Photos
Reviews
4.0
40 Reviews
Tell people what you think
Ayşe Kurtuldu Celep
· August 24, 2016
Nasıl bir okul ogretmenleri idare öğrenciler oglum tercihtecikti
Mehmet Mustafa Mercan
· August 30, 2015
Eh işte bizim ingilizceci hariç güzel
Kedü Bey
· July 5, 2015
Cok güzel bir okul bana guvenin
Yusuf Onay
· January 6, 2014
Iyi dersler herkeze
Videos
Mehmetçik Lisesi Müzik Grubu - En Güzel Günüm Gecen & Olmadı Yar
6
Mehmetçik Anadolu Lisesi Müzik Grubu (Gurbet)
5
Etimesgut'da bulunan liselilerin yürüyüşü
1
Posts

Türkçe ve Matematik bu sistemin merkezinde olacak.

Üniversiteye girişte 'tek sınav' modeli http://aane.ws/Y7e

No automatic alt text available.

NİTELİKLİ LİSELER AÇIKLANIYOR !

Ankara'da tahmini olarak listeye girecek Liseler şu şekilde:

Ankara Fen Lisesi, Hasan Ali Yücel Sosyal Bilimler Lisesi, Şehit Ömer Takdemir Fen ve Sosyal Bilimler Lisesi, Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi.

...

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, sınavla öğrenci alacak okulların listesi, eğitim bölgeleri ve sınav kılavuzunun nisan ayının sonunda yayınlanacağını söyledi. Tekin, sınav usullerine ilişkin kılavuz ile sınavla öğrenci alacak okul listeleri ve adrese dayalı kayıt yapılacak okulların yer aldığı eğitim bölgelerinin aynı anda kamuoyuna açıklanacağını söyledi.

Yeni sistemle, fen liseleri ve sosyal bilimler liselerinin tamamı sınavla öğrenci alacak. Bazı Anadolu liseleri, imam hatip liseleri ile mesleki teknik eğitim liseleri de “proje okul” olarak belirlenerek sınavla alım yapacak. Buna göre, adrese dayalı kayıtlar Anadolu, mesleki ve teknik Anadolu ve Anadolu imam hatip liselerini kapsayacak. Liselerin tamamına yakını mahallinden öğrenci alacak şekilde il ve ilçe müdürlükleri tarafından öğrenci, adres ve ortaokul bazlı olarak gruplandırılarak “Eğitim ve Kayıt Bölgeleri” oluşturuldu. Her bölgede, her okul türünden 9 okul yer alacak. Öğrenciler, bu okullar arasından 5 tercih yapacak.

Sınavla öğrenci alan okullara, haziran ayı başında yapılacak sınav ile kayıt yapılacak. Sınava giren öğrenciler, girmeyen öğrenciler ile aynı zamanda okul tercihi yapacak. Sınav puanı ile tercihlerine yerleşemeyenler, diğer öğrenciler gibi adreslerine bağlı olarak eğitim bölgelerinden yerleştirilecek. Sınavla öğrenci alan okullarda, boş kalan kontenjanlar doğrultusunda, sınav puanına göre nakil yapılabilecek.

See More
Image may contain: one or more people, people standing and outdoor
Posts