Photos
Reviews
4.5
2 Reviews
Tell people what you think
Juan Laguna
June 2, 2012
Already available the digital edition No 28 of Kooch. Now you can also see it from the iPhone and iPad.
http://issuu.com/revista_KOOCH/docs/revista_kooch_28_junio_julio_2012/1
Alin Palin
February 17, 2013
Já narazila na Montanu náhodou. V čekárně u doktora. Nelezu nijak sportovně, spíš rekreačně, stejně tak si pořizuju i Montanu. Kdykoliv na ni narazím, koupím. Když nenarazím, nekoupím.
Pavel Kohout
February 15, 2013
Montanu si kupuju už několik let, naprosto báječný časopis.
Videos
M2/2016 ... a ještě pár "namlsávacích" obrázků! Více fotografií (+ ukázku 6 stran ve formátu PDF) najdete v galerii na naší hlavní stránce: http://www.montana.cz/
3
Posts

Z dnešní redakční pošty:
Prosím, už NIKDY, ale opravdu NIKDY neposílej někomu přes padesát nezazipovaných souborů v celkové velikosti v desítkách Mb. Emailový klient se snaží všechny soubory zobrazit a kompletně to vymazat může být zdlouhavá práce...

No automatic alt text available.

Co dodat? Snad jen, že jde o nápis umístěný pod jedním z petříkovských svahů.
... A když "skiing", proč ne "climbing", že...?

Image may contain: text
Posts

To se ke mě na stěně přitočil jeden známý a s očima upřenýma na jednoho zoufalce, který seděl snad u každého jištění, spiklenecky pošeptal: "Ester Ledecká dala naději mnohému z nás, co?"
-bkr-
foto: Charles Deluvio

No automatic alt text available.

Vlna!
Pokaždé, když vyjde první číslo v roce, přivalí se do redakce vlna zpožděných předplatitelů.
Díky za váš zájem, ale vzhledem k tomu, že číslo 1/2018 je už rozesláno, připíšeme vám automaticky jako první zaplacené číslo až číslo příští.
Takže, opozdilci, neozvete-li se přímo k nám do redakce, že máte jinou představu, jinak to zařídit neumíme.
Hezký den!

...

(foto: Peter Chamberlain)

See More
Image may contain: ocean, water, sky, outdoor and nature

Nový rok, nový začátek, nové naděje, nová očekávání, nové šance a taky nová Montana (vyšla 14.2.). Ta je tentokrát plná právě těch nových a dalších šancí, které dostali lidé, o nichž si v ní můžete přečíst.

Úvodník od Dušana "Stoupy" Janáka. Ten se na více jak rok úplně odmlčel a stáhl z lezecké scény po velmi nepříjemném pádu na píscích. Ale vše se pomalu k lepšímu obrací...

Další šanci dostal i starší z bratrů Huberů. Thomas po diagnostikovaném nádoru ledvin před šesti lety... a šestnáctimetrovém pádu v Berchtesgadenu před rokem a půl stále leze a plní si své sny na expedicích v odlehlých místech světa.

O novém začátku a naději se ve svém článku rozepsal jeden z nejlepších bouldristů této planety Bernd Zangerl. Také jeho nepříjemné okolnosti donutily na delší dobu přestat zcela lézt.

A co třeba když nemáte jednu ruku? Jak se potom dá lézt popř. závodně jezdit na kole? Nejen o tom si určitě přečtěte ve dvojrozhovoru, který najdete ve druhé polovině této Montany.

Novou naději a směr dal určitě i Adam Ondra všem izraelským lezcům přelezením prvního izraelského 9a, ze kterého přinášíme všem čtenářům Montany exkluzivní fotky a Adamovy komentáře.

Pěkné počtení přeje
redakce časopisu

http://www.montana.cz/…/a…/nekolik-slov-k-tomuto-cislu-3970/

See More
Časopis pro horolezce, skialpinisty, skalkaře, vodáky a paraalpinisty.
montana.cz

Vlkovka
"Jaký selfíčko? Co je to za novoty? Prostě normální "vlkovka", ne? Ty neznáš vlkovku? Tak jsme říkali tomu, když vyfotíš sám sebe už někdy v mé čtvrté třídě, tedy za hlubokého socialismu. Podle scény z Jen počkej zajíci. Na Olympiádě se tam vlk sám fotil na zajícův foťák."
A je to. Všechno už tu prostě bylo.

No automatic alt text available.

Usmějte se!
Jen tak.

Smile! Just like that.
Translated
No automatic alt text available.

Malé upřesnění:
"Vy už do Montany nedáváte složenku?"
Ne. Drtivá většina abonentů platí ze svého účtu. Ti, kteří preferují osobní kontakt se spoluobčany, jistě dobře vědí, že na své poště dostanou poštovní poukázku typu A, která slouží k odeslání peněz na účet.
No a když ten účet bude náš (169897423/0600) a bude sedět i částka, není dál co řešit.
Databázi abonentů č. 1/2018 uzavíráme koncem měsíce.

No automatic alt text available.

Malá perlička ze zákulisí.
Při rozhovoru s Michalem Brunnerem (v poslední Montaně) vznikla i tato kresba. Michal se pokusil přiblížit, jak si Hudy při výstupu na Fitz Roy při pohledu na Poincenot všiml možného směru výstupu. Zahlédl pěknou spáru, která při výstupu klasikou není vidět...

No automatic alt text available.

PF 2018

PF 2018
Translated
Image may contain: snow, tree, sky, outdoor and nature

Až zase bude přemýšlet třeba nad tím, že vám barevně nesedí odsedka k sedáku, zkuste si vzpomenout, že ani ne před třiceti lety bylo všechno úplně jinak.
Vklad z Hotejlu (předchůdce Montany) č. 2/1989

Image may contain: text

Možná už jste si všimli v poslední Montaně.

Honza Vrabec dostal úkol: Nakresli co nejjednodušeji, že předplatné Montany je hezký vánoční dárek, který můžeš dát i na poslední chvíli (dárkový certifikát je na: www.montana.cz/darek) a stačí, když zaplatíš až do konce ledna - to probíhá export plateb k č. 1/2018.
Takže můžeš dát dárek na dluh "s nulovým navýšením", nebo jak se to dnes vlastně říká. A tady je výsledek:

Image may contain: text

Taková byla doba...
Ve znovu vydané první Montaně (č. 1/1990), se dočtete třeba, že:
„měl na víc“ prohlásil po lezeckých závodech ve Vídni J. Hudeček, který skončil desátý a T. Čadovi fandil už jako divák.

Jak známo, všechny cesty jsou lezeny OS, takže závodníci jsou izolováni v místnosti, kde mají všechno: nářadí na rozcvičování, buffet, no a taky místnost označenou Toilette. To poslední zařízení je docela využívané, čeká se dlouho. Náš finalista je navštívil půl hodiny p...řed startem, kompletně ustrojen. Čisto, korýtko, červený knoflík, Žádné trubky, žádné varování. Ten knoflík byl na sprchování – a víte, jak blbě se leze s vlhkým magnéziem?

See More
Historicky první Montana vydaná v reedici!
horokupectvi.montana.cz

Opět vyšla první Montana - č. 1/90.

Historicky první Montana vydaná v reedici. Změnu, a to nejen tohoto časopisu nebo lezení, ale i celé společnosti nejlépe uvidíme, ohlédneme-li se zpět. Na to, jaká byla doba. A jací jsme byli i my.

K dostání na: www.horokupectvi.cz

...

Pozn.: Včasní abonenti dostanou svůj výtisk spolu s příští Montanou (akce proběhla v listopadu t.r.).

See More
Image may contain: text

Tohle vše, a spoustu dalšího, najdete v právě vyšlé Montaně č. 6/17.
http://www.montana.cz/…/montana-201…/article/editorial-3928/