Photos
Videos
Latvia Case, Ranka Diary (fieldwork notes)
2
Reviews
5.0
1 Review
Tell people what you think
Posts

2018.gada 12.martā Kaņepes Kultūras centrs Rīgā, klātesot 40 no 74 biedriem, notika LSA kopsapulce. Tā sākās ar Latvijas Lauksaimniecības universitāte pasniedzējas Ināras Leikumas priekšlasījumu par Pēteri Birkertu, kurš ir pirmās latviešu valodā izdotās socioloģijas mācību grāmatas autors (Zocioloģija: skolām un pašmācībai, 1921), iespējams, arī pirmais latviešu socioloģijas profesors (īsu laiku pasniedzis Padomju Krievijā pilsoņu kara laikā). Ināra ir grāmatas ‘Pēteris Birk...erts: es laižu savus darbus pasaulē’ (2016) autore.

Pēc tam LSA valdes priekšsēdētāja Baiba Bela sniedza īsu atskaiti par padarīto (par aktivitātēm sociālo zinātņu datu arhīva aktualizēšanā u.c.) un plāniem šim gadam. 10.maijā plānots Datu valsts inspekcija informatīvs seminārs LSA biedriem par jauno ES datu aizsardzības regulu, bet septembrī LSA rīkos pasākumu par vēlēšanu aptauju datu interpretēšanu. Pēc jaunās valdes un priekšsēdētāja vēlēšanām pasākums turpinājās neformālā gaisotnē.

Biedru sapulce ievēlēja jaunu priekšsēdētāju un valdi šādā sastāvā:
Mikelis Grivins, valdes priekšsēdētājs (Baltic Studies Centre, Rīga)
Andrejs Ivanovs (RSU Statistikas laboratorija, Rīga)
Baiba Bela (LU SZF Socioloģijas nodaļa, Rīga)
Ieva Strode (SKDS, Rīga)
Ilona Kunda (LKA ZPC, Rīga)
Jānis Daugavietis (LU LFMI, Rīga)
Signe Kaņējeva (Kantar TNS, Rīga)

Foto: Balsu skaitīšanas komisija (Alise Lāce, Māris Brants, Kristīne Vībane) darbā.

See More
Image may contain: 2 people, people sitting, child and indoor

Kopsapulces darba kārtība:
1) Gada aktivitāšu pārskats;
2) Valdes un priekšsēdētāja pārvēlēšanas – ĻOTI SVARĪGI, NEPIECIEŠAMS KVORUMS;
3) Citi jautājumi (piemēram, šī gada plānos ir valsts datu inspekcijas informatīvs seminārs aprīlī par ES jauno datu regulu un ko tas nozīmē prasībās pret pētījumu datiem; jāgatavojas diskusijām par priekšvēlēšanu aptaujām – to korektu interpretāciju; ir nepieciešama palīdzība un jauni spēki LSA publiskās komunikācijas stiprināšanai LSA... FB lapā un LSA mājaslapā u.c.).
4) Izglītojošā daļa – Ināras Leikumas priekšlasījums par Pēteri Birkertu, kurš ir pirmās grāmatas par socioloģiju autors, izglītojies ASV, iespējams, pirmais latviešu socioloģijas profesors;
4) Saviesīgā daļa ar draudzīgu profesionālo un personisko kontaktu stiprināšanu.
Tā kā valdes un priekšsēdētāja pārvēlēšanas ir nopietna lieta, lūdzu atrast laiku!
Lūdzu arī līdz kopsapulcei samaksāt biedra naudu par 2018. gadu – 7 EUR. LSA konts tas pats:

Latvijas Sociologu Asociācija
Reģistrācijas Nr. 40008066405
LV23UNLA0050001531582
SEB, UNLALV2x

Ar sveicieniem un uz tikšanos pirmdienā, 12. martā,
Baiba Bela

See More
MAR12
Mon 6:00 PM UTC+02Kaņepes Kultūras centrsRiga, Latvia
15 people went
Posts

Š.g. 16.februārī notika LSA valdes sēde, kurā, promesot Andrejam Ivanovam, piedalījās pārējie seši valdes locekļi: Baiba Bela, Inta Mieriņa, Miķelis Grīviņš, Jānis Daugavietis, Ieva Strode un Oksana Žabko. Tika pārrunāti trīs galvenie jautājumi.

1. LSA kopsapulces organizēšana. Tā jau izsludināta š.g. 12.martā. Vieta tiks izziņota drīzumā.
2. Kopsapulcē notiks jaunās valdes locekļu un priekšsēdētāja vēlēšanas. Vismaz divi valdes locekļi jau izteikuši vēlēšanos nekandidēt uz n...ākamo periodu; arī jau divus posmus kalpojusī LSA vadītāja labprāt paliktu valdē, bet apņēmusies nekandidēt nākamajās prieksšēdētāja vēlēšanās, lai būtu demokrātiska vadības rotācija. Tāpēc katrs LSA biedrs tiek aicināts pārdomāt un izvirzīt savu vai kolēģu kandidatūras šiem amatiem.
3. Saeimas priekšvēlēšanu kampaņas karstumā, orientējoši septembra sākumā, LSA gatavojas rīkot izglītojoši-informējošu pasākumu par priekšvēlēšanu aptauju datu interpretāciju. Saturiski tas būs stāsts, kas balstīts konkrētu pagātnes aptauju gadījumu analīzē, gan Latvijas, gan ārvalstu. Pasākuma galvenā mērķauditorija – žurnālisti un studenti.

LSA valde aicina biedrus rezervēt 12.marta vakaru kopsapulcei, līdzdarboties tās satura veidošanā, kā arī samaksāt gada biedru naudu (kurš to jau nav izdarījis). Savukārt potenciālos LSA biedrus laipni aicinām savās rindās!
Uz tikšanos!
LSA valde

See More
LSA valde Latvijas Sociologu asociācijas valde (2016.-2018.) Baiba Bela, valdes priekšsēdētāja (LU SZF Socioloģijas nodaļa, Rīga)Oksana Žabko (Baltic Institute of Social Sciences, Rīga)Ieva Strode (Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS, Rīga)Miķelis Grīviņš (Baltic Stud...
sociologija.lv

KISMIF (Keep it Simple, Make it Fast! )
Galvenā Eiropas mūzikas (ne tikai) subkultūru pētniecības konference. Jūlijs, Porto.
Pietiekšanās pagarināta līdz 6.martam.
#KISMIF

Kultūras un mākslas socioloģijas konference ar vismaz pāri dzīvo klasiķu. Pieteikšanās pagarināta līdz 26.febr..

In recent years, the arts have gained increasing importance as part of strategies designed for culture-led urban regeneration. The general topic for the 10Midterm Conference is the connection between the arts, the city and the processes that link them, to examine the intricate interweave of aestheti...
um.edu.mt

Zinātniski par stopēšanu... tēma, kuru izvēlas arī socioloģijas studenti saviem darbiem. 1.februārī plkst.18.00 Latvijas Nacionālajā biblioēkā atropologs Patrika Lavioleta (Patrick Laviolette) sniegts vieslekciju “Stopēšana – no īkšķa līdz papēžiem” (Rules of Thumb: Auto-stop 'Carporeality'). Vairāk informācijas te: https://www.facebook.com/events/1245603698873852/

Mārketinga pētījumu aģentūra RAIT aicina darbā tirgus pētījumu projektu vadītāju. Pieteikties var līdz 29.janvārim sūtot epastu uz latvija@raitgroup.com.
Vairāk informācijas par prasībām un iespējām te: https://drive.google.com/…/0B2ioYhj8jtoAMmdTUGZtNy1QS…/view…

drive.google.com

“Zaļā brīvība” sadarbībā ar Spānijas organizāciju “idealudica” rīko divus mācību seminārus par ISSE spēli. Pirmais notiks 10. janvārī 14.00 Bega bazārā un ta...jā aicināti piedalīties visi interesenti. Savukārt otrs seminārs notiks 11. janvārī biedrības birojā (Lapu ielā 17) un tajā aicināti piedalīties vides organizāciju aktīvisti.

See More
“Zaļā brīvība” sadarbībā ar Spānijas organizāciju “idealudica” rīko divus mācību seminārus par ISSE spēli. Pirmais notiks 10. janvārī 14.00 Bega bazārā un tajā aicināti piedalīties visi interesenti. Savukārt otrs seminārs notiks biedrības birojā (Lapu ielā 17) tajā ...
zalabriviba.lv

Divi raksti brīvam brīdim:
a) Austrālijas antropoloģe raksta par universitāšu mācībspēku sistemātisko ekspluatāciju (https://thefamiliarstrange.com/…/in-academia-all-you-n…/amp/);
b) Latvijas sociologi iztirzā, kāpēc Arno Jundze radies iespaids, ka kultūras pētījumu dati ir pretrunīgi (https://daugavietis.wordpress.com/2017/12/07/kam-ticet/).

Questions about Exploitation and Invisible Work in Academia It is an open secret amongst academics that universities exploit the labour of their academic staff, and more importantly, that they expl…
thefamiliarstrange.com

Gada garumā LSA iniciatīvas grupa (Baiba Bela, Jānis Daugavietis, Ilze Lāce, Mikelis Grivins) diezgan nopietni strādāja pie Latvijas Sociālo zinātņu arhīva (atkal)izveides plāna, iesaistoties ES soc.zin. arhīvu konsorcija Cessda projektā CESSDA SaW. Tā rezultātā tapa nesen publicētais LZSDA plāns, kā arī 'media pack' (angliski un latviski).
Darbs turpinās. Aicinām iepazīties ar plānu, kā arī pievienoties tā īstenošanā!

Individual national development plans have been drawn up for ten aspiring CESSDA Service Providers, based on the gap analysis conducted earlier in the project, as well as summaries in the form of media packs.
cessda.eu

Pitirims Sorokins tika ielikts t.d. 'filozofu kuģa' sarakstā kā pirmais. Ļeņinam esot bijušas pretenzijas pret statistikas datu interpretāciju viņa izpildījumā, un vispār tas bija viens no pirmajiem, bet maigākajiem, 'buržuāziskās profesūras' un vispār inteliģences tīrīšanas gadījumiem. 1922.gadā viņus palūdza pamest Padomju Krieviju. Konfiscējot visu mantību, viņiem tomēr ļāva ar ģimenēm izbraukt ar kuģiem vai vilcienu.
Foto no Pēterburgas Politiskās vēstures muzeja (bij. Oktobra Sociālistiskās revolūcijas muzejs) izstādes "100-летие революции 1917 г.", ko apmeklēja Jānis Daugavietis.
Музей политической истории России.
https://en.wikipedia.org/wiki/Pitirim_Sorokin

No automatic alt text available.

Tiek uzsākta jauna tradīcija.

23. novembrī laikā no pulksten 10.00 līdz 17.30 LU Sociālo zinātņu fakultātē norisināsies starptautiska zinātniska konference “Riga Readings in Social Sciences (RRSS)”. Pirmo Rīgas lasījumu apakštēma šajā rudenī būs veltīta pilsoniskās sabiedrības, nevienlīdzības un finansiālās krīzes ietekmei Eirop...
szf.lu.lv

Hakatonā mēģinājām saprast, cik daudz aptauju (un vispār pētījumu) valsts un pašvaldība pasūta. Un cik daudz tas izmaksājis.
Retoriski arī jautājām: cik daudz no šo pētījumu primārajiem datiem ir pieejami? Mēģinājām atrast kaut vienu pozitīvo piemēru - īsti neizdevās. Palīdziet, varbūt ir tādi?!
PS LSA iniciatīvas grupa turpina darbu pie Latvijas Sociālo zinātņu datu arhīva (atkal)izveides. Pievienojieties, ideju un darba netrūkst!
#LSZDA #opendata #FAIR #nodokļumaksātājunauda