Photos
Videos
ЕКСКЛУЗИВНО Новиот Чиптјунинг Уред на Макчип
3
Зависник од тркачки автомобили :)
13
3
MakChip Чиптјунинг Модул - Инсталација
6
Posts

ГЛАСАЈТЕ! Throttle/Brake - автомобил на годината 2017

Vote! Throttle / brake - car of the year 2017
Translated

Компанијата #Tesla се најде на насловните страници на бројни медиуми ширум светот, по откривањето на втората генерација на моделот #Roadster кој…

The Company #Tesla has been found on the front pages of numerous media around the world, after the discovery of the second generation of the model #roadster who...
Translated
Компанијата Tesla се најде на насловните страници на бројни медиуми ширум светот, по откривањето на втората генерација на моделот Roadster кој официјално ќе биде лансира...
supermen.tocka.com.mk
Posts

Новото возило на #Volvo, #V90 Cross Country Ocean Race, сега е опремено со ентериер кој е направен од отпад од океани. Козметички брендови, #Adidas, Stella McCartney и стартапот Bakelight се само…

The new vehicle of #Volvo, #v90 cross country ocean race, is now equipped with an interior that is made of waste from oceans. Cosmetic brands, #Adidas, Stella Mccartney and startapot bakelight are just...
Translated
Новото возило на Volvo, V90 Cross Country Ocean Race, сега е опремено со ентериер кој е направен од отпад од океани. Козметички брендови, Adidas, Stella McCartney и стартапот Bakelight се само некои о
inovativnost.mk

За SEMA тјунинг шоуто во Лас Вегас, DG-Spec заедно со Toyota ќе претстави верзија на својот C-HR #Toyota #кросовер со R-Tuned ознака со 600 КС.

For the sema tuning show in Las Vegas, DG-spec together with Toyota will present a version of its c-hr #Toyota #crossover with r-tuned tag with 600 KS.
Translated
За SEMA тјунинг шоуто во Лас Вегас, DG-Spec заедно со Toyota ќе претстави верзија на својот C-HR Toyota кросовер со R-Tuned ознака со 600 КС.
avtoplus.mk

Видео: Исчезна за 30 секунди - погледнете како професионален крадец отвора автомобил

Video: missing in 30 seconds - look at how a professional thief opens a car
Translated

Германскиот производител на моторни масла #LiquiMoly го претстави својот календар за следната година. #Liqui #Moly 2018 во име на жените и автомобилите.

German motor oils manufacturer #liquimoly presents its calendar for next year. #Liqui #Moly 2018 on behalf of women and cars.
Translated
Германскиот производител на моторни масла Liqui Moly го претстави својот календар за следната година. Liqui Moly 2018 во име на жените и автомобилите.
avtoplus.mk

Бесниот сопственик на #BMW Серија 7, Хади Пормохсен, го запалил својот автомобил пред фабриката на познатиот произведувач на автомобили во Мин

Бесниот сопственик на BMW Серија 7, Хади Пормохсен, го запалил својот автомобил пред фабриката на познатиот произведувач на автомобили во Мин
puls24.mk

Спортски бесни автомобили и мотор на електричен погон? Сигурно до неодамна овие две фрази не можевте да ги чуете во иста реченица, уште помалку со бренд како германски #Porsche, но тоа набрзо ќе се смени.

Спортски бесни автомобили и мотор на електричен погон? Сигурно до неодамна овие две фрази не можевте да ги чуете во иста реченица, уште помалку со бренд како германски Porsche, но тоа набрзо ќе се смени.
faktor.mk

Франкфуртскиот авто-саем им понуди на посетителите прилика да ги видат најновите дизајни за автомобили и она што ќе можат да го очекуваат на улиците во наредните неколку години. Еден од оние кои привлече најголемо…

The Frankfurtskiot Auto Fair offered visitors an opportunity to see the latest car designs and what they will be able to expect on the streets in the next few years. One of those who drew the greatest...
Translated
Франкфуртскиот авто-саем им понуди на посетителите прилика да ги видат најновите дизајни за автомобили и она што ќе можат да го очекуваат на улиците во наредните неколку години. Еден од оние кои привлече најголемо внимание секако е дизајнот на новото BMW купе. Се работи за ултра-футуристички дизајн…
smartportal.mk

V8 мотор со два турбополначи генерира 422 КС и 610 Нм вртежен момент. AMG моторот се користи и кај Mercedes GT или Mercedes C63 AMG. Чиптјунинг уредот за подесување на перформансите додава повеќе коњи под хаубата. Mercedes G 500 сега генерира дополнителни +70 КС и +98 Нм. Ниту едно друго теренско возило - со слична историја - може да ја обезбеди скоро оваа изведба. Land Rover Defender (122 КС), Jeep Wrangler (284 КС), како и Toyota HZJ (268 КС) веќе се замотани во крпа и фрлени.
#chiptuning #tuning #чиптјунинг #MercedesG500 #Mercedes #Toyota #JeepWrangler

No automatic alt text available.
MakChip Chiptuning
Product/Service

Подобрување на веќе моќната машина #BMW 750d xDrive 2016!

#BMW750d xDrive го има најмоќниот шестцилиндричен дизел мотор во светот. Со нашиот уред за #чиптјунинг возилото ги добива и сите други предности како неверојатната рамнотежа помеѓу динамиката на возење и сигурноста, одржувањето на безбедносните карактеристики, главните системи за контрола кои не се засегнати, испорачаните кабли и конектори во OEM квалитет и гаранција за висококвалитетно подесување. Супер моќниот 400КС и 760Нм BMW со вградениот чиптјунер модул има дополнителни 47КС и 123Нм вртежен момент. Посакуваниот конечен резултат се доби со инсталација на уредот за #тјунинг на педалот за гас каде реакцијата на гасот е оптимизирана а вкупните стапки на забрзување се подобрени со вкупно 10%. Супер нели ?

Improve the already powerful machine #BMW 750 d xdrive 2016! #Bmw750d Xdrive has the most powerful šestcilindričen diesel engine in the world. With our device for #čiptǰuning the vehicle receives and all other advantages as the amazing balance between the dynamics of driving and reliability, maintaining security features, the main control systems that are not affected, isporačanite cables and konektori in OEM quality and guarantee of high-quality adjustable. Super Powerful 400 ks and 760 NM BMW with embedded čiptǰuner module has an additional 47 ks and 123 Nm Torque moment. The desired final result is received by installation of the device for the #tuning of pedal to gas where the gas reaction is optimized and total acceleration rates have improved with a total of 10 %. Super Nelly ;)?
Translated
Image may contain: car and outdoor
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.

#Seat го претстави својот најможен продукциски автомобил до сега, а #LeonCupraR ќе се појави премиерно пред публиката на автомобилскиот саем во Франкфурт.

Seat го претстави својот најможен продукциски автомобил до сега, а Leon Cupra R ќе се појави премиерно пред публиката на автомобилскиот саем во Франкфурт.
kajgana.com

Чиптјунинг за Fiat 124 Spider 1.4T со моќност од 140КС и 240Нм а со вградување на дополнителен контролен модул - компјутер возилото ќе добие перформанси до 181КС.
#Fiat #Чиптјунинг #tuning

Čiptǰuning for fiat 124 Spider 1.4 T with power of 140 ks and 240 NM and by embedding additional control module - computer vehicle will receive performance up to 181 KS. #Fiat #Чиптјунинг #tuning
Translated
Image may contain: car

На саемот за автомобили кој ќе се одржи во Франкфурт фирмата на #MercedesAMG премиерно ќе ги претстави веројатно последните изданија на актуелната G класа во комбинација со најмоќните мотори и најбогатите пакети на…

At the car fair that will be held in Frankfurt the firm of #mercedesamg premiered the probably last editions of the current g class combined with the most powerful engines and the richest packages of...
Translated
На саемот за автомобили кој ќе се одржи во Франкфурт фирмата на Mercedes-AMG премиерно ќе ги претстави веројатно последните изданија на актуелната G класа во комбинација со најмоќните мотори и најбогатите пакети на опрема. После онлајн презентацијата во мај оваа година, на претстојниот Саем за автом...
zazabava.com

Чиптјунинг за Mercedes-Benz E-class (W213) E200d со фабричка моќност од 150КС и 360Нм сега нудиме чиптјунинг контролен модул со кој ќе достигне моќност до 188КС.
#Mercedes #чиптјунинг #тјунинг #tuning

Čiptǰuning for Mercedes-Benz E-Class (W213) E200d with 150 ks and 360 NM are now offering a čiptǰuning control module that will reach power up to 188 KS. #Mercedes #чиптјунинг #тјунинг #tuning
Translated
Image may contain: car

#Audi во соработка со кинеската фирма-партнер #Hanergy ќе произведува електрични автомобили, кои ќе располагаат со стаклени панорамски кровови...

Audi во соработка со кинеската фирма-партнер Hanergy ќе произведува електрични автомобили, кои ќе располагаат со стаклени панорамски кровови...
telefoni.mk