Photos
Posts
Image may contain: 6 people, people smiling, people standing
Zofia Szpikowska

XXIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ekologicznej w Legnicy
EKOPIOSENKA 2018
Grand Prix - Aleksandra Płatek
Przypominjmy tylko, że tydzień wcześniej Ola zdoby...ła I miejsce podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej i Ekologicznej "Dreptak" w Zduńskiej Woli
Brawo Ola!!!!!!! Magdalena Płatek

See More
Posts

W dniu 15.05.2018 r. w Powiatowym Młodzieżowym domu Kultury i Sportu w Wieluniu został zorganizowany XIX Konkurs turystyczno – geograficzny „Poznaj Chorwację”. Konkurs został zorganizowany przy współpracy z Towarzystwem Polsko Chorwackim „Jadransko – Wieluń” oraz Starostwem Powiatowym w Wieluniu. Po przeprowadzeniu eliminacji pisemnych jury w składzie: Paweł Packi, Grażyna Kałczak, Włodzimierz Kałczak wyłoniło finałową jedenastkę uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu wielu...ńskiego, którzy zostali zakwalifikowani do II części konkursu gdzie wszyscy odpowiadali pisemnie na te same pytania.
Wyniki XIX edycji konkursu „Poznaj Chorwację”:
1. Dominika Wodziak I Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu
2. Natalia Smorawa I Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu
3. Daria Karbowiak I Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu
4. Katarzyna Łęgosz I Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu
5. Mikołaj Machelski I Liceum Ogólnokształcące w Wieluniu
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji kolejnej edycji konkursu.

See More

Już po raz jedenasty w Wieluniu odbył się Masowy Bieg Uliczny "Wieluńska Pętla". Współorganizatorami biegu byli Starostwo Powiatowe w Wieluniu i Gmina Wieluń. W imprezie udział wzięło, podobnie jak w ubiegłym roku ponad 400 biegaczy. W każdej kategorii wręczono dyplomy dla sześciu najlepszych osób. Ponadto wręczono nagrodę specjalną dla najmłodszej uczestniczki biegu głównego Izy Trzewik oraz nagrodę fair play dla Eryka Kalemby. Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy firmie Wielton, Sraży Miejskiej w Wieluniu, Komendzie Powiatowej Policji w Wieluniu oraz Wieluńskiemu Domowi Kultury. Wyniki biegu dostępne są na naszej stronie internetowej www.pmdkis-wielun.pl

W Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu 11 maja odbyło się 13. Międzypowiatowe Spotkanie Młodych Keyboardzistów. Podczas wydarzenia przeprowadzono eliminacje do VI Ogólnopolskiego Konkursu Keyboardowego organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku 7 czerwca 2018 r. W eliminacjach brali udział przedstawiciele: Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu, Młodzieżowego Domu Kultury w Kluczborku, Zespołu Szkoły i Przedszkola w Komor...nikach, Szkoły Podstawowej w Mierzycach, Wołczyńskiego Domu Kultury, Szkoły Podstawowej w Siemkowicach, Młodzieżowego Domu Kultury w Zgierzu oraz Młodzieżowego Domu Kultury w Aleksandrowie Łódzkim. Uczestnicy byli podzieleni na następujące kategorie wiekowe:
- Klasy I-III
- Klasy IV-VI
- Klasy VII i gimnazjaliści
- Szkoły ponadgimnazjalne

Jury w składzie Grażyna Bakalarczyk – nauczycielka muzyki, przewodnicząca, Andrzej Freus – nauczyciel muzyki, Szymon Kokociński – absolwent Akademii im. J. Długosza w Częstochowie po przesłuchaniu 22 wykonawców przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

Szkoły podstawowe kl. I-III
I miejsce - Borgul Kajetan - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu
II miejsce - Nowak Monika - Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku
III miejsce - Kruk Anna - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu

wyróżnienie - Nowak Szymon - Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku

Szkoły podstawowe kl. IV-VI
I miejsce - Paluszczak Igor - Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku
II miejsce- Dybka Antoni - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu
III miejsce - Strzała Nikola - Wołczyński Ośrodek Kultury
III miejsce - Smugowski Kacper - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu

wyróżnienie - Pietrucha Kinga - Młodzieżowy Dom Kultury w Kluczborku

Szkoły podstawowe kl. VII i gimnazjaliści
I miejsce - Ciupa Dominik - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu
II miejsce - Jaszczyszyn Hubert - Wołczyński Ośrodek Kultury
II miejsce - Brzeziński Andrzej - Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu
III miejsce - Groblewski Krzysztof - Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim
III miejsce - Sujka Julia - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu

wyróżnienie - Betka Karolina - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu

wyróżnienie - Sikora Maciej - Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Łódzkim

Szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce - Kaczmarek Szymon - Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu
II miejsce - Łężny Mateusz - Wołczyński Ośrodek Kultury

Jury Przeglądu nominowało 9 uczestników do finału VI Ogólnopolskiego Konkursu Keyboardowego w Kluczborku:
1. Szymon Kaczmarek
2. Dominik Ciupa
3. Andrzej Brzeziński
4. Krzysztof Groblewski
5. Julia Sujka
6. Antoni Dybka
7. Kacper Smugowski
8. Kajetan Borgul
9. Anna Kruk

See More
No automatic alt text available.
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieluniu

Już w piątek, o godz 17.00 w czytelni biblioteki debata "Poetyckie debiuty" z udziałem zaproszonych poetów - Anny Pawlak- Łaciny, Ania Kubarycz i młodzieży z Kl...ubu Literackiego działającego przy Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu. Spotkanie poprowadzą Zofia Szpikowska i Maciej Bieszczad. Tego dnia nastąpi również ogłoszenie II edycji konkursu na wydanie autorskiej książki literackiej. Zapraszamy.

See More

Regulamin dostępny na stronie internetowej www.pmdkis-wielun.pl
ZAPRASZAMY!

MAY12
Sat 1:00 PM UTC+02
6 people went
IV Festiwal Tańca Towarzyskiego w Wieluniu odbył się 22 04 2018, Realizacja: www.jakmarzenie.pl Facebook: www.facebook.com/jakmarzenie tel. 794-053-055
youtube.com

Po raz czwarty wieluńska hala sportowa WOSiR wypełniona była tancerzami uczęszczającymi na zajęcia do Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu. W niedzielę 22 kwietnia 2018 r. zaprezentowali oni swoje umiejętności na Festiwalu Tańca Towarzyskiego. Podziwiać można było pary różnych grup wiekowych, począwszy od najmłodszych 6 -cio latków po najstarszych w wieku 15 lat. Prezentowali oni różne style tańca towarzyskiego.
Ponadto w festiwalu zaprezentowały się gr...upy taneczne tańca nowoczesnego oraz tańca New Dance, które prowadzą Panie Grażyna Kaczmarek oraz Edyta Kapral. Gośćmi imprezy, a zarazem dużą atrakcją były występy par: Huberta Krysztofińskiego i Pauliny Paproty oraz Patryka Nowaka i Aleksandry Lipskiej. Po raz kolejny gościnnie zaprezentowała się grupa tańca Latin Solo z Body Desing. Koordynatorem festiwalu był Pan Rafał Janecki. Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom wspaniałych występów!

See More

W dniu 6.04.2018 r. została zorganizowana przez Sejmik Młodzieży Powiatu Wieluńskiego działający przy Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu druga edycja Gry Miejskiej pod hasłem „Wieluń dla Niepodległej” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.
Uczestnikami i organizatorami była młodzież szkół ponadgimnazjalnych powiatu wieluńskiego.
Organizatorzy przygotowali i opracowali dwie trasy o długości po około 10 km każda.
Tegoroczna trasa gry miejskiej obe...jmowała następujące punkty:
1. Plac Legionów,
2. Tablica Józefa Piłsudskiego,
3. Baszta Męczarnia,
4. Pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego,
5. Cmentarz Wieluń – Pomnik Katyński,
6. Dworzec PKP Dąbrowa,
7. Izba Pamięci w II LO,
8. Pomnik Powstania Styczniowego;
W grze uczestniczyły czteroosobowe drużyny ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu wieluńskiego (nauczyciel i trzech uczniów)
Klasyfikacja końcowa wg zajętego miejsca w Grze Miejskiej:
1. I LO - 46 pkt. - kapitan W. Karaś,
2. ZS nr 2 - 41 pkt. - kapitan D. Skupiński,
3. ZS nr 3 - 40 pkt. - kapitan Sz. Bojer,
4. II LO - 35 pkt. - kapitan B. Krasiak,
5. KLO - 33 pkt. - kapitan W. Parzybut,
6. ZS nr 2 - 29 pkt. - kapitan K. Jegers,
7. ZS nr 2 - 28 pkt. - kapitan K. Janik,
8. ZS nr 1 - 23 pkt. - kapitan B. Jasińska.
Dziękujemy panu Hubertowi Cieśli – UKS „Załęczak” za pomoc w zorganizowaniu tegorocznej edycji Gry Miejskiej, dyrekcji Muzeum Ziemi Wieluńskiej za umożliwienie wejścia do Baszty Męczarnia

See More

W dniu 26 marca 2018 roku wychowankowie kół plastycznych Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu uczestniczyli w wycieczce do Ośrodka Szkoleniowo Wypoczynkowego „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim. Wyjazd został zorganizowany przy współpracy z Oddziałem Jurajskim PTTK w Wieluniu z okazji powitania wiosny z tradycyjnym topieniem Marzanny. Kukła Marzanny została wykonana podczas zajęć plastyki przy pomocy pani Joli Łuczak – nauczyciela plastyki w PMDKiS w Wieluniu. W imieniu uczestników wyjazdu dziękujemy za możliwość skorzystania z gościnności ośrodka „Nadwarciański Gród”, za przygotowanie ogniska i możliwość upieczenia kiełbasek.

Damian Orłowski added 23 new photos.

Juniorzy młodsi PMDKiS Victoria Skomlin srebrnymi medalistami halowej ligi powiatowej. 🏆🥈💪
W ostatnim turnieju do rozstrzygnięcia pozostała kwestia drugiego mie...jsca (Biała zapewniła sobie triumf już dwa tygodnie temu), o które biliśmy się z Wydrzynem. Chłopcy stanęli na wysokości zadania i pewnie wygrali 3:1 (hattrickiem popisał się Kuba Michalski). W kolejnym meczu ograliśmy Park Starzenice 1:0 (gol Patryka Jojkusa). Na koniec jednak mieliśmy upokarzającą porażkę 2:3 (po jednym golu Michalski i P. Jojkus) z mistrzami z Białej, który cały ostatni turniej grali bez jednego zawodnika. Na szczęście ta wpadka o niczym już nie decydowała, ale niesmak pozostał. Graliśmy w składzie: Patryk Zwiech, Kacper Krysiński, Jakub Białek, Łukasz Załuski, Kacper Kolebacz, Jakub Michalski, Kuba Jojkus, Patryk Jojkus. W lidze nasze barwy reprezentowali ponadto Jakub Topoła, Piotr Topoła, Kacper Bednarz, Filip Sobczak i Piotr Jaśko.

See More
Damian Orłowski added 10 new photos.

Żaczki PMDKiS Victorii Skomlin wzięły udział w I turnieju halowej ligi powiatowej. Turniej stał na wysokim poziomie, a nasze najmłodsze pociechy robią postępy i... chociaż nie udało się jeszcze niczego wygrać, to mecze były już bardzo wyrównane. W turnieju grały 4 drużyny, grano systemem mecz i rewanż. Przegraliśmy z Wartą Osjaków 0:2 i 1:5 (gol Kuba Padykuła), zremisowaliśmy 0:0 i przegraliśmy 2:3 ze Startem Łubnice (2 gole Mikołaj Orłowski), przegraliśmy 1:3 (gol Wiktoria Fraszek) i zremisowaliśmy 2:2 (2 gole Szymon Chadryś) z Hetmanem Żdżary. Graliśmy w składzie: Mateusz Piśniak, Jakub Łapucha, Jakub Padykuła, Mikołaj Orłowski, Szymon Chadryś, Wiktoria Fraszek, Krzysztof Musiał, Adam Brąś, Witold Orłowski.

See More

Chór i Zespół Muzyki Dawnej zajął I miejsce w XIV Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Koziegłówkach. Przegląd ma formułę konkursu i jest przeznaczony dla solistów, chórów i zespołów instrumentalnych. W tym roku w przesłuchaniach wzięło udział około 600 wykonawców z różnych zakątków Polski. Przesłuchania konkursowe odbywały się w dniach 16 i 24 marca w Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Koziegłówkach. W dniu 24 marca odbył się również uroczysty koncert laureatów. W programie Chóru i Zespołu Muzyki Dawnej znalazły się dwie pieśni: Psam 25, muz. Mikołaj Gomółka w opracowaniu Włodzimierza Sołtysika (a cappella) oraz Bądź pozdrowione Serce mego Pana muz. Franciszek Wesołowski w autorskim opracowaniu na chór i zespół instrumentalny. Laureaci otrzymali dyplom, statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 400 zł.
GRATULUJEMY!

W dniu 18.03.2018 r. w kościele pw. Św. Barbary w Wieluniu odbył się koncert pasyjny w wykonaniu: chóru „Ars Cantandi” Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu - Dyrygent Anna Grabowska-Borys, Dziecięcego Chóru PSM I st. w Wieluniu - Dyrygent Jakub Jurdziński, chóru Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu - Dyrygent Jakub Jurdziński, Zespołu Kameralnego Legnickiej Orkiestry Symfonicznej - Dyrygent Benedykt Ksiądzyna z solistkami: Zoja Rolińska - sopran i Agnieszka Rejek-Bałka - mezzosopran. Współorganizatorem koncertu był Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury i Sportu w Wieluniu. Gratulujemy kolejnego udanego koncertu naszemu chórowi prowadzonemu przez Pana Jakuba Jurdzińskiego.

W dniu 17.03.2018 r. dwie grupy tańca nowoczesnego z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury i Sportu w Wieluniu prowadzone przez panią Grażynę Kaczmarek brały udział w XI edycji Konkursu Tańca Nowoczesnego „Wieluński Dance”. Grupa młodsza zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Natomiast grupa starsza mimo, że zaprezentowała się znakomicie na tle innych występujących grup w swojej kategorii wiekowej w oczach jury nie została doceniona. Dla nas i tak byłyście najlepsze – gratulujemy bardzo udanego występu.

W dniu 16.03.2018 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury i Sportu w Wieluniu odbył się XIV Międzypowiatowy Festiwal Piosenki Optymistycznej i Turystycznej "Piosenka z uśmiechem". Jury w składzie Pani Grażyna Bakalarczyk, Pani Dorota Staszak, Pani Aneta Włodarczyk, Pani Zofia Szpikowska oceniło i wyłoniło laureatów w czterech kategoriach wiekowych. Wyniki festiwalu w poszczególnych kategoriach są zamieszczone na naszej stronie internetowej. Gratulujemy laureatom i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji festiwalu. Zapraszamy na kolejne organizowane przez nas festiwale.