Photos
Videos
studio cz I
20
6
Posts

23 czerwca w Legnicy odbył się festiwal kolorów. Impreza polegająca na obrzucaniu się kolorowym proszkiem. Zabawa przednia, a my tam byliśmy z aparatami. Zerknijcie na zdjęcia

W dniu jutrzejszym odbędzie się bardzo fotogeniczna impreza pod nazwą Holi Festival - Święto kolorów. Impreza skierowana do wszystkich, bez wyjątków, bez ograniczeń wiekowych! Zabawa polega na obrzucaniu się kolorowymi proszkami holi.
Listę obecności podpisujemy z aparatami w ręku 😀 !

JUN23
Fri 3:00 PM UTC+02Lotnisko LegnicaLegnica, Poland
2,221 people interested
Posts

Dzięki zaproszeniu przez Stowarzyszenie Jutrzenka mieliśmy możliwość poćwiczyć w praktyce portret studyjny. Mamy nadzieję, że Członkowie Stowarzyszenia Jutrzenka są równie zadowoleni jak my z wykonanych portretów. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Oto galeria z naszego pleneru fotograficznego. Byliśmy w miejscu bajecznym, będącym ulubionym miejscem wycieczek rodzinnych i plenerów ślubnych, oddalonym od Legnicy zaledwie 1,5 godziny jazdy. Mowa tu o Parku Mużakowskim, inaczej Park Muskau położonym na granicy polsko-niemieckiej. Można tam zobaczyć piękny most z kamieni bazaltowych, Most Podwójny i Angielski, Zamek i piękne ścieżki ogrodowe. Jest to jeden z największych parków rododendronów i azalii. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

Ostatnie weekendy pozwalały na fotograficzne wycieczki, a my w ramach jednego z naszych spacerów wybraliśmy się w plener i zapisaliśmy obraz jesieni w naszych aparatach. Na galerię z pleneru musicie chwilkę poczekać, a zdjęcie przedstawia „osobnika” napotkanego na spacerze. Gdzie był plener? Po zdjęciu będzie trudno zgadnąć, ale może komuś się uda

Image may contain: plant, outdoor and nature

Galeria „odważnych” przed naszymi obiektywami podczas VII FLOPShow…

Już za chwileczkę, już za momencik... zapraszamy na nasze stoisko podczas VII FLOP

Zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Festiwalu Legnickich Organizacji Pozarządowych, które będzie się mieściło w Małym Patio pomiędzy Orsay a Apart. Każdy będzie mógł popróbować swoich sił przed obiektywem, a entuzjaści uwieczniania rzeczywistości w kadrze fotograficznym będą mogli skorzystać z oświetlenia studyjnego. Zespół LSFu zaprasza.

OCT15
Oct 15, 2016 - Oct 16, 2016Galeria PiastówLegnica, Poland
8 people went

Już jutro 15 października zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na Festiwalu Legnickich Organizacji Pozarządowych, które będzie się mieściło w Małym Patio pomiędzy Orsay a Apart. Każdy będzie mógł popróbować swoich sił przed obiektywem, a entuzjaści uwieczniania rzeczywistości w kadrze fotograficznym będą mogli skorzystać z oświetlenia studyjnego. Zespół LSFu zaprasza.

No automatic alt text available.

Pierwsze spotkanie w sezonie 2016/2017 zorganizowaliśmy w przepięknym miejscu w Rudawskim Parku Krajobrazowym, fotografując kolorowe jeziorka. Zapraszamy do galerii. Sezon LSF’u otwarty!

Przekazaliśmy na licytację dla Konrada cztery zestawy zdjęć zrobione przez członków LSF. Zdjęcia są przyklejone na piance i polakierowane, więc długo będą cieszyły oczy wygranych Fotografie przedstawiają cztery projekty i tak też będą podzielone licytacje. Na zdjęciach zobaczymy nasz legnicki Teatr Avatar (galeria nr I), bolesławiecką Gliniadę (galeria nr II), efektowne zabawy fotograficzne „Pędzlem świetlnym” (galeria nr III), oraz najbardziej liczny zestaw „Przyroda” (ga...leria nr IV). Linki do licytacji poniżej:

See More
Image may contain: 5 people, people smiling, text

Kolarze kojarzą się zawsze z pełnym emocji widowiskiem. Z uciekającym peletonem i goniącym go wiatrem. Z szumiącą chmurą zawodników w kolorowych koszulkach, mknącą często bardzo ciasnymi miejskimi ulicami. Wyścigi kolarskie to ogromne pole inspiracji do tworzenia niepowtarzalnych obrazów. To sztuka zamknięcia ekspresji w ramy statycznego obrazu. Takiego widowiska nie można pominąć, bo daje niepowtarzalną możliwość skonfrontowania swoich umiejętności, możliwości własnego sprzę...tu z poskramianiem ogromnej energii, jaką jest peleton kolarzy. Tam walka toczy się o każdy centymetr przewagi, o szukanie najlepszej drogi przejazdu tam gdzie tej drogi praktycznie niema. W ścisku i niewyobrażalnej ciasnocie każdy jedzie na kole drugiego, niemal ociera się o kogoś pędzącego obok. Taki ogromny organizm prędkości i kosmicznej energii to pokłady adrenaliny wpływającej nie tylko na walkę na szosie, ale także na pozornie biernych uczestników tej gonitwy, dopingujących z pobocza. W walce o nadążenie za uciekającymi kolarzami, za ujarzmieniem tej nadzwyczajnej energii emocje osiągają poziom nigdy niespotykany. Bo jak można nie dać porwać się widowisku, kiedy peleton pędzi w odległości kilku centymetrów od obiektywu aparatu. Wydaje się, że każdy zawodnik muska aparat, że w każdej chwili trąci osłonę obiektywu. Takich emocji nie do się opisać. W takim szumie przemykających kolarzy aparaty rozgrzewają się do czerwoności. Migawki strzelają zapisywanymi obrazami jak karabin maszynowy, a bufor zapisu zdjęć dostaje zadyszki, Tylko szum pędzących kolarzy nieco schładza te wszystkie mechanizmy. A z drugiej strony, za każdym przejazdem podgrzewa do dalszej walki z prędkością. Nawet Grzesiek ledwo nadąża z wymianą filmów. Wierność analogii jest szlachetna, jednak tutaj nowoczesna technologia skutecznie wygrywa z tradycją. Ilość rejestrowanych fotografii wymaga niemal nieograniczonej pojemności kart. Tutaj wszystko trzeba sobie przygotować przed wyścigiem, sprawdzić dokładnie, bo potem nie ma ani chwili na zastanawianie nad takimi szczegółami. Potem trzeba dać się ponieść emocjom. A skupić się tylko na spuście aparatu, aby jak najwierniej poskromić ten wierzgający, buchający adrenaliną i żądzą zwycięstwa peleton.

Z pewnością Kryterium wyścigu „Grody Piastowskie” było niezapomnianym przeżyciem. Wspominając klasyka, Roberta Capę, udało nam się w miarę możliwości podejść bardzo blisko, a czy powstały przy tym wyjątkowe obrazy? Dla nas na pewno tak, bo każdy kadr do dzisiaj wywołuje ogromne emocje. Wciąż słyszymy i czujemy powiew wiatru pędzącego za uciekającym peletonem.

See More
LSF - Legnickie Stowarzyszenie Fotograficzne added 4 new photos to the album: symetria.
May 11, 2016

Kwestie symetrii staraliśmy się zgłębić między innymi w naturalnych, miejskich krajobrazach. Architektura, to chyba jedyna dziedzina przywołująca symetrię w jej ściśle matematycznej formie. Tutaj nie ma żadnych uchybień. Wszystko jest doskonałe i skrupulatnie uporządkowane. Wprowadza to ład i estetykę, ale też jest na swój sposób przewidywalne i zachowawcze. Bez niespodzianek, bez szczypty buntu przeciwko tej surowej zasadzie symetrii. To oczywiste, bo stworzone przez człowie...ka. Natomiast podążając w stronę natury, możemy cieszyć oczy zupełnie innymi klimatami. Przyroda ma tutaj zdecydowanie więcej fantazji i własnej, buntowniczej inwencji. Mimo iż wszystko genetycznie posiada swój schemat, czyli takie rusztowanie, według którego się rodzi, to jednak nawet w obrębie jednego gatunku nie ma identycznie symetrycznych istot. Czy to w świecie fauny czy też flory. Nawet człowiek podlega tym zasadom. Wszyscy mają podobną, budowę, ale jednak lewa strona od prawej zawsze się różni. Chochlik natury ma swoje używanie. Kwiaty, rośliny mimo swojej pozornie symetrycznej budowy inspirują właśnie tą subtelną asymetrią. Całą swoją urodę zawdzięczają niepowtarzalności wynikającej właśnie z tej niedokładności. Za to w zabudowie miasta, stworzonej przez ubogi umysł człowieka, nie za wiele można dostrzec tej naturalnej natury.
Nam udało się przejść z typowo miejskiego klimatu, jaki rozpościerał się z mariackiej wieży, do cichej enklawy przyrody znajdującej swoje skromne siedlisko w parkowej palmiarni.
To jednak nie wszystko. Za tematem symetrii można pójść jeszcze jedną ścieżką. Być może stwierdzenie, iż właśnie ta ścieżka jest najbardziej interesująca może nie oddaje w sposób oczywisty istoty tematu, ale z pewnością jest ona bardzo kusząca i na pewno wyjątkowo inspirująca. To połączenie ludzkiej wyobraźni z wirtualnym narzędziem, jakim jest program do obróbki graficznej. To tandem tworzący obrazy fantastyczne, niepowtarzalne i wzbudzające mnóstwo emocji. W takim środowisku prowokowanie przekraczaniem granicy matematycznej symetrii staje się naturalną reakcją łamania banału i nudy. Zapędy futurystyczne i abstrakcyjne znajdują swobodne ujście w swej wymowie, a praktycznie jedynym ograniczeniem może być tylko ludzki umysł i własna niedoskonałość w opanowaniu trudnych algorytmów komputerowego programu.
My tylko dotknęliśmy szczytu góry lodowej, zwanej symetrią. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz w różnych okolicznościach będziemy polemizować z tym, jakże obszernym tematem, występującym tak naprawdę w każdej chwili i każdym miejscu otaczającej nas rzeczywistości. Oczywiście i jak najbardziej z dodatkiem odrobiny wirtualnej, „fotoszopowej” fantazji. W końcu niech to narzędzie znajdzie dla siebie właściwe zastosowanie.

See More

Są takie wydarzenia, obok których nie tylko przejść, ale też i stać nie można obojętnie. Nawet się nie da. Emocje są tak ogromne, że trudno je poskromić. Wrażenia jakich doświadczyliśmy w czasie wyścigu kolarskiego nie można porównać z niczym podobnym. Już wkrótce podzielimy się nimi. Oczywiście w naszych fotografiach

Image may contain: one or more people, sky, motorcycle and outdoor