Photos
Videos
Testujemy stream na FB prosto z HS
5
4
Tak się bawi...
4
4
Posts

Co prawda nie o Oskarach, ale o filmach nakręconych na podstawie gier wideo porozmawiamy dzisiaj na antenie Radio LUZ. Żaden z nich z pewnością na nagrodę Akademii Filmowej nie zasłużył, dlatego wciąż czekamy na growego kandydata do tej najbardziej prestiżowej nagrody w świecie filmu. Wspomnimy ciekawsze tytuły, nie zabraknie również polskich akcentów. Słuchajcie nas na 91,6 FM we Wrocławiu oraz na http://radioluz.pwr.edu.pl w internecie.

It's not about Oscars, but about movies videos based on video games we'll talk today on @[244714377094:274:Radio LUZ]. None of them certainly deserve the award of the film academy, which is why we are still waiting for growego candidate for this most prestigious award in the world of film. We will mention more interesting titles, and there will also be no polish accents. Listen to us at 91,6 fm in wroclaw and on http://radioluz.pwr.edu.pl online.
Translated
No automatic alt text available.

Chiny, a właściwie Chińska Republika Ludowa - najludniejsze państwo świata, trzecie pod względem powierzchni i drugie w przypadku gospodarki. Jaki wpływ mają na branżę gier wideo? Jeżeli mieszka tam 20% ludzi na świecie, to dlaczego 20% naszych gier nie stanowią chińskie produkcje? Jeśli jesteście ciekawi obrazu Chin z perspektywy branży gier wideo, to słuchajcie nas o 18:00 w Radio LUZ na 91,6 FM we Wrocławiu oraz na http://radioluz.pwr.edu.pl w sieci.

No automatic alt text available.
Posts

W dzisiejszej audycji po raz n-ty wspomnimy o grze Grand Theft Auto V, która od wielu lat uparcie tkwi na szczytach list sprzedaży. W przeciwieństwie do niej istnieją też tytuły, o których zapomniano tuż po premierze. O jednych i o drugich porozmawiamy o 18:00 na antenie Radio LUZ na 91,6 FM we Wrocławiu oraz na http://radioluz.pwr.edu.pl w sieci.

Image may contain: 6 people, people smiling, text

Gra jako usługa - ten sposób sprzedaży staje się coraz popularniejszy. Czy tytuły dostępne w dniu premiery skłonią graczy do zakupu "abonamentu na granie"? Czy po muzyce (Spotify, Tidal, Deezer) oraz serialu i filmie (Netflix, Shomax, HBO GO) przyszedł czas na gry? Jakie są plusy i minusy tego rozwiązania? Słuchajcie nas dzisiaj o 18:00 na antenie Radio LUZ na 91,6 FM we Wrocławiu oraz na http://radioluz.pwr.edu.pl w sieci, aby poznać naszą próbę odpowiedzi na te pytania.

Image may contain: text

Dzisiaj o godzinie 18:00 na 91,6 FM we Wrocławiu oraz na www.radioluz.pwr.edu.pl rozmawiamy o dwóch ciekawostkach ze świata gier - pierwszą z nich jest zapowiedziane przez Nintendo "Nintendo Labo", czyli niecodzienne połączenie kartonu i konsoli Nintendo Switch. Na deser omawiamy też zapowiedź Robot Cache, czyli nowatorskiej platformy do dystrybucji cyfrowych kopii gier opartej o bardzo modną dzisiaj technologię blockchain. Czy waszym zdaniem jedno albo drugie ma szansę odnieść sukces?

Get ready to Make, Play and Discover with Nintendo Labo! Nintendo Labo is a new line of interactive build-and-play experiences that combine DIY creations wit...
youtube.com

Dzisiaj w naszej audycji o 18:00 usłyszycie wywiad z Adam "Bedvolf" Howaniec, kapitanem Inżynierzy PWr, drużyny e-sportowej reprezentującej Politechnika Wrocławska w Liga Akademicka w grze League of Legends. Jeśli chcecie się dowiedzieć, czy w e-sporcie jest kasa, czy da się wytłumaczyć rodzicom, kim jest jungler i co z tym wszystkim ma wspólnego Zbigniew Boniek, słuchajcie nas na 91,6 FM we Wrocławiu oraz na http://radioluz.pwr.edu.pl w sieci.

Image may contain: 3 people, people standing

"Gry wiecznie młode" to temat naszej dzisiejszej audycji. Zdarza Wam się sięgnąć po tytuły z minionej epoki? Jeśli tak, to po jakie i dlaczego? Podzielcie się z nami Waszymi doświadczeniami i słuchajcie nas na 91,6 FM we Wrocławiu oraz na radioluz.pwr.edu.pl w sieci.

radioluz.pwr.edu

Czy retro granie to wasze klimaty? Na oryginalnych sprzętach czy na nowszych wynalazkach?

Is Retro playing your thing? On Original, or on newer inventions?
Translated

Serie gier?
Jaki jest najlepszy sequel/prequel? Macie swoje typy?
A taki którym się zawiedliście?

Peryferia komputerowe. Bez jakich nie możecie grać?
Audycja ruszyła na http://radioluz.pwr.edu.pl/

Dzisiaj na antenie rozmawiamy o samouczkach w grach. Jakie są według Was najlepsze i najgorsze tutoriale?

Today we're talking about samouczkach in games. What are the best and the worst tutorials?
Translated

Czas to pojęcie względne - tym bardziej w grach wideo. Czy ukończenie głównego wątku musi zająć ponad 30 godzin, żeby grę można było nazwać dobrą? Na to i kilka innych pytań postaramy się odpowiedzieć na antenie Radio LUZ. Słuchajcie nas do godziny 19:00.

Pierwsza wiosenna odsłona audycji Masz 3 Życia to dyskusja na to co obecnie dzieje się w branży gier i czego możemy spodziewać się w najbliższej przyszłości. Słuchajcie nas na 91,6 FM we Wrocławiu oraz na www.radioluz.pwr.edu.pl przez Internet.

The first spring edition of the show you have 3 lives is to discuss what is currently happening in the gaming industry and what we can expect in the near future. Listen to us at 91,6 fm in wroclaw and www.radioluz.pwr.edu.pl online.
Translated

[ #bitfestiwal #esport #pwr ]
Grasz w LoL-a lub CS:GO?
Chcesz poczuć prawdziwe e-sportowe emocje?
Marzysz o tym żeby wyjść z cienia i zaprezentować swoje umiejętności przed publicznością na żywo?

...

W takim razie turnieje podczas BIT Festival Wroclaw to coś właśnie dla ciebie!

Zapisz swoją drużynę już dziś na www.best.wroclaw.pl/bit/#zapisy, pokaż co potrafisz i zawalcz o atrakcyjne nagrody!

See More
No automatic alt text available.

Dzisiaj na antenie Radio LUZ w audycji Masz 3 Życia rozmawiamy o gatunkach gier, które zdają się być w odwrocie. Dlaczego tak się dzieje i czy rzeczywiście niektóre rodzaje gier wymarły - między innymi na te pytania postaramy się odpowiedzieć w ciągu najbliższej godziny.

Dzisiaj na antenie rozmawiamy o DRM, czyli cyfrowych zabezpieczeniach stosowanych m.in. w grach wideo. Czy to ostrze jest obosieczne i uniemożliwiając nielegalną dystrybucję gier jednocześnie utrudnia życie uczciwym graczom? Na to i kilka innych pytań postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszej audycji.