Posts

20 maja - Święto Storczyka - to impreza, która nie powinna umknąć żadnemu miłośnikowi przyrody. W tym roku Motylarnia jest jednym z organizatorów. Serdecznie zapraszam na nasze stoisko, udział w wycieczce entomologicznej i wysłuchanie wykładu zatytułowanego: "To skomplikowane - czyli o związkach roślin z owadami".

Image may contain: nature

Motylarnia budzi się! Przed Państwem nowowykluty samiec Hyalophora cecropia, z gąsienic odkarmionych w Motylarni zeszłego lata. Przygotowania do nowego sezonu ruszyły pełną parą. Szkoły i przedszkola zainteresowane wizytą w Motylarni zachęcam do rezerwacji ostatnich wolnych terminów. (tel: 781583513)

Motylarnia wakes up! Before you, nowowykluty male hyalophora cecropia, with caterpillars odkarmionych in motylarni last summer. Preparations for the new season have started full steam. Schools and kindergartens interested in visiting motylarni I encourage you to book the last free deadlines. (Tel: 781583513)
Translated
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
1K Views
Reviews
5.0
29 Reviews
Tell people what you think
Magdalena Staniewska
· July 17, 2017
Bajeczne miejsce dla dzieci i dorosłych, zdecydowanie warte odwiedzenia. Cudne motyle i przemili właściciele.
Mariusz Kubik
· September 3, 2017
Super miejsce, świetni właściciele, czarujące dzieciaczki, uroczy psiak, przepiękne motyle!
Z pewnością jeszcze odwiedzimy w bardziej słonecznym i ciepłym dniu.
Pozdrawiam.
Paweł Olchawa
· September 10, 2017
Świetna sprawa :)
Marta Kojs-Mrożkiewicz
· August 6, 2017
Fantastycze miejsce pełne pięknych motyli ! Wrócimy 😃
Marcia Malcharczyk
· August 7, 2017
Cudowne miejsce. Piekne motyle. Ludzie z pasja :)
Bartosz Ziółko
· August 6, 2017
Super inicjatywa, polecam. Bardzo ciekawa wizyta.
Dorota Luksza-Kwiecien
· June 4, 2017
Miejsce jest wyjątkowe, podobnie jak jego Twórcy. Polecam serdecznie!
Mariola Ziółko
· April 24, 2017
Co ja o tym myślę :) Widać na zdjęciu, które towarzyszy mi od zeszłego roku i budzi miłe wspomnienia i uśmiech na twarzy. To magia, która przenika i pozostaje na długo....
Piotr Synowiec
· July 24, 2017
znając hodowców - polecam tę miejscówkę!
Nuleana Agata Kołodziejczyk
· August 8, 2017
Miejsce stworzone przez ludzi z pasją. Cudownie, kolorowo aż się nie chce opuszczać tego miejsca. Tutaj dowiesz się o motylach przede wszystkim tego, że niewiele o nich wiedziałeś :)
Na pewno wrócimy.
Polecamy
Dorota Dziubdziela
· June 15, 2017
Fantastyczny pomysł miłośników biologii,na niespotykany biznes. Z pewnością zajrzę tam jeszcze raz!� Pozdrawiam i życzę coraz to nowszych gatunków motyli które są piękne, i magicznie unoszą się w powi...etrzu otaczając Nas pięknem jakże krótkiego ich życia... See More
Dorota Bojeczko
· July 10, 2017
Szkoda, że 6 gwiazdek nie ma do wyboru. Świetne miejsce i ludzie którzy to prowadzą. Zazdroszczę im życiowej pasji�
Aga Checko
· July 30, 2017
Świetne miejsce, polecamy.
Dorotitaa Dorota
· April 23, 2017
Magiczne miejsce !!! mocno zostało w naszych wakacyjnych wspomnieniach ;-)
Monika Zaj Wro
· August 21, 2017
Piękne miejsce. Warte polecenia. Bardzo sympatyczni właściciele.
Karolina Horodyńska
· June 25, 2017
Magiczne miejsce, magiczni ludzie. Warte odwiedzenia, my na pewno wrócimy!
Marta Kruczek
· August 20, 2017
Super miejsce dla wszystkich.
Ewa Sochacka
· April 23, 2017
Witam, i polecam !!! Super miejsce i super ludzie z pasją, fachową i rzetelną wiedzą.
Sławek Mrożkiewicz
· August 6, 2017
Super!!! Nasze dzieci zachwycone
Videos
Hyalophora cecropia, chłopiec
56
7
Tymczasem w Motylarni kolorowo, kosmopolitycznie. Na jednej budlei w pełnej harmonii pożywiają się polskie rusałki pokrzywnik, azjatycja piękność Cethosia biblis, amazońska Siproeta stelenes i bieluchny Salamis Parhassus z czarnego lądu.
26
5
Pierwsza pawica Attacus atlas w tym sezonie :)
46
2
Photos
Posts

Oto kogo wypatrzyliśmy na dzisiejszym spacerze Cytrynki zimują w postaci imago i są niezwykle wytrzymałe. Budzą je marcowe promienie słońca, a my krzyczymy wtedy głośno: "Motyl!", bo wiadomo już że przyszła wiosna. Mocno trzymamy kciuki za naszego śpiocha. To już niedługo

Image may contain: snow, plant, nature and outdoor
Cetonia

Tropiliśmy dzika, a wytopiliśmy motyla! Latolistek cytrynek, niezły z niego twardziel. Stary! Wytrzymaj jeszcze miesiąc.

Motylarnia w Czaplach Wielkich updated their cover photo.
Image may contain: one or more people, ring, plant, outdoor and nature

Od jutra oficjalnie mamy zamknięte!
Dziękujemy wszystkim fanom Motylarni, tegorocznym gościom i tym, którym nie udało się dotrzeć. Do zobaczenia w czerwcu 2018!

Image may contain: plant, sky, tree, flower and outdoor

Kanna poszukiwanna!
Pamiętacie nasze maleńkie gąsienice Caligo memnon?
Nowe maluchy nadal lęgną się z jaj, ale najstarsze z nich są już potężnymi i żarłocznymi smokami. Zeżarły już prawie 4 duże doniczki roślin Potrzebujemy liści paciorecznika (Canna sp.), mile widziane ukorzenione sadzonki (liście dłużej pozostaną świeże). Prosimy o kontakt

Image may contain: plant
Image may contain: plant

Motylarnia będzie otwarta jeszcze tylko do wtorku, 19 września. Zapraszamy

Image may contain: plant, flower, outdoor and nature

Lato powoli się kończy, a w motylarni pełnia sezonu. Codziennie gościmy roześmiane dzieciaki z bliższych i dalszych okolic. Poniżej fotorelacja z dzisiejszej wycieczki z Przedszkola Biedroneczki.

Niepubliczne Przedszkole Językowe Biedroneczki w Miechowie added 62 new photos to the album: Motylarnia.

Od tego roku rozpoczynamy cykl warsztatów z Cetonia. Podczas pierwszego spotkania pani Alicja przybliżyła Przedszkolakom cykl życia motyli, dzieciaki miały ogro...mną przyjemność podczas karmienia tych pięknych owadów a na koniec zjedliśmy kiełbaski na łonie natury. To był zdecydowanie udany dzień !!! Kolejne spotkanie z panią Alicją już za miesiąc

See More

Tym razem Motylarnia w Radio Katowice. Wczorajsza audycja EkoRanek nagrana została w trakcie warsztatów entomologicznych w Geosferze. Zaprszam do odsłuchania, a tych, którzy jeszcze nie byli do odwiedzenia naszej Motylarni.
http://www.radio.katowice.pl/audycje,105,EKO-RANEK.html…

Polskie Radio Katowice |
radio.katowice.pl

Wczoraj przyszedł nowy, prawdopodobnie ostatni w tym sezonie transport poczwarek do naszej Motylarni. Kto chce się dowiedzieć co wyjdzie z poczwarki, która wygląda jak smok, która wygląda jak nietoperz, ten niech nas niezwłocznie odwiedzi. Zapraszamy też wycieczki szkolne, zostało kilka wolnych terminów.

Te poczwarki naprawdę wyglądają jak smoki z bajki! Vindula dejone.
youtube.com

W tym tygodniu Motylarnia prowadzi warsztaty entomologiczne w jaworznickiej Geosferze (miejsce warte odwiedzenia!). W Czaplach Wielkich motele nadal fruwają, można nas odwiedzać o stałych porach. Nauczycieli zachęcam do zaplanowania wrześniowej motylowej wycieczki.

GEOsfera Jaworzno added 24 new photos to the album: Plener naukowy w GEOsferze — with Motylarnia w Czaplach Wielkich at GEOsfera Jaworzno.

Jajeczko - gąsienica - poczwarka i wreszcie motyl!
Dzisiaj na plenerze naukowym mogliśmy poznać wszystkie etapy życia motyli. No i oczywiście znaleźliśmy w GEOsferze piękne okazy.

Tymczasem w Motylarni kolorowo, kosmopolitycznie. Na jednej budlei w pełnej harmonii pożywiają się polskie rusałki pokrzywnik, azjatycja piękność Cethosia biblis, amazońska Siproeta stelenes i bieluchny Salamis Parhassus z czarnego lądu.

It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
509 Views

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą: Alicja Brzezowska, założycielka Motylarni prowadzi w Miechowie warsztaty przyrodnicze dla dzieci i młodzieży. Program wrześniowych zajęć jest już gotowy, można sie zapisywać.

Image may contain: 5 people, people smiling, people sitting
Cetonia is at Twórcownia.

Powoli kończą się wakacje, a my już myślimy o reaktywacji naszych sobotnich zajęć w Twórcowni. We wrześniu na warsztatach Stacji Badawczej zajrzymy pod czaszkę,... pobawimy się w konstruktorów maszyn i przeniesiemy się do tajemniczego świata grzybów.

Planujemy zajęcia w trzech grupach: 9.00 (maluchy), 10.00 i 11.30. Cena bez zmian 10 i 15 zł. Zapisy mailowo i pod numerem telefonu: 781583513
Poniżej program:

9.09. - "Pranie mózgu" - anatomia, neurobiologia, psychologia
Na tych zajęciach przyjrzymy się naszemu centrum dowodzenia. Porównamy budowę mózgu człowieka z mózgami innych zwierząt, dowiemy się, skąd się biorą myśli, zastanowimy się czym jest osobowość, a czym temperament. Co się dzieje w naszym mózgu, kiedy jesteśmy smutni, albo kiedy się zakochujemy? Czy mózg może zachorować? Wykonamy kilka prostych doświadczeń i ulepimy modele mózgów z masy solnej.

16.09. - "Maszymy proste - część 1" - mechanika
Podyskutujemy o historii wynalazków. Dowiemy się czym są maszyny proste, jak działają i poszukamy ich w naszym otoczeniu. Następnie każdy zaprojektuje swoją własną maszynę i przygotuje listę materiałów i narzędzi potrzebnych na kolejne zajęcia. [Grupa I (przedszkolaki) otrzyma ode mnie gotowe projekty do wyboru].

23.09. - "Maszyny proste - część 2" - mechanika
Będzemy działać według projektów z 16.09. i stworzymy proste, ale użyteczne i niepowtarzalne maszyny. Ważny będzie nie tylko ich wygląd, ale też to, żeby działały. Jeśli starczy nam czasu, porozmawiamy sobie o maszynach przyszłości: czego jeszcze nie ma, a przydałoby się to wymyślić.

30.09. - "Pora na muchomora" - mykologia
Dowiemy się sporo o stworach, co to nie są ani roślinami ani zwierzętami, a trują, karmią, leczą, świecą i sprzątają. Przyjrzymy się przez mikroskop różnym rodzajom hymenoforów, porozmawiamy o pleśniach, nauczymy się odróżniać trujące gatunki grzybów od popularnych jadalnych. Każdy wróci do domu z grzybem, ale nie do zjedzenia, tylko żeby uzyskać z niego kolorowy wysyp zarodników!

See More

Króciutki fragment sobotniej audycji w Radio Kraków.
https://www.youtube.com/watch?v=SXx7cWyrJj0&feature=youtu.be

Tak, tak, to się rusza! Poczwarki i niezwykli ludzie, którzy o motylach wiedzą wszystko gościli w Radiu Kraków w sobotniej audycji "Klinika zdrowego chomika".
youtube.com