyżackich,

3. Ustrój i prawa państwa Krzyżackiego.

4. Pokoje Polsko - Krzyżackie w średniowieczu.

5. Konflikty Polsko - Krzyżackie w średniowieczu.

6. Symbolika Zakonu Krzyżackiego,

Oczywiście inne obszary badawcze są również mile widziane.

Abstrakty prosimy wysyłać na adres: stosunkipolskokrzyzackie@gmail.com do 30 kwietnia 2018 roku. Abstrakt powinien spełniać następujące wymogi:
1. Długość abstraktu - 200 - 300 słów (nie dotyczy afiliacji autora, danych osobowych oraz bibliografii),

2. Czcionka Times New Roman, interlinia 1,5, rozmiar 12,

3. Tekst powinien być wyjustowany,

4. Abstrakt powinien zawierać temat wystąpienia,

5. Do abstraktu należy załączyć bibliografię,

6. Abstrakty przyjmujemy tylko drogą e-mailową.

7. Tekst należy zapisać w formacie PDF.
*Zastrzegamy sobie prawo do selekcji abstraktów.

**Abstrakty niespełniające powyższych wymogów będą odrzucane w ramach wstępnej weryfikacji formalnej.

Koszt czynnego udziału w konferencji to 60 zł. Udział bierny jest darmowy. Numer konta do uiszczenia opłaty podamy wkrótce.

W razie pytań prosimy o kontakt drogą mailową: stosunkipolskokrzyzackie@gmail.com

lub poprzez wiadomość prywatną skierowaną do Koła Naukowego Historii Prawa za pośrednictwem portalu facebook.

See More
MAY16

Zapraszamy do udziału! 🧐🤔😄

Zapraszamy do udziału w sesjach studencko-doktoranckich pod hasłem „Młodzi o Powstaniu”, organizowanych w 2018 roku przez Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk w ramach wieloletniego projektu pt. „Poznański sposób na niepodległość”, realizowanego w latach 2017-2019, dofinansowane...
ptpn.poznan.pl
Photos
Posts

Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy do polubienia i śledzenia wydarzeń PTPN! Niektóre z nich będzie współorganizowało nasze koło naukowe! 😍🤠

Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk's photo.
Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk
1,680 Likes
61 talking about this

Sesja już niedługo, a my przypominamy sobie ostatnie spotkania z I rokiem prawa naszego Uniwersytetu! Frekwencja dopisała, a wybrane zagadnienia z doktryn polityczno - prawnych pozostaną z pewnością na długo w pamięci! Dziękujemy naszemu prelegentowi specjalnemu - mgr Przemysławowi Lewickiemu oraz wszystkim prelegentom z KNHP! Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach organizowanych przez nasze koło naukowe 🤠😍🧐

Image may contain: text
KPMG Poland

zespół: Pro Publico Bono
Dedykowany uczniom szkół średnich konkurs, którego tematem przewodnim jest Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z 1997 roku. Rywalizac...ja w pojedynku na wiedzę, która w zależności od etapu oznacza przyswojenie odpowiednich materiałów. Inicjatywa połączona z warsztatami, której celem jest podniesienie świadomości podstawowych praw i obowiązków młodych obywateli RP i stworzenie merytorycznej przestrzeni do dyskusji oraz debat o ustroju.

See More

Obawiacie się pierwszej sesji egzaminacyjnej? Brakuje wam czasu na dokładną analizę materiału? Chcecie sprawdzić swoją wiedzę przed egzaminem i ją usystematyzować?
Jeżeli na któreś z tych pytań odpowiedzieliście tak, to wydarzenie organizowane przez Koło Naukowe Historii Prawa jest właśnie dla was! Dwa spotkania, podczas których postaramy się przybliżyć kwestie związane z Historią doktryn politycznych i prawnych z pewnością pomogą podczas sesji zimowej. Starsi koledzy opowie...dzą wam o egzaminie i pomogą opracować strategię spokojnego zaliczenia. Nadto omówimy najważniejsze doktryny od starożytności do współczesności. Po każdej z części prelekcji można zadawać pytania.
Nowością podczas tegorocznej powtórki jest baza przykładowych pytań testowych opracowana przez studentów - ostatnia część wydarzenia to warsztaty powtórkowe! Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

See More
JAN18
Jan 11 - Jan 18Collegium Iuridicum Novum UAMPoznan, Poland
324 people interested

Zapraszamy jako współorganizator do biernego udziału w konferencji osoby zainteresowane starożytnością. Referaty wygłoszą między innymi członkowie naszego koła naukowego.

https://m.facebook.com/events/128387737881872?view=permalink&id=141856146535031

No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
Image may contain: text
Sekcja Orientalistyczna UAM Poznań to Swoi i obcy w świecie starożytnym

Oto harmonogram VII edycji konferencji z cyklu "... w świecie starożytnym". W tym roku z motywem przewodnim: "Swoi i obcy". 31 referatów oraz 2 wykłady znakomi...tych znawców starożytności z pewnością dostarczą mocy naukowych wrażeń. W dniach 14-15 grudnia 2017 r. do Poznania zapraszamy wszystkich pasjonatów historii!

Miejsce obrad: Wydział Historyczny UAM, ul. Umultowska 89d

See More

"Wiedz Wasze, że Soplice nie zwykli się godzić;
Gdy pozwą, muszą wygrać: nieraz w ich imieniu
Trwał proces, aż wygrali w szóstym pokoleniu."

Okazało się, że prawo i literatura mają ze sobą wiele wspólnego.. Dziękujemy Panu Doktorowi P. Pilarczykowi za prelekcję i zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnych wydarzeniach Koła Naukowego Historii Prawa! 🤠😍

Koło Naukowe Historii Prawa zaprasza do udziału w seminarium dotyczącym prawnych aspektów w treściach wybranych dzieł literatury romantyzmu. Wydarzenie odbędzie się 29 listopada
o godz. 13.00 w sali 4.8 Collegium Iuridicum Novum.

Tematyka seminarium obejmuje zagadnienia prawno-historyczne pojawiające się w treściach wybranych dzieł literatury romantycznej. Pierwszą prelekcję, dotyczącą „Pana Tadeusza”, wygłosi dr Piotr Pilarczyk, który pełni funkcję adiunkta w Katedrze Hist...orii Ustroju Państwa, WPiA UAM. Zachęcamy do przyniesienia swojego egzemplarza „Pana Tadeusza”.

Serdecznie zapraszamy do udziału w seminarium wszystkich zainteresowanych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o literaturze romantyzmu i historii prawa.

Do zobaczenia!

See More
NOV29
Wed 1:00 PM UTC+01Collegium Iuridicum Novum UAM s. 4.8
84 people interested

Akcja Rekrutacja!
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych działalnością w Kole Naukowym Historii Prawa w najbliższą środę (08.11) do sali 4.9 o godzinie 12.00 !
Na załączonym obrazku Sąd egipski wzorowany na budownictwie starożytnym Więcej ciekawostek i obcowania z historią prawa tylko z KNHP UAM! 😎🧐

Image may contain: sky and outdoor

Serdecznie zapraszamy na współorganizowaną przez nas ogólnopolską konferencję ,,Swój i obcy w świecie starożytnym", która odbędzie się w dniach 14-15 grudnia. Po konferencji zostanie wydana publikacja. Szczegóły w wydarzeniu pod poniższym linkiem. Zachęcamy do nadsyłania abstraktów.

https://m.facebook.com/events/128387737881872?acontext=%7B%22ref%22%3A%223%22%2C%22action_history%22%3A%22null%22%7D&aref=3

DEC14
Dec 14, 2017 - Dec 15, 2017Wydział Historyczny UAMPoznan, Poland
117 people interested

Babilończyk płakał jak sprzedawał... 😃 Spotkanie z dr hab. Witoldem Tyborowskim na temat "Prawa najmu siły roboczej w państwie Starobabilońskim". Nie tylko nauka, ale i humor akademicki! 🤠

Image may contain: 5 people, people smiling, suit
Image may contain: 9 people, people smiling, people standing and indoor
Image may contain: 1 person, indoor
Koło Naukowe Historii Prawa UAM updated their cover photo.
May 30, 2017
No automatic alt text available.

Zapraszamy Państwa na seminarium naukowe organizowane przez Koło Naukowe Historii prawa UAM, pt. "Warunki najmu siły roboczej w okresie starobabilońskim (XIX - XVII wiek p. n. e.). Seminarium będzie miało charakter ekspercki, a poprowadzi je jeden z najlepszych w Polsce specjalistów od prawa archaicznego dr hab. Witold Tyborowski. Po wygłoszonym referacie odbędzie się otwarta dyskusja. Wydarzenie odbędzie się w sali eta. Bardzo serdecznie zapraszamy!

JUN8

"...rzadki to traf, aby prawa jednego narodu mogły się nadać drugiemu." - Monteskiusz

Image may contain: 1 person, indoor