Photos
Videos
Připojujeme se ke gratulaci 100. výročí narození p. Žlábkové a přejeme pevné zdraví. Město Vodňany
24
3
Posts

… i v letošním roce můžete pomoci Ježíškovi…

Jen několik málo týdnů nás dělí od svátků v naší zemi pro mnohé nejsvátečnějších. Svátků klidu, míru a rodinné pohody. Svátků, jež symbolizují mezilidské souznění a harmonii. Svátků, které již mnohá desetiletí dokáží rozzářit dětské tváře a rozžehnout plamínek upřímné radosti. Čas, kdy především děti rekapitulují, zda byly hodné a přes občasné hříšky dychtivě očekávají příchod dne D, kdy je Ježíšek odmění za jejich celoroční píli a... snahu.

Přestože se Ježíšek každoročně snaží obdařit po zásluze všechny hodné děti, ne vždy se mu to podaří. Nezřídka se jeho zásoba s dárky vyprázdní před branami míst jako jsou azylové domy pro matky s dětmi či domy pomoci opuštěným dětem.

Vánoce samozřejmě nejsou pouze o dárcích, ale bohužel pro mnohé děti je i malý dárek to jediné, co jim může, alespoň částečně, vynahradit to vše ostatní, o co ne vlastní vinou o vánocích přicházejí.

Patříte-li mezi ty šťastné, kteří si mohou vánočních svátků užívat plnými doušky a máte-li chuť a možnost zpříjemnit vánoce dětem, které takové štěstí neměly, můžete tak učinit prostřednictvím splnění konkrétního přání od konkrétního dítěte.

Veškerá přání dětí z azylových domů pro matky s dětmi a domů pomoci opuštěným dětem naleznete od 4.12.2017 na vánočním stromečku vedle velké zasedací místnosti v budově městského úřadu, a to spolu s bližšími informacemi k samotné akci a předání dárků.

V předchozích dvou letech jste právě Vy byli tím jediným Ježíškem pro zhruba 160 dětí a vytvořili jim tak skutečně VESELÉ VÁNOCE…

Júsuf Traore, 774 477 274, traore@muvodnany.cz

See More
Image may contain: indoor

Pozvánka na akce Vodňanského DDM

Dovolujeme si Vás pozvat na veřejné setkání ke Komunitnímu plánování sociálních služeb ORP Vodňany

Image may contain: text

Programové dotace města Vodňany na rok 2018

Dovolujeme si Vás informovat, že dne 20.11.2017 Rada města Vodňany schválila Programové dotace města Vodňany pro rok 2018. Tradičně bude možnost žádat v programu na podporu sportovních, kulturních a jiných zájmových aktivit s alokací 1 300 000 Kč a v programu na podporu sociálních a navazujících služeb, kde bude rozdělováno 300 000 Kč.

Veškeré informace k oběma programovým dotacím bude od 23.11.2017 možné nalézt stejně jako v před...chozích letech na úřední desce a webových stránkách města Vodňany v sekci „Potřebuji se dozvědět“ – „Programové dotace“ – „2018“.

Oproti předchozím letům bude všem zájemcům k dispozici informační setkání, které se uskuteční 13.12.2017 od 16:30 ve velké zasedací místnosti Městského úřadu Vodňany, v jehož rámci se budou moci potencionální žadatelé o dotaci dozvědět veškeré potřebné náležitosti k podání samotné žádosti.

V případě jakýchkoli dotazů se, prosím, obracejte na mail traore@muvodnany.cz nebo tel. 778 477 274.

See More

POZVÁNKA na netradiční mikulášskou

Dovolte abych Vas jmenem obce Ceprovice pozvala na netradicni ,,Mikulasskou zabavu” na ktere se predstavi kapela AC/DC Spejbls Helpres po pulnoci vypukne rokoteka s DJ Frantiskem Maresem a pozor hrisnici objevi se i Krampusaci z Vodnan.Vse vypukne 9.12.2017 od 21:00 hod v sale kulturniho domu Ceprovice.Tesime se na Vasi navstevu.
Polackova starostka obce.

... See More
DEC9
Sat 9:00 PM UTC+01Kulturní dům Čepřovice
56 people interested

Aktuálně z OSMI
Zahájili jsme havarijní opravu lapolu (lapák tuků) pro kuchyni MŠ Vodňany ul. Smetanova. Tuto opravu pro nás zajišťuje společnost Čevak a. s..
V průběhu realizace bude uzavřen jeden ze vchodů do areálu MŠ (ten do zahrady), omlouváme se za nepohodlí.

Image may contain: tree, plant, sky, grass and outdoor
Centrum sociální pomoci Vodňany added 18 new photos.

Do CSP Vodňany i letos přijel „Martin na koni“, přijela se podívat i návštěva z Louckého Mlýna👏🐴😃

305 kilogramů pomoci…
V sobotu 11.11.2017 proběhla ve vodňanském Tescu potravinová sbírka, která byla součástí sbírky celonárodní. V rámci této sbírky se povedlo ve Vodňanech shromáždit 305 kg potravin v celkové výši přes 14 tisíc Kč.

Veškerá materiální pomoc, kterou se podařilo shromáždit, bude uložena v potravinové bance v Českých Budějovicích a následně bude dle potřeby distribuována občanům Vodňanska prostřednictvím odboru sociálních věcí, zdravotnictví a školství.

...

Rád bych tímto poděkoval nejen všem dobrovolníkům, kteří se na bezproblémovém průběhu celé akce podíleli a pracovníkům Tesca, jež nám připravili skvělé zázemí, ale především Vám všem, kdo jste se rozhodli pomoci...

Více na www.potravinypomahaji.cz

See More

Aktuálně z OSMI
V posledních dnech probíhá oprava kapličky u Křtětic. Město dostalo dotaci zhruba 33 tis. Kč z programu 129 660 Údržba a obnova kulturních a venkovských prvků pro rok 2017. V rámci celkové opravy bude provedena rekonstrukce střechy z pálených tašek, oprava omítek včetně zdobných prvků, štítu, oprava ocelových mřížových dveří a samozřejmě dojde i na ohraničující zídky, podezdívky i křížek, který bude opraven a nově natřen. Celková částka oprav podle současných odhadů přesáhne 100 tis. Kč, neboť po zahájení prací se ukázalo, že některé části kapličky si vyžádají důkladnější údržbu, než se původně předpokládalo. Kapličku ještě čeká úprava vstupního prostoru, oprava kovářské mříže a úprava fiál. Vše by mělo být hotovo nejpozději na jaře 2018.

Image may contain: sky, tree, grass, plant, outdoor and nature
Image may contain: sky, tree and outdoor
Image may contain: people standing, sky, tree and outdoor
Image may contain: sky, tree and outdoor

Pokud budete mít chuť, můžete se sbírky zúčastnit kdykoli od 8:00 do 20:00 při nákupu ve vodňanském Tescu...

http://potravinypomahaji.cz/o-projektu/

Národní potravinová sbírka se v České republice koná od roku 2012 a je společnou iniciativou platformy Byznys pro společnost, Armády spásy, NADĚJÍ, České federace potravinových bank a Charity Česká republika. O co nám jde? Hlavním posláním sbírky je podat pomocnou ruku těm, kteří trpí nedostatkem jí...
potravinypomahaji.cz

Aktuálně z OSMI
Od 6. 11. 2017 do 9. 11. 2017 dojde k etapovému úplnému uzavření ulic Tylova a Mlýnská z důvodu pokládky nového povrchu komunikace.
http://www.vodnany.eu/verejna-vyhlaska-stanoveni-u…/d-443535

Od 8. 11. 2017 do 11. 11.2017 bude probíhat oprava komunikace v ul. Číčenická. A to v úseku od odbočky Poëtinger směrem do města. Bude vynechán úsek cca 100 m, který se bude kompletně rekonstruovat v příštím roce....
http://www.vodnany.eu/verejna-vyhlaska-stanoveni-c…/d-443585

Od 13. 11. 2017 bude probíhat oprava komunikace v ul. Budějovická a to v úseku od železničního přejezdu až ke značce začátku obce.
http://www.vodnany.eu/verejna-vyhlaska-stanoveni-p…/d-443654

See More
No automatic alt text available.
Image may contain: 1 person
Vodňanská liga sálové kopané

Město Vodňany - oficiální stránky podpořilo #vodnanskaliga také letos. Děkujeme! https://goo.gl/DufpSt

@[680129995497532:274:Město Vodňany-oficiální stránky] supported #vodnanskaliga also this year. Thank you! :-) https://goo.gl/DufpSt
Translated

Máte rádi děti, umíte to s nimi a máte ve svém srdci ještě jedno místo?

Image may contain: one or more people and text

Aktuálně z OSMI
Práce na rekonstrukci kašny pokračují dle harmonogramu. Stavebně se dokončuje šachta pro technologii kašny a od zítřka je plánováno její zadláždění. Dále práce pokračují v bazénu kašny, kde se provádí injektáž a spárování dna z důvodu nepropustnosti vody.

Image may contain: car, sky, house and outdoor