Posts
Motylarnia w Czaplach Wielkich updated their cover photo.
Image may contain: one or more people, ring, plant, outdoor and nature

Od jutra oficjalnie mamy zamknięte!
Dziękujemy wszystkim fanom Motylarni, tegorocznym gościom i tym, którym nie udało się dotrzeć. Do zobaczenia w czerwcu 2018!

Image may contain: plant, sky, tree, flower and outdoor
Reviews
5.0
30 Reviews
Tell people what you think
Mariusz Kubik
· September 3, 2017
Super miejsce, świetni właściciele, czarujące dzieciaczki, uroczy psiak, przepiękne motyle!
Z pewnością jeszcze odwiedzimy w bardziej słonecznym i ciepłym dniu.
Pozdrawiam.
Marta Kojs-Mrożkiewicz
· August 6, 2017
Fantastycze miejsce pełne pięknych motyli ! Wrócimy 😃
Paweł Olchawa
· September 10, 2017
Świetna sprawa :)
Marcia Malcharczyk
· August 7, 2017
Cudowne miejsce. Piekne motyle. Ludzie z pasja :)
Magdalena Staniewska
· July 17, 2017
Bajeczne miejsce dla dzieci i dorosłych, zdecydowanie warte odwiedzenia. Cudne motyle i przemili właściciele.
Bartosz Ziółko
· August 6, 2017
Super inicjatywa, polecam. Bardzo ciekawa wizyta.
Nuleana Agata Kołodziejczyk
· August 8, 2017
Miejsce stworzone przez ludzi z pasją. Cudownie, kolorowo aż się nie chce opuszczać tego miejsca. Tutaj dowiesz się o motylach przede wszystkim tego, że niewiele o nich wiedziałeś :)
Na pewno wrócimy.
Polecamy
Piotr Synowiec
· July 24, 2017
znając hodowców - polecam tę miejscówkę!
Aga Checko
· July 30, 2017
Świetne miejsce, polecamy.
Olek Laurka
· August 21, 2017
Piękne miejsce. Warte polecenia. Bardzo sympatyczni właściciele.
Dorota Bojeczko
· July 10, 2017
Szkoda, że 6 gwiazdek nie ma do wyboru. Świetne miejsce i ludzie którzy to prowadzą. Zazdroszczę im życiowej pasji�
Grula Karolina
· August 27, 2017
Super ! Dzieciaki zachwycone :)
Dorota Dziubdziela
· June 15, 2017
Fantastyczny pomysł miłośników biologii,na niespotykany biznes. Z pewnością zajrzę tam jeszcze raz!� Pozdrawiam i życzę coraz to nowszych gatunków motyli które są piękne, i magicznie unoszą się w powi...etrzu otaczając Nas pięknem jakże krótkiego ich życia... See More
Dorota Luksza-Kwiecien
· June 4, 2017
Miejsce jest wyjątkowe, podobnie jak jego Twórcy. Polecam serdecznie!
Marta Kruczek
· August 20, 2017
Super miejsce dla wszystkich.
Sławek Mrożkiewicz
· August 6, 2017
Super!!! Nasze dzieci zachwycone
Karolina Horodyńska
· June 25, 2017
Magiczne miejsce, magiczni ludzie. Warte odwiedzenia, my na pewno wrócimy!
Mariola Ziółko
· April 24, 2017
Co ja o tym myślę :) Widać na zdjęciu, które towarzyszy mi od zeszłego roku i budzi miłe wspomnienia i uśmiech na twarzy. To magia, która przenika i pozostaje na długo....
Dorotitaa Dorota
· April 23, 2017
Magiczne miejsce !!! mocno zostało w naszych wakacyjnych wspomnieniach ;-)
Videos
Tymczasem w Motylarni kolorowo, kosmopolitycznie. Na jednej budlei w pełnej harmonii pożywiają się polskie rusałki pokrzywnik, azjatycja piękność Cethosia biblis, amazońska Siproeta stelenes i bieluchny Salamis Parhassus z czarnego lądu.
25
5
Pierwsza pawica Attacus atlas w tym sezonie :)
46
2
Dzisiaj przyszedł nowy transport poczwarek. W czasie długiego weekendu można będzie u nas obserwować narodziny motyli. Na filmie poczwarki Morpho polyphemus i Idea leuconoe. Zapraszamy. :)
19
Photos
Posts

Kanna poszukiwanna!
Pamiętacie nasze maleńkie gąsienice Caligo memnon?
Nowe maluchy nadal lęgną się z jaj, ale najstarsze z nich są już potężnymi i żarłocznymi smokami. Zeżarły już prawie 4 duże doniczki roślin Potrzebujemy liści paciorecznika (Canna sp.), mile widziane ukorzenione sadzonki (liście dłużej pozostaną świeże). Prosimy o kontakt

Image may contain: plant
Image may contain: plant

Motylarnia będzie otwarta jeszcze tylko do wtorku, 19 września. Zapraszamy

Image may contain: plant, flower, outdoor and nature

Lato powoli się kończy, a w motylarni pełnia sezonu. Codziennie gościmy roześmiane dzieciaki z bliższych i dalszych okolic. Poniżej fotorelacja z dzisiejszej wycieczki z Przedszkola Biedroneczki.

Niepubliczne Przedszkole Językowe Biedroneczki w Miechowie added 62 new photos to the album: Motylarnia.

Od tego roku rozpoczynamy cykl warsztatów z Cetonia. Podczas pierwszego spotkania pani Alicja przybliżyła Przedszkolakom cykl życia motyli, dzieciaki miały ogro...mną przyjemność podczas karmienia tych pięknych owadów a na koniec zjedliśmy kiełbaski na łonie natury. To był zdecydowanie udany dzień !!! Kolejne spotkanie z panią Alicją już za miesiąc

See More

Tym razem Motylarnia w Radio Katowice. Wczorajsza audycja EkoRanek nagrana została w trakcie warsztatów entomologicznych w Geosferze. Zaprszam do odsłuchania, a tych, którzy jeszcze nie byli do odwiedzenia naszej Motylarni.
http://www.radio.katowice.pl/audycje,105,EKO-RANEK.html…

Polskie Radio Katowice |
radio.katowice.pl

Wczoraj przyszedł nowy, prawdopodobnie ostatni w tym sezonie transport poczwarek do naszej Motylarni. Kto chce się dowiedzieć co wyjdzie z poczwarki, która wygląda jak smok, która wygląda jak nietoperz, ten niech nas niezwłocznie odwiedzi. Zapraszamy też wycieczki szkolne, zostało kilka wolnych terminów.

Te poczwarki naprawdę wyglądają jak smoki z bajki! Vindula dejone.
youtube.com

W tym tygodniu Motylarnia prowadzi warsztaty entomologiczne w jaworznickiej Geosferze (miejsce warte odwiedzenia!). W Czaplach Wielkich motele nadal fruwają, można nas odwiedzać o stałych porach. Nauczycieli zachęcam do zaplanowania wrześniowej motylowej wycieczki.

GEOsfera Jaworzno added 24 new photos to the album: Plener naukowy w GEOsferze — with Motylarnia w Czaplach Wielkich at GEOsfera Jaworzno.

Jajeczko - gąsienica - poczwarka i wreszcie motyl!
Dzisiaj na plenerze naukowym mogliśmy poznać wszystkie etapy życia motyli. No i oczywiście znaleźliśmy w GEOsferze piękne okazy.

Tymczasem w Motylarni kolorowo, kosmopolitycznie. Na jednej budlei w pełnej harmonii pożywiają się polskie rusałki pokrzywnik, azjatycja piękność Cethosia biblis, amazońska Siproeta stelenes i bieluchny Salamis Parhassus z czarnego lądu.

Meanwhile, in the color of color, kosmopolitycznie. On one budlei in full harmony the polish faeries tortoiseshell, azjatycja beauty cethosia biblis, Amazon siproeta stelenes and bieluchny salamis parhassus from black land.
Translated
It looks like you may be having problems playing this video. If so, please try restarting your browser.
Close
467 Views

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą: Alicja Brzezowska, założycielka Motylarni prowadzi w Miechowie warsztaty przyrodnicze dla dzieci i młodzieży. Program wrześniowych zajęć jest już gotowy, można sie zapisywać.

Image may contain: 5 people, people smiling, people sitting
Cetonia is at Twórcownia.

Powoli kończą się wakacje, a my już myślimy o reaktywacji naszych sobotnich zajęć w Twórcowni. We wrześniu na warsztatach Stacji Badawczej zajrzymy pod czaszkę,... pobawimy się w konstruktorów maszyn i przeniesiemy się do tajemniczego świata grzybów.

Planujemy zajęcia w trzech grupach: 9.00 (maluchy), 10.00 i 11.30. Cena bez zmian 10 i 15 zł. Zapisy mailowo i pod numerem telefonu: 781583513
Poniżej program:

9.09. - "Pranie mózgu" - anatomia, neurobiologia, psychologia
Na tych zajęciach przyjrzymy się naszemu centrum dowodzenia. Porównamy budowę mózgu człowieka z mózgami innych zwierząt, dowiemy się, skąd się biorą myśli, zastanowimy się czym jest osobowość, a czym temperament. Co się dzieje w naszym mózgu, kiedy jesteśmy smutni, albo kiedy się zakochujemy? Czy mózg może zachorować? Wykonamy kilka prostych doświadczeń i ulepimy modele mózgów z masy solnej.

16.09. - "Maszymy proste - część 1" - mechanika
Podyskutujemy o historii wynalazków. Dowiemy się czym są maszyny proste, jak działają i poszukamy ich w naszym otoczeniu. Następnie każdy zaprojektuje swoją własną maszynę i przygotuje listę materiałów i narzędzi potrzebnych na kolejne zajęcia. [Grupa I (przedszkolaki) otrzyma ode mnie gotowe projekty do wyboru].

23.09. - "Maszyny proste - część 2" - mechanika
Będzemy działać według projektów z 16.09. i stworzymy proste, ale użyteczne i niepowtarzalne maszyny. Ważny będzie nie tylko ich wygląd, ale też to, żeby działały. Jeśli starczy nam czasu, porozmawiamy sobie o maszynach przyszłości: czego jeszcze nie ma, a przydałoby się to wymyślić.

30.09. - "Pora na muchomora" - mykologia
Dowiemy się sporo o stworach, co to nie są ani roślinami ani zwierzętami, a trują, karmią, leczą, świecą i sprzątają. Przyjrzymy się przez mikroskop różnym rodzajom hymenoforów, porozmawiamy o pleśniach, nauczymy się odróżniać trujące gatunki grzybów od popularnych jadalnych. Każdy wróci do domu z grzybem, ale nie do zjedzenia, tylko żeby uzyskać z niego kolorowy wysyp zarodników!

See More

Króciutki fragment sobotniej audycji w Radio Kraków.
https://www.youtube.com/watch?v=SXx7cWyrJj0&feature=youtu.be

I was just playing a part of Saturday's show on radio krakow. :) https://www.youtube.com/watch?v=SXx7cWyrJj0&feature=youtu.be
Translated
Tak, tak, to się rusza! Poczwarki i niezwykli ludzie, którzy o motylach wiedzą wszystko gościli w Radiu Kraków w sobotniej audycji "Klinika zdrowego chomika".
youtube.com

Dziś pogoda była barowa. Stali bywalcy Motylarni spędzili dzień spożywając lekko sfermentowane napoje. Pomimo chłodu, wspólnie z naszymi gośćmi powitaliśmy kilka nowych motyli.

Motylarnia ma swoje stoisko na Gadafeście! Przybywajcie do miechowskiego parku już za godzinę!

Motylarnia has his stand on gadafeście! Come to miechowskiego park in an hour! :D
Translated
Image may contain: one or more people, plant, outdoor and nature
Cetonia

Kto wybiera się dzisiaj na Gadafest do miechowskiego parku? Naprawdę warto! Koncert za koncertem, świetna atmosfera, ciekawi ludzie, tak blisko, wszystko za fre...e. My też tam będziemy, z gąsienicami, ze straszykami, z poczwarkami. Planujemy też założyć motylowy ogródek w parku i posadzić trochę roślin wabiących motyle. Pomożecie nam kopać i podlewać? (podlewanie może nie być konieczne )

See More

Jutro kilka minut po 9.00 będziemy w Radio Kraków opowiadać o naszych motylach. Zapraszamy do radioodbiorników - 101,6 FM. Trzymajcie za nas kciuki!

Tomorrow a few minutes after 9.00 we will be on radio kraków talking about our butterflies. Welcome to radio-101,6 FM. :) keep your fingers crossed for us! :P
Translated
No automatic alt text available.