Jump to
Press alt + / to open this menu
CommunitySee All
Highlights info row image
898 people like this
Highlights info row image
871 people follow this
People
People Also Like
Posts

Ostatnio jest głośno o skandalicznej politycznej kampanii billboardowej nt. sądów.

Nie byłoby ona możliwa bez działającego układu. Zatem, Szanowni Państwo, tak działa ośmiornica PiS w spółkach skarbu państwa.

PS. Warto wiedzieć, że te fundusze miały iść na kampanie wizerunkowe za granicą np. na temat kłamstwa oświęcimskiego (!).

No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.
No automatic alt text available.

‪Serdecznie zapraszam do Polsat News 2 na Rozmowę Polityczną.

Dziś z Sejmu o godzinie 18:10.

Image may contain: 3 people, people smiling
Videos
Zaproszenie na marsz 7 maja
4
Przeżyjmy to jeszcze raz. Jedno z najlepszych przemówień Ryszard Petru, jakie słyszałem. Nowoczesna jest niekwestionowanym liderem opozycji, co było słychać także po entuzjazmie manifestujących na słowa naszego przewodniczącego.
2
Energetyka węglowa a czyste powietrze
4
Photos
Posts
Image may contain: 1 person, eyeglasses and text
Nowoczesna

– Dzisiaj mamy smutny dzień dla polskiej edukacji. Cała zmiana przeprowadzona przez rząd PiS spowoduje, że będziemy tworzyć uczniów przystosowanych tylko do pra...cy na taśmie albo w call center – mówił w dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego Ryszard Petru, przewodniczący Nowoczesnej.
Według Petru reforma edukacji min. Zalewskiej polega na tworzeniu osób, które nie są kreatywne, mają male szanse na rozwój i są na bakier z matematyką. Przewodniczący Nowoczesnej zarzucił również minister edukacji, że kłamała mówiąc, że nauczyciele nie będą zwalniani. – Ponadto, wydano dziesiątki milionów złotych na to by przemalować szkoły gimnazjalne na podstawowe, a to nie ma żadnego przełożenia ma na jakość nauczania– stwierdził Ryszard Petru.

– Nie mamy do czynienia z reformą edukacji tylko z masakrą piłą mechaniczną. Krótsza wspólna edukacja ogólna, latający nauczyciele, wysokie koszty finansowe – to tylko niektóre wady tej deformy – wyliczała Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Klubu Poselskiego Nowoczesnej. Według niej po reformie PiS szkoła nie stanie się lepsza, nie będziemy mieli dzieci otwartych na świat, nie będzie kształcenia liderów, będą za to ideologiczne podstawy programowe. W wyniku obecnych zmian w polskiej szkole będziemy mieli do czynienia z luką programową dla dzieci, które przeszły z 6 do 7 klasy, edukacja wspólna będzie o rok krótsza, a podręczniki będą bardzo słabe. – Wszystko jest zrobione na kolanie, to jest jeden wielki chaos – powiedziała Lubnauer.

#Nowoczesna w swoim programie proponuje tworzyć szkołę, która daje szansę na to, żeby młody człowiek, który kończy uczelnię, mógł dużo zarabiać, mógł być właścicielem firmy, zlecać innym zadania. Dobra szkoła to dobra znajomość języków obcych. To taka szkoła, która daje szanse na dobrą pracę i płacę. To szkoła, która daje umiejętności, chociażby takie proste jak założyć firmę czy wypełnić PIT. To szkoła, która daje szanse na to, żeby Polacy konkurowali za granicą. Nowoczesna chce szkoły, która daje możliwość bycia obywatelem Europy, Świata, konkurowania z najlepszymi.

– To szkoła, która daje możliwość tego, żeby młody człowiek był zaradny i otwarty na świat. Żeby nie bał się jak Kaczyński wyjechać za granicę, żeby umiał konkurować z innymi, ale też się porozumiewać – dodał lider Nowoczesnej.

#deformaedukacji #szkodaszkoły

See More
Image may contain: 2 people
Ryszard Petru
August 21

Nie dajmy się oszukać!
Jeżeli ministrowie Błaszczak lub Kamiński twierdzą, że śledzą posła opozycji w trosce o jego bezpieczeństwo, to faktycznie chodzi im o b...ezpieczeństwo, tyle że ich i partii, którą reprezentują, partii dążącej do totalnej władzy i totalnej kontroli nad obywatelami.

Każdy, kto został kiedykolwiek okradziony, zna to uczucie gniewu i bezradności powstałe w wyniku cudzej ingerencji w nasze prawo własności.
A teraz wyobraźmy sobie, że codziennie, bez przerwy jesteśmy okradani...

pozostała część tekstu pod linkiem: http://ryszardpetru.natemat.pl/215505,do-totalnej-wladzy-na…

See More
Image may contain: text
Ryszard Petru
August 22

825 milionów złotych!
Tyle w ciągu 25 lat działania zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, by pomagać innym. Pieniądze te, co roku coraz hojniej ofiarowan...e przez Polaków, ratują zdrowie i życie dziesiątek tysięcy ludzi, a milionom kolejnych osób umożliwiają diagnostykę medyczną.

800 milionów złotych!
Na tyle Jacek Kurski zadłuża telewizję publiczną, po to by szerzyć propagandę, zwalczać brudnymi metodami przeciwników totalnej władzy PiS i hojnie nagradzać wysokimi premiami swoich bliskich.

W ciągu kilkunastu miesięcy pod rządami Kurskiego TVPiS wypracowała stratę 180 milionów zł. Spada oglądalność i wpływy z reklam i abonamentów.
800 milionów zł kredytu zaciąganego na propagandę Kaczyńskiego spłacą z własnych kieszeni podatnicy. Jacek Kurski dostanie pewnie awans.

Tylko w ostatnich kilku latach Wielka Orkiestra:

kupiła 890 pomp insulinowych i 15 tys. sensorów, a w ciągu dwóch ostatnich lat pompy zakupione przez WOŚP zostały wypożyczone prawie 3 tysiącom kobiet ciężarnych z cukrzycą;
kupiła sprzęt medyczny i rehabilitacyjny za 17,1 mln zł dla ponad 4 tys. 400 chorych dzieci (2005-2016);
kupiła 718 urządzeń do nieinwazyjnego wspomagania oddychania u noworodków, który trafił do 245 ośrodków neonatologicznych w całej Polsce (2003-2016)
sfinansowała badanie słuchu ponad 5 milionów dzieci, a stałym programem przesiewowych badań słuchu objętych jest 407 oddziałów noworodkowych.

Za 800 milionów zł można uczynić wiele dobra lub wiele zła.
Za wielkie dobro Jurek Owsiak jest tępiony przez "dobrą zmianę".
Za wielkie zło Jacek Kurski nie poniesie żadnej odpowiedzialności tak długo, jak długo u władzy będzie J. Kaczyński.

See More
“Zabraklo trzeciego weta. Od jutra posel, min. sprawiedliwosci, prokurator gen. w jednej osobie bedzie mogl rozpoczac czystki w sadach.”
twitter.com
Image may contain: 1 person, text
Nowoczesna
August 9

800 mln złotych kredytuchce zaciągnać Prezes Kurski z Banku Gospodarstwa Krajowego, w którym większościowe udziały posiada Skarb Państwa. Nie oglądasz TVPiS? Nie chcesz by Twoje pieniądze szły na finansowanie partyjej propagandy? Udostępnij 🔃 #PresjaMaSens

Image may contain: 1 person, outdoor and text
Kamila Gasiuk-Pihowicz
August 9

🌲🌲🌲 WWF Polska alarmuje - 6 000 m3 drewna z wyciętych drzew z #puszczabiałowieska zostało sprzedanych na aukcji. Cena wywoławcza? 993 000 złotych. 🌲🌲🌲

To przyp...ieczętowanie jasno znanej prawdy - Minister Szyszko wycina nasz narodowy skarb dla zysku, a wszystko z narażeniem nas na milionowe kary. Funkcjonowanie prawa niezgodnego z unijnym oraz nierespektowanie postanowień Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej to nie tylko jednak obciążenie materialne, to także utrata decydującego głosu w UE i powolne z niej wychodzenie.

"To pierwszy przypadek w historii Trybunału Sprawiedliwości, kiedy państwo nie wykonuje postanowienia zabezpieczającego” w taki słowach skwitował poczynania polskiego rządu sędzia TSUE prof. Marek Safjan.

Gratuluję wszystkim ekologom i zwykłym obywatelom, którzy angażują się w ratowanie Puszczy Białowieskiej przed #Szyszkodnik, którego zdaje się nic nie zatrzymać. Nasza wspólna walka przynosi rezultaty. Już raz to udowodniliśmy, udowodnimy teraz.

STOP wycince puszczy!

See More
337,174 Views
337,174 Views
Kamila Gasiuk-Pihowicz
June 22

Odnosząc się do słów Pana Prezydenta o tym, że obecnie obowiązuje Konstytucja okresu przejściowego, chciałabym powiedzieć jasno, że przejściowa to jest prezydentura Andrzej Duda.

No automatic alt text available.
Ryszard Petru
August 3

Trybunał Sprawiedliwości UE nakazał Polsce natychmiastowe wstrzymanie wycinki Puszczy Białowieskiej (na czas postępowania wyjaśniającego). Dotychczas nie było p...recedensu, by którykolwiek kraj członkowski UE zlekceważył decyzję Trybunału.

Ale jak to? "Dobra zmiana" nie potrafi? No to patrzcie, Brukselo i Suwerenie.

Minister Szyszko nadal bezkarnie wyrzyna puszczę, tylko teraz nazywa to enigmatycznie "ochroną dobrostanu". Bo według ministra "wycina to się co najwyżej drzewa przy drodze" (wywiad w Rzeczpospolitej 03.08.2017).

A że wstrętna, spiskująca przeciw Polsce Europa grozi karami finansowymi?
Nic to, Panowie i Panie. Postraszymy Brukselę takim odszkodowaniem, że długo popamiętają. Na dziś to zaledwie 2,5 mld euro, ale jak się minister Szyszko zdenerwuje, to wyliczy więcej. A tak w ogóle, to Trybunał nie powinien się wypowiadać w naszej sprawie, bo nie odróżnia kornika od żaby. A polski kornik też ma prawo wstać z kolan.

Arogancja ministra Szyszki i jego partyjnych kolegów już dawno przestała zaskakiwać. Zaskakuje natomiast głupota i brak choćby cienia instynktu dyplomatycznego.

Sprawa wycinki Puszczy Białowieskiej została włączona do prowadzonej przeciw Polsce procedury kontroli praworządności. Po raz kolejny Polska - tym razem działaniem ministra Szyszki - łamie europejskie prawo i nie szanuje postanowień wydawanych przez uprawnione do tego instytucje.

PiS wie, że nie wygra tego konfliktu. Ale tak długo będzie machał szabelką i krzyczał o zamachu na polską suwerenność, aż jakaś kolejna część obywateli mu uwierzy.

J. Kaczyński zapewnia, że nie zamierza wychodzić z Unii, ale wszystko co jego ekipa robi jest metodycznym i powolnym przygotowaniem gruntu pod POLEXIT.
Coś, co dzisiaj wydaje nam się nieprawdopodobne, na skutek tych działań będzie bardziej prawdopodobne jutro lub pojutrze.

See More

Dzięki serdeczne za polubienie mojej strony. Pozdrawiam gorąco 😊

Mirosław Suchoń - poseł na Sejm RP's photo.
Mirosław Suchoń - poseł na Sejm RP
898 Likes
7 talking about this

Oni walczyli o wolność.

Image may contain: night and text

Wiemy jak Premier #Morawiecki chce zdobyć pieniądze na swój Plan. Ministerstwo Rozwoju przewiduje, że z pieniędzy UE już go nie sfinansuje i opodatkowuje umiera...jące dzieci? Tylko trzeba byłoby chyba zmienić nazwę na "Plan Okrucieństwa i Bezduszności". 😥😡

See More
Rodzice ciężko chorego dziecka, którzy prowadzą zbiórkę pieniędzy na jego leczenie, dla urzędu skarbowego to ludzie, którzy osiągają dochód jak wszyscy inni. Gdy kwota darowizny przekroczy 4902 zł, fiskus
finanse.wp.pl

Dziś, w Bielsku-Białej znowu tłumy! Domagamy się niezależności sądownictwa od polityków. Domagamy się prezydenckiego veta wobec trzech ustaw: o KRS, o ustroju sądów, o Sądzie Najwyższym!

Niezależne sądownictwo to klucz do naszej przyszłości. To klucz do swobodnego korzystania z internetu, do swobodnego wyboru książek, do swobodnej myśli.

Dlatego manifestujemy!

... See More