Photos
Videos
Vakar Gender Wrongs vakarėlyje šėlo ir didžėjavo Moterys kalba narė Modesta Kairytė su Živile Kazlauskaite! Ačiū, kad pakvietėt! Ačiū, kad buvot, pirmi kartai visada baisūs, bet wow, kiek energijos geros duoda ypač, kai tokia gera publika! O tiem, kas nebuvote, tuoj pasidalinsime playlist’u. 🥁
4
Moterys kalba narė ir komikso Birutė Bebaimė bendraautorė Modesta kartu su komikso kūrėja Marija Norvaišaite InfoTV komentavo naują seksualinio priekabiavimo skandalą VDA. Buvo kalbama apie tai, #kodėltyli, kodėl moterys nepalaiko viena kitos tokiose situacijose. Ačiū dar kartą, kad dalinatės istorijomis #kodėltyli, mes siekiame, kad jos būtų išgirstos! Ačiū Rasai Tapinienei, kad pakvietė ir išklausė, kodėl vis dar tylima.
75
Paneigiame mitus apie gimdos kaklelio vėžį.
33
Posts

Jau pasirodė įgarsintos istorijos anglų kalba iš nuostabios knygos: Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms.
Dvi Tylos, pamanėm su visa komanda, kad būtų nerealu įrašyti kelias istorijas ir iš lietuviškojo vertimo.
Ar būtų klausančių?

Download past episodes or subscribe to future episodes of Good Night Stories for Rebel Girls by Timbuktu Labs for free.
itunes.apple.com

Fém[iation]

Kaip dažnai mes esame skatinamos/i jaustis nepakankamos/i: vis kažko per mažai, ar perdaug. Nuolatiniai reikalavimai prasideda jau tik gimus: ar per daug verkia, o gal per mažai šypsos? Medija pilna grožio standartų, kurie pastatyti ant kraštutinumų. Ir tada, kad ir ką bedarytum, jauties nepakankama/s! O tada ateina socialinės medijos burbulas, kuris sako - visi tobuli ir laimingi, kodėl tu ne? Nes nepakankama, nes medijos, visuomenės ir socialinės medijos burbula...s - aukščiau realybės. Reikalavimai yra neadekvatūs ir žalojantys. Standartai -ribojantys. Todėl tokios lyderės kaip Serena Williams yra labai svarbios, nes jos parodo, kad nėra vieno teisingo kelio būti moterimi. Labai taikli ir labai reikalinga Nike reklama.

‘No wrong way to be a woman’.

Mažiau perdaug ir per mažai, daugiau pripažinimo kitoms/iems ir sau,

-Modesta-

See More
Serena has proven time and time again, there’s no wrong way to be a woman.
youtube.com
Posts

Nuoširdi vaikų reakcija į skirtingą atlygį už tą patį darbą.
Jei net vaikai supranta, kad gautį skiritngą atlygį už tą patį darbą nėra sąžininga, kodėl taip sunkiai sekasi suaugusiems tai suvokti?

#paygap #equalpay

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Finansforbundet
1,710,355 Views
1,710,355 Views
Finansforbundet

Har disse barna skjønt noe sjefen din ikke skjønner?

English version: https://www.facebook.com/finansforbundetNO/videos/10156793637468273/

"Sunku patikėti, kaip dažnai moterys yra verčiamos atsiprašyti dėl: išreikštos nuomonės, dėl valdingumo, net ir už aplinkybes, kurios visai nepriklauso nuo jų (dėl ne vietoj augančių plaukų, dėl riebalų, iškirptės ar spenelių). Dar labiau neramina tai kaip dažnai pati pagaunu save tai visiškai nesąmoningai darant - atsiprašinėjant. " - iliustratorė Violet Clair.
Ji dalinasi puikia iliustracija kaip kovoti su nereikalingu atsiprašinėjimu.

Image may contain: text

|Podcast’as vertas dėmesio. Paklausyk. The Hidden Brain|

Nuo kada santuoka tapo tokiu sudėtingu reikalu? Ir kodėl (remiantis tyrimas) išlaikyti tvirtą santuoką darosi vis sudėtingiau.

Šiaurės vakarų universiteto socialinės psichologijos profesorius Eli Finkel teigia, kad pastaraisiais dešimtmečiais mūsų lūkesčiai santuokai neadekvačiai išaugo. Romanai ir holiduvo filmai tuos lūkesčius tik dar labiau sustiprina. ...
Dažnai iš antrosios pusės tikimasi, kad ji atstos visą “kaimą”. Tikimės, kad vienas žmogus patenkins mūsų visus emocinius, fizinius, socialinius ir dvasinius poreikius, o galiausiai suteiks pilnatvės ir visiškos savirealizacijos jausmą.

"...santuoka, kuri būtų buvusi priimtina 1950-aisiais, šiandien smarkiai nuviltų, būtent dėl tų aukštų šiandieninių lūkesčių", - sako profesorius.

Šiame podcast’e apžvelgiama santuokos istorija ir kur esame šiandien, bei kas svarbu norint išlakyti stiprius santykius.

|Monika

PS Šio podcast’o galite klausytis per visas jums patogias platformas: Spotify, Apple Podcast ar tiesiogiai esančioje nuorodoje.

See More
Marriage is hard — and there are signs it's become even harder in recent decades. We examine how long-term relationships have changed, and whether we might improve marriage by asking less of it.
npr.org

Ryto šokis.
Sklandaus pirmadienio!
Illustration by Anna Parini

No automatic alt text available.

Fém[iation]

Google sveikino su moterų diena feministiškai su video, kuris buvo peržiūrėtas 19 mln. kartų - ‘searching for gender equality’. Džiugi žinia ta, kad žmonės pradeda klausti: apie lyčių lygybę jų šalyse, kiek užtruks panaikinti lyčių nelygybę ir kas yra #metoo.

‘Pasaulis ieško atsakymų’. ‘Pasaulis veikia’: moterų dieną įvairiose pasaulio šalyse vyko maršai už moterų teises. Reikalai juda. Ir įkvepia judėti, netylėti. Fainai, kad šis judėjimas gyvas ir jis įkvepia i...r reklamas, ir maršus, ir tikėkimės jau greitai - realius pokyčius.

Įkvėpimo veikti,

-Modesta-

See More
Google Search Trends data shows that the world is searching for gender equality more than ever before. On #IWD2018, let’s celebrate the moments, stories, and...
youtube.com

Birutė - žemiška, kieta, bet ir jautri, savo istoriją papasakoja komikse Birutė Bebaimė. Birutė - nominuota! Tad kviečiam balsuoti ir kartu dar kartą perskaityti komiksą, tikime, kad atrasite trūkstamų taškų ant i šiandieniniame kontekste!

Laikas bėga, o mes laukiam jūsų balsų🖊:
https://www.15min.lt/…/nacionaliniai-lygybes-ir-ivairoves-a…

...

Norite, kad komiksą gautų daugiau merginų, aukokite kitai ir gaukite vieną sau: https://www.aukok.lt/projektai/

Komiksas: goo.gl/vyza83

See More
Image may contain: 4 people, people smiling

Ar žinojote, kad 90% Wikipedia puslapio turinio kuria vyrai ir apie juos yra keturis kartus daugiau informacijos šiame puslapyje? Švedijos užsienio reikalų ministerija nusprendė sumažinti šią atskirtį projektu #wikigap. Šiandien mūsų narė Modesta Kairytė dalyvavo šioje iniciatyvoje ir kūrė Wikipedia puslapį apie savo močiutę partizanę.

Kviečiame taip švęsti Moterų dieną ir Jus! Iniciatyva šiuo metu vyksta 40-yje šalių. Tikrai super linksma ir prasminga!
Ačiū Švedijos ambasada Vilniuje/ Embassy of Sweden in Vilnius už kvietimą!

Image may contain: 3 people, people smiling, people sitting and indoor

Taip, šiandien geriau nei vakar, bet dar daug liko dalykų, kurie turi keistis. Ir jie keičiasi dėl mūsų veiksmų kasdienybėje. Tad sveikiname visas su jūsų kasdieniais pasiekimais, solidarumo išraiškomis, kova su seksizmu, sveikiname su jūsų sėkme, su drąsa rengtis, kaip norit, pasakyti ‘ne’, kai ko nors nenorit, būti savimi ir įgarsinti tas, kurios buvo nutildytos. Būkim badass, būkim drąsios, būkim protingos, būkim klystančios, būkim baisios, būkim gražios. Pagirkime save ir įvertinkime tas, kurios mus supa! Šiandien džiaugiamės pasiekimais, bet taip pat keliam naujus vėjus, iššūkius ir revoliucijas!

Image may contain: one or more people and text

|Podcast’as vertas dėmesio. Paklausyk. The Hidden Brain|

Kaip galima paaiškinti moterų stygių vadovaujančiose pozicijose? Kas tai lemia? Subjektyvumas, gerųjų pavyzdžių stoka, uždaras “vyrų klubas”? Deja, kai kurios priežastys slypi kur kas giliau. Tyrimai rodo, kad moterys yra įstrigusios paradokse, kuris yra giliai įsitvirtinęs mūsų kultūroje - “moteriškos” savybės prieštarauja lyderio savybėms.

Taigi, ką moterys turėtų daryti? Būti gražiomis, draugiškomis, meiliomis, nu...olatos su šypsena, ko reikalauja stereotipai apie moteris? Ar būti griežtomis ir ryžtingomis, ko reikalauja stereotipai apie vadovavimą?
Pirmuoju variantu moterys vertinamos kaip malonios, bet silpnos. Antruoju variantu - kompetetinga, bet nemėgstama.

Dilema ir sunkiai įveikiama misija tampa siekis išlaviruoti tarp šių besipjaunančių stereotipų.

|Monika

PS Šio podcast’o galite klausytis per visas jums patogias platformas: Spotify, Apple Podcast ar tiesiogiai esančioje nuorodoje.

See More
Our culture has long expected that women will be kind, and leaders will be authoritative. So what's a female leader to do when she confronts these conflicting stereotypes?
npr.org

Fèm[iation]

Tauras - vyrų alus, o makiažas - tik merginoms? Taip, mes mėgstame dėlioti į tvarkingas, mūsų manymu, logiškas lentynėles. Bet išties, dažnas skirstymas yra naudojamas komerciniais tikslais statant prekės ženklą ant nusistovėjusių mąstymo normų. Bet po truputį atsiranda daugiau laisvės, vyrai pagrimuojami ne tik einant į eterį ar lipant ant scenos - Pietų Korėjoje vyrai daugiausiai pasaulyje naudoja veido priežiūros priemonių. Žinoma, pagal poreikį seka ir visa in...dustrija, kuri mano, kad užčiuopė aukso gyslą. Dažnai apskritai rūpinimasis savimi priskiriamas labiau kaip ‘moterų reikalas’, bet kodėl to kuo puikiausiai negalėtų daryti vyrai?

(No) Make up for everyone!

Plėskime savo požiūrį.
Plataus šeštadienio,

-Modesta-

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
2,249,485 Views
BBC News

Who says make-up is just for girls? 👨‍🎤💄🤩

South Korean men spend more on beauty and skincare than anywhere else in the world. Take a look at their quest to challenge beauty standards: http://bbc.in/2EECWkg

Penktadienis — pasileiskite plaukus! Nei amžius, nei darbas, nei oras neturi riboti savirealizacijos per įdomią ir drąsią aprangą! 👑🥁 pasisemkit įkvėpimo iš šių stileivų!

On their Instagram account Chinatown Pretty, Valerie Luu and Andria Lo showcase the bold looks of seniors in Chinatowns across the U.S.

These grandmas and grandpas have style for days. 🕶️
huffingtonpost.com

|Podcast’as vertas tavo dėmesio. Paklausyk. Savvy Psychologist|

Norisi vėl ir vėl grįžti prie vyriškumo temos, norisi apie ją kalbėti ir taip garsiai, kad nubyrėtų visi pelėsiai ir kerpės nuo pasenusio požiūrio į tai kas pridera vyriškam vyrui ir kas ne. Nuolatinis slopinimas jausmų sukelia agresiją, kuri ele mentariai žlugdo žmogų ir turi neigiamą efektą jo artimiesiems. Labai dažnai ši agresija perauga į smurtą.
Dalinuosi nuostabiu pokalbiu su knygos
“The Mask of Masculin...ity: How Men Can Embrace Vulnerability, Create Strong Relationships, and Live Their Fullest Lives” autoriumi Lewis Howes.
Pokalbio metu kalbama apie tai:
Kodėl "vyriškumo kaukės" padeda vyrams funkcionuoti kasdieniam pasaulyje, bet įkalina juos emociniame kalėjime.
Kaip atverta vaikystės trauma buvo vienas iš sunkiausių, bet ir vienas iš vertingiausių poelgių, kurį padarė pašnekovas.
Kaip daugumai vyru labai trūksta palaikymo ir bendruomeniškumo.
Kaip siekimas pasidalinti savo jausmais ir išgyvenimais vis dar yra smarkiai ženklinamas kaip itin nevyriškas elgesys.
Kokie žodžiai gali padėti prabilti apie skaudžias patirtis ir jomis pasidalinti su artimaisiais.
Kaip praktikuojant pažeidžiamumą su laiku jis tampa vis lengviau priimamas į kasdienius veiksmus.

|Monika

PS Šio podcast’o galite klausytis per visas jums patogias platformas: Spotify, Apple Podcast ar tiesiogiai esančioje nuorodoje.

See More
Savvy Psychologist and author Lewis Howes discuss masculine vulnerability: why it can be both terrifying but so necessary.
quickanddirtytips.com

Gal dėl masinių susišaudymų konteksto šis straipsnis gali pasirodyti neaktualus Lietuvai. Ginklais čia juk nesišvaistom, mikliai norės kas komentuoti. Bet šis nuostabus tekstas yra apie agresiją. Apie agresiją, kuri tūno berniukuose dėl elementarios priežasties - jiems neleidžiama jausti.
“Neverk kaip boba” - emocijas žudančią frazę, kai kurie berniukai išgirsta dar tik pirmus žodžius išmokę. Ir tie žodžiai įsminga giliai. Taip giliai, kad jie geriau praras save, užges kaip ...asmenybės, bet neparodys jausmų, nepravirks, nepasiguos, nepasakys, kad jiems sunku, net neleis sau analizuoti to ką jaučia.
“Per daug berniukų yra įstrigę toje pačioje dusinančioje ir jau pasenusioje vyriškumo samprotoje, kur vyriškumas yra išmatuotas stiprybe, kur nėra būdų būti pažeidžiamiems be jokių išlygų, kur vyriškumas reiškia galimybę valdyti kitus. Jie yra įstrigę ir net neturi elementaraus žodyno siekdami kalbėti apie savo jausmus, kalba kuri egzistuoja aptarti visą žmogaus emocijų spektrą, vis dar laikoma jautri ir moterišku.”
Mamos, auginančios berniukus, draugės, partnerės, žmonos, leiskit jiems jausti, išjausti ir išreikšti emocijas ir jausmus. Išmeskit iš žodyno nevyriška! Nenaudokit argumento “Tikras vyras tai...”
norėdami pažeminti. Nes sužlugdyti žmogų taip paprasta, tačiau atstatyti jo savivertę ir norą nuoširdžiai dalintis savo jausmais gali trukti metų metus.

See More
What do America’s mass shootings have in common? Guns, yes. But also, boys.
nytimes.com

[Fém]iation

Milijonai dainų yra apie meilę, labai retai kokia kita tema vystoma. Šiaip muzika tikrai turi terapinį poveikį - gali išsirėkt, išsibliaut ir plaučius pravalyti. Beje jei dainuojama grupėje, kažkoks vienybės pojūtis ir jėga. Bet dainose retai kada kalbama apie meilę sau. Tik keistai idealizuojami santykiai arba kaip tik kalbama apie sudužusią širdį. Neseniai padariau tokį pratimą, jei dainuodamos kartu galvosite ne apie būsimą ar esamą partnerę/į, o apie save, tad...a muzika gali tikrai padėt pakelt savivertę, padėt susifokusuot ne tik į meilę kitiems, bet į meilę sau. Ir kaip kitaip ta daina pradeda skambėt! Būtent ši mintis kilo išgirdus per radiją oldschoolinę klasiką Celin Dion - Because you loved me. Žaismingas žaidimas pasikelt savivertei ir ne tik galvoti, kad be ‘antros puselės’ aš niekaip. Esame sau pakankamos, o visa kita, tik ‘on top’ papildomas gerumas.

Pasakykit gražių žodžių sau:
‘You were my strength when I was weak
You were my voice when I couldn't speak
You were my eyes when I couldn't see
You saw the best there was in me’

Meilės sau,

-Modesta-

See More
Best of Celine Dion: https://goo.gl/BWCDCm Subscribe here: https://goo.gl/SFKc4Q Music video by Céline Dion performing Because You Loved Me. (C) 2007 Sony Mu...
youtube.com