Photos
Videos
Jak robić dobre zdjęcia przyrody? | Oblicza lasów #33
178
18
Lasy bagienne
443
74
Wilczyca
315
75
Posts

Próbowaliście kiedyś zjeść 15 paluszków w 1 minutę?
Okazuje się, że to zadanie niemalże niewykonalne.

A co można zrobić w jedną, krótką minutkę?
Można posadzić 1000 drzew....
Lasy Państwowe co roku sadzą około 500 000 000 drzew.
800 mln drzew i krzewów produkują szkółki leśne. Co roku sadzonych jest coraz więcej drzew liściastych, dzięki czemu ich udział procentowy od czasu wojny zwiększył się z 13 do 23%.

A Wy posadziliście kiedyś drzewo? Jeśli macie ku temu możliwość to przypominamy filmik „Jak dobrze posadzić drzewo”.

Panom, jak już posadzą drzewo, aby stać się prawdziwym mężczyzną, pozostaje jedynie wybudować dom i spłodzić syna 😉 Dla tych, którym się to udało GRATULACJE. Dla pozostałych POWODZENIA

https://www.youtube.com/watch?v=hh0zZPDuC3U

#1000drzewnaminutę #sadzimyrodzime #zielonymdogóry #DlaLasuDlaLudzi

See More
Have you ever tried to eat 15 fingers in one minute? It turns out it's almost impossible. What can you do in one short minute? You can plant 1000 trees. State forests are planting around 500 000 trees every year. 800 million trees and shrubs produce forest nurseries. Every year there are more and more deciduous trees, so that their percentage of the war has increased from 13 to 23 %. Have you ever seen a tree? If you have an opportunity to do this, we'll remind you of " how good to plant a tree Gentlemen, once a tree has been put down to become a real man, it only remains to build a house and produce a son 😉 for those who congratulations. For other good luck ;) https://www.youtube.com/watch?v=hh0zZPDuC3U #1000drzewnaminutę #sadzimyrodzime #zielonymdogóry #DlaLasuDlaLudzi
Translated
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Lasy Państwowe
429 Views
429 Views

#LeśnaZielarka

Surowcem zielarskim w przypadku sosny są jej liście (igły), pędy, pączki i żywica.

Pączki najlepiej zbierać z drzew ściętych w okresie spoczynku wegetatywnego, czyli od listopada do kwietnia. Jednak najlepiej to robić pod koniec zimy i wiosną, z początkiem sezonu, kiedy pączki są niewielkie (ok 1cm długości).

...

Najbardziej wartościowym surowcem są pączki szczytowe, jednak pamiętajmy, aby nie zbierać ich z rosnących drzew i ich nie uszkodzić. Takie pączki pozyskuje się z sosen wyciętych w czasie zabiegu pielęgnacyjnego jakim są czyszczenia wczesne.

Wysuszone pączki powinny być gładkie, o zamkniętych łuskach. Kolor pączków na przekroju powinien być zielonkawy i pokryte żywicą, co nadaje im właśnie żywicznego , balsamicznego zapachu.

Pączki sosny mają działanie napotne i wykrztuśne. Działają również moczopędnie i żółciopędnie. Przy chorobach reumatycznych używa się ich do kąpieli aromatycznych.
Często stosowane są napary i syropy z pączków sosny, które są pomocne przy chorobach dróg oddechowych i dróg moczowych.

Syrop z pączków sosny.
Zebrane pączki (ok 50 szt.) zalewamy wodą i gotujemy na wolnym ogniu, przez 15- 20 min. Po przestygnięciu dodajemy ok 0,5 litra miodu, który rozpuszczamy w przygotowanym naparze. Następnie całość przecedzamy i przelewamy najlepiej do szklanych, ciemnych butelek.
Tak przygotowany syrop pijemy na wzmocnienie organizmu.

Fot. Katarzyna Klimek

#LeśnaZielarka #Zioła #LeśnaApteka #WiedźmaZlasu #ZdrowieZlasu

See More
Image may contain: text
Posts