Photos
Videos
Olimpia na obozie
63
1
MKS Olimpia Szczecin- obóz przygotowawczy Wałbrzych 2018 :) foto. Miguel Gaudencio
8
Wesołych Świąt
71
2
Posts

PIĘĆ MINUT OD SZCZĘŚCIA

Miało być łatwo, pięknie i przyjemnie. I momentami było. Olimpia przeważała przez cały mecz, chwilami zamykając rywalki z Górzna na ich połowie boiska. Szczecinianki stwarzały sobie dobre okazje strzeleckie i za sprawą bardzo aktywnej Roksany Ratajczyk, zdobyły ładnego gola. To jednak nie wystarczyło do rozkruszenia mocno zmrożonych truskawek, które nastawiły się w sobotę przede wszystkim na obronę dostępu do swojej bramki. Rozluźnienie w szeregach def...ensywnych, w ostatnich minutach meczu, spowodowało, że olimpijki podarowały bramkę i jeden punkt swoim rywalkom.

Pierwsza połowa to, pomimo gry pod wiatr, nieustanne ataki Olimpii. Wyśmienite okazje do objęcia prowadzenia miały Roksana Ratajczyk oraz Weronika Szymaszek. Dobre piłki ze skrzydeł kierowała także waleczna Natasza Hryb. Było to jednak za mało na ambitnie grające piłkarki Unifreeze.

Kiedy Olimpia rozpoczęła po przerwie ataki z wiatrem, wydawało się, że objęcie prowadzenie będzie tylko kwestią czasu. Niestety wraz z upływającym czasem w szeregi szczecinianek wdzierało się coraz więcej zdenerwowania. Ulga przyszła dopiero w 75. minucie spotkania, kiedy po kolejnym rzucie rożnym piłka trafiała przed pole karne do dobrze ustawionej Roksany Ratajczyk. Ta nie zastanawiając się długo huknęła w róg bramki strzeżonej przez Martę Ozimek. Piękny gol i upragnione prowadzenie w meczu, które należało utrzymać do ostatniego gwizdka. I choć to Olimpia stwarzała kolejne okazje bramkowe, niespodziewane trafienie przyszło ze strony przyjezdnych. Nieporozumienie w szeregach obronnych piłkarek ze Szczecina wykorzystała Dominika Kopińska, która po minięciu Beaty Niesterowicz, skierowała piłkę do pustej bramki, ustalając wynik meczu na 1-1.

Sobotnie niepowodzenie należy jak najszybciej zapomnieć. A momentami bardzo dobrą grę i stwarzane okazje przekuć na punkty w kolejnych meczach. Okazja nadarzy się już w najbliższy weekend, kiedy Olimpia zmierzy się w Radomiu z drugim beniaminkiem Ekstraligi - Sportową Czwórką Radom.

#Ekstraliga

Olimpia Szczecin – KS Unifreeze Górzno 1-1 (0-0)
Bramki:
1-0 Roksana Ratajczyk 75`
1-1 Dominika Kopińska 89`

Olimpia Szczecin: Niesterowicz - Preś, Szwed, Kovtun, Michalczyk (56` Sudyk), Szymaszek, Janik, Hryb (80` Grosicka), Bińkowska, Fil (56` Bohm), Ratajczyk.

Unifreeze Górzno: Ozimek - Jeleń, Ignatjeva, Głowacka (77` Garbowska), Szymczak, Hossa, Brzozowska, Żakiewicz, Domagalska, Kopińska, Bała.

Żółte kartki:
Brzozowska, Głowacka oraz Szymczak (Unifreeze).

Sędzie meczu: Elżbieta Faryniarz jako główna oraz Paulina Baranowska i Roksana Droszczak jako asystentki.

See More

SKRÓT Z SOBOTY

Zapraszamy do obejrzenia skrótu sobotniego meczu Olimpii Szczecin z KS Unifreeze Górzno, zakończonego wynikiem 1-1.

https://www.youtube.com/watch?v=juUmYRN9zNg&feature=youtu.be

Posts

TYLKO REMIS

Pomimo ogromnej przewagi, szczególnie w drugiej połowie, Olimpia Szczecin tylko zremisowała z Unifreeze Górzno 1-1.

#Ekstraliga

...

Olimpia Szczecin - Unifreeze Górzno 1-1 (0-0)

Bramki :
1-0 Ratajczyk 75'
1-1 Kopińska 88'

See More
Image may contain: 5 people, people playing sports, child, grass, outdoor and nature

ZAMROZIĆ TRUSKAWKI

Po zimowej przerwie Ekstraliga wraca do Szczecina. W sobotę o godzinie 11.00 na stadionie ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Witkiewicza rozpocznie się spotkanie pomiędzy Olimpią Szczecin i Unifreeze Górzno. Jesienią szczecinki wygrały 4-2, jednak w tamtym czasie popularne truskawki rozpoczynały swoją przygodę w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dziś to już nieco inny, bardziej doświadczony zespół, który na pewno przyjedzie do Szczecina powalczyć o ligowe punk...ty. To zaś gwarancja piłkarskich emocji i dobrego widowiska.

Po kilku cieplejszych dniach, sobota zapowiada się dość mroźnie. Mamy jednak nadzieję, że niska temperatura nie przeszkodzi olimpijkom w dobrej grze i odniesieniu kolejnego ligowego zwycięstwa. Liczymy także, że doczekamy się wielu pięknych bramek, które będą dla kibiców niczym smakowita wisienka (truskawka) na zmrożonym torcie!

Transmisja meczu za pośrednictwem portalu Tylko Kobiecy Futbol. Relacja tekstowa z sobotniego spotkania na naszych portalach społecznościowych (Facebook oraz Twitter). Zapraszamy na stadion oraz przed telefony, komputery i tablety!

#Ekstraliga

Olimpia Szczecin – KS Unifreeze Górzno, sobota godz. 11.00, stadion przy ul. Witkiewicza

See More
Image may contain: 5 people, people smiling, people standing, grass, outdoor and nature

O POZYTYWNYM KIBICOWANIU

W ostatnim czasie na łamach Przeglądu Sportowego ukazał się bardzo dobry materiał o pozytywnym kibicowaniu i kształtowaniu właściwych postaw wśród rodziców i fanów młodych sportowców. Nie ukrywamy dużej satysfakcji, że wśród pozytywnych przykładów wymieniono świetną postawę rodziców naszych najmłodszych piłkarek.
Brawo rodzice, jesteśmy z Was dumni i wdzięczni za ogromne wsparcie! Czekamy na Was na meczach wszystkich naszych zespołów!

... See More
Psychologowie i trenerzy juniorów są zgodni – wpływ rodziców na rozwój i postawę ich pociech na boisku jest nie do przecenienia. Niestety, w ostatnich latach coraz częściej możemy spotkać się z opiekunami, którzy dają ponieść się emocjom i zapominają, że obserwują zmagania dziec...
przegladsportowy.pl

OBLĘŻENIE ZĄBEK

Aż trzy zespoły Olimpii Szczecin wzięły udział w turnieju Ząbkovia Cup, organizowanym przez UKS Ząbkovia Ząbki, który został rozegrany w minioną niedzielę. Do Warszawy młode szczecinianki udały się już w sobotę i korzystając z okazji odwiedziły Centrum Nauki Kopernik. Nie samą piłką człowiek żyje, dlatego też dziewczęta wzięły udział w laboratoriach tematycznych oraz zwiedziły wystawy naukowe.

W zmaganiach piłkarskich zaś rocznik 2005 po rozegraniu czterech s...potkań (2 zwycięstwa i dwie porażki) zakończył rywalizację na 3 miejscu. Najlepszą obrończynią turnieju została uznana Wiktoria Kaczorowska.

Olimpia 2005: Langowska, Kaczorowska, Orłowska, Mulak, Sobolewska, Karczmarczyk, Salbroe, Trzybińska.

W turnieju dla roczników 2006/2007 wystąpiły dwa nasze zespoły. Pierwsza drużyna wygrała cztery mecze i doznała dwóch porażek i również ukończyła zawody na 3 miejscu. Drugi zespół pomimo ambitnej gry nie zdobył punktu i został sklasyfikowany na 7 miejscu.

Najlepszą obrończynią imprezy została uznana Łucja Hryncewicz.

Olimpia 2006/2007 I: Muszyńska, Hryncewicz, Gatniejewska, Białas, Kuśmierczyk, Rybińska, Ulas, Ławrynowicz.

Olimpia 2007/2007 II: Laszczyńska, Zienterska, Bielecka, Starczewska, Gródecka, Gielarowska.

Jak zawsze ogromne podziękowania kierujemy do firmy Rt-Trans, bez pomocy której wyjazd nie byłby możliwy!

Dziękujemy również UKS Ząbkovia Ząbki za zaproszenie i miłą atmosferę podczas imprezy.

See More

WYSTARTOWAŁA LIGA JUNIOREK

Od porażki rozpoczęły udział w tegorocznej edycji Makroregionalnej Ligi Juniorem Młodszych piłkarki Olimpii Szczecin. W rozegranym we wtorek w Wałczu meczu, szczecinianki uległy UKS-owi Orzeł 2010 Women PZZ 2-3.
Spotkanie było bardzo wyrównane, a prowadzenie przechodziło raz do jednej, raz do drugiej drużyny. Bramki dla szczecinianek zdobyły: Malwina Szcześniak oraz Laura Witkowska.

...

#MLJM

UKS Orzeł 2010 Women PZZ Wałcz – Olimpia Szczecin 3-2 (1-2)

Olimpia: Jóźwiak – Poczopko, Banaśkiewicz, Petersen, Kaczmarczyk (Cisak), Hejnowska, Witkowska, Iwanek, Szcześniak, Lipiejko, Przelicka (Czarnecka).

Bramki dla Olimpii: Szcześniak oraz Witkowska.

See More
Image may contain: 1 person, playing a sport, grass, child and outdoor

NA POCZĄTEK BEZ PUNKTÓW

W pierwszym wiosennym ligowym pojedynku Olimpia Szczecin uległa w Sosnowcu Czarnym aż 0-4. Pierwsze minuty spotkania dość wyrównane. Później zarysowała się przewaga gospodyń, które udokumentowały swoją wyższość kolejnymi trafieniami. Dla sosnowiczanek bramki zdobywały: Operskalska, Horvathova, Cichosz oraz Hmirova.

#Ekstraliga

...

KKS Czarni Sosnowiec – Olimpia Szczecin 4-0 (3-0)

CZARNI: Szymańska – Zdechovanova (75′ Ogierman), Operskalska, Horvathova, Fischerova, Matla, Wieczorek (40′ Smidova), Hmirova (85′ Liskova), Grad, Suskova (69′ Hałatek), Cichosz.

OLIMPIA: Niesterowicz – Preś, Michalczyk, Kovtun, Szwed, Bińkowska (78′ Trzcińska), Janik, Bohm (60′ Fil), Witczak (46′ Szymaszek), Ratajczyk (74′ Sudyk), Hryb (60′ Grosicka).

Bramki:
1:0 Joanna Operskalska 19′
2:0 Andrea Horvathova 28′
3:0 Marta Cischosz 42′
4:0 Patricia Hmirova 64′

See More
To start with no points In the first spring of the duel, olimpia szczecin succumbed to the sosnowiec black until the first 0-4. Minutes of the meeting quite aligned. After that, the advantage of the housewives, who would have made their superiority more superiority. For, horvathova, cichosz and hmirova. #Ekstraliga @[148383705229405:274:Kks Czarni Sosnowiec]-Olimpia Szczecin 4-0 (3-0) Black: Szymańska - Zdechovanova (75 ' Ogierman), operskalska, horvathova, fischerova, matla, Soiree (40 ' Smidova), Hmirova (85 ' Liskova), hail, Suskova (69 ' Hałatek), Cichosz. Olimpia: Niesterowicz, michalczyk, kovtun, Swede, Bińkowska (78 ' Trzcińska), janik, Bohm (60 ' fil), Witczak (46 ' Szymaszek), Terry (74 ' Sudyk), Hryb (60 ' Grosicka). Goals: 1:0 Joanna Operskalska 19 ' 2:0 Andrea Horvathova 28 ' 3:0 Marta Cischosz 42 ' 4:0 Patricia Hmirova 64 '
Translated
Image may contain: one or more people, people playing sports, grass, outdoor and nature

WRACA EKSTRALIGA

Po zimowej przerwie wznawia rozgrywki najlepsza, kobieca liga w Polsce. Olimpia Szczecin w swoim pierwszym wiosennym pojedynku zmierzy się w Sosnowcu z Czarnymi. Jesienią przy Bandurskiego po bardzo dobrym meczu szczecinianki uległy swoim rywalkom 0-2. Jak będzie wiosną przekonamy się w jutrzejsze popołudnie.

Niedzielny mecz ma jeszcze jeden dodatkowy smaczek. Obie ekipy spotkają się w kwietniu ponownie, aby walczyć o finał Pucharu Polski. Tak więc dla trene...rów będzie to szansa na rozpoznanie i rozpracowanie przeciwnika.

Relacja tekstowa ze spotkania Czarnych Sosnowiec z Olimpią Szczecin tradycyjnie na naszych portalach społecznościowych (Facebook oraz Twitter). Bądźcie z nami w nowej rundzie!

#Ekstraliga

KKS Czarni Sosnowiec – Olimpia Szczecin, niedziela 11.00

See More
Image may contain: 2 people, people playing sports and outdoor

ROKSANA Z KONTRAKTEM

Na kolejne dwa sezony związała się z Olimpią Szczecin jej najlepsza snajperka – Roksana Ratajczyk. Sama zawodniczka nie ukrywała zadowolenia po podpisaniu dokumentu. Jak stwierdziła: „bardzo się cieszę, że przedłużyłam swój kontrakt z Olimpią. Przez sześć lat bardzo związałam się z klubem oraz rozwinęłam piłkarsko. Dzięki dobremu szkoleniu mogę grać także dla Reprezentacji Polski. Ten kontrakt daje mi szansę aby dalej grać o najwyższe cele z klubem oraz zrobić kolejny krok w przód w piłkarskim świecie” dodała na koniec Roksana.

Cieszymy się, że nadal będziemy wspólnie pracować i życzymy wielu sukcesów sportowych w kolejnych latach w Olimpii Szczecin.

Image may contain: 1 person, playing a sport and outdoor

NA OSTATNIEJ PROSTEJ

Już tylko kilka dni pozostało to pierwszego w tym roku ligowego meczu Olimpii Szczecin. Próba generalna przed inauguracją wiosny odbyła się w ubiegłą sobotę w Kaliszu Pomorskim, gdzie szczecinianki zmierzyły się z pierwszoligowym KKP Bydgoszcz. Po bramkach Magdaleny Szwed, Patrycji Michalczyk oraz Oli Witczak olimpijki wygrały 3-2.

Teraz przed naszymi zawodniczkami ostatni tydzień przygotowań i niedzielny pojedynek w Sosnowcu, na który wszyscy czekamy z ...niecierpliwością.

Mecz kontrolny - Kalisz Pomorski
Olimpia Szczecin - Kobiecy Klub Piłkarski Bydgoszcz 3-2

See More
Image may contain: one or more people, people playing sports, grass, outdoor and nature

GRAŁA MŁODZIEŻ

Kolejna porcja informacji z grup młodzieżowych!
W weekend w Warszawie nasze zawodniczki z rocznika 2004-2005 wystąpiły w bardzo mocno obsadzony turnieju organizowanym przez UKS Ząbkovia Ząbki. Olimpijki po walce przegrały z mistrzem Polski mlodziczek UKS Ząbkovia 0-2, z vice mistrzem UKS SMS Łódź- Piłka Nożna Kobiet 1-4, z KS Włókniarz Białystok-sekcja żeńska 0-1 oraz pokonały 2-0 UKS TĘCZA Bydgoszcz kończąc rywalizację na 4 miejscu. Najlepsza obrończynią turn...ieju została uznana Laura Witkowska, a do drużyny gwiazd trafiła Oliwia Saramak. Gratulujemy!Oeganizatorom dziękujemy za zaproszenie i możliwość rywalizacji na najwyższym poziomie!
Skład: Drozdowska- Banasiak, Saramak, Kaczorowska, Sakałus, Witkowska, Sobolewska, Pankratz, Bielecka, Chmielewska

Zawodniczki z rocznika 2007-2008 wystąpiły w turnieju Chemik Cup. Dziewczynki dzielnie rywalizowały z chłopcami 1 mecz wygrywając, jeden remisujac i 4 przegrywając, ostatecznie zakończyły rywalizację na 11 miejscu.
Najlepszą zawodniczką została uznana Iza Runowicz. Gratulacje!
Skład: Runowicz, Gródecka, Gielarowska, Starczewska, Maciejewska, Bielecka, Samborska

Piłkarki z rocznika 2006 wystąpiły w turnieju Football Park. Po rozegraniu 10 spotkań, 4 wygranych spotkaniach, 2 remisach i 4 porażkach kończymy na 4 miejscu w tabeli.
Skład: Muszyńska,Siwoń, Białas, Ulas, Hryncewicz, Kuśmierczyk, Gatniejewska

Liczymy, że duża liczba grania przyczyni się do rozwoju naszych młodych piłkarek!

See More

JEST SIŁA W ZESPOLE

Przekonała się o tym jedna z kierujących, której samochód pod wpływem mrozu odmówił dalszej współpracy. Bez chwili zastanowienia na pomoc ruszyły olimpijki, które przebiegały nieopodal. Kilkanaście sekund wystarczyło, żeby przepchnąć uszkodzony pojazd na parking.

Srogi mróz nie przeszkadzał naszym piłkarkom także w wykonaniu kolejnej jednostki treningowej na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Mimo, że termometr wskazywał prawie dziesięć kresek poniżej zera, ol...impijki dzielnie stawiały czoła pogodowej niedogodności, pokazując dużą moc i siłę charakteru.

Kolejną przeszkodą na drodze naszych zawodniczek stanowić będą piłkarki KKP Bydgoszcz, z którymi już w sobotę szczecinianki zmierzą się w meczu kontrolnym.

See More

TRAFIENIE ROKSANY

Jeszcze nie dla Olimpii, ale już dla Polski trafiła w 2018 r. Roksana Ratajczyk. Nasza zawodniczka zdobyła jedną z bramek podczas towarzyskiego meczu przeciwko Słowacji, który Reprezentacja Polski do lat 19 rozegrała w trakcie zgrupowania w Turcji. Polki ostatecznie pewnie pokonały swoje rywalki 3-0. Gratulujemy.

Image may contain: 3 people, people playing sports and outdoor

OLIWIA W KADRZE U-15

Powołanie na konsultację szkoleniową Reprezentacji Polski do lat 15 otrzymała Oliwia Saramak z Olimpii Szczecin. Nasza piłkarka znalazła się wśród dwudziestu czterech wybranek trener Patrycji Jankowskiej, które będą uczestniczyć w zgrupowaniu w Wałbrzychu w dniach od 9 do 12 marca. Gratulujemy i życzymy udanych występów.

Image may contain: 1 person, smiling, outdoor and closeup

DO FINAŁU JEDEN KROK

Piłkarki Olimpii Szczecin sprawiły w sobotnie popołudnie swoim fanom miłą niespodziankę, pokonując faworyzowany UKS SMS Łódź 1-0 i awansując tym samym do półfinału rozgrywek Pucharu Polski.

Pierwsza połowa pucharowego pojedynku przebiegała w bardzo mroźnej atmosferze, mimo tego była interesująca, wyrówna i mogła podobać się zgromadzonej publiczności. Pierwszą dobrą okazję stworzyły sobie przyjezdne, które mogły objąć prowadzenie po fantastycznym uderzeniu... z rzutu wolnego. Chwilę później po dośrodkowaniu z prawej strony boiska i zamieszaniu w polu karnym, bramkę dla Olimpii mogła zdobyć Magdalena Szwed, jednak jej strzał na linii bramkowej zatrzymała jedna z obrończyń łódzkiej drużyny.

Druga połowa to już wyraźniejsza przewaga Olimpii, ale także bardzo szybkie i groźne kontry łodzianek. Na pierwszego w 2018 roku gola przyszło jednak czekać kibicom aż do 79 minuty meczu. Składającą się do strzału w polu karnym Roksanę Ratajczyk, podcięła jedna z piłkarek UKS-u. Rzut karny na bramkę pewnie zamieniła Patrycja Michalczyk, dając sobie i swoim koleżankom przepustkę do następnej fazy rozgrywek. W półfinale na olimpijki czeka zespół Czarnych Sosnowiec, który dość niespodziewanie wyeliminował zeszłorocznego tryumfatora Pucharu Polski – Medyka Konin.

#PP
Ćwierćfinał
Olimpia Szczecin – UKS SMS Łódź- Piłka Nożna Kobiet 1-0 (0-0)
Bramka:

1-0 Patrycja Michalczyk 79` (rzut karny)

Olimpia: Niesterowicz – Szymaszek (60` Witczak), Szwed, Preś, Böhm (65` Fil), Michalczyk, Hryb, Ratajczyk, Janik, Bińkowska, Kovtun.
UKS SMS Łódź: Paturaj - Konat, Jedlińska (75` Salamon), Karczewska, Kurzawa, Wesołowska (80` Filipczak), Osińska (70` Stanovic), Parczewska, Walak, Kharlanava (80` Kołodziejek), Zdunek.

Żółte kartki:
Barbara Zdunek i Anna Wesołowska (obie UKS SMS Łódź)

Sędzie meczu: Michalina Diakow jako główna oraz Kinga Kwitowska i Olga Pietrzykowska jako asystentki.

See More