Photos
Posts

Przypominamy, że w tym tygodniu spotkań klubowych nie ma.

Klub dzisiaj na 19, a następnym razem dopiero za 2 tygodnie - w cały przyszły weekend Muza jest zajęta.

Posts

Zapraszamy dzisiaj na regularne spotkanie od 19, a także jutro na turniej Legendy Pięciu Kręgów na 13.

Marcowy Premierzyk Fantastyczny, czyli subiektywny przegląd nowości.

"Monstressa - 2 - Krew" (7 III) - steampunk, azjatyckie stepy, fantasy, horror, mangowa stylizacja i nagroda Hugo.

"Jessica Jones" (8 III) - Daredevilowi nie udało się wspiąć ponownie na poziom wyznaczony przez swój pierwszy sezon, miejmy nadzieję, że Jessica Jones da radę.

...

"Księga mieczy" (12 III) - zbiór niepublikowanych wcześniej opowiadań czołowych pisarzy fantasy pod redakcją Gardnera Dozoisa. M.in. opowiadanie George'a R. R. Martina ze świata "Gry o tron".

"Lanfeust z Troy - wyd. zbiorcze tom 2" (14 III) - drugi i ostatni tom zbiorczy tego kultowego komiksu fantasy.

"Ready Player One" (21 III) - premiera filmu w Polsce będzie dopiero w kwietniu, więc starczy czasu na zapoznanie się z nowym wydaniem książki Ernesta Cline'a, na podstawie której powstała ekranizacja.

"Krypton" (22 III) - serial osadzony na Kryptonie na generację przed jego zniszczeniem, z dziadkiem Supermana jako bohaterem.

"Pacific Rim: Rebelia" (23 III) - za wiele nie oczekujemy, ale Jaegery będą walczyć Kaijū przynajmniej widowiskowo.

"Thor - 1 - Gromowładna" (28 III) - w swoim kinowym uniwersum Marvel uznał, że Thor jest Thorem nawet bez swojego młota. W komiksach wręcz przeciwnie - Thorem jest ta, która dzierży Mjolnir.

----

Przegapione w lutym:

"Stargate: Origins" - 10 odcinków po 10 minut na 20 rocznicę Gwiezdnych Wrót.

"Paradoks Cloverfield" - film miał się ukazać w kinach dopiero w kwietniu, ale z dnia na dzień okazało się, że premiera odbędzie się w serwisie Netflix. Cokolwiek sądzić o jego jakości, przeniesienie premiery wysokobudżetowego filmu z kina do serwisu steamingowego jest bezprecedensowe.

See More
Image may contain: table and food
Dariusz Szymaszek

Cień wygrał po raz drugi. Nie wchodząc w szczegóły,w kluczowym momencie potyczki, gra odwrócila się przeciwko mnie. Zamiast 4 ruchow na torze mordoru, musialem wykonać osiem. Cień dostał szanse od losu,by zdobyć Lorien i wygrać militarnie.

Do klubu zapraszamy jak zwykle na 19.

Jesteśmy na półmetku naszego pierwszego pełnego kwartału w Lidze Gier Planszowych. Póki co top 3 wygląda następująco:

Czarny (LGP = 120, PUNKTY = 30, GRY = 4)
Khezu (LGP = 96, PUNKTY = 24, GRY = 4)
Raziel (LGP = 24, PUNKTY = 12, GRY = 2)

...

Legenda:
LGP - punkty rankingowe wyliczone z ilości zdobytych punktów i różnorodności gier
PUNKTY - ilość punktów zdobytych w grach
GRY - ilość różnych tytułów gier, w których gracz zwyciężył

See More
We're halfway through our first full quarter in the League Game League. So far, TOP 3 looks like: Black (of = 120, points = 30, games = 4) Khezu (of = 96, points = 24, games = 4) Raziel (of = 24, points = 12, games = 2) Legend: Of - points points calculated from score score and game diversity Points - number of points acquired in games Games - number of different game titles in which player won
Translated

Zapraszamy dzisiaj na 19.

Reaktywują się po kilku latach - http://www.lubin.pl/reaktywuja-sie-po-kilku-latach/ (https://archive.fo/XDZto)
Trzeba przyjść i dobrze się bawić - http://miedziowe.pl/content/view/72949/198/ (https://archive.fo/vCBYi)
Fantastyka w kinie - http://www.lubin.pl/fantastyka-w-kinie/ (https://archive.fo/Sgq9c)
Jon Snow na Żelaznym Tronie? - http://regionfan.pl/lubin-jon-snow-na-zelaznym-tronie/ (https://archive.fo/6gfac)
W Muzie gry, LEGO i postacie z gier - http://lubinextra.pl/2017/09/23/muzie-gry-lego-postacie-gier-foto/ (https://archive.fo/DFaZu)
No automatic alt text available.
Art Rage

Zimowe wieczory trochę się dłużą? 🌖

Jak zawsze, mamy dla Was doskonałe rozwiązanie!

Na https://artrage.pl/boardrage/rewers wjechał właśnie nowy, wypasiony paki...et z grami od Fullcap Games 🎲🎲

Wiecie co z tym zrobić

P.S.
Przypominamy, że na https://artrage.pl/bookrage/rewers wciąż trwa akcja z fascynującymi reportażami od Wydawnictwa Dowody na Istnienie!

See More
Image may contain: 1 person, text
DarkRoom Radia NaGłos

Przygoda, Magia, Fantasy, gra!
Prowadzacy audycję DarkRoom w Radiu NaGłos zabiorą was na przygodę do fantastycznego świata z uniwersum Warhamera.
Gra wyobraźni... czyli papierowy RPG przeniesie mistrza gry oraz trzech graczy do do przygody w świat klasycznego fantasy z udziałem wielu barwnych postaci.
Skille, pomysłowość, szczęście w rzutach kością oraz miłosierdzie narratora - co pomoże bohaterom dotrwać do końca misji? Posłuchajcie z nami!
Przygodę będziemy odgrywać w studio 16 lutego o godzinie 16:00! http://kpswjg.pl/pl/radionaglos

See More
LKF Ostatnie Przymierze added 10 new photos to the album: X-Wing Miniatures Game — at Centrum Kultury MUZA.
February 7

Zdjęcia z gier w X-Winga w Muzie

Spotkania w Muzie jak zwykle o 19, zapraszamy!

Lutowy Premierzyk Fantastyczny, czyli subiektywny przegląd nowości.

"Altered Carbon" (2 II) - serialowa adaptacja powieści Richarda K. Morgana zanosi się, skromnie mówiąc, na najlepszy cyberpunk jaki zagościł na ekranach.

"Idiota skończony" (2 II) - zbiory opowiadań różnych polskich autorów trafią się dość rzadko i zwykle jest to raczej science fiction. Dobra okazja, żeby zapoznać się z nieznanymi sobie twórcami.

...

"Zwycięstwo albo śmierć" (13 II) - nie tak dawno był 3 tom, a Robert J. Szmidt już raczy nas kolejną częścią space opery "Pola dawno zapomnianych bitew".

"Czarna Pantera" (14 II) - film wyczekiwany tak bardzo, że pobił rekord przedsprzedaży dla filmów o superbohaterach. Co prawda poprzednim rekordzistą był "Batman v Superman", więc nie jest to wyznacznik jakości, ale wstępne recenzje są pozytywne.

"To, co najlepsze. Tom 1" (15 II) - Harlan Ellison to jeden z czołowych pisarzy fantastyki, którego wielu innych wymienia jako inspirację. W Polsce jednak tak zaniedbany, że już ten pierwszy tom zbioru jego opowiadań będzie chyba zawierał więcej jego tekstów, niż do tej pory w naszym kraju się ukazało.

"Kształt wody" (16 II) - rzadko zdarza się, by produkcja z naszego podwórka była wymieniana jako jeden z najlepszych film roku i nominowana do Oskara za najlepszy film. Minionego roku, bo rzadko też zdarza się, byśmy musieli czekać w Polsce tak długa na taki film. Przynajmniej zdążyli przed książkową adaptacją, która ukaże się również w tym miesiącu.

"Demon luster" (28 II) - kontynuacja "Szamanki od umarlaków" Martyny Raduchowskiej również doczekała się ponownego wydania.

----

Przegapione w styczniu:
"Electric Dreams" - w zasadzie przegapione już wcześniej, bo w styczniu ukazały się ostatnie 4 odcinki. "Black Mirror" pokazało, że jest obecnie zapotrzebowanie na serial science-fiction w formie krótkich opowieści zamkniętych w jednym odcinku i "Electric Dreams" dobrze się w ten format wpisuje, przenosząc na mały ekran opowiadania Philipa K. Dicka.

"Kokkoku" - anime mają to do siebie, że wychodzą masowo i trudno przewidzieć, które okażą się ciekawe. Z tych pominiętych w poprzednim zestawieniu, ta wzorowo prowadzona opowieść zasługuje na wspomnienie.

See More