Photos
Videos
Vakar Gender Wrongs vakarėlyje šėlo ir didžėjavo Moterys kalba narė Modesta Kairytė su Živile Kazlauskaite! Ačiū, kad pakvietėt! Ačiū, kad buvot, pirmi kartai visada baisūs, bet wow, kiek energijos geros duoda ypač, kai tokia gera publika! O tiem, kas nebuvote, tuoj pasidalinsime playlist’u. 🥁
4
Moterys kalba narė ir komikso Birutė Bebaimė bendraautorė Modesta kartu su komikso kūrėja Marija Norvaišaite InfoTV komentavo naują seksualinio priekabiavimo skandalą VDA. Buvo kalbama apie tai, #kodėltyli, kodėl moterys nepalaiko viena kitos tokiose situacijose. Ačiū dar kartą, kad dalinatės istorijomis #kodėltyli, mes siekiame, kad jos būtų išgirstos! Ačiū Rasai Tapinienei, kad pakvietė ir išklausė, kodėl vis dar tylima.
74
Paneigiame mitus apie gimdos kaklelio vėžį.
33
Posts

#kodėltyli

Visuomenė to nenori girdėti ir išgirsti.
Šeimai tai gėdinga.
Darbdaviams tai nepatogu....
Kaimynams tai neįdomu.
O tau?

#Metoo banga parodo, kad mes dar nekeliame tinkamų klausimų, neklausiame, kaip jaučiasi žmonės, nukentėję nuo seksualinės prievartos ar priekabiavimo, kodėl taip nutiko, bet metame kamuolį į patyrusias smurtą klausdami/os, "kodėl tylėjai taip ilgai, kodėl tyli".

Šiandien minima Tarptautinės kovos su smurtu prieš moteris diena ir startuoja 16 dienų, skirtų kovos su smurtu prieš moteris iniciatyvoms. Todėl šiandien startuojame su nauja iniciatyva #kodėltyli. Jos tikslas yra sužinoti, kaip reagavo šeima, draugai, kaimynai, darbdaviai, grupiokai, medija, policija, kai jiems papasakojote apie seksualinį priekabiavimą, apie seksualinę prievartą, ir atskleisti, su kokiomis stigmomis, baimėmis, pareiškimais susiduria išdrįsusios/ę papasakoti apie savo skausmingas patirtis.

Kodėl tyli? - klausiame mes, norėdamos parodyti, kaip žmonės reikalauja drąsos netylėti, bet kartu užčiaupia ir baudžia už Tavo drąsą.

Papasakok savo istoriją*.

* Kaip visada pažadame užtikrinti anonimiškumą.

See More
No automatic alt text available.

[Fém]iation

Milijonai dainų yra apie meilę, labai retai kokia kita tema vystoma. Šiaip muzika tikrai turi terapinį poveikį - gali išsirėkt, išsibliaut ir plaučius pravalyti. Beje jei dainuojama grupėje, kažkoks vienybės pojūtis ir jėga. Bet dainose retai kada kalbama apie meilę sau. Tik keistai idealizuojami santykiai arba kaip tik kalbama apie sudužusią širdį. Neseniai padariau tokį pratimą, jei dainuodamos kartu galvosite ne apie būsimą ar esamą partnerę/į, o apie save, tad...a muzika gali tikrai padėt pakelt savivertę, padėt susifokusuot ne tik į meilę kitiems, bet į meilę sau. Ir kaip kitaip ta daina pradeda skambėt! Būtent ši mintis kilo išgirdus per radiją oldschoolinę klasiką Celin Dion - Because you loved me. Žaismingas žaidimas pasikelt savivertei ir ne tik galvoti, kad be ‘antros puselės’ aš niekaip. Esame sau pakankamos, o visa kita, tik ‘on top’ papildomas gerumas.

Pasakykit gražių žodžių sau:
‘You were my strength when I was weak
You were my voice when I couldn't speak
You were my eyes when I couldn't see
You saw the best there was in me’

Meilės sau,

-Modesta-

See More
Best of Celine Dion: https://goo.gl/BWCDCm Subscribe here: https://goo.gl/SFKc4Q Music video by Céline Dion performing Because You Loved Me. (C) 2007 Sony Mu...
youtube.com
Posts

Jennifer Lawrence - tikrai drąsi motera ir nevynioja žodžio į vatą. Taip, mesti darbą ir atsiduoti socialiniam aktyvizmui yra privilegija, bet tokia, kuri teikia ne tik asmeninės naudos! Tad sveikinam Jennifer ir lauksime jos iniciatyvų, įkvepiančių kalbų ir dozės gerų emocijų.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
1,519,356 Views
BBC News

It's official: Jennifer Lawrence is quitting acting for a year to focus on getting young people "engaged" in politics.

(via BBC Entertainment News)

Feminist Fight Club kalba apie tai, kaip dažnai įsivaizduojama, kad moterys ir mergaitės visada turi šypsotis, nes kitaip, kažkas tikrai netaip! “Šypsokis, susiraukus tu ne tokia graži”, “susiraukus kaip š**na” ir kiti poetiniai šedevrai. O gal tiesiog šypsokimės va taip pakeldamos lūpų kampus 🖕🏻🖕🏾🖕🏿?
Ne visada pirmadieniais norisi išsišiepti ir that’s ok!
Iliustracija - @saskdraws

Image may contain: drawing

Vakar Gender Wrongs vakarėlyje šėlo ir didžėjavo Moterys kalba narė Modesta Kairytė su Živile Kazlauskaite! Ačiū, kad pakvietėt! Ačiū, kad buvot, pirmi kartai visada baisūs, bet wow, kiek energijos geros duoda ypač, kai tokia gera publika! O tiem, kas nebuvote, tuoj pasidalinsime playlist’u. 🥁

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Moterys kalba
920 Views
920 Views

Puikūs sekmadienio skaitiniai atkeliauja iš Sikorskių šeimynaos apie leidyklos Dvi Tylos išleistą knygą "Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms".
Labai džiaugiamės, kad prisidėjome, kad ši knyga pasiektų šią nuostabią šeimyną.

Jaukaus ir supratingo sekmadienio visiems ♥️

Image may contain: one or more people
Sikorskių šeimyna

Apie mergaites maištininkes

Metų pradžioje gavome dovaną- knygą, kurią jau senokai svajojome nusipirkti. Tai – E. Favilli ir F. Cavallo „Vakaro istorijos mergai...tėms maištininkėms“. Ačiū leidyklai Dvi tylos ! Labai norisi, kad kuo daugiau vaikų ją perskaitytų, nes tai ypatinga knyga. KITOKIA.
Tai, kad knyga skirta mergaitėms, suponuoja du dalykus: žinią, kad mergaitėms sunkiau nei berniukams įsitvirtinti „vyrų valdomame“ pasaulyje ir joms, siekiant savo tikslų, tenka maištauti.
Visas 100 istorijų jungia vienodas siužetas- apie mergaitės tapsmą moterimi, pasiekusia savo svajonę. Tai knyga apie gyvenimus moterų, kurios nepaisant lyties, negalios, fizinių duomenų ar socialinės padėties, visgi tapo laisvomis. Tai knyga apie LAISVĘ savyje. Laisvę svajoti, kurti, gyventi, taip, kaip tau labiausiai norisi.
Knygoje it užkeikimas kartojami žodžiai/ palinkėjimai mergaitėms- „Nieko tokio, jei esi kitokia... Tu ir neturi būti kaip visi... Moterys turi bandyti daryti tuos pačius dalykus, kuriuos bandė daryti vyrai. Jei vienoms nepavyksta, estafetę turi perimti kitos... tai, kad esi mergina, nereiškia, kad negali būti tokia pat stipri kaip vaikinas ar net stipresnė...“
Man nėra priimtinas sureikšmintas žmonių skirstymas pagal lytį, įtalpinant į griežtai apibrėžtus socialinius vaidmenis, nepaliekant erdvės individualybei skleistis. Mergaitę labiau įsivaizduoju kaip gėlę, kuri gali išdygti ne rožių lysvėje ir net ne rūtų darželyje, o dulkinam pakely... Saulę jai užstoja kiti augalai, bet ji auga... Kasdien po truputį... Prisitaikydama prie kitų augalų bei klimato sąlygų. Ji kovoja už savo gyvenimą...Tuomet vis tiek ateina diena, kai žiedas išsiskleidžia visu gražumu...

Knyga, be abejo, skatina mergaičių savivertės augimą ir tuo pačiu kelia daug nepatogių klausimų... Apie POŽIŪRĮ. Požiūrį į moteris. Moterų požiūrį į save.
Mūsų mergaites pribloškė viena istorija. Jos herojus Koj yra gimęs tais pačiais metais kaip dvi mūsiškės, tik Amerikoje. Tai istorija apie translytę mergaitę. „Ji gimė berniuko kūne, bet giliai viduje ji jaučiasi esanti mergaitė, todėl reikia jai leisti būti mergaite“- štai taip situaciją tėvams paaiškino gydytojas. Kad nuspręstų kuriuo tualetu mokykloje vaikas gali naudotis, tėvai net kreipėsi į teisėją. Teisėjas pareiškė: „ kuriuo nori“. Tuomet tėvai surengė šventę, o Koj vilkėjo rožinę suknelę ir visi valgė rožinį tortą...
Puiki pasaka, bandau įsivaizduoti, kaip tokia situacija rutuliotųsi mūsų šalyje?
Kiek vaikų Lietuvoje, tai skaitant pagalvojo/pasakė: „Ir aš taip jaučiuosi?“
Kiek vaikų Lietuvoje savo lyties apibrėžtame vaidmenyje nesijaučia komfortabiliai?
Kaip mes, suaugusieji, esame pasirengę jiems padėti?
Nepatogūs klausimai...
Todėl tai knyga apie vaiko SAVIJAUTĄ. Nes tai yra svarbu. O gal tai knyga apie ĮSIKLAUSYMĄ į save...
Neigti prigimtinę lytį būtų kvaila, bet jos sureikšminti, mano supratimu, irgi nereikia. Ir apkabinėti stereotipais it girliandomis irgi nereikia...
Žodžiu, knygą verta perskaityti visiems Lietuvos vaikams.

See More

Šiandien ypatinga diena! Puikus laikas prisiminti moteris, kurios prisidėjo prie Lietuvos kūrimo. Ar jūs žinote šią Lietuvos istorijos dalį?
“Plačiajai visuomenei iki šiol mažai žinoma, kad 1918 m. vasario 17 dieną įvyko pirmoji protesto akcija nepriklausomybę ką tik paskelbusioje Lietuvoje. Kaip teigia moterų judėjimus tyrinėjanti istorikė prof. Virginija Jurėnienė, į ją susirinko tūkstantinė minia ir priėmė peticiją, reikalavusią į Lietuvos Tarybą įtraukti moteris. Nors ši...andien mažai kas klausia, kodėl tarp nepriklausomybės akto signatarų moterų nebuvo, anuomet tokia situacija neatrodė normali – suprasta, kad besikuriančios valstybės demokratijos kokybę gali garantuoti tik visų gyventojų atstovavimas.”

Švęskim savo prosenelių drąsą gerai patūsindamos, DJ Moterys kalba suks beat’ą ‘Prosenelių bučiniai’ vakarėlyje nuo 23:30! Ateikit: https://www.facebook.com/events/1955137111473633??ti=ia

See More
Vilniuje perskaitytas šimtas Lietuvos valstybę kūrusių tačiau retai prisimenamų moterų vardų – knygnešių, literačių, mokslo daktarių, žydų gelbėtojų, mokslininkių ir kitų. Renginio metu taip pat paskelbtas vasario 17 dienos aktas, kviečiantis kurti demokratišką valstybę, kur...
manoteises.lt

Mes ieškom tavęs.
Prisijunk prie Moterys kalba komandos.
Ar tavo supergalia projektų rašymas ir jų koordinavimas? Rašai projektus, nori rašyti prasmingus projektus, o dar gali tai daryti ir anglų kalba?
Parašyk mums apie savo patirtį ir apie projektą, kurį norėtum įgyvendinti kartu: moteryskalba@gmail.com

...

Dalinkitės su tom/tais, kuriems šis pasiūlymas įdomus!

See More

Gal ne V day, o Me day?

‘No awkward love stories, please’! A g r e e d!

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
Posted by Katie Ryan
12,591,668 Views
12,591,668 Views
Katie Ryan

Charlene’s early thoughts on Valentine’s Day

Pirmadienio mantra - I am enough.
Picture: Broken isn't Bad

No automatic alt text available.

Fém[iation]

Reikia kartais įkvėpimo, ką reiškia būti gerais tėvais. Ir tai nereiškia daryti tai, kas priskirta ‘mamai’ ir kas ‘tėčiui’. Būti kartu reiškia būti šalia sprendžiant kasdienius iššūkius - pavyzdžiui, kaip supinti kasą. Ir tai visai neturi būti susiję su ‘gender roles’.
Gal ir Lietuvoj kas norėtų tokią tėvam mokyklą užsukti?

...

Turiningo laiko kartu,

-Modesta-

See More
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
60 Second Docs Presents
Daddy Daughter Hair School
44,797,837 Views
Did You Know - Video posted an episode of 60 Second Docs Presents.

Hair school for dads and daughters!

(Via 60 Second Docs Presents)

Kai kyla klausimai, reikia ieškoti atsakymų. Psichoterapeutė ir knygos autorė Agnė Matulaitė labai nuoširdžiai ir jautriai atsako į klausimus iškylančius diskutuojant apie #metoo #kodėltyli revoliuciją: Kodėl tyli? ‘Man taip neatsitiktų’ ir kt.

Agne Matulaite

#MeToo atsivėrimų tema po trečiadieninio trumpučio pasirodymo su Rasa Tapinienė InfoTV laidoje nuo 19 val., sulaukiau krūvelės klausimų, kurie jau ima kartotis.... Tad į keletą noriu atsakyti štai čia.

#KodėlTosMoterysTaipIlgaiTylėjo?

Žmogus yra socialus. Vienas svarbiausių mūsų poreikių yra priklausyti. Būti įvertintais. Teigiamai. Priežastis, kodėl į tokias pinkles galime įkliūti yra ta, kad dažnai savo artimiausią darbinę ar studijų aplinką matome kaip tą vietą, pagal kurią sprendžiame apie savo vertę.

Girdint žmonių istorijas ir skaitant, ką parašė kai kurie prabilę, galime matyti tą pačią tendenciją. Pirmiausia žmogui buvo paklibinta jo savivertė: jis sakosi arba buvęs išgirtas, pasijutęs ypatingas ar ypatinga, išskirtinis. O tada iš jo pareikalauta "sumokėti" už tai, patvirtinti savo "ypatingumą". Arba, kaip tik buvo apšauktas kaip nevykėlis, turintis kaip nors įrodyti, kad yra priešingai.

Artima darbinė ar mokymosi aplinka mūsų galvose labai greitai emociškai gali būti prilyginama šeimai. Noras pritapti prie jos yra labai labai stiprus. O mitai, kad "tokios va yra žaidimo taisyklės" ar "nieko čia neįprasta" labai gajūs. Tad, panašiai kaip vaikystėje tvirkintas vaikas, dažnai tegali tik suaugęs ir tik jau sukūręs savo šeimą prabilti apie smurtą, patirtą vaikystėje. Taip ir šiuo atveju, reikia ilgo laiko išeiti iš tų aplinkybių, to smurtaujančio lauko. Visiškai nebepriklausyti jam, kad galėtum pirmiausia SUVOKTI iki galo, kokia milžiniška žala Tau galimai padaryta ir, antra, kad galėtum SAUGIAI prabilti apie tai.

Be to, kalbėjimas skatina kito žmogaus kalbėjimą. Vieno žmogaus atvirumas skatina kito žmogaus atvirumą. Ir, priešingai, jei nekalbėsime, jei jausime kito žmogaus ar žmonių gynybą ar uždarumą, patys užsidarysime. Tad reikalavimas pranešti iš karto, vos tik kas nors įvyksta, nors ir suprantamas iš įstaigų administracijos pusės, gali būti sunkiai įgyvendinamas psichologiškai...

#KasČiaPerNesąmonėAšTaiJauNiekadNebūčiauTaipSuSavimiLeidusiPasielgti

Puiku. Labai norėčiau tikėti, kad taip su savim neleistų pasielgti ir mano vaikai. Jei žmogus turi labai stiprų savivertės atskaitos tašką savyje. Jei jis ar ji jaučiasi mylimas ar mylima. Jei augo dedovščinos nepatyrusių ir jiems jos netaikiusių tėvų šeimoje. Jei turi stiprų priklausymo savo šeimai jausmą. Jo atsparumo šansai yra kur kas didesni. Tad, žinome, ką turime daryti mes, tėvai Tačiau, neskubėkime teisti. Nes, vis gi, kad negalėjo kažkam atsispirti dar nerodo jokios žmogaus psichinės ligos savaime. Žiūrėkite paaiškinimą aukščiau.

#ArKalbaEinaTikApieSeksualinįPriekabiavimąKasTai?

Manyčiau kalba turėtų eiti ne tik apie seksualinį priekabiavimą. Nes tikrai būtų baisu, jei kažkaip primityviai imtume žiūrėti, kad kiekvienas komplimentas ar mirktelėjimas jau galėtų mums kokią tai žalą atnešti... Mano supratimu, kalbame apie kito žmogaus ŽEMINIMĄ - jo ribų ir jo orumo negerbimą. Nesvarbu, ar tai būtų seksualine, emocine ar intelektualine prasme. Tad jei studentas ar darbuotojas girdi, kad jis "kvailys tiesiog" ar "arogantiškas koks tai", kol tai jį sugniuždo moraliai. Ar prie jo lendama pakartotinai fiziškai. Ar sukuriamos tokios žeminančios situacijos, iš kurių pabėgimas gali kelti grėsmę jo sėkmingam funkcionavimui jo darbiniame ar studentavimo kolektyve, tai jau yra situacija, kuri neturėtų būti toleruojama.

#OKąJūsDarytumėteTųApkaltintųVietoje?

Be galo susikrimsčiau, be abejo. Susimąstyčiau apie savo elgesį. Tačiau noriu perduoti va tokią žinutę - Žiauriai sunku gyventi besikeičiančių kultūrų laikotarpyje. Tiesiog elgesio normų sandūroje.

Įsivaizduoju, dauguma apkaltintųjų, jei tai, dėl ko jie yra apkaltinti, yra tiesa, patys turėjo būti patyrę panašias savo vertės menkinimo sūpuokles. Dedovščiną. Greičiausiai neteisingai juos "išmokiusius", kad įgijęs ar įgijusi autoritetą (visuomenės akyse ar moksle), jau galėsi kone viską. Kad buvimas "kietu profesionalu" reikalauja iš Tavęs tiesiog būti kietu su kitais žmonėmis. Tuo tarpu, asmeninis autoritetas ir susidaręs gyvas tai padedančių slėpti žmonių priedangos šydas (žmonių, kurie, galbūt irgi praėjo tą pačią dedovščiną, aplinka) atrodė apsaugos Tave nuo visko. O dabar staiga galimai paaiškėjo, kad jau gal ir nelabai gerai tokiu ereliu ar povu būti. Gali gerokai kliūti. Tai, kas atrodė kone norma, pasirodo, taip nėra. Visgi, manau, tokiems žmonėms padėtų, jei mes, visuomenė, pajėgtume ir jiems, galimai prisidirbusiems, siūlyti pagalbą. Nes, pasikartosiu, jie gyvenimo irgi greičiausiai buvo žiauriai apgauti. O gal, savo laiku, žeminami taip pat

Ir čia kur kas sudėtingesnė užduotis visuomenei. Nei ta, kai išmokom, kad pardavėjas turėtų būti malonus savo pirkėjui. O padavėjas - savo klientui. Čia viskas gali būti slapčiau. Gali būti visaapimančiau. Gali ilgiau tęstis. Nes apie tai, apie ką kalba #metoo, yra daugiau nei momentinis vieno žmogaus susidūrimas su kitu žmogumi. Dažnai kalbama apie santykius, kai žmonės bando pritapti kažkokiame kolektyve ir tuo yra pasinaudojama. Dažniausiai tai trunka ne vieną dieną. Tad tokių santykių dinamika yra ir sudėtingesnė, ir kur kas labiau paveikianti žmonių gyvenimus. Daugybės žmonių.

Šilčiausi linkėjimai mąstantiems ir klausiantiems 💚 Taip pat iš karto perspėju, kad neadekvačius ar žeminančius komentarus iš savo sienos trinsiu.

See More

O ar jūs norit pašokt? Kas Jums kuria gerą tūsą? Kokia muzika verčia iš koto? #švęskpenktadienį

Image may contain: 1 person

Online patyčios vyksta čia ir dabar. Kad ir kiek kalbėtume, priimti žmones tokius, kokie jie yra, mums vis dar - iššūkis. B e t yra šalia žmonių, kurie sustabdo patyčias, būna šalia, kai to reikia. Šiuo atveju, tai buvo mama. O kam jūs norite padėkoti, kad jus palaikė ir apgynė, kai jūs sustingote iš to vidinio skausmo?

No one deserves to be treated this way.
pizzabottle.com|By PizzaBottle

Hey draugės ir draugai, vasario 16-osios proga nusprendėm, kad reik gero tūso, o toks yra Gender Wrongs, kur mus pakvietė padidžėjaut! Mes norim grot Moterys kalba muziką, o tai yra, jūsų mėgstamą muziką. Tad melomanės ir melomanai, darom Moterys kalba playlist’ą! Siųskit per FB arba komentaruose - atlikėją, pavadinimą, nuorodą iki pirmadienio! Įgarsinkim save per gerą beat’ą ir duokim bučkį prosenelėm!

FEB17
Sat 10:00 PM UTC+02TurgusVilnius, Lithuania
582 people interested

| Patirtis | Skaitant visas istorijas, kurias gauname, istorijas nuo kurių prasideda judėjimai, galiausiai skaitant komentarus visuose įmanomuose kanaluose - užplūsta noras ginti. Ginti kiekvieną, kuriai tenka susidurti su viešu užgauliojimu, smerkimu. Kyla noras čiupti kiekvieną komentatorių ir surašyti paklodę priežąsčių, mokymų, nuorodų, piktų nevilties žodžių.

Tad prieš kelias dienas pagavau save pradedant ir trinant pradėtus rašyti komentarus. Jie buvo neigiami, tačiau...

Continue Reading

Reikėjo 265 moterų liudijimų, kad larry nassar būtų nuteistas nuo 40 iki 175 metų kalėti už seksualinę prievartą ir vaikų pornografiją. Nors kaltinimai buvo žinomi ir anksčiau, sistema pradėjo veikti tik po garsiai prabilusių daugelio nukentėjusiųjų.
Ačiū, kad netylite.

#metoo #kodėltyli

“Clearly you are in denial. You don’t get it. And I do not believe that there is a likelihood that you could be reformed," the judge said.

He's already been sentenced to 40 to 175 years on other abuse charges.
huffingtonpost.com